Skocz do zawartości

VIVA Polska i MTV Polska dawniej


DjPeja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe, jaka była oglądalność VIVY dzień po starcie, tydzień i miesiąc po nim. Myślę że lepsze, niż obecne MTV Music, ale chyba wtedy tego nie mierzono.

 

Pamiętam, że kiedyś były do wygrania (chyba w konkursie) płyty Love Parade i Club Rotation, które sam mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianach (po powrocie muzyki) od lutego 2015 do pewnego czasu fajnie grali, było dużo muzyki elektronicznej/klubowej (w tym dużo klasyków) i taki stan rzeczy  powinien utrzymać się do dziś. Być może VIVA Polska dalej by istniała, miała dobre wyniki oglądalności i nie powstałoby to MTV Music. Ale to Viacom....

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, czy pamiętacie, - od roku próbuję zadać to pytanie - swego czasu na VIVIE robili takie akcje jak w tamtym roku na Nickelodeon, czyli zastępowali reklamy audycjami dodatkowo płatnymi. Czy ktoś pamięta z VIVY takie dwie lodówki bodajże i one się jakoś nazywały, Chłodki bodajże i one tak skakały po mieście i to było w trakcie reklam. Ktoś to pamięta i wie jak to się nazywało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja zawsze jak widzę ten teledysk to mam przed oczami w pewnym momencie tą epicką belkę" trójkąt" z nazwą utworu z VIVY, gdyż dobrze pamiętam, że to był ostatni teledysk jaki zagrała polska VIVA (oczywiście nie licząc tych, gdzie było już MTV Music z logo VIVY)


 

Bo tak nieoficjalnie ostatni klip z boską oprawą VIVY POLSKA to był kawałek Natalii Nykiel.

 

 

Miło sobie powspominać tak jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po kilku latach starań udało mi się połączyć wideo z nowym laptopem, dzięki czemu mogę zgrywać nagrania z taśm na dysk twardy. Odkopałem kasety, gdzie są nagrania teledysków z kolorowej jak i ostrej VIVY i przyznam, że łezka w oku się zakręciła. Mam zrzuty z wybranych klipów, które nagrywałem jeszcze nie tak dawno temu :) Sądząc po tytułach, większość z nich pochodzi z 2006 roku.

 

921551ba74da.png

029782246e18.png

1887fb0ef437.png

fb39dcb22236.png

06d3b756195c.png

a4e728b10614.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Za 2 dni minie 10 lat odkąd VIVA Polska zmieniła swoje niebiesko-żółte (czyli 3 trójkąty niebieskie, 1 trójkąt niewypełniony i żółty), na te gradientowe, co 20 sekund się zmieniały kolory, i było ich 6, były to: Niebiesko-cyjanowy, Fioletowo-różowy, Złoty, Pomarańczowy, Zielony i Szary, natomiast na niemieckiej VIVIE, już te gradientowe logo wprowadzili w 2007 roku, tyle że kolory zmieniały się co 5 min, i było ich 3, było to: Niebiesko-cyjanowy (odwrócona strona), Pomarańczowy (odwrócona strona), Zielony (odwrócona strona, taka sama jak na VIVA PL). Tak naprawdę to gradienty w oprawie zadebiutowały w 2005 roku, ale 4 lata później dodano je do loga ekranowego. Mogę powiedzieć, że to była bardzo fajna oprawa, takie 8/10, lecz to nie jest najlepsza oprawa, bo stare logo było lepsze, ale tak czy inaczej lubiłem tą oprawę. A wy, co myślicie o tej oprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KatarzynaMadej55 napisał:

Za 2 dni minie 10 lat odkąd VIVA Polska zmieniła swoje niebiesko-żółte (czyli 3 trójkąty niebieskie, 1 trójkąt niewypełniony i żółty), na te gradientowe, co 20 sekund się zmieniały kolory, i było ich 6, były to: Niebiesko-cyjanowy, Fioletowo-różowy, Złoty, Pomarańczowy, Zielony i Szary, natomiast na niemieckiej VIVIE, już te gradientowe logo wprowadzili w 2007 roku, tyle że kolory zmieniały się co 5 min, i było ich 3, było to: Niebiesko-cyjanowy (odwrócona strona), Pomarańczowy (odwrócona strona), Zielony (odwrócona strona, taka sama jak na VIVA PL). Tak naprawdę to gradienty w oprawie zadebiutowały w 2005 roku, ale 4 lata później dodano je do loga ekranowego. Mogę powiedzieć, że to była bardzo fajna oprawa, takie 8/10, lecz to nie jest najlepsza oprawa, bo stare logo było lepsze, ale tak czy inaczej lubiłem tą oprawę. A wy, co myślicie o tej oprawie?

Według mnie, też była ona super. Zawsze rozpromieniała mnie, gdy włączałem Vive. Pamiętam tez programy takie jak Viva Mjuzik Kłizz i Viva Mjuzik Kłizz Super Star, Club Charts, 10 na 10 i inne :D Stare czasy, teraz tęsknie za Vivą. Teraz jest to [beep]iane MTV Music. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Viva_Poland_FAN Ja z tej VIVY najbardziej pamiętam czołówkę PL TOP 10, gdzie w logu 3 literki miały trzy kolory (zielony, pomarańczowy, i bodajże niebieski), Ringtone Charts, czyli białe drzewko z zielonymi okręgami a na nim owad przypominający muchę, VIVA Hits Polska, muzyka zerżnięta z Nite Club, jakieś elementy szachownicy w kolorze pomarańczowym, i rysowany napis "Hits", i pomarańczowy wyłaniający się prostokąt z prawej strony a na nim pisze "Polska", a na górze ówczesne logo VIVY (stare logo z lat 2002-2005 w czołówce i przerywniku było do 2006/2007/2008, natomiast tyłówka zatrzymała sobie to logo), ach, to były czasy. ?

Edytowane przez KatarzynaMadej55
W tyłówce nadal było logo z lat 2002-2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tęsknie za VIVĄ z lat 2014-2016 , jak to była wymieszana ramówka kanału muzycznie-rozrywkowo. Dobrze , że chociaż MTV Polska nie zrezygnowała z nadawania programów rozrywkowych , chociaż mogliby dać od 6 do 12 samą muzykę a od 12 programy rozrywkowe i jakieś filmy komediowe mogłaby zacząć nadawać. Nawet , jak jest teraz Czerwiec także mogliby dać pasmo , jakieś muzyczno-taneczne w Piątki i Soboty od 20 tak , jak to miała VIVA Polska - VIVA Power Dance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SZNYCEL napisał:

Ja tęsknie za VIVĄ z lat 2014-2016 , jak to była wymieszana ramówka kanału muzycznie-rozrywkowo. Dobrze , że chociaż MTV Polska nie zrezygnowała z nadawania programów rozrywkowych , chociaż mogliby dać od 6 do 12 samą muzykę a od 12 programy rozrywkowe i jakieś filmy komediowe mogłaby zacząć nadawać. Nawet , jak jest teraz Czerwiec także mogliby dać pasmo , jakieś muzyczno-taneczne w Piątki i Soboty od 20 tak , jak to miała VIVA Polska - VIVA Power Dance.

Tez przepadałem za tą VIVĄ, lecz wolałem oprawę z lat 2009-2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogę wymienić style pasków z nazwami teledysków z lat 2004-2012:

Plaża (flaming)

Piksele (2004-2005)

Motyl

Koliber

Deska DJ'a

Antylopa

Wąż (po prawej stronie coś co przypominało pasek męski czy damski)

Kwiaty (2004-2005)

Panel przedni (2004-2005) (chyba)

 

Dodam jeszcze to, że do 2009/2010 każdy program muzyczny miał swój pasek z nazwą teledysku (oprócz PowerListy).

 

W latach 2004-2005 zamiast gradientów w paskach obowiązywały kolory. Na dodatek po zmianie oprawy graficznej w 2009 roku dodano do pasków charakterystyczne przelatujące gwiazdki, które są podobne do tych z identów.

Edytowane przez KatarzynaMadej55
Zapomniałem o czymś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Viva_Poland_FAN Wiesz, że logo VIVY Polska z lat 2005-2009 miało wiele wariantów?

 

Masz tutaj listę i opisy:

lato 2006 - czasami niebieskie trójkąty przemieniały się na falę, a żółty trójkąt w słońce.

lato 2008 - logo było duże, i czasami mogło się zamieniać w coś artystycznego (np. jeden niebieski trójkąt zamieniał się w rakietę)

jesień 2008 - przez logo przechodziło światło

święta i zima 2008/2009, oraz wiosna 2009 - przez logo przechodził bokeh i światło.

 

Nie wiem czemu, ale czasami komuś się wydawało, że to logo jest przezroczyste na ekranie. Lecz jak na razie, nie ma tutaj okresu w którym to przezroczyste logo obowiązywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.07.2019 o 10:03, KatarzynaMadej55 napisał:

@Viva_Poland_FAN Wiesz, że logo VIVY Polska z lat 2005-2009 miało wiele wariantów?

 

 Masz tutaj listę i opisy:

lato 2006 - czasami niebieskie trójkąty przemieniały się na falę, a żółty trójkąt w słońce.

lato 2008 - logo było duże, i czasami mogło się zamieniać w coś artystycznego (np. jeden niebieski trójkąt zamieniał się w rakietę)

jesień 2008 - przez logo przechodziło światło

święta i zima 2008/2009, oraz wiosna 2009 - przez logo przechodził bokeh i światło.

 

Nie wiem czemu, ale czasami komuś się wydawało, że to logo jest przezroczyste na ekranie. Lecz jak na razie, nie ma tutaj okresu w którym to przezroczyste logo obowiązywało.

Dzięki za uświadomienie mnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Pan MarSag

Odkopuję ten temat, w tym roku VIVA Polska będzie świętować swoje 20. lecie na rynku, jakby ktoś chciał wiedzieć jak to się zaczęło, to tak.

 

W marcu/kwietniu 2000 roku zostaje uruchomiony testowy przekaz VIVY Polskiej transmitowany z Niemiec, z planszą z logiem i napisami po polsku i niemiecku.

 

10 czerwca następuje oficjalna inauguracja kanału.

 

1 stycznia 2002 roku następuje ważna zmiana w logu VIVY, kontury zostały zapełnione i oddzielone od żółtego trójkąta.

 

W roku 2004 następuje ważny moment w historii VIVY Polskiej, Viva Media AG zostaje zakupiona przez VIMN Polska (wtedy MTV Networks Polska), i finalizującą tą transakcję, 30 listopada 2005 roku VIVA Polska zaczyna nadawać z Londynu, a następny dzień później zmodyfikowała swoje logo usuwając wypełnienie w żółtym trójkącie oraz zmieniła swoją oprawę graficzną.

 

W pierwszych latach nadawania stacja nadawała w rozdzielczości 480x576 (lata 2000-2006/07), później w rozdzielczości 544x576 (lata 2006/07-2009), a pod koniec pierwszej dekady XXI wieku zaczęła nadawać w rozdzielczości 720x576.

 

To wszystko jeśli chodzi o tą serię zdarzeń jakie nastąpiły w historii powstania tego kanału.

 

A wy, jakie macie wspomnienia z tą stacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...