Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, szmatt napisał:

Dla zainteresowanych. Potwierdzam, że na dzień dzisiejszy Cameleon poprawnie działa w czarnym module.

Właśnie taki dziś odebrałem, włożyłem mojego camela i działa. Nie potrzebuję łaski jakiś żabojadów, którzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy i chcą mnie zmusić do używania ich badziewnych dekoderów. Pace leży od 10 lat w  szafie i tam zostaje.

Też już zamówiłem (z tym że cena od niedzieli skoczyła o 20zł), gdybym wiedział to od razu bym go kupił-bo to komfort obsługi wszystkich funkcji w jednym pilocie i estetyka (o szrocie który mam od C+ nie będę się rozpisywał tj. nie do użytku w dzisiejszych czasach, a kolejne pudełka/niewypały z opłatą za dzierżawę mnie nie interesują). Ba proponują wymianę na inny szrot, gdyby proponowali moduł pewnie od razu bym się zdecydował.                                                                                                                                                                                                                           

OK, tylko co to za rewelacja Cameleona "dusić" w module? To bez większej różnicy od tego, jakbyś miał moduł z Caymanem.

Zasadnicza, oni takiej wymiany nie robią (to że komuś się udało dzięki życzliwości pracownika punktu, to nie reguła).                                            

Może ktoś wyjaśni, po co Cameleon w module?

Wyjaśniam-po to żeby karta dekodowała przekaz i aby korzystać z opłacanego abonamentu (a nie z 30% może na dziś-w zależności jaki mamy pakiet).                                                                                                                                                                                                                                   

@szmatt Bo nie wymieniają, należy zdać dekoder, zostać z gołą kartą, a dopiero wziąć moduł. 

I pomodlić się w Częstochowie z prośbą o życzliwego/rozgarniętego pracownika punktu. Próbowałem zdać kpl tuner+kartę. :(

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko jest pomóc, odpowiadając krótko na temat "tak" lub "nie"? Może ktoś nie siedzi całymi dniami na forum i potrzebuje krótkiej odpowiedzi od "experta", zamiast grzebania nie wiadomo ile kart do tyłu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czy sprawdzałeś fizycznie, bo o to było pytanie. Masz camela, żeby włożyć go do tego modułu? Szukam tylko sprawdzonych informacji. Na wszystkich aukcjach sprzedający moduł ECP mówili, że z Camelem nie działa. Kupiłem i co? Działa. Dlatego nie wierzę w to, co piszą osoby bez sprawdzenia fizycznego.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szmatt napisał:

Dlatego nie wierzę w to, co piszą osoby bez sprawdzenia fizycznego.

Niebieski moduł nc+ CI+  - karta Cameleon jest rozpoznawana, kanały nie są deszyfrowane.

Czarny moduł CANAL+ CI+ ECP  - karta Cameleon jest rozpoznawana, kanały są deszyfrowane.

 

Sprawdzone organoleptycznie przy użyciu wyżej wymienionych modułów z kartą Cameleon z multiroomu i telewizora ze slotem CI+.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szmatt napisał:

Tak ciężko jest pomóc, odpowiadając krótko na temat "tak" lub "nie"? Może ktoś nie siedzi całymi dniami na forum i potrzebuje krótkiej odpowiedzi od "experta", zamiast grzebania nie wiadomo ile kart do tyłu.

Daj spokój, szkoda się nakręcać, porostu trzeba informować innych nie świadomych takiego łatwego rozwiązania (ja napisałem tutaj miesiąc temu, już po ponad miesiącu update C+ z utrudnieniami, życie są tacy których cieszy takie rozwiązanie że inni będą musieli korzystać ze starego sprzętu operatora, "z Łodzi do Gdańska też można dojechać pomijając płatną A1" ...). Jeżeli już to można mieć pretensje do obsługi technicznej operatora, której za takowe informacje płacimy

 ...

Zgaśnie reszta niedługo, więc odpalaj wifiboxa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meckbar napisał:

Niebieski moduł nc+ CI+  - karta Cameleon jest rozpoznawana, kanały nie są deszyfrowane.

Czarny moduł CANAL+ CI+ ECP  - karta Cameleon jest rozpoznawana, kanały są deszyfrowane.

 

Sprawdzone organoleptycznie przy użyciu wyżej wymienionych modułów z kartą Cameleon z multiroomu i telewizora ze slotem CI+.

Dzięki.

 

8 godzin temu, G2000 napisał:

Możesz porównać, czy są jakieś różnice w działaniu, szybkości przełączania kanałów Cameleon w module vs. Cayman w module?

Nie mogę. Nawet tego Caymana, co dostałem z modułem, nie wkładałem do modułu. Więc nie wiem jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tweed77 napisał:

Do czasu, jak się Nagra/Kudelski/NC+/PC+ połapią, jakiego babola wypuścili  na rynek, że Cameleon działa.

Jak myślisz że nie wiedzieli o takim szczególe?! To jesteś w dużym błędzie (po prostu chcieli dodatkowo zarobić i tyle, nie bez powodu na kontach pojawiły się opcje wymiany dekoderów). Ile to będzie działać? Nie wiem, komfort kosztuje, 1,5 używałem używanego Astona-bo już przy jego zakupie byłem przekonany że jego czas "jest policzony" , zaraz potem trzeba było kupić bloker FEDC-dużo?! Razem z kupionym czarnym modułem tyle co wówczas nowy Aston, pozostało mi niespełna 1,5 roku kontraktu-jak myślisz że operator może sobie pozwolić bezkarnie na kolejne wybryki tj. w błędzie, Netflix szykował się do podwyżek, a dziś mamy Apple One i o nich może zapomnieć. 

Edytowane przez jarek7714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek7714 operator zaczął robić co mu się podoba. Zaczął ludziom usuwać dostęp do C+ 4K na własnościowych zestawach komplet karta Cayman parowana + moduł CI+ ( niebieski ).

Dodatkowo po usunięciu C+ 4K kazał sobie za niego płacić.

Proponując wymianę na Ultrabox 4K albo czarny moduł CI+ z ECP.

Więc można spodziewać się różnych zagrywek.

Dodatkowo karta Cameleon nadal działa bez problemu w Ultrabox 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jarek7714 napisał:

Jak myślisz że nie wiedzieli o takim szczególe?! To jesteś w dużym błędzie (po prostu chcieli dodatkowo zarobić i tyle, nie bez powodu na kontach pojawiły się opcje wymiany dekoderów). Ile to będzie działać? Nie wiem, komfort kosztuje, 1,5 używałem używanego Astona-bo już przy jego zakupie byłem przekonany że jego czas "jest policzony" , zaraz potem trzeba było kupić bloker FEDC-dużo?! Razem z kupionym czarnym modułem tyle co wówczas nowy Aston, pozostało mi niespełna 1,5 roku kontraktu-jak myślisz że operator może sobie pozwolić bezkarnie na kolejne wybryki tj. w błędzie, Netflix szykował się do podwyżek, a dziś mamy Apple One i o nich może zapomnieć. 

Z jednej strony masz rację ale z drugiej według mnie źle podszedłeś do tematu - jak cameleon to nie moduł i nie jakieś blockery i tyle w temacie. ;) Jak chcesz moduł to wtedy cayman. Innego wyjścia nie ma. Ci co z głową dobierali sprzęt potrafili przez kilkanaście lat korzystać z cameleona bez inwestycji w dodatkowe jakieś wynalazki i z resztą nadal korzystają.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000 to wg twórców - firm od zabezpieczeń - operatora nie jest poprawnie politycznie żeby Cameleon działał w module gdyż:

1. Można sobie karty / moduł pożyczać.

2. Można mieć nagrania nie kodowane i się dzielić z innymi.

3. Nie ma możliwości umieszczenia znaku wodnego na programach sportowych i może to służyć do streamu IPTV

4. Nie da się wcisnąć nic dodatkowego np. VOD - ograniczonego dekodera do używania za parę złotych dzierżawy.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...