Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, ircios napisał:

To teraz zadzwoń do operatora i powiedz, że wszystko działa  ;-)

 

39 minut temu, ircios napisał:

To teraz zadzwoń do operatora i powiedz, że wszystko działa  ;-)

Szanowny kolego, proszę tylko bez złośliwości. W końcu to" fachowcy" z Hollexu tak mi skonfigurowali dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wczoraj miałeś żal do operatora i przestrzegałeś przed modułem. Teraz masz żal do panów z Hollex. Gdy wiedziałeś, że kupisz taki sprzęt,  to trzeba było samemu się nauczyć obsługi. Teraz szukanie winnego i żale.  Najpierw do operatora I oprogramowania modułu,  teraz do Hollexu. To nie była żadna złośliwość. Dobrze, że chłopacy z tego forum Ci pomogli.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anzet21 napisał:

W końcu to" fachowcy" z Hollexu tak mi skonfigurowali dekoder.

Jak się inwestuje w taki sprzęt to trzeba też zainwestować w wiedzę i nauczyć jego obsługi. Szukanie winy tylko u kogoś w tym nie pomoże. 

Zawsze można wziąć dekoder operatora i nauczyć się tylko zmiany kanałów. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i rzeczywiście pomogło. Nagrywa i odtwarza już 4k, ale w tym samym czasie można tylko jeszcze oglądać jeden kanał, bo drugiego i trzeciego nagrywanego w HD już nie dekoduje. Ale to i tak lepiej niż było. Duże dzięki za pomoc. A te ustawienia zadań to mi zrobili spece z Hollexu.

Żeby nagrywać jeden (a nawet więcej kanałów) a oglądać drugi do zadań modułu wpisz tylko np dany cały pakiet c+. To wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

A jeszcze wczoraj miałeś żal do operatora i przestrzegałeś przed modułem. Teraz masz żal do panów z Hollex. Gdy wiedziałeś, że kupisz taki sprzęt,  to trzeba było samemu się nauczyć obsługi. Teraz szukanie winnego i żale.  Najpierw do operatora I oprogramowania modułu,  teraz do Hollexu. To nie była żadna złośliwość. Dobrze, że chłopacy z tego forum Ci pomogli.

A co w tym dziwnego że zaufał  niby ekspertom?A co mu zrobili to każdy wyczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem w przeciwieństwie do ciebie. Mało tego udzielasz sie kolejny raz na temat sprzętu i konfiguracji o której  masz blade pojęcie. Miał  nie o końca skonfigurowany poprawnie sprzęt i zrobili to pracownicy sklepu o którym pisałem. I to był cały problem że zaufał ekspertom z sklepu więc problem  zrzucał na operatora a jak sie okazało problem był gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikoko napisał:


Żeby nagrywać jeden (a nawet więcej kanałów) a oglądać drugi do zadań modułu wpisz tylko np dany cały pakiet c+. To wszystko emoji2369.png

Tak właśnie zrobiłem i nadal nie jest tak, jak z poprzednią wersją oprogramowania modułu. Jeszcze dwa dni temu nagrywałem trzy-cztery kanały jednocześnie i wszystkie były bez problemu dekodowane, włącznie z 4K. Korzystam tylko z jednego modułu i z ani jednej karty. Teraz mogę tylko nagrywać i dekodować jeden kanał i oglądać jednocześnie tylko jeden FTA. Wykasowałem z zadań modułu CAIdy i wszystkie przypisane wcześniej kanały, ponieważ żaden kanał nie mógł być nagrywany i dekodowany. Reasumując, jest lepiej niż było, ale nie tak dobrze jak z poprzednim oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ircios napisał:

To pomóż koledze, a nie klepiesz 3 po 3.

Słuszna uwaga, przecież po to zrobiłem ten wpis żeby ktoś mi pomógł tak skonfigurować dekoder, aby go przywrócić do takiego stanu jak było przy poprzednim oprogramowaniu / z końcówką wersji  - 20 /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z infolinią sklepu C+ o podpisaniu umowy na moduł z ECP.

Pytałem o 4K bo interesuje mnie w zasadzie wyłącznie jeden kanał i jakie są opcje cenowe.

Najtaniej według niego jest:

Pakiet Entry, do niego całą paczkę Canal+ w której jest właśnie ten 4K. Moduł free, aktywacja free. 50 zeta w abonamencie.

Nie zająknął się nawet o pre paid.

Czy jest opcja taniej?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mikoko napisał:

Jejku. Pisał ze ma problemy i wersje -20. Ja problemów nie mam i wersja -21. Wiec może winą jest wersja VTI

Pisałem wczoraj, że właśnie z poprzednim oprogramowaniem modułu, które miało końcówkę 20 wszystko działało bez zarzutu, mogłem jednocześnie nagrywać nawet 4 programy i się bez problemu dekodowały. Po wgraniu wersji z końcówką 00 wszystko się popierniczyło i zmiany w ustawieniach dekodera nic nie dały. Dopiero, kiedy z zadań modułu wykasowałem CAID 1884 i wywaliłem wszystkie zapisane tam programy trochę się poprawiło.Mogę już nagrywać C+4K, ale w tym czasie oglądać tylko FTA lub nagrywać tylko jeden kanał HD. Nie jest to wina oprogramowania dekodera ponieważ cały czas mam VTI w wersji 15.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 22:21, mikoko napisał:

Mam ten sam sprzęt co ty. Vu+ duo 4K SE działa super. Nie mam zastrzeżeń. Nagrywanie nawet do 8 kanałów równocześnie emoji106.png

Witam, jestem zaskoczony tak dobrze działającym Twoim Vu+ duo 4k. Ja mam Ultimo 4k i nadal problemy z nagrywaniem /pisałem o tym dwa dni temu/.Może mógłbyś mi przesłać zdjęcia Twoich ustawień VTI w TV/Radio poz.5 i Nagrania poz.5. Może ja mam złe ustawienia dekodera i dlatego są problemy z nagrywaniem ? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...