Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Tapatik napisał:

Nie ma wymienionego odbiornika Vu+ Solo 4k. Czy z nim również będzie poprawnie współpracował ten moduł?

Czy taki zestaw poradzi sobie w ten sam sposób z dekodowaniem kanałów jak dedykowany tuner od Canal+ czy z jakimiś programami nadal mogę mieć problem? (dokładnie nie rozumiem założeń tego ECP, stąd moje wątpliwości)

 

 

 

Moduł NC+ CI+ z ECP ( czarny ) działa na VU+ Duo 2 bez większych problemów.

Oczywiście bez C+ 4K bo VU+ Duo 2 to dekoder HD.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tapatik jak załączą na module CI+ zabezpieczanie ECP na audycjach -  programach C+ 4K to na każdym dekoderze z Linux - E2 będzie ciemność.

Testowali ostatnio zabezpieczenie ECP na C+ Now.

Tak samo będzie jak moduł NC+ CI+ z ECP będzie włożony do TV 4K który nie wspiera ECP.

Wtedy też będzie ciemność.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz o problemach na tym odbiorniku  przy module Tivusat https://hollex.pl/tivusat-black-card-cam-w-uhd-p-4529.html a tu oferta z tym modułem i na liście Solo 4K brak https://hollex.pl/nc-telewizja-na-karte-modul-ci-4k-ecp-p-4576.html  gdzie przy niebieskim module jest wpisany. Więc nie wiadomo czy do końca dzaiła z wszystkimi image.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tweed77 napisał:

@Tapatik jak załączą na module CI+ zabezpieczanie ECP na audycjach -  programach C+ 4K to na każdym dekoderze z Linux - E2 będzie ciemność.

[...]

Nie ma szans na obsługę ECP na Linux - E2?

W przypadku Canal+ pozostaje do dyspozycji tylko natywny dekoder (z oferty Canal+)?

Czas pożegnać się z innymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tapatik napisał:

Nie ma szans na obsługę ECP na Linux - E2?

W przypadku Canal+ pozostaje do dyspozycji tylko natywny dekoder (z oferty Canal+)?

Czas pożegnać się z innymi?

Nie ma szans. Chyba, że kiedyś będą takie produkować :D

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tapatik napisał:

Nie ma szans na obsługę ECP na Linux - E2?

W przypadku Canal+ pozostaje do dyspozycji tylko natywny dekoder (z oferty Canal+)?

Czas pożegnać się z innymi?

Już CI+ miało być tylko na tunerach z zamkniętym oprogramowaniem, ale jeden z producentów tunera z zamkniętym oprogramowaniem wykorzystał nielegalnie licencję CI+ z zamkniętego systemu w tunerze z E2, a stamtąd się rozeszło na inne sprzęty z E2. Dlatego teraz nie ma co liczyć na to, że obsługa ECP pojawi się na jakimkolwiek tunerze, który będzie rodził jakiekolwiek podejrzenia, że wyciek mógłby się powtórzyć. W tym momencie można liczyć chyba tylko na technisata, ale to z zamkniętym systemem.

Edytowane przez menthal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menthal napisał:

W tym momencie można liczyć chyba tylko na technisata, ale to z zamkniętym systemem.

W kwestii ECP tylko dwa nowsze modele 4K, jednak co to za tuner, który w trakcie nagrywania z satelity, nie pozwala korzystać z głowicy dvb-t2? To było opisane w teście Sat Kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tapatik

Nie może być ECP na tunerze z Linuksem ze względu na szereg przewinien tego sprzętu wobec bezpieczeństwa treści, tj.:

-nagrywanie kanałów w formie, którą da się zgrać na komputer (niezaszyfrowanej),

-możliwość strumieniowania kanału przez sieć,

-wysyłanie sygnału po HDMI do urządzeń bez HDCP,

-niedoklejanie watermarków z numerem karty do sygnału wideo, gdy życzy sobie tego dostawca treści (cyferki na ekranie lub watermark ukryty).

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K UltraBOX+ ma jeszcze jedną zaletę. Przy module CAM 4K można nagrywać tylko ten sam program, który się ogląda. 4K UltraBOX+ potrafi nagrywać jeden kanał, a widz może oglądać drugi. A przy dysku na eSATA można nawet nagrywać trzy kanały, a czwarty oglądać. Co do dwóch pilotów to wiele nowych TV eliminuje ten problem poprzez mechanizm pozwalający obsługiwać dekoder pilotem od TV. Działa to z wszystkimi obecnymi dekoderami Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Otóż  ok.dwóch  tygodni temu kupiłam telewizor sony z seri xh95 ( KD-55 xh9505 ). Wziełam do niego z punktu Canal plus moduł Ci+ z ECP wraz kartą Cayman i nie wiem co jest nie tak z tym modułem . Moduł  chyba nie chce współpracować z kartą Cayman , choć początkowo myślałam  , że to jest problem z samą kartą. Poszłam wymienić karte na nową - lecz to nic nie dało. Twierdzą w punkcie , że karta Cayman jest sparowana z modułem prawidłowo . Karta Cayman za to odbiera w ich dekoderze Sagecom . Co najdziwniejsze moduł dobrze sobie radzi z kartą Cameleon . Czy ktoś w tym modelu tv miał taki problem ?Karta została wymieniona- problem pozostał.  Więc sądzę, że to nie karta a moduł jest  niewpożątku .Modul z karta Cayman nie chce współpracować także w innym tv Samsung  , a z karta cameleon nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ten "magik" z punktu sprawdzi działanie twojego zestawu moduł NC+ CI+ z ECP na ichnim telewizorze z wbudowaną głowicą sat.

Czy działa prawidłowo.

Wymień ten co masz na zestaw nowy - niech ten ich "magik" także sprawdzi poprawność działania nowo wydanego zestawu. Otwartego przy tobie - niech w systemie sprawdzi numerki karty i modułu.

Bo mam taki zestaw - karta Cayman i przypisany do niego moduł NC+ CI+ ECP i działa w TV HD - 5 letnim Sharp bez problemu ( oprócz odbioru C+ 4K )

 

Więc w twoim TV Sony KD-55 xh9505 zestaw para karta + moduł powinien działać.

Problem może być z certyfikatem ECP - jak załączą na C+ 4K możesz mieć ciemność.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...