Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli moduł Cyfrowego Polsatu dogaduje się z TV LG, a moduł nc+ nie. Czyli teraz jak LG wyda aktualizacje i dalej bedzie to samo to co wtedy?? Mam reklamowac telewizor bo LG nie podpisało umowy z nc+ na moduł i nie testuje?? Czy powinno być odwrotnie operator powinien przetestowac moduł lub sam go dac LG-owi aby sprawdził i LG powinien podac listę TV nc+, które z jego modułem działają. Taki jest wniosek, a nie, że LG s[beep]zieliło.Oprogramowanie modułu można tak samo s[beep]zielić jak oprogramowanie telewizora i wtedy nawet jakby LG nie wiem co poprawiał to będzie zonk.

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich obu??

 

Na obu kopiach masz kodowanie dla CP, dlatego moduł CP Ci działał. z NC+ nie działa bo skopany soft od LG wyszukuje dwie kopie ale kodowanie bierze z tej pierwszej tylko, która ma tylko dla CP.

 

ROZUMIESZ?

 

Jak by na pierszej kopii włączyć kodowanie NC+, a na drugiej zostawić jak jest, czyli dla wszystkich to by w Twoim TV działo MTV live HD na module NC+, a na CP nie. 

 

Według Twojej pokrętnej logiki wtedy była by to wina CP, tak jak teraz jest NC+...

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak w komputrerze, aby sprzet działał z oprogramowaniem musi miec swoje oprogramowanie zwane sterownikiem. Jesli sterownik jest zrypany producent oprogramowania tj. systemu operacyjnego może wydac milion poprawek, a i tak nie pomoże bo sterownik od urzadzenia jest nie dopracowany. Tutaj mamy dwa sterowniki po niekąd w TV i module i robi sie błedne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę, Ty nie chcesz zrozumieć albo nie potrafisz. Jaśniej się już nie da.

 

Oprogramowaniem modułu tego nie da się naprawić, bo to jest OK, albo wywalić kopię z kodowaniem tylko dla CP, albo LG musi nauczyć telewizor to rozpoznawać tak jak robią to wszystkie inne telewizory i dekodery innych producentów.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu kopiach masz kodowanie dla CP, dlatego moduł CP Ci działał. z NC+ nie działa bo skopany soft od LG wyszukuje dwie kopie ale kodowanie bierze z tej pierwszej tylko, która ma tylko dla CP.

Jak wytłumacvzysz że na liscie kanałów CP moduł nc+ nie dekoduje TVN, TVN 7 TVN24?? Bo pobiera liste kanałów z transpordera CP, na którym przesyłą kodowania dla CP, a z transpordera nc+ 10.719 przesyła informacje dla nc+ i dopóki nc+ nie poprawi na swojej liście danej informacji dot. systemu kodowania to będzie tak jak mówisz w przeciwnym wypadku kanały inne tez miały by problemy.

Kończę, Ty nie chcesz zrozumieć albo nie potrafisz. Jaśniej się już nie da.

 

Oprogramowaniem modułu tego nie da się naprawić, bo to jest OK, albo wywalić kopię z kodowaniem tylko dla CP, albo LG musi nauczyć telewizor to rozpoznawać tak jak robią to wszystkie inne telewizory i dekodery innych producentów.

Czyli LG w swoim oprogramowaniu zapisało, że MTV Live z 12.015 ma tylko dekodowac dla CP, a dla innych nie. Ten jeden jedyny kanał. Oprogramowanie modułu jest OK. Bo z każdym innym TV działą tylko wszystkie LG nie.

 

Myślę, że jest odwrotnie soft modułu ma informacje co i jak ma dekodowac jakie informacje ma odbierac od operatora. Jeżeli Canal+ jest zakodowany i po włączeniu go dostaje komunikat z modułu, a dopiero gdy nacisnę EXIT na pilocie dostaje komunikat od LG to czemu na MTV Live HD nie ma zadnego komunikatu z modułu? To tak wyglada jakby po wybraniu 151 z listy nc+ gdzie jest MTV Live HD kanał nie widział wogóle modułu i dlatego nie świeci.

Edytowane przez Vader666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vader, krótka piłka: skoro twierdzisz, że wina (rzekomo) leży po stronie modułu nc, to dlaczego użytkownicy takich samych modułów, lecz telewizorów innych marek niż LG odbierają kanał MTV Live Hd  poprawnie?

Bo producenci innych telewizorów obeszli to własnym oprogramowaniem co nie zmienia faktu, że LG nie zalezy czy na danym module dany kanał mi zdekoduje tylko platformie nc+. Jezeli tyczy się to wszystkich dostępnych modeli LG, a podobno nc+ testuje moduł na TV LG to powinni aktualizacją modułu sprawić, aby kanał zaświecił. Skoro jest to wiekszy problem niż jeden model LG to powinna nc+ wydac jakiś komunikat, że to wina LG i, że powiadomili LG o problemie i trzeba czekac na aktualizacje telewizorów. Skoro LG umywa rece to znaczt, że wina jest po nc+.

Nie wiemy czy dokłądnie te same moduły są we właśnościowych dekoderach nc+, na których MTV Live HD działą więc tez ciężko powiedzieć czy to ostatecznie wina LG.

 

To tak jak zganianie na Microsoft, ze w ich systemie nie działą dany sprzet, a jak wiadomo to producent urzadzenia powinien zadbać o działanie jego sprzet. To samo jest z modułem, którego włascicielem jest nc+ i to nc+ powinno zadbać, aby działało z różnym sprzetem poniekąd systemem operacyjnym w TV lub dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury, nie czytasz, nie rozumiesz co inni piszą... wszyscy producenci obeszli, przetestowali moduł NC+ i stwierdzili, że musza to obejść w swoim sofcie, wszyscy... nawet manta :D

 

LG się postawiło i niech to NC+ poprawia w swoim module to czego w module nie da się poprawić, ale co tam  :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na module Cyfrowego Polsatu działał MTV Live HD bo inny moduł, bo inny system kodowania?? Ale tu ktoś napisał, że moduł CP od nc+ różni sie tylko włączonym w module CP trybem Legacy. Poza tym niektórzy tu pisali, że na kanale MTV Live HD na 12.015 nie ma kodowania dla Nagra N4 i dlatego moduł nie koduje, potem, że SID zły w liście kanałów od nc+ i, ze telewizory mają to źle ustawione. Więc skoro wina telewizoró nie powinien kanał działać z modułem Cyfrowego Polsatu bo MTV Live HD na liście kanałów CP jak i nc+ jest to samo. Po przeszukaniu samego 12.015 mamy dwa MTV Live HD jednoz EPG, drugie bez, obie platformy mają na liście kanałów dodaną wersję z EPG. Czyli Nagra N3 CP dekoduje MTV Live HD na module CP, a Nagra N4 od nc+ na module nc+ nie dekoduje tego kanału na telewizora LG. Wiec gdzie wina LG?? Winą jest system kodowania nc+. Szkoda, że nie mam znajomegoz modułem Cyfry+ i kartą Cameleon moze by zadziałało i wtedy bście zrozumieli, że problemem jest system kodowania, a nie telewizora.

 


Skończmy tą farsę, bo nie da się go przekonać, że winne jest LG. Mądrości sobie i wam życzę ;)
Bo wiecie najlepiej, chyba lepiej od LG i nc+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no ja też już wymiękam. @Vader666, w poście #411 przedstawiłem Ci 5 propozycji wyjść problemu. Dorzucam:

6. - zamienić moduł na dedykowany dekoder od nc+.  Nie wiem jak to wygląda od strony formalnej, umów, itp., ale wówczas w przypadku problemów typu nie działa jakiś kanał z pakietu, itp. na 100% będzie wiadomo czyja jest "wina".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz wogóle w pakiecie? Program kodowany oznacza że nie masz uprawnień.

 

EDYCJA:

Na module Cyfrowego Polsatu działa bo Cyfrowy Polsat ma inną liste kanałów na której jest MTV LIVE HD z innym SIdem a co za tym idzie na SIDzid CP nie ma uprawnień dla nc+. Na module nie idzie bo zamiast pobrać na liście kanałów właściwy SID pobiera SID CP.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i odpowiedzieli, ze nie sa w stanie sprawdzić kazdego modułu, każdej platformy satelitarnej na świecie, a soft jest robiony w Azji tylko dostaja informacje do oprogramowania. Skoro problem z jednym kanałem to nalezy się kontaktowac z platformą satelitarną, a nie producentem telewizora. To w interesie platformy jest dac mi dostęp do wybranych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy macie pretensje, że nie czytam tu wszystkiiego, a wy robicie to samo.
 
Pisałem, w którymś poscie, ze byłem w slaonie nc+, a nawet dwóch i odpowiedx my nie mamy telewizora, zeby sprawdzic. Nie bede jeżdzić nie wiadomo gdzie, zeby sprawdzic. W marketach byłem w dwóch w obu odpowiedź, że nie mają możliwosci podpięcia TV po antenę satelitarna. Znajomi po najnizszej lini oporu mają dedykowane dekodery mimo telewizorów po 4-6 tysiecy z wbudowanym tunerem satelitarnym (Panasonic, Sony) Kable tak poprowadzone i w murowane w śąciane, ze nie dostają do telewizorów powieszonych na ścianie.
 
Telewizora nie wymienię dla jednego kanału bo nie wygrałem w Totka. Jak wygram będe jezdził po marketachz  modułęm i płacił im za to, żeby podpieli do satelity zanim kupie i cały dzien testował, wybiorę ten co działą najlepiej. Ciekawe czy tym co działa tak robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ci podam dokłądnie ten niby Salon nc+ jak masz możliwość i nielimitowane rozmowy to zadzwon i sie zapytaj czy sprawdza ci moduł i czy maja na czym. Ja obdzwoniłem 8 takich miejsc w Lublinie, a w 2 byłem. W kazdym odpowiedzieli, że nie musza kupowac TV z obsługa modułów i wbudowanym tunerem satelitarnym bo dają owe moduły. Piorytetem dlka nc+ są dekodery, a moduły to gadżet.
Jak była Cyfra+ mieli swoje salony własne takie przynajmiej jeden w miastach wojewódzkich i inaczej traktowali klienta. w nc+ to rzadzi iTi Neovision, a im zalezy tylko na wpłatach na konto.
 
Wymienili mi karte bo modułu nie ma jak sprawdzic, a jak się okaże, że to nie moduł to on będzie musiał oddac równowartość nc+. Tak mi powiedziano w jednym z salonó i serwisie zarazem nc+.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie cytować treści ostatniego postu w całości - przecież widać co jest nad Twoim, zaśmiecasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...