Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mecze na żywo to powtórka to tylko pogratulować... A mimo wszystko nawet HD, którego mało co oglądam, mają lepsze od konkurencji.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy mecze ekstraklasy i jeden ligi angielskiej to nie jest nawet 10% ramówki.

Poza tym upscalowane filmy, "produkcje" firm zewnętrznych z Planete+ czy innego Domo+ nakręcone GoPro, "Making of Nielegalni" i tym podobne rarytasy.

Oczywiście każdemu wedle potrzeb, ale może warto się po prostu uczciwie zastanowić po co to wszystko.

Jeszcze miesiąc temu twierdziłeś, że zmusisz ich do wyłączenia ECP, teraz Ty się zmusiłeś do Ultraboxa. I nie Ty jeden.

A operator, który traktuje swoich klientów w niezbyt fajny sposób się cieszy, hajs się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gość napisał:

Przełamałem się i zmieniłem moduł na dekoder, bo mój wspaniały szajsung nie wspiera ECP... powiem tylko jedno.. takie syfu jak ten dekoder to w życiu nie widziałem.. poczynając od wyglądu, gdy sterczy na tym dysku jak porąbany.. nie wiem kto to projektował.. a na działaniu kończąc.. ma ciągły problem gdy puszczam go przez HDMI ARC.. soundbar wariuje (wszystko niby szajsunga.. od TVQ9F po soundbar Q90R.. no i dekoder..) brak słów.. wszystko śmiga.. Apple TV.. ps4.. a wystarczy że podepnę dekoder i masakra... no i ta szybkość to mega przereklamowana... rzeczywiście gdy chcę przerzucić o kilka kanałów do przodu to czuć różnice w prędkości dekodera (konwerter unicable).. ale przerzucanie kanał jeden w górę czy dół to minimalnie szybciej.. ale za to TV z modułem startuje o wiele szybciej.... chyba będę musiał zmienić ten syfiasty TV i przeprosić się z modułem na nowo...


Tak szybko to się z powrotem z modułem nie przeprosisz. Trzeba będzie czekać na koniec umowy i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bugmenot napisał:

Trzy mecze ekstraklasy i jeden ligi angielskiej to nie jest nawet 10% ramówki.

Poza tym upscalowane filmy, "produkcje" firm zewnętrznych z Planete+ czy innego Domo+ nakręcone GoPro, "Making of Nielegalni" i tym podobne rarytasy.

Oczywiście każdemu wedle potrzeb, ale może warto się po prostu uczciwie zastanowić po co to wszystko.

Jeszcze miesiąc temu twierdziłeś, że zmusisz ich do wyłączenia ECP, teraz Ty się zmusiłeś do Ultraboxa. I nie Ty jeden.

A operator, który traktuje swoich klientów w niezbyt fajny sposób się cieszy, hajs się zgadza.

Nie twierdziłem, że ich zmuszę tylko że będę z nimi walczył.. i proces leci.. ale nie chce przez to stracić treści.. a jeden dobry mecz w 4K jest wart więcej niż 10 kiepskich w HD :) a nad ramówką można dyskutować jak to że wczoraj leciało w 4k Le Mans '66, ale to można dostać tez gdzie indziej, a mecze niestety już nie... dlatego te które są w 4K, nawet jak to jest jeden na 10 meczy to wolę obejrzeć taki jeden w 4K niż oglądać go w HD... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mikoko napisał:


Tak szybko to się z powrotem z modułem nie przeprosisz. Trzeba będzie czekać na koniec umowy i kombinować

Z modułem to raczej przy zmianie TV - bo co mi po module bez ECP.... jeszcze myślę cały czas co zrobić.. na razie wziąłem dekoder na testy.. i już mnie trafia :)

Teraz, bugmenot napisał:

Jeśli tak do tego podchodzisz to wiadomo. Ja z tych co wolą dobry mecz w SD, niż jakikokwiek w 4K :).

obejrzeć finał w 4K czy w HD?  to dla mnie wybór jest oczywisty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde mamy juz polowe wrzesnia , a jedyne ECP mamy do tej pory na planszy testowej Canal+ Now . To potwierdza tylko teorie ze tak naprawde im sie wcale nie spieszy zeby to stosowac .   Zauwazylem nawet ze nie pokazuja na Canal+ 4K meczow Premierleague, czyli glownego propagatora tego nowego systemu zabezpieczen. Oni zdaja sobie sprawe ze tego nie obsluzy prawie zaden telewizor na rynku , o dekoderach juz nie wspominajac.   To cale ECP jest narzucone PC+  przez dostawcow tresci 4K , nie jest to ich wymysl .  To tylko jeszcze raz potwierdza moja teorie ze  jesli ktos wymienil  modul na pudlo operatora to popelnil duzy blad, oczywiscie moim zdaniem .   Druga sprawa to niedawne udostepnienie abonentom Canal+ Internet.   Canal+4K  tez sie ma tam pojawic.   Pytanie tylko jaka bedzie jego jakosc .  Ale zakladam ze bedzie to jednak 4K.  Wiec jesli nawet wlacza kiedys to magiczne ECP na jakiejs pozycji programowej , zawsze bedzie mozna przeniesc sie na streaming w aplikacji Canal+ Internet.    No chyba ze streaming tez będą w jakis sposob blokowac.   Ale co by ostatecznie nie bylo podtrzymuje moje zdanie ze jeden kanal 4K  nie jest warty tego by pchac sie z wlasnej woli w ,,złom'' operatora

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat zależy na tym jak mam możliwość obejrzenia meczu w 4K to wolę go obejrzeć w tym 4K i nawet dopłacić za to ekstra niż patrzeć na HD. Oglądam mecze 4K na ipla.. na Amazonie.. wszystko daleko jest od C+... streaming szybko nie dogoni sat.. dlatego nawet w tej ich papce jak wprowadza kanał 4K to nie będzie to samo.. 

 

Wiadomo obecnie jest mało meczy, ale mimo wszystko dla mnie warto. Więc wolałem spróbować z tym dekoderem, czy w ogóle warto go brać.. i się zamrozić z nim na 24 miechy.. bo teraz na tym kanale oczywiście nie ma ECP, ale uruchomią to pewnie w najbardziej niespodziewanym momencie i wtedy człowieka coś trafi.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat wykonał bardzo dobre posunięcie z tym Super HD . Przecież gdyby zaczęli pokazywać LM w 4K , też by byli zmuszani do wprowadzania modułów  z ECP.  A tak nie muszą niczego zmieniać i utrudniać życia abonentom.  Dla mnie ta jakość obrazu jaka jest na kanałach Polsat Sport Premium 1 i 2 w zupełności  mi odpowiada ,i gdyby każdy kanał HD był tak nadawany ,to żadne 4K nie byłoby mi do szczęścia potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zalesiu taki jest cel powstania tego zabezpieczenia.

http://www.ci-plus.com/newsroom/ci-plus-launches-ultra-hd-enhanced-content-protection/

 

"CI Plus LLP, the trust authority behind CI Plus, has launched a new Enhanced Content Protection (ECP) Security Level.  Its designed to protect the next generation of premium content and Ultra TV.  The new CI Plus ECP Security Level is based upon the recent DVB v1.4 specification and follows the rigorous content protection requirements set out by MovieLabs."

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zalesiu napisał:

Skąd się wzięła teoria, że ECP jest wymuszone 4k?
Ktoś to oficjalnie potwierdził, czy bazujemy na domysłach?

To takie "niedomówienie”, które pozwala na sprzedaż modułów. Jak zabezpieczenie zostanie aktywowane to dopiero wtedy większość zacznie lekturę regulaminu i stwierdzi, że to nie tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie niedomówienie? W regulaminie C+ 4K w ogóle nie ma słowa o modułach. ;)

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko sport na żywo jeszcze wygrywa przez satelitę i narazie nie ma konkurencji jeże porównujemy jakość? Dlatego moduł jest wystarczającą opcją do oglądania sportu. Resztę można oglądać na VOD lub z cofaniem najlepiej do 14 dni. Szkoda miejsca na jakieś pudła w tych czasach. Wszyscy panikują z tym ECP, a to jeszcze długo potrwa zanim to wprowadzą. Nie zapominajcie, że na dekoder można szybko się przenieść bez najmniejszego problemu, a jeżeli chodzi na powrót z dekodera na moduł to jest jakiś kosmos do wykonania. Więc dopóki wszystko działa, nie ma co sobie głowy zawracać jakimiś kombinacjami. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze posty i wychodzi na to ze jeszcze nie wszystko jest nadawane w ECP na kanale 4K.

Umnie juz od dwoch tygodni Canal+ 4K w ogole nie dziala, choc mam go w abonamencie.

Myslalem, ze dlatego nie dziala, bo nie wymienilem modulu.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kowol80 napisał:

Czytam wasze posty i wychodzi na to ze jeszcze nie wszystko jest nadawane w ECP na kanale 4K.

Umnie juz od dwoch tygodni Canal+ 4K w ogole nie dziala, choc mam go w abonamencie.

Myslalem, ze dlatego nie dziala, bo nie wymienilem modulu.

No właśnie dlatego nie działa. Nic nie jest w ECP. Na starym module wcale nie działa 4K. Działa tylko na nowym. 

ECP nie jest włączone i jeszcze nigdy nie było na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelTSW napisał:

No właśnie dlatego nie działa. Nic nie jest w ECP. Na starym module wcale nie działa 4K. Działa tylko na nowym. 

ECP nie jest włączone i jeszcze nigdy nie było na tym kanale. 

Dzieki za info. Troche jednak to dziwne bo do tej pory C+4k  dzialal bez problemow.

Mam karte Cayman i niebieski modul. W lipcu przedluzalem umowe.

Nowego modulu nie chcialem, bo mam TV Samsung z 2016 roku i prawdobodobnie ECP nie wspiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...