Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, opensource napisał:

Jako chyba jedyny w tym wątku rozumiesz co to multiroom. Reszta albo nie wie albo udaje że nie wie. Dwa niezależne urządzenia są mylnie nazwane przez operatora multiroomem, a reszta powtarza.

Chyba należałoby rozróżnić "multiroom" od "usługi multiroom". Moduły były wydawane w ramach "usługi multiroom" i widniały na jednej umowie. 

Dla abonenta nie ma to znaczenia jak operator sobie to interpretuje. Ważne jest ile się płaci i co się z to otrzymuje. Kiedyś, za czasów Cyfry, były "moduły z kontrolą odległości". I takie rozwiązanie można nazwać multiroomem. W sumie szkoda, że Nagravision tego nie oferuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, untaztood napisał:


7757bd61301ef8bc8bf1872b93504778.jpg
Specjalnie dla Ciebie wygrzebałem warunki umowy.
Oczywiście dziś już nie dostaniesz takiej oferty....

A po co mi to wygrzebałeś, jak ja doskonale o tym wiem i dokładnie to napisałem, ale bez tabelki. 😝🤣

 

5 godzin temu, opensource napisał:

Jakie to ma znaczenie w przypadku tego czy urządzenia były niezależne czy nie? Wiadomo że były niezależne i nie był to Multiroom.

Ma bardzo duże znaczenie. Słowo kluczowe Multiroom. Nie było w umowie 2 umowy.

Z tego co wiem, kablówki też dają 2 moduł do jednej umowy i jest to ujęte jako multiroom.

 

4 godziny temu, Ktosiu napisał:

Tak się wtedy niepoprawnie nazywało usługę na 2 różnych kartach. W sumie to osobne abonamenty tylko spięte w jeden. ...

To Ty tak Twierdzisz. Nazwa jak najbardziej na miejscu. Nie wiem czy wiesz, ale niektórzy nawet płacili dzierżawę za dodatkowy dekoder a nawet za 2(Pace) . Nie wszyscy mieli za 0. Więc to nie były żadne osobne abonamenty.

 

 

4 godziny temu, Ktosiu napisał:

...Normalnie multiroom to jeden tuner główny i podpięte do niego tunery synchronizowane  przez sieć. 

Bez głównego nie działają inne....

 

A może to nienormalnie? 

MR w sieci wprowadzony był  przez tv n, a Canal+ odziedziczył. 

Ciekawe co byś napisał o MR jak nie by było n, a C+ dawał  by 2 same karty lub 2 dekodery. Też byś twierdził, że to nie Multiroom, a 2 umowy? 🤣

 

4 godziny temu, Ktosiu napisał:

...Bardziej opłacalne było w końcu przejść na sharing  domowy karty bez odbiorników operatora tylko na enigma2. Tsraz mam 2 karty różnych  operatorów i 4 tunery. Nawet poza domem mogę korzystać. 

Raczej się opłacało kupić tańszy tunery, a nie na Enigmie i do tego spliter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie! 

Mam w domu taki sprzęt 

Telewizor Philips 55OLED936/12 + najnowszy (czarny) moduł CAM z nc+. Czytałem tu dyskusję o ECP, zatem mój TV ma ECP bo po załączeniu programu numer 30 (Strefa abonenta) widzę możliwość kupienia filmów. 

Do tego jest Multiswitch Unicable II 5/4, 9754APL Johansson oraz konwerter quad Televes 761001 na talerzu 80 cm. 
Jak był dekoder z nc+ kanały przełączamy się (ładował się obraz i dźwięk) w 1 sekundę lub nawet szybciej, teraz potrafią w 5-8 sekund.
Co zrobić, aby poprawić ten wynik? Kontrole rodzicielskie wyłączone, automatyczna aktualizacje programów wyłączone. 

Wiem, że TV + moduł CAM = długie przełączanie, ale litości nie 8 sekund na jeden kanał.

 

Nie musi być tanio, mogę kupić nowe konwertery, talerz, multiswitch czy co tam jeszcze potrzeba najważniejsze, żeby skrócić czas przełączania kanałów.

Siłę sygnału mam na 100%, jakość 48-54% czy jak poprawimy jakość sygnału to coś pomoże? 

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat poważny i na serio. 

Wiem, że przy TV i module nie uzyskam przełączania tak szybkiego jak przy dekoderze, dlatego napisałem o tym w poprzedniej wiadomości. No, ale litości nie 8 sekund i nie jest to wyolbrzymianie tylko naprawdę przełączanie trwa 8 sekund.

Oprogramowanie modułu mam z lutego 2022 i z tego co wiem to jest chyba najnowsze, jeżeli chodzi o TV to mam go od tygodnia i widzę w historii, że zrobił już 3 aktualizacje zatem też raczej jest najnowsze. Moduł włożony dobrze, dociśnięty. 

Co jeszcze zrobić by poprawić szybkość przełączania? Nie znam się dobrze, ale raczej wszystko co mam jest z górnej półki, a tu taka padaka, że czekaniem na przełączaniem kanałów. Czasem nawet napisy EPG potrafią już zniknąć, a dopiero wskoczy obraz i dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź aktualizacje TV , powinna być przynajmniej z 2022/10/21.

Akurat też mam Philipsa i działa normalnie moduł C+ ale zdarzało się że przy aktualizacjach były problemy z modułem przez jakiś czas.  Polsatu moduł za to w Philipsie trochę muli i często przełącza po 4-5 s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ktosiu napisał:

Sprawdź aktualizacje TV , powinna być przynajmniej z 2022/10/21.

Akurat też mam Philipsa i działa normalnie moduł C+ ale zdarzało się że przy aktualizacjach były problemy z modułem przez jakiś czas.  Polsatu moduł za to w Philipsie trochę muli i często przełącza po 4-5 s. 

 

Data aktualizacji 2022/11/03 11:27

Wersja TPM211EA_R.101.001.003.223

Więc kwestię aktualizacji można chyba odhaczyć? 

 

37 minut temu, kisiel95 napisał:

Jakość na dzień dobry za słaba.

Dobrze rozumiem, że jak poprawi się jakość sygnału wtedy będzie to wpływać na szybkość przełączania kanałów?

Edytowane przez nick300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy się da po prostu poprawić, jeśli nie pomaga mimo porawy  to wina słabej głowicy w TV albo jednak problem z modułem. 

 

Telewizory są kapryśne jeśli chodzi o działanie modułów i może akurat masz pecha ze z tym modelem czy  firmware tak działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem,skoro twierdzisz,że jak miałeś dekoder z nc+,to wszystko działało prawidłowo,a przy module żle.To instalacja, nie ma żadnego wpływu. Najlepiej byłoby spróbować wymienić moduł , na inny i zobaczyć,czy jest poprawa.Może to tylko moduł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nick300 napisał:

Ratujcie! 

Mam w domu taki sprzęt 

Telewizor Philips 55OLED936/12 + najnowszy (czarny) moduł CAM z nc+...

Masz moduł  od Canal+

 

2 godziny temu, nick300 napisał:

Ratujcie! 

...Siłę sygnału mam na 100%, jakość 48-54% czy jak poprawimy jakość sygnału to coś pomoże?

To nie pomoże. To się nie przekłada na działanie modułu. To telewizor ma głowice sat.

Wyciągnij moduł i zobacz w jakim czasie Ci przełącza kanały fta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie w każdym. Czas zależy tylko od marki modułu czasami od marki TV, firmware.   Na 100% to standardowy problem na modułach Polsatu. 

Moduł ma po prostu za słaby procesor by ogarnąć wszystko w jednym wątku czy w miarę szybko. Opóźnienie spowodowane jest kolejnością wykonywania poleceń, najpierw sprawdzanie blokady a potem dopiero reszta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam CAM CI+ ECP canal+ z abonamentem, i do tego dekoder Pulse4K z OpenATV 7.1, ale modul nie lubi dekodera, bo tylko wyświetli komunikat "twój odbiornik TV nie jest kompatybilny z naszym modulem"

 

Teoretyczne ten dekoder i OpenATV nie ma problemu z tym modulem.

Jak mogę urochomić to?

Serdecznie dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawel napisał:

W którychś modułach aktywna kontrola rodzicielska wydłużała czas przełączania kanałów.

 

Wszystko powyłączane mam.

 

15 godzin temu, ircios napisał:

Masz moduł  od Canal+

 

To nie pomoże. To się nie przekłada na działanie modułu. To telewizor ma głowice sat.

Wyciągnij moduł i zobacz w jakim czasie Ci przełącza kanały fta.

 

Racja mój błąd, zakręciłem się w nazwach moduł jest z Canal+

Sprawdzałem na FTA przełącza tak 3,5 do 5 sekund.

Na module i kanałach kodowanych to tak 5-6,5 sekund potrafi czasem dobić do 8 sekund.

 

@ircios Masz może pomysł jak ugryź temat? Tak jak pisałem wcześniej nie chodzi o kasę, więc oprócz TV mogę wymienić wszystko co jest potrzeba by poprawić wynik. 

 

Jak miałem dekoder i jakiś tani multiswitch to by przełączać szybciej kanały zmieniłem multiswtich na Unicable II 5/4, 9754APL Johansson i to bardzo pomogło bo z jakiś standardowych sekund zeszliśmy praktycznie do ładowania natychmiastowego. Mój magik od satelity mówi, że gdyby się dało wpisać w TV parę częstotliwość to by pomogło, ale nie da się wpisać. W dekoderze wpisał 4 częstotliwości tutaj mam wpisaną jedną 1210 MHz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nick300 napisał:

Sprawdzałem na FTA przełącza tak 3,5 do 5 sekund.

W takim razie to wina telewizora. Moduł nie ma nic do kanałów FTA. 

Skoro one tak długo się uruchamiają to wyjście jest jedno - pogodzenie się z tym lub przejście na dekoder, ultrabox 4k przełącza kanały niemal natychmiast przy takiej instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...