Skocz do zawartości

VIVA Polska i MTV Polska dawniej


DjPeja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zrozumieć fenomen dawnych stacji grających muzykę, trzeba było by to przeżyć. Czasy bez internetu i wyczekiwanie ulubionych teledysków, polowanie całymi dniami z pilotem w ręku aby nagrać na magnetowid. 

 

Nie ma co hejtować, każdy lubi to co lubi. Osobiście przestałem oglądać kanały muzyczne po 2010. 

 

Moje ulubione lata to 1997-2004 okres dorastania i dojrzewania miały mocny wpływ na moją osobowość i muzyczne gusta.

 

Nie powiem że brakuje mi tych czasów , było fajnie to przeżyć. Ciężko jest dorwać niektóre klipy i występy live grane przez starą VIVĘ, tylko tego mogę żałować, że nie da się cofnąć w czasie i nagrać co nie co :))

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to trzeba przeżyć na własnej skórze, by zrozumieć sentyment.

 

Jedyne, czego żałuję, to postępu w technice nagrywania. Czasy świetności VIVY nie zbiegły się z nowoczesnymi nagrywarkami, gdzie można nagrywać godzinami i wycinać niechciane materiały, archiwizując wyłącznie interesujące nas pozycje. I to wyczekiwanie po nocach albo wczesnym rankiem na upatrzony klip niekiedy było zawodne, ponieważ więcej się nie pojawił.

 

Niemniej jednak, okres muzyki w telewizji mile przeze mnie wspominany i na pewno bardziej barwny, aniżeli dzisiejszy z szafami grającymi. 

Edytowane przez Sentence
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Pan MarSag
W dniu 25.02.2021 o 18:45, djrafik napisał:

VIVA Polska 15 lat temu - luty 2006

AKCENT-KYLIE-VIVA-Polska.jpg DEEP-DISH-SAY-HELLO-VIVA-Polska.jpg ELIZE-AUTOMATIC-VIVA-Polska.jpg GALLEON-SO-I-BEGIN-VIVA-Polska.jpg

GLOBAL-DEEJAYS-THE-SOUND-OF-SAN-FRANCISC GORILLAZ-FEEL-GOOD-INC-VIVA-Polska.jpg HELENA-RASK-NO-LOVE-VIVA-Polska.jpg HEY-A-TY-VIVA-Polska.jpg

HURT-ZA-OGA-G-Viva-Polska.jpg K-MARO-HISTORIES-DE-LUV-VIVA-Polska.jpg KELLY-CLARKSON-BEHIND-THESE-HAZEL-EYES-V KOMBI-CZEKAM-NA-CUD-VIVA-Polska.jpg

LEREK-FEAT-NOVATOR-MOJA-PANIENKA-VIVA-Po LEXY-K-PAUL-GIRLS-GET-IT-FIRST-VIVA-Pols MANDARYNA-YOU-GIVE-LOVE-A-BAD-NAME-Viva- RENI-JUSIS-KILKA-PROSTYCH-PRAWD-VIVA-Pol

SHAKIRA-DON-T-BOTHER-Viva-Polska.jpg SISQU-THONG-SONG-VIVA-Polska.jpg TATU-FRIEND-OR-FOE-Viva-Polska.jpg THE-210-LAST-SUMMER-Viva-Polska.jpg

TIESTO-ADAGIO-FOR-STRINGS-VIVA-Polska.jp TRZECI-WYMIAR-ZAPOMNIJ-O-TYM-Viva-Polska UNITING-NATIONS-AI-NO-CORRIDA-VIVA-Polsk UNITING-NATIONS-YOU-AND-ME-VIVA-Polska.j

WILKI-NIECH-M-WI-SERCE-Viva-Polska.jpg

Kiedyś to było. Mimo że urodziłem się dopiero 9 miesięcy po tym kiedy te zapy zostały wykonane, 30 listopada 2006 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan MarSag
19 godzin temu, mastano napisał:

To już niestety nie była ta sama VIVA co kilka miesięcy wcześniej...

Właśnie, na tej stacji zaczęła panować komercyjna papka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie bazy zaczęto dobierać klipy dance w stylu brytyjskim. A to rzutowało na playlistę VIVY na następne 11 lat. Do 2017 r. nie udało mi się tam znaleźć wykonawców jak NOMANSLAND, VERNON czy WARMDUSCHER. Na VIVE niemieckiej tym bardziej, gdzie w tym czasie zaczęto puszczać muzykę pop ze strasznie płaskim dźwiękiem, pozbawionym basów. Polski oddział jako tako dźwięk miał w porządku aż do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

To po prostu trzeba było przeżyć. :P Pamiętam jeszcze czasy analogowej telewizji, jak Ś.P. wujek kręcił talerzem, żeby Astrę złapać i godzinami z kuzynką słuchaliśmy niemieckiej Vivy. Potem jak już była kablówka to nocami się siedziało i czekało na jakieś smaczki. :P Chyba najbardziej w pamięci pozostanie mi program "Rap Kanciapa" z Tede, Bezele czy WSZ i "Pęknięty Jeż". :) Teraz niestety telewizja stała się tandetna i liczy się tylko hajs i sztuczne cycki.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...