Skocz do zawartości

VIVA Polska i MTV Polska dawniej


DjPeja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.06.2021 o 13:43, Kiler napisał:

To po prostu trzeba było przeżyć. :P Pamiętam jeszcze czasy analogowej telewizji, jak Ś.P. wujek kręcił talerzem, żeby Astrę złapać i godzinami z kuzynką słuchaliśmy niemieckiej Vivy. Potem jak już była kablówka to nocami się siedziało i czekało na jakieś smaczki. :P Chyba najbardziej w pamięci pozostanie mi program "Rap Kanciapa" z Tede, Bezele czy WSZ i "Pęknięty Jeż". :) Teraz niestety telewizja stała się tandetna i liczy się tylko hajs i sztuczne cycki.

Popieram całkowicie. Fajne czasy, fajna muzyka i często oglądanie całymi dniami. Pewnie jesteś z rocznika 1978-1986 więc napisałeś wszytko i na temat 👍♥️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołówki Personality i Planet VIVA z 2005 r., jeszcze przed zmianami:

 

 

Niezbyt dobrze pamiętam VIVĘ przed przejęciem, ale odnoszę wrażenie, że wówczas nie było tylu problemów technicznych, jakie miały miejsce po wejściu MTV do VIVY. Mimo to, oprawa z lat 2004-12 była najlepsza z uwagi na dużą czytelność belek z nazwą programu, klipu, itp.

 

Swoją drogą nie przypuszczałem, że już wtedy emitowano Personality. Ktoś pamięta czy wówczas puszczano tylko popowych artystów (jak po 2005 r.) czy także tych mniej znanych?

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przejęciem VIVY przez obecny ViacomCBS było atrakcyjniej. Obie VIVY były do siebie bardziej zbliżone pod względem repertuaru muzycznego. Najbardziej było to zauważalne w klubowych teledyskach. Kolejno za czasów ViacomCBS było znaczniej nużąco i bezpłciowo. Magazyn "Planet VIVA" od początku był ogólnym pasmem, aczkolwiek bez specjalnych wydań, jak to miało miejsce w VIVIE GER.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Pan MarSag

To jest muzyka z jednych z jingli reklamowych kanału VIVA Polska z oprawy 2005-2009, a dokładniej z jingli: Pozdro dla 3b i Kotki marnie pływają. Przez ten cały czas myślałem, że to muzyka stworzona dla VIVY.

 

Edytowane przez Pan MarSag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka techniczna. VIVA Polska w latach 2007-2008 nadawała z zielonym paseczkiem po lewej stronie ekranu. Pamiętam, że w tamtym roku miałem pierwszy telewizor LCD i zwracałem na to uwagę. Na odbiorniku CRT tego efektu chyba nie było ze względu na przycięcie obrazu. Znalazłem parę nagrań z tamtego okresu i faktycznie jest ten paseczek. Ktoś obeznany wie z czego to wynikało? Wtedy 4:3 było jeszcze dominujące, a tylko z VIVY kojarzę ten efekt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jekABPBCJSU

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Viva Polska była pierwszą stacją załączoną w 2009 roku po instalacji satelity u mnie przez mojego sąsiada który swoją miał już od czasów analogu.  Wynikało to z sporego sentymentu mojego i brata do niemieckiej wersji tej stacji a także Vivy Plus i MTV gdy właśnie do sąsiada chodziliśmy przegrywać piosenki z satelity na kasetę magnetofonową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Polski)
Sam korzystam z tłumacza, bo nie znam polskiego, jeśli się myli, to przepraszam
dlatego teraz piszę tekst w trzech językach

Czy któreś z Was nagrywało z polskiej VIVA z okresu do 2012 roku (ale może też być powyżej)
Ja sam jestem z Niemiec mam dużo nagrań z niemieckiej vivy ale też trochę z polskiej VIVA... jeśli to możliwe to chciałbym podmienić

 

(język angielski / English)
I use a translator myself because I can't speak Polish. If it's wrong, I'm sorry
therefore i am now writing the text in three languages

Did any of you recordings of the Polish VIVA from the period up to 2012 (but may also be above)
I myself am from Germany. I have a lot of recordings from the German viva but also some from the Polish VIVA ... if possible, I would like to swap

 

(Niemiecki / Deutsch)
ich selber nutze Übersetzer da ich kein polnischen kann wenn es falsch ist tut es mir leid 
ich schreibe deshalb den Text jetzt in drei Sprachen

Hat den jemand von euch aufnahmen vom polnischen VIVA aus der Zeit bis 2012 (darf aber auch darüber sein)  
Ich selber bin aus Deutschland habe viele Aufnahmen vom deutschen viva aber auch was vom polnischen VIVA … wenn möglich ist würde ich gerne tauschen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am 20.9.2021 um 21:22 Uhr schrieb dawid5283007:

@Koushiro Auf YouTube gibt es einen Kanal, auf dem Clips von VIVY PL zu sehen sind:  https://www.youtube.com/channel/UCSMmOuUi-FRJKl0gNryZzgg/videos

(Polieren) 

Ich benutze den Übersetzer selbst, weil ich kein Polnisch kann, wenn ich falsch liege, sorry

 

Ich kenne diesen Kanal schon lange. Deshalb bin ich hier, um nach Leuten zu suchen, die [beep] ololska VIVA

 

(Englisch Englisch) 

Ich kenne diesen Kanal schon lange. Deshalb bin ich hier, um nach anderen Leuten zu suchen, die viel polnisches VIVA haben 

 

(Deutsch / Deutsch) 

Diesen Kanal kenne ischon lange. Darum bin ich ja hier um andere Leute zu suchen sterben vom Polnischen VIVA haben

 

@Herr MarSag czy możesz zrobić to samo z VIVA Polska do 2017 roku? (can you do the same with VIVA  Polska to 2017)

Edytowane przez Koushiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mastano napisał:

(polski) 
Sam korzystam z tlumacza , bo nie znam polskiego , jesli sie myli , to przepraszam 

Ta playlista też znam na YouTube do VIVA Polska znam wszystkie chomikuj.pl też znam

This Playlist i know too on YouTube to VIVA Polska i know all chomikuj.pl i know too

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmstradSRX

Vivy Polska i jej początków nie pamiętam, nie pamiętam też początków MTV Polska ale za to pamiętam jakośc na oryginalnej Vivie z Niemiec (lata 90-te), początek Vivy II (także Niemcy) oraz kanały muzyczne Onyx oraz MCT (Music Country Television). To były czasy, muza bez reklam... ale to szło wtedy. Lubiłem Stefana Raaba i jego czapeczkę z "biedronówki", Viva wecker.. chyba się zwało. Wtedy to były stacje a te które dokleiły do tego znaczek PL to ... aż siekiery ostrzą się samoczynnie w piwnicy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na planszę z VIVY w dniu pogrzebu Jana Pawła II. Tekst zamieszczono po polsku i po angielsku - mieli świadomość, że są oglądani w wielu krajach:

 

37c2655c0868.png

 

Nie wiadomo jednak, jak długo ten tekst był emitowany, tak samo, jak informacja o śmierci Jana Pawła II.

Podejrzewam, że po śmierci papieża plansza wyglądała podobnie. Czy zachowały się także plansze z MTV z tamtego okresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Pan MarSag

Postanowiłem, że zrobię playlistę na Spotify, która zawiera większość utworów granych na kanale VIVA Polska jako taki mały hołd dla tej stacji. Playlista zawiera aż 200 utworów a wśród nich artyści tacy jak: MBrother, Kalwi & Remi, Hi-Tack, Armand Van Helden, i wiele, wiele innych. Jeżeli jesteście zainteresowani, to dajcie reakcje na dole.

 

Edytowane przez Pan MarSag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.09.2021 o 10:47, Koushiro napisał:

(Polski)
Sam korzystam z tłumacza, bo nie znam polskiego, jeśli się myli, to przepraszam
dlatego teraz piszę tekst w trzech językach

Czy któreś z Was nagrywało z polskiej VIVA z okresu do 2012 roku (ale może też być powyżej)
Ja sam jestem z Niemiec mam dużo nagrań z niemieckiej vivy ale też trochę z polskiej VIVA... jeśli to możliwe to chciałbym podmienić

 

(język angielski / English)
I use a translator myself because I can't speak Polish. If it's wrong, I'm sorry
therefore i am now writing the text in three languages

Did any of you recordings of the Polish VIVA from the period up to 2012 (but may also be above)
I myself am from Germany. I have a lot of recordings from the German viva but also some from the Polish VIVA ... if possible, I would like to swap

 

(Niemiecki / Deutsch)
ich selber nutze Übersetzer da ich kein polnischen kann wenn es falsch ist tut es mir leid 
ich schreibe deshalb den Text jetzt in drei Sprachen

Hat den jemand von euch aufnahmen vom polnischen VIVA aus der Zeit bis 2012 (darf aber auch darüber sein)  
Ich selber bin aus Deutschland habe viele Aufnahmen vom deutschen viva aber auch was vom polnischen VIVA … wenn möglich ist würde ich gerne tauschen

Ja mam na dysku w dekoderze godzinne nagranie z Vivy, kiedyś je zgram na dysk w komputerze.

W dniu 2.12.2017 o 13:29, JokerX napisał:

A może ktoś podać link do czcionki, którą używała VIVA PL od 2012 do 2017?

https://drive.google.com/file/d/1-EXyNZxgLJRf41bQlp0bSUq3dgs3vEaG/view?usp=drivesdk

 

Masz tą czcionkę po 4 latach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...