Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Na pewno nie będzie działał płynnie jak Vu+ przy przełączaniu modułów. Mimo że tuner lepszy ma jednak i swoje wady. 

Czyli rozumiem, jak kupować to tylko VU+ ma się rozumieć?. Zawsze myślałem, że Dreambox to taki Mercedes. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2022 o 22:35, zetor2 napisał(a):

[...]

Na openatv z wtyczką ciplushelper w wersji 5.2 zadziałał po ręcznej zmianie wersji ci+ na 1.3 i tak chyba zostanie.

[...]

Czy może ktoś podpowiedzieć jak to zmienić na OpenATV 7.3 (mam ciplushelper w wersji 5.4)? Tzn. jak ustawić ręcznie CI+ na wersję 1.3? Nie widzę w tej wersji OpenATV takiej opcji.

Generalnie szukam rozwiązania dlaczego nie działa mi Canal+, a dla przykładu Tivusat działa bez problemu? Karty są we właściwych CAM i na starszej wersji OpenATV, tudzież włożone do TV działają prawidłowo.

W dniu 1.10.2022 o 12:59, mikoko napisał(a):

Nie ma nowej wersji. Ostatnia z 9/12/20211d85ea270cff9a236d91f14ad826850f.jpg

Czy to jest nadal najnowsza wersja softu dla CAM CI+ ECP platformy Canal+?

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem sobie moduł CAM. Wszystko działa OK. Moje pytanie jest w kierunku sygnału z anteny . W tej chwili odłączyłem jeden kabel od mało używanego dekodera i podłączyłem do telewizora. Ale chciałbym czasem używać ten dekoder. Jakiego splittera użyć na rozdzielenie sygnału aby jednym kablem podłączyć tv i dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, inspektor Barnaby napisał(a):

 Jakiego splittera użyć na rozdzielenie sygnału aby jednym kablem podłączyć tv i dekoder?

Musisz mieć dwa osobne przewody z anteny przy założeniu że masz konwerter typu twin. Chyba jedyna i najtańsza opcja jeśli chcesz sporadycznie używać dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, może na jednym jeśli planuje tylko jeden używać. 

Można skorzystać z przełącznika diseqc 1.2 albo master/slave tzw SAT Priority Splitter. 

Przy nie działającym tunerze odbiera tv, po załączeniu tunera działa na nim wyłączając tv. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To co że nie widnieje, moduł działa prawidłowo w większości gniazd Ci+, jeśli z kolei są problemy to wystarczy aktualizacja firmware tv czy modułu. 

Certyfikowane tv mają tylko obsługę ECP która aktualnie nie jest używana i wymagana do działania modułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez certyfikacji "Telewizor może nie obsługiwać:

automatycznego pobierania i uaktualniania naszej listy kanałów,

 

kontroli rodzicielskiej kanałów dla dorosłych w naszym standardzie,

 

dodatkowych napisów ekranowych i ścieżek dźwiękowych nadawanych na naszych kanałach.

 

Poniżej wymienione modele telewizorów nie zostały także przetestowane pod względem poprawnego dekodowania naszych kanałów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty wierzysz w te bzdury co wypisują na stronie Canal+ ?  Lista obejmuje tylko popularne modele TV z certyfikatami ECP pomijając całkowicie te bez certyfikatów. 

Moduły C+ ( niebieski i czarny ECP )  świetnie działają nawet na starych TV z przed 5-7 lat z Ci+ gdzie nawet o ECP jeszcze się nie śniło producentom TV i na 100% te modele nawet nie występują na listach kompatybilności. 

ECP to nie jakiś standard działania modułu tylko standard zabezpieczeń, a skoro go aktualnie nie ma i nie jest używany to moduł Ci+ powinien działać  normalnie jak każdy inny, TV ma mieć tylko aktualną obsługę Ci+ 1.3 . 

 

Na pewno przy niektórych TCL jest problem z pobraniem listy programów albo z aktywacją modułu która czasami trwa kilka minut ale to wynika tylko z braku aktualizacji firmware.  Opcją po prostu zostaje ręczne zrobienie sobie listy programów. 

 

Z jednym się tylko zgodzę że jak zostanie uruchomione ECP to będzie dopiero problem z modułem i jak nie zamierza sie go mieć lepiej kupić TV certyfikowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...