Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przed chwilą rozmawiałem z kolega, który pracuje w jednym z salonów Canal+. 31.08.2021 kończy mi się umowa na paczkę comfort canal+, którą odbieram na module CAM CI+ Canal+ 4K z ECP. Od kolegi dowiedziałem się (w co nie chce mi się wierzyć, bo miałem już nie jeden modul, który po zakończeniu umowy służył mi do oferty typu prepaid), że jak nie przedłużę umowy z DUK (nie u niego), to wtedy, jak wiadomo wyłączą mi sygnał i będę miał ciemność, a co więcej nie będę z modułu już korzystać nawet z oferty telewizja na kartę prepaid (jak w poniższym linku https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte?content=menu). Prawda to czy fałsz. W końcu za moduł dałem aż 199 zł, a szkoda aby  go odłożyć na półkę żeby zbierał kurz. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zakończeniu umowy będę mógł zadeklarować jakiś pakiet taki jaki jest dostępny w linku który podałem powyższym poście? Czy po zakończonej umowie w dowolnej chwili będę mógł zadzwonić na infolinię i zadeklarować jeden z dwóch pakietów start lub comfort z ewentualnymi dodatkowymi pakietami? Czy też moduł po zakończonej umowie moduł będzie do wyrzucenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do użytkowników modułu. Za 2 miesiące kończy mi się umowa na pakiet Superpremium 4k, czy przy przedłużeniu jest możliwość wymiany Ultrabox 4k na moduł? Czy jest w ogóle sens takiej operacji? Proszę o za i przeciw. Jak wygląda kwestia jakości obrazu porównując dekoder i moduł? Mój telewizor to Sony XF9005. We współpracy z dekoderem jest problem z HDR na tym TV jak wygląda to na module?  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz antenę sat do telewizora, włącz np. TVP Info i porównaj obraz z dekodera i telewizora. Oceń sam indywidualnie czy widzisz różnicę.  Jeśli nie używasz dysku w dekoderze wymieniaj na moduł. Jeśli dużo nagrywasz pozostań przy dekoderze. Za modułem przemawiają jeszcze kwestie jednego pilota czy mniejszego zużycia energii.

Choć w kwestii pilota to nowe telewizory bez problemu obsługują dekodery dedykowanym do telewizora pilotem.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie to byłoby tak:

PRO:

- możliwość wykorzystania w dowolnym urządzeniu (telewizor lub tuner satelitarny zgodny z CI+) 

- mniejsze zużycie prądu przy użytkowaniu w TV

- jakość obrazu najczęściej lepsza (zależy od urządzenia, w którym użytkowany jest moduł) 

- brak reklam wyświetlanych na dekoderach

- własna lista i własna konfiguracja (istotne dla tych, którzy odbierają sygnał z kilku satelitów)

- możliwość nagrywania na nośnikach niezaszyfrowanych programów, w przypadku tunerów, które nie szyfrują podłączonych do nich dysków

 

CONTRA:

- brak możliwości multiroom (nie wliczając abonentów "postcyfra+")

- konieczna wiedza z zakresu wyszukiwania kanałów i tworzenia list kanałowych (brak wsparcia operatora w tym zakresie)

- w przypadku urządzeń niewspierających zabezpieczenia ECP brak dostępu do programów nadawanych z załączonym ECP 

 

Nie wiem tylko czy uda Ci się zamienić dekoder na moduł. W drugą stronę nie ma problemu. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dekoder dedykowany mamy 100% pewności, że nam to będzie śmigac wraz z nowymi technicznymi zmianami które czekają nas w przyszłości. A moduł to jest ryzyko nie mamy żadnej powtarzam żadnej gwarancji ,że to będzie współpracować dziś a tym bardziej jutro.Sam miałem moduł Cyfrowego Polsatu i na moim Panasonicu mimo wydanych 20tys.zł chodziło to kilka min resetowało się głupiało.Polsat na Panasonica ten znowu na Polsat winę zganiał w koło Macieju,a człowiek z problemem zostaje sam.Wsparcie w telewizorach to rok dwa i koniec.Syn ma Samsunga najwyższy model moduł Nc+ wcale nie wykrywał. Nawet jak pracuje normalnie w każdej chwili zmiana oprogramowania ,czy tv,czy modułu i koniec oglądania. Panowie dobre czasy swoich dreamboxów i tym podobnych linuxowych super sprzętów minęły niestety.W tej chwili w tv pięknie pracują 2 moduły Canal+ zamiennie z 1 modułem Cyfrowego Polsatu ,ale co przeżyłem to moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dj.Graal napisał:

Mając dekoder dedykowany mamy 100% pewności, że nam to będzie śmigac

Powiedz to "szczęśliwym" posiadaczom konsekwentnie wieszających się wifiboxów.

Nie ma rozwiązania idealnego. Krótko miałem dekodery operatora i więcej nie chcę. Ale rozumiem, że są tacy, którzy uważają inaczej i szanuję to. A nowy moduł CI+ECP doskonale pracuje w VU+ (na linuxie) i jestem w stanie się założyć, że komfort użytkowania jest lepszy niż w przypadku dekoderów natywnych (poza dekoderami 4K bo tymi nie miałem okazji się bawić) . Oczywiście koszt wyższy, ale coś za coś. Aktywne zabezpieczenie ECP uniemożliwia wprawdzie odbiór programu, ale póki co jest nim zabezpieczana plansza z napisem "Canal+Now".

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, meckbar napisał:

Powiedz to "szczęśliwym" posiadaczom konsekwentnie wieszających się wifiboxów.

Nie ma rozwiązania idealnego. Krótko miałem dekodery operatora i więcej nie chcę. Ale rozumiem, że są tacy, którzy uważają inaczej i szanuję to. A nowy moduł CI+ECP doskonale pracuje w VU+ (na linuxie) i jestem w stanie się założyć, że komfort użytkowania jest lepszy niż w przypadku dekoderów natywnych (poza dekoderami 4K bo tymi nie miałem okazji się bawić) . Oczywiście koszt wyższy, ale coś za coś. Aktywne zabezpieczenie ECP uniemożliwia wprawdzie odbiór programu, ale póki co jest nim zabezpieczana plansza z napisem "Canal+Now".

Proszę mnie źle nie zrozumieć mam dreamboxa dm7000s i dm8000 które uważam za cuda techniki jak nazwa wskazuje sprzęt marzenie mogłem oglądać to o czym teraz mogę tylko pomarzyć,nagrywac do bólu wiele wiele kanałów z 2 czytników,4 modułów wiele platform.Kupiłbym wypasionego nowego dreamboxa 4K,który nagrywałby min.6-10 programow jednocześnie  na czytniku karte Canal+plus moduł Polsatu ,ale to niemożliwe.4K problemy z kodowaniem, modułami z Ecp, hdr'em rok temu. Postanowiłem wziąć od operatorów 2ultraboxy 4K+2moduly C+1modułPolsatu.9 kanałów nagrywam na 4 urządzeniach chore chore, ale co robić jak się dużo nagrywa.Jak widać kiedyś jeden Dreambox teraz 4 urządzenia i 3 abonamenty.

 

Edytowane przez Dj.Graal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 17:55, Dj.Graal napisał:

Mając dekoder dedykowany mamy 100% pewności, że nam to będzie śmigac wraz z nowymi technicznymi zmianami które czekają nas w przyszłości.

Takie bajki to możesz opowiadać tym którzy nie mają o tym pojęcia ale nie ludziom którzy mają przynajmniej podstawową wiedzę w temacie. Od dobrych kilkunastu lat zawsze sprzęt własny na początku karta dvb-s (skystar 1), później sprzęty typu dreambox, ipbox, Vu+ i nigdy nie korzystałem ze sprzętu operatora i nigdy też nie miałem problemów żeby cokolwiek nie działało, a tym bardziej nie dzwoniłem do operatora z pretensjami że np. lista kanałów nieaktualna jak niektórzy to robią. Do tej pory mam Vu+ na którym wszystko działa. Jedyny problem jaki się pojawił to treści, a w zasadzie śmieci i mnóstwo reklam jakie są nadawane na większości kanałów przez co coraz rzadziej cokolwiek oglądam w tv ale to nie ma żadnego związku ze sprzętem, bo każdy odbiera to samo. Sprzęt własny to również różnorodność ofert nie tylko polskich operatorów, z tych co testowałem np. skylink, tivusat działają bez żadnych problemów, inne np. HD+ z tego co widziałem również. Z resztą @tweed77testował znacznie więcej ofert operatorów więc zapewne może to również potwierdzić.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, stanley840 napisał:

Moduł CAM ECP (czarny) odblokuje kanał w twoim tv bez problemu. A jeżeli masz niebieski moduł to nie ma uprawnień na C+4K i nie będzie dekodowany na żadnym urządzeniu.

Niestety mam niebieski. W takim razie czeka mnie wymiana w punkcie. Ale tak jak pisałem mój telewizor nie obsługuje ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stanley840 napisał:

Ale na ten moment C+4K nie nadaje z ECP i będzie dekodowany bez problemu na twoim Tv. Może to się zmienić w przyszłości ale ja już rok oglądam i nie ma żadnych problemów😁

No to niestety nie wiem czemu nie działa wyskakuje brak uprawnień do odbioru tego kanału. Reszta kanałów świeci .Uprawnienia puszczone na kartę i nadal nic .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...