Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@PawelTSW A przeczytałeś, że funkcja nagrywania może być blokowana?

 

Na szczęście Polska jest w UE i można mieć nadzieję, że nie będą w swoich poczynaniach bezkarni. Jeszcze niedawno operatorzy telefonii komórkowej powołując się na bandyckie zapisy w regulaminie zerowali użytkownikom stany kont w ofertach przedpłaconych.

 

Jako ciekawostkę zamieszczam zdjęcie opakowania modułu niemieckiej HD+:

 

10007611_1.jpg

I tłumaczenie tego, co widnieje pod czarną belką z napisem "40 Freie HD-Sender":

 

          Audycje z ProSieben HD, SAT.1 HD, kabel eins HD,

          ProSieben MAXX HD, UHD1 i Travelxp 4K mogą
          być nagrywane. Na wszystkich innych audycjach 
          jest możliwe korzystanie z funkcji Time Shift.
          Nagrywanie wszystkich programów FTA w HD, UHD i SD jest gwarantowane.

 

I wszystko jasne. Wiem za co płacę i jak mi to nie odpowiada to nie kupuję. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patryszq napisał:

Po to by nagrywać sobie kanały operator w umowie zastrzega ze możesz wynająć od niego dekoder - moduł z karta ma Ci tylko umożliwić odbiór zaszyfrowanego sygnalu a to czy ty go wlozysz w TV czy swoj dekoder juz go umownie nie interesuje - to ze na poczatku uzytkowania modul pozwalal nagrywac a teraz nie pozwala operator moze sobie to DOBROWOLNIE interpretowac pod stosowny zapis w umowie - dzis nagrywasz jutro juz nie , a za tydzien jednak tak bo taki ma kaprys i zastosowal nowszy soft do modułu . To ze na opakowniu modułu nie ma info o nagrywaniu , nie oznacza ze nie jest napisane ze w celach zabezpieczen dostawca warunkow zmienić nie moze sobie tak by ZABEZPIECZENIA byly priorytetem ... ale coz  - bo wam sie nalezalo bo jest napisane - skoro tak idz do sądu i walcz . Będziesz pierwszym i ostatnim ktory sie upokorzy.

 

coś w tym jest co piszesz na rzeczy, na module CAM + ECP  oglądasz a na ich deku w nagrodę możesz nagrać , mam moduł CAM+ECP w prepaidzie muszę sprawdzić czy tam cos pisze na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard CI+ pozwala opcjonalnie blokować nagrywanie, a nie opcjonalnie je umożliwiać. Jeżeli operator zamierza z tej opcji korzystać to powinien o tym poinformować abonenta przez właściwy zapis w umowie, na który abonent wyraża zgodę. Czy tak trudno to zrozumieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meckbar napisał:

Chyba się nie zrozumieliśmy - może sobie zmieniać cokolwiek chce, tylko niech mi nie uniemożliwia odstąpienia od umowy jeżeli cokolwiek zmienił. 

Po są są klauzule modyfikacyjne, gdy jej niema urząd wali karami :D, teraz będą umieszczać ile się da klauzul żeby nie było pola do przyczepki urzędu.

Do tego doprowadziły kary urzędów i walki z urzędem przed sądami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A blokad będzie jeszcze więcej , 2021 będzie w tym przodował. Czy tego chcecie czy nie ECP zostanie załączone na pełnej ofercie nie tylko 4k.


Czytałeś co samo C+ pisało o ECP ? Będzie stosowane na wybranych pozycjach treści 4K
90% tv na rynku nie wspiera tego zabezpieczenia. Byłby powód zrywania umów. Jak chcą zbiorowy pozew to proszę bardzo. Na marginesie żaden Samsung nawet najnowszy nie ma ECP. Maja na to wywalone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie ma oficjalnego stanowiska Platformy Canal+ to wciąż wróżenie z fusów. Jeżeli ECP ma być stosowane na kanałach filmowych typu premium (np. HBO) to chyba Cyfrowy Polsat musiałby już rozpocząć wdrażanie zabezpieczenia lub usunąć kanały z oferty dla "modułowiczów". A jeśli pozostanie to wyłącznie zabezpieczeniem dla treści 4K to ja płakał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mikoko napisał:

Jest jeszcze inna strona medalu. Jak pisałeś sky wycofał 4 k z modułów. U nas także na niebieskich nie ma 4 k. Niech robią tak dalej a nie będzie komu kupować tych ich treści 4K. Przyjdzie czas ze sami będą się prosić o kupno

chyba się mylisz kolego, camy to garstka zapaleńców, promil abonentów każdej platformy,

cam niby musi być w ofercie i dużo z nim problemów, to oferta dla kogoś kto bardzo chce a c+ też wie że mogą nakazać rożne rzeczy z tym związane i związane z tym straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież także nie wszyscy abonenci dekoderowi maja odpalone 4 k w ofercie. Ile jest dekoderów typu wifibox, premiumbox. A ilu nawet mających ultrabox ma włączone 4K? Z tą dostępnością 4K na 2.5 mln abonentów może być różnie. Tego nie wiemy
Jak przeglądam wątek o przedłużeniu, ofertach i czytam jak to się kopia z konsulem o 5 zł dochodzę do wniosku ze ta dycha za 4K to dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sobie teraz myśle. Testy ECP trwają już z pół roku. Na co czekają z włączeniem? Chyba się boją by „namówionemu” na 4K klientowi nie nastała ciemność. Sądzę ze dobrze wiedzą ile jest na rynku tv z ECP.

Jeśli ktoś ma tv 4k to chętnie kupi ofertę 4k, ale gro użytkowników ma full hd albo hd ready, niektórzy jeszcze podłączają dekoder przez scart lub cvbs.
 
 

Sam widzisz ze klientów na 4K wcale nie musi być jakaś ogromna ilość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikoko napisał:

Suma sumarum może się okazać ze ogólnie 4K wcale tak powszechnie u nas nie ma takiego zainteresowania. A to już jest w interesie twórców treści.

Nie widać tego po tym jak znikają TV 4K z półek.. plus nowe generacje konsol, które dopiero teraz tak naprawdę pokażą jakość możliwości w 4K.. coraz więcej VOD w 4K... to wszystko prowadzi raczej do coraz większej popularności 4K.. 

 

a co do tych problemów z modułem, to trochę mnie to martwi, myślałem, że zmienię za niedługo TV i przejdę z powrotem na CAM.. bo tego dekodera nie mogę przetrawić i wręcz marzę o zmianie.. ale jak są takie cyrki już teraz to co będzie za jakieś pół roku :/ szkoda że to wszystko zmierza w takim kierunku :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...