Skocz do zawartości

Gry - wątek ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2021 o 15:48, kingofsouth napisał:

Czy ktoś z was kochani forumowicze posiada Nintendo Switch?  Jakie gry polecacie na tą konsolę?

Zakupiłem Nintendo Switch Oled (czekam na zamówienie) i chciałbym wiedzieć co ograć ? :)   Podobno Zelda jest dobra 

 

Jako użytkownik Nintendo Switch od dobrych 3 lat (stuknie w grudniu) oraz posiadacz nienajgorszej kolekcji gier (zarówno pudełek, jak i cyfrówek) mogę parę wskazówek podać:

  • Już trochę tych Zeld wyszło na Switcha 🙂, ale zapewne ci chodziło o Breath of the Wild - faktycznie jeden z najlepszych RPG-ów ostatnich lat (obok Wiedźmina 3 i Skyrima, które też są na Switcha - ale o tym trochę później). Obok Super Mario Odyssey jedna z moich gier startowych, kupiłem w tym samym czasie, co konsolkę.
  • Z Marianów oprócz Super Mario Odyssey (który jest Marianem z kategorii definicja nowej generacji konsol od Nintendo) mam Super Mario Maker 2 (mieszanka Mario z grafiką 2D i edytora poziomów, Nintendo Switch Online konieczne jedynie do ogrywania poziomów innych użytkowników oraz publikowania własnych; warto sobie załatwić rysik [najłatwiej zdobyć go z grą Dr. Kawashima's Brain Training, gdzie rysik jest elementem zestawu], znacząco ułatwia rozgrywkę) oraz Super Mario 3D All Stars (remastery Marianów z kategorii definicja nowej generacji konsol od Nintendo, tyle że odpowiednio z Nintendo 64, GameCube i Wii; obecnie trochę problematyczne do kupienia ze względu na ograniczoną czasowo dystrybucję - jeżeli jakieś oferty jeszcze zostały, to najczęściej używki z Allegro albo resztówki zapasów; cyfrowej wersji nie ma);  chwalone są jeszcze Super Mario 3D  World+ Bowser's Fury czy New Super Mario Bros. U Deluxe (obydwa remastery z Wii U, ale pierwszy z nich jest wzbogacony o koci poziom z Super Mario Odyssey 😺), na które się zasadzam. Jedynie szkoda, że nie ma remasterów klasycznych Marianów na kartridżu...
  • Porty dużych gier na Switcha - z tym jest różnie, jednakże mają sens zasadniczo w trybie podróży bądź ogrywania podczas gdy telewizor jest zajęty przez kogoś innego. Z tej grupy (zazwyczaj z powodu dobrze bądź nieźle zrobionych portów) warto przyjrzeć się następującym tytułom: Wiedźmin 3: Dziki Gon, The Elder's Scrolls V: Skyrim (obydwa w pierwszej kolejności), Civilization VI (strategia z intuicyjnym na warunki Nintendo Switch interfejsem i sterowaniem; tylko cyfrówka), nawet gry z serii Lego dają radę. Nie wiem jak traktować Minecrafta (który też jest co najmniej niezłym portem), ale Nintendo Switch (przede wszystkim ze względu na sterowanie) jest lepszą platformą na ogrywanie tego tytułu niż smartfony.
  • Indyki (i inne mniejsze gry) - wybór jest naprawdę duży (choć i tak mniejszy niż na Steam), choć z jakością też jest dość różnie - o ile np. Death ComingStardew Valley czy Graveyard Keeper sprawdzają się idealnie (i średnio sobie wyobrażam granie w te gry na PC, choć mi się zdarza), to np. 911 Operator na Nintendo Switch jest wyłącznie sztuką dla sztuki... FM Touch (wstaw rok) jest dobrym wyborem dla fanów menedżerów piłkarskich - pomimo ograniczeń względem pełnej wersji jest całkiem spoko. Zdarzają się też remastery gier wideo z wcześniejszych generacji, jak np. Contra Anniversary Collection (fanom gier retro czy pamiętających Famiklony przedstawiać chyba nie trzeba 😎) czy Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy.
  • Animal Crossing: New Horizons - dwoma słowami: gra fenomen. Warto spróbować, nawet bez abonamentu na grę online.
  • No i wisienka na torcie - Nintendo Switch to obecnie najlepsza platforma dla gier ruchowych i cyfrowych wersji planszówek. Do gier ruchowych nie trzeba bulić ekstra za jakieś dziwne kamerki (są odpinalne Joy-Cony) - jest fenomenalne Ring Fit Adventure, a i nawet Just Dance (wstaw rok) ma sporo sensu.
  • Nie uwzględniłem Mario Kart 8 czy Super Smash Bros ze względu na to, że nie mam tych tytułów w kolekcji i nie wiem, kiedy będę je miał...
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el, no nareszcie , dzięki.

Dobrze , że się odezwałeś. Animal Crossing już jest ogrywane , córka i żona się wkreciły.   Ja od kumpla pożyczyłem Zelda😁

Polecasz ten abonament? Warto wykupić roczny ? 

Sprawdzę tytuły co mi podałeś,  co do portów to temat mnie nie interesujący,  gdyż PS5 , Xbox tam gram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth - zależy od tego, czego się spodziewasz: cena niższa niż w przypadku abonamentów od Sony czy Microsoftu, ale też i mniejsza oferta. 

W przypadku abonamentu Nintendo Switch Online zależnie od gry:

  • dodaje pełną funkcjonalność (choć gra jest dość funkcjonalna nawet bez abonamentu) np. Super Mario Maker 2;
  • czyni grę de facto darmową (gra bez abonamentu do funkcjonalności wymaga np. zapłaty za DLC do gry singlowej) np. Pac-Man 99, Tetris 99;
  • czyni grę de facto sensowną np. Splatoon 2.

Do tego w cenie jeszcze są wybrane gry (najczęściej produkcji Nintendo) z NES i SNES - jednak co tydzień sprawdzane jest łącze internetowe w celu potwierdzenia uprawnień.

Obecnie zaczęło się to jednak komplikować (choć w PL jeszcze nie dostępne) i wprowadzono wyższy plan, w którym jest dostęp do gier z Nintendo 64 - już tak tani ten plan nie będzie (49,99 USD/rok, dla porównania tańszy to 19,99 USD/rok).

 

Jeszcze słowem uzupełnienia - z tytułów planszówkowych (o których napomknąłem w poprzednim poście, a Switch jest najlepszą platformą dla tego typu gier ze względu na to, że Switcha można podawać innym grającym) najbardziej polecam Wingspan (co prawda multiplatforma, ale pod tym względem i tak Switch najlepszy) oraz 51 Worldwide Games (zbiór klasycznych planszówek + parę gier ruchowych; w Polsce tytuł nieco niszowy ze względu na brak recenzji).

Jeszcze zapomniałem wspomnieć o Pokemonach (ze względu na to, że: Pokemon Let's Go Eevee/Pikachu choć całkiem dobry, to jednak jest remakiem klasycznych Pokemonów; Pokemon Sword/Shield to rozczarowanie ze względu na wycięcie części stworków) czy o Metroid Dread (całkiem świeży temat, premiera miała miejsce ledwo kilka tygodni temu).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukis90el napisał:

@kingofsouth 

Obecnie zaczęło się to jednak komplikować (choć w PL jeszcze nie dostępne) i wprowadzono wyższy plan, w którym jest dostęp do gier z Nintendo 64 - już tak tani ten plan nie będzie (49,99 USD/rok, dla porównania tańszy to 19,99 

Myślę, że ten droższy wezmę. Dam znać na co się zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dobry TV i dla mnie to nie ma znaczenia chce ogrywać tytuły z Game Passa i nie potrzebny mi Series X , gdyż PS5 wystarcza.

Zresztą kolego będziesz mógł pisać przez kilka miesięcy co kupić , bo obecnie nie kupisz Series X bo go nie ma :D 

PS5 + Series S (ta konfiguracja jest bardzo dobra) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Artek_ napisał:

Mam dobry tv wolałbym series x no ale cena robi swoje. 

 

Skoro piszesz "dobry", to zakładam że masz 4 k - 120 Hz

 

Ale XB-S jest tak słabe, że nie uciągnie gier w tej rozdziałce.

Lepiej poczekaj bo nadchodzi ...

https://www.pcworld.pl/news/Xbox-Series-S-doczeka-sie-nowej-wersji,431424.html

 

;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz z tym 4K120? Masz jakąś obsesję na tym punkcie?

 

4K60 przy ustawieniach podobnych do wysokich czy ultra z PC na konsoli, sprzęcie dla mas, przy tak pięknej oprawie graficznej to i tak bardzo dobry wynik, więc to pokazuje, że Xbox Series X to nie jest tak słaby sprzęt, jak to próbujesz od dawna wmawiać.

 

Natomiast Xbox Series S nie jest do 4K. Wielokrotnie było to mówione i tłumaczone. Jak ktoś nie potrafi pojąć tak prostych komunikatów to pozostaje tylko współczuć. Jednocześnie rozdzielczość 1440p przy takiej dużej grze na maszynce za $299 grze również świetny wynik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy gry Battlefield 2042 przewidzieli 10-godzinny okres próbny swojej produkcji dla części graczy. Trial Battlefielda 2042 dostępny będzie po premierze dla wszystkich subskrybentów usługi EA Play, która wchodzi również w skład Xbox Game Pass. Bedzie można zagrać na konsolach (Xbox, PS5 ) oraz PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...