Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mikoko napisał:

Ale przy braku modułu w spocie. Jak go wsadzisz z powrotem to nawet niekodowanych nie nagrasz. Zgadza się ?
Jaki ty masz TV ?

TAK

Sony XH95

 

Zrobię jeszcze jedną próbę bo mam moduł TNK HD, ale teraz leci serial turecki...żona

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem niebieski moduł i działa elegancko. Wykonałem ponowny telefon do c+ i potwierdzili ze moduł powinien umożliwiać nagrywanie. Być może zle pobrał aktualizacje i zapraszają do punktu by to zweryfikować i wymienić. Niby jak tam zweryfikują kto w punkcie ma zewnętrzny dysk. Swojego nie będę woził. Pewnie wymienia moduł i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie jest jak u Was - zatem ciekawi mnie jak działa nagrywanie na AF8 - gdzie u mnie na AG9 nie działa nagrywanie, nawet niekodowanych kanałów, po wyjęcie modułu można nagrywać kanały niekodowane z SAT (nie zmienia to faktu że nie można kopiować na dysk - jakiś atrybut pozostał)

Dla mnie możliwość nagrywania to podstawa - zatem mają problem usuwając tą funkcjonalność - w UOKiK się nie obronią w końcu zmusili mnie do zmiany CAMELEONA na CAYMANA - dało się załatwić brak numerków z karty (odpowiedni argument i ich prawnicy nie dali rady obronić i wyświetlanie numerków zniknęło) na module - to da się załatwić sprawę i nagrywanie - kwestia odpowiedniej argumentacji w UOKiK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podczas mojej rozmowy z działem technicznym potwierdzili ze nagrywanie na module czarnym powinno działać bo nie wprowadzali żadnych ograniczeń co do tego z ich strony. Mówił ze być może aktualizacja zle się pobrała i po weryfikacji w punkcie wymienia bo jest na gwarancji. Pytanie tylko czy wymieniony zadziała bo widzę ze nie tylko u mnie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jeżeli to spowodowała aktualizacja, to operator może to olać i zlecić wymianę sprzętu ktora niczego nie zmieni, udając że coś próbuje robić. Nagrywanie nie jest wymogiem koniecznym do spełnienia warunków umowy, a tylko opcją dodatkową. Możliwe jest również to, że coś s[beep]yli w samej aktualizacji przypadkiem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mara68 napisał:

Ja mam sony AF-8 który nie wspiera ECP. Moduł po aktualizacji działa tak samo jak i przed aktualizacją. Nagrywanie działa bezproblemowo. Sprawdzałem na TVP 1 oraz C+4k.

Dodam również że moduł po aktualizacji działa o niebo lepiej na moich linuxach (Solo4k i Ultimo4k).

Nie występują już dosyć częste restarty modułu przy zmienianiu kanałów nawet kiedy miałem różne image na dekach.

 

 

mara68, a czym te restarty modułu się objawiały? Ja mam taki problem na Solo4k (z VTi 15), że długo trwają przełączenia kanałów, czasami nie zaskoczy w ogóle, tzn. jest ciemność i muszę przejść na inny kanał i powrócić (wtedy zaskakuje). Czy miałeś podobne objawy? Czy podczas restartu modułu pojawiał się jakiś napis? Jak to stwierdziłeś (że się restartuje)? Jeszcze nie robiłem aktualizacji czarnego modułu, bo nie chcę sobie czegoś pogorszyć, np. stracić możliwość nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tapatik napisał:

mara68, a czym te restarty modułu się objawiały? Ja mam taki problem na Solo4k (z VTi 15), że długo trwają przełączenia kanałów, czasami nie zaskoczy w ogóle, tzn. jest ciemność i muszę przejść na inny kanał i powrócić (wtedy zaskakuje). Czy miałeś podobne objawy? Czy podczas restartu modułu pojawiał się jakiś napis? Jak to stwierdziłeś (że się restartuje)? Jeszcze nie robiłem aktualizacji czarnego modułu, bo nie chcę sobie czegoś pogorszyć, np. stracić możliwość nagrywania.

Wyłącz blokadę rodzicielską oraz włącz obsługę wysokiej częstotliwości przepływu w ustawieniach modułu. Możesz także dać na tak opcję PID Filtering oraz Opóźnienie DVB CI zmienić na 16 z 256.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mikoko napisał:

Ja sprawdzałem niebieski moduł i działa elegancko. Wykonałem ponowny telefon do c+ i potwierdzili ze moduł powinien umożliwiać nagrywanie....

 Nie ma to jak porada konsula w sprawach technicznych. 

Nagle u tych co przestało działać,  moduł źle pobrał soft i mu odbiło. Wszyscy polecą wymieniać i będzie to samo.

A tak w nawiasie...chyba moduł wymieniłeś na pudło 4k. To skąd masz moduł ECP?

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tweed77 napisał:

Wyłącz blokadę rodzicielską oraz włącz obsługę wysokiej częstotliwości przepływu w ustawieniach modułu. Możesz także dać na tak opcję PID Filtering oraz Opóźnienie DVB CI zmienić na 16 z 256.

Blokadę miałem wyłączoną, opóźnienie DVB CI też miałem na 256. PID Filtering włączyłem - BTW do czego to służy?

Czy jest lepiej? Nie czuję za bardzo. Przełączanie trwa u mnie tak mniej więcej 2 sekundy. Zacinanie nie zawsze występowało, ale dosyć często, na tyle często, że stało się irytujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tweed77 napisał:

U mnie także dekodowanie następuje po kilku sekundach.

Trzeba się do tego przyzwyczaić. 

Miałem Cameleona i mam wrażenie, że działało sprawniej. Poza tym miałem możliwość nagrywania nawet kilku kanałów na raz (choć na co dzień takich potrzeb nie mam, ale może się zdarzyć). Bynajmniej nie miałem problemu z oglądaniem czegokolwiek gdy nagrywało się coś w tle. Obecnie odczuwam pogorszenie szybkości i możliwości. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tapatik napisał:

mara68, a czym te restarty modułu się objawiały? Ja mam taki problem na Solo4k (z VTi 15), że długo trwają przełączenia kanałów, czasami nie zaskoczy w ogóle, tzn. jest ciemność i muszę przejść na inny kanał i powrócić (wtedy zaskakuje).

Miałem takie właśnie problemy z tym modułem jak opisałeś i na ultimo4k i na solo4k. Po aktualizacji modułu te problemy zniknęły. Z nagrywaniem też nie mam problemów na tym module po aktualizacji. W tej chwili mam wgrany najnowszy Vti 15.0.0.

4 minuty temu, Tapatik napisał:

Blokadę miałem wyłączoną, opóźnienie DVB CI też miałem na 256. PID Filtering włączyłem - BTW do czego to służy?

Czy jest lepiej? Nie czuję za bardzo. Przełączanie trwa u mnie tak mniej więcej 2 sekundy. Zacinanie nie zawsze występowało, ale dosyć często, na tyle często, że stało się irytujące. 

U mnie pid filtering jest wyłączony na module od PC+.

Natomiast na module z ECP od tivusata mam pid filtering włączony ponieważ przy wyłączonym mocno zacina obraz na myZen 4k. I dotyczy to tylko tego jednego kanału.

42 minuty temu, mikoko napisał:

Patrzy wyżej. Nie wprowadzali blokady nagrywania na czarnym module. To błąd aktualizacji. Ktoś wyżej pisał ze na starym Sony po aktualizacji działa mu nagrywanie.
Dziwne ze jednym działa a innym nie. Może to zależny od partii modułów

Być może dotyczy to wersji gniazda ci+. U mnie jest wersja v-1.3.

Natomiast w tych najnowszych jest już wersja v.1.4. I być może tu coś jest namieszane.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mara68 napisał:

Miałem takie właśnie problemy z tym modułem jak opisałeś i na ultimo4k i na solo4k. Po aktualizacji modułu te problemy zniknęły. Z nagrywaniem też nie mam problemów na tym module po aktualizacji. W tej chwili mam wgrany najnowszy Vti 15.0.0.

Świetna wiadomość! 

Gdzie aktualizujesz moduł? Chyba nie w Vu+? U mnie się nie da (tzn. raczej się nie da, bo nawet nie mogę odczytać nr wersji). Muszę użyć TV.

 

5 minut temu, mara68 napisał:

U mnie pid filtering jest wyłączony na module od PC+.

Natomiast na module z ECP od tivusata mam pid filtering włączony ponieważ przy wyłączonym mocno zacina obraz na myZen 4k. I dotyczy to tylko tego jednego kanału.

Ok. Dzięki. Ja pozostawię włączony skoro nie przeszkadza, a może coś poprawić.

 

5 minut temu, mara68 napisał:

Być może dotyczy to wersji gniazda ci+. U mnie jest wersja v-1.3.

Natomiast w tych najnowszych jest już wersja v.1.4. I być może tu coś jest namieszane.

 

Jak to sprawdzasz, tzn. wersję gniazda CI+?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie ma to jak porada konsula w sprawach technicznych. 
Nagle u tych co przestało działać,  moduł źle pobrał soft i mu odbiło. Wszyscy polecą wymieniać i będzie to samo.
A tak w nawiasie...chyba moduł wymieniłeś na pudło 4k. To skąd masz moduł ECP?

Mam i już
Rozmawiałem z działem technicznym a nie sprzedaży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tweed77 napisał:

Aktualizacja modułu tylko w TV z wbudowanym tunerem sat albo w dekoderze z certyfikowanym wejściem na modułu CI+.

 

1 minutę temu, kedar1 napisał:

Zaktualizuj moduł w TV , i od razu bedzie poprawa w dzialaniu na VU+.   

 

Tak, wiem, że muszę w TV, ale jeszcze chwilę poczekam. Kto wie czy jakieś niespodzianki się nie pojawią.

Czy aktualizacja następuje na określonym kanale? Gdzie czytałem, że na Filmbox? Jeśli tak, to którym Filmbox dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...