Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem która strona 😀 Amazon gdyby miał kupić, to przy okazji na Polskę razem z prawami na kraje rozwinięte. U nas APV kosztuje 50 zł na rok, a więc prawie darmo i pełni rolę promocji marki. Dobrze wiedzą, że kupując prawa tylko na Polskę nic nie zarobią.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cidik napisał(a):

gdzieś ktoś sieje plotki że prawami zainteresowany jest u nas Amazon. Jako przykład podali niby spory sukces produkcjami polskimi w Prime Video. Fantazja ludzka nie zna granic emoji1787.png

Amazon mógłby pewnie czesc praw kupić, ale każde z nich sprzedawałby za osobna opłata jak obecnie te ich "kanały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry znak. Ciekawy czy wrzucą wszystkie skróty na początek magazynu tak jak ich prosiłem ze 100 razy.
Jest playlista ze skrótami Premier League na YouTube Viaplay Sport Polska, pewnie można puścić 10 skrótów z meczów po kolei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cidik napisał(a):

Ale do tego to wszystko dąży. Najwięksi kupują globalnie i udostępniają osobne league passy. Na biednego Polaka nikt nie będzie patrzył. Odbiją sobie to na bogatych rynkach

Też właśnie się spodziewam że podaży to w tę stronę, a nie jak niektórzy by chcieli że PL wróci do C+, F1 do Eleven i będzie tak jak było kiedyś 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, opensource napisał(a):

Kto co będzie miał to jedno, a ile klientów to kupi to drugie. Masz dobry przykład z Viaplay i Premier League. Prawa rynku doskonale zweryfikowały to co oferowali.

Abonentów dużo tylko co z tego jak większość to promocje u pośredników. Ale gdy to wcześniej pisaliśmy to miłośniki tej platformy nie dopuszczali cie do słowa i pisali że resztę dopłaca operator🤣 Teraz maja kojlejne swoje cudowne myśli i informacje.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał(a):

Nie dopłaca operator za abonenta, tylko kupuje dostęp do serwisu, według ustalonej stawki. Viaplay przyznało, że w pogoni za subskrypcjami umowy z operatorami były, delikatnie mówiąć, mało korzystne.

Nie potrafili przyznać się i napisać że jakość świadczonych przez nich usług była fatalna i liczyli na naiwność polskich klientów. Jeśli mam ochotę obejrzeć Premier League, to Canal+ albo Skylink bez opóźnień sygnału i zastanawiania się czy problemy z transmisją to wina mojego sprzętu czy operatora jak to zazwyczaj było w Viaplay. Po prostu włączam i działa bez względu na to czy to tv, telefon czy laptop.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Amazon gdyby miał kupić, to przy okazji na Polskę razem z prawami na kraje rozwinięte. U nas APV kosztuje 50 zł na rok, a więc prawie darmo i pełni rolę promocji marki.

 

Z pewnością, gdyby kupili, co baaaaardzo wątpliwe, to dadzą w cenie 50 zł na rok 😆
Jak coś, to zrobią dodatkowo płatny kanał, jak mają z MGM i innymi.

 

A po drugie, Viaplay pokazało, że pchanie sportu tylko do netu, bez kanału TV, to mało opłacalny biznes, więc raczej nie emocjonujcie się kolejnymi tekstami, które nastawione są na klikalność. W Polsce wciąż ogląda się sport przed telewizorem, a nie w internetowych aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie lubić Canal+ i Eleven, ale dla kibica piłkarskiego najlepiej by było jakby Premier League trafiła do C+(mecze w 4K- miodzio), a Bundesliga do Eleven. Tak naprawdę mnie interesuje tylko jeden, hitowy mecz ligi angielskiej, bo nie ma tam zespołu, którego wszystkie mecze oglądam jak jest z Legią i Barcą. Szczerze mówiąc najlepsze wyjście to po prostu zniknięcie tego tworu ze Skandynawii z naszego rynku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Eleven takie prawa już nie trafią. A CANAL+ może utworzyć razem z Viaplay jakiś nowy kanał w ramach Premier League i kosić kasę jak za zboże.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym koszeniem kasy jak za zboże już Viaplay się przekonał jak jest. 55,- nooo nie bardzo, 10/15zł biorę to. Polska to jest specyficzny rynek tu Janusz Kowalski jak zobaczy że jest drogo to założy opaskę na oko i ogląda gratis z uśmiechem na twarzy i zimnym żuberkiem :) Nie jest to pierwszy przypadek i ostatni z przeliczeniem się. Cały czas operatorzy myślą że zarabiamy europejsko, niestety prawda wygląda inaczej i albo będzie tanio albo można zamykać interes. Nikt nie zakazuje wielkim koncernom medialnym kupowania praw i dawania wysokich cen za dostęp ... tylko jak to się skończy każdy wie, Kowalski nie wykupi a mecz obejrzy i tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nastąpić wszystko, ja napisałem tylko swoje zdanie. Dla mnie najlepsze byłoby wycofanie Viaplay z Polski. Pisałem to już przy ich starcie. Piłka w streamingu w tym kraju na dziś się nie sprawdza. Może być jako dodatek do kanału tv, najlepiej 4K, bo tak powinno się oglądać najlepszą ligę świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że przepłacanie za prawa sportowe prędzej, czy później odbije się czkawką, czego Viaplay jest przykładem, zresztą nie pierwszym. Dlatego nie sądzę, że nagle jakiś Amazon, czy inny Apple mocno pójdzie w sport(o ile w ogóle któryś z  tych dostawców jest zainteresowany), bo ma dużo pieniędzy, ponieważ sztuką nie jest zainwestować, lecz zarobić na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kisiel95 napisał(a):
21 godzin temu, domin107 napisał(a):
Dobry znak. Ciekawy czy wrzucą wszystkie skróty na początek magazynu tak jak ich prosiłem ze 100 razy.

Jest playlista ze skrótami Premier League na YouTube Viaplay Sport Polska, pewnie można puścić 10 skrótów z meczów po kolei.

Ale to tak samo jest w samym viaplay. Chodziło o taką formę jak jest w sport+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...