Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

W T-Mobile jest podana cena Viaplay, ale zanim Viaplay się u nich pojawiło to wprowadzili do regulaminu klauzulę inflacyjną. Sprawdźcie czy macie to w umowach, bo wtedy operator może bez problemu zmieniać cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matinen napisał(a):

Dzwoniłem teraz na infolinię Play i dostałem potwierdzenie, że będę (będziemy) mieć dostęp do Viaplay Total bez zmian cennika więc chyba sprawa wyjaśniona. Chyba nie robili by z siebie durnia.

Może różnie być, inna decyzja z góry będzie i co zrobisz. Najwyżej zerwą umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Klauzule inflacyjne operatorzy zaczęli wprowadzać po cichu już od wiosny zeszłego roku. Także sprawdzajcie umowy. Przykładowa treść takiej klauzuli brzmi: "zarówno przy umowie na czas określony, jak i nieokreślony, możemy zmienić warunki umowne, jeśli: (…) średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny, wykaże zmianę cen o co najmniej 3,5 proc. w stosunku do poprzedniego roku". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
36 minut temu, leonk1974 napisał(a):

Klauzule to oni sobie mogą napisać tylko czy taka klauzula jest zgodna z prawem.

Póki co, to tak. Nawet gdyby UOKiK dopatrzył się nie klauzuli inflacyjnej a abuzywnej i kiedyś nałożył karę na operatora, to po ewentualnej podwyżce abonamentu konsument i tak by nie dostał żadnego zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedz dostałem od Viaplay gdy spytałem jaki pakiet będzie dostępny w Play dla obecnych abonentów.

Zarówno dla Viaplay, jak i dla partnerów biznesowych najważniejszym celem jest zapewnianie najlepszej jakości rozrywki swoim klientom. Nie mamy jednak wpływu na decyzje biznesowe naszych partnerów jak Play. Dlatego w celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o ponowny bezpośredni kontakt z dostawcą usług za jakiś czas. /Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kisiel95 napisał(a):

Może różnie być, inna decyzja z góry będzie i co zrobisz. Najwyżej zerwą umowę.

Wiadomo. Z tym, że ja już nic więcej zrobić nie mogę. Dzwoniłem, przekopała dokumenty, regulaminy i powiedziała, że to jest pełna oferta. Jeżeli coś się zmieni to nie oni ale ja wypowiem umowę. Pewnie dopiero pod koniec marca (płatność za kwiecień) zyskam pewność jak zobaczę rachunek i "zawartość pakietu" Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przeczytałem dokumenty jakie dostałem od C+ jak dobierałem Viaplay. jasno z nich wynika okres obowiązywania ceny 19zł oraz jasno w szczegółowych warunkach jest wskazane do jakiego pakietu dostęp będzie - Viaplay Total. Każda zmiana tych warunków wg mnie wymaga aneksu a brak akceptacji możliwość anulowania subskrypcji bez kosztów i kar. Oczywiście, wszystko możliwe i dla platform pakiet Total to może być coś innego niż Total na stronie Viaplay, ale trochę mi ciężko uwierzyć aby w tą stronę poszło. Czas pokaże co będzie. Jest jeszcze UOKiK, a jak to nic nie da to cóż, trzeba będzie płacić te 19zł i oglądać co jest 😛 ceny bez aneksu zmienić napewno nie mogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niefajnie by było teraz się odniosę  do UPC .

HBO Max, Viaplay za "grosze". Co zachęciło do oferty.

W HBO wyparowalo już trochę seriali w tym Oryginalsy, teraz oczekiwanie co dalej z Viaplay..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawy na wyrost. Dwa dni temu podpisałem umowę na rok z UPC, a kobitka zdecydowanie potwierdziła że przez ten okres cena dla mnie się nie zmieni, a w tym pakiecie Viaplay, do którego mam dostęp będzie zawarta wszystko co obecnie + F1. 

Edytowane przez dsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dsd napisał(a):

Obawy na wyrost. Dwa dni temu podpisałem umowę na rok z UPC, a kobitka zdecydowanie potwierdziła że przez ten okres cena dla mnie się nie zmieni, a w tym pakiecie Viaplay, do którego mam dostęp będzie zawarta wszystko co obecnie + F1. 

Czyli są jeszcze ludzie, którzy uważają, że konsultant(czy Pan/Pani w salonie) przy podpisywaniu umowy jest szczery :P

Pani może nic nie wiedzieć ale żebyś podpisał to powie Ci wszystko to co chcesz usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mingo napisał(a):

Czyli są jeszcze ludzie, którzy uważają, że konsultant(czy Pan/Pani w salonie) przy podpisywaniu umowy jest szczery :P [...]

Nie o to chodzi czy ja wierzę w jej szczerość, lecz o to że ta rozmowa z zawarciem umowy na rok przez telefon została nagrana. W razie reklamacji to jednak coś.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, danielpes5 napisał(a):

Co do UPC  to ja bym nie był do końca przekonany. Oni zawsze co innego mówią a co innego robią. 

Trzeba dokładnie wczytać się w umowę. 

Zgadza się. Kiedyś dostałem od nich połowę umowy. Umowa była skonstruowana tak, że nic nie wskazywało na to, że jest druga połowa :lol:

3 godziny temu, matinen napisał(a):

Dzwoniłem, przekopała dokumenty, regulaminy i powiedziała, że to jest pełna oferta. Jeżeli coś się zmieni to nie oni ale ja wypowiem umowę.

Przede wszystkim, to  trzeba dokładnie czytać to co się podpisuje, o ile faktycznie to jest wszystko. Nie dzwońcie na infolinie, bo tam prawie zawsze wam powiedzą to co chcecie usłyszeć.

 

Konkludując:

Duże firmy nie zatrudniają stażystów do sporządzania umów, tylko tęgie głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Przede wszystkim, to  trzeba dokładnie czytać to co się podpisuje, o ile faktycznie to jest wszystko. Nie dzwońcie na infolinie, bo tam prawie zawsze wam powiedzą to co chcecie usłyszeć.

Tak jak już tu wspominałem na papierowej umowie (którą podpisywałem) jest informacja o dostępie do Viaplay (bez wymienionego pakietu).

Nie musisz mi dawać takich oczywistych rad jak czytanie umów przed podpisaniem. Kilka osób już tu potwierdzało, że w pewnym okresie Play podpisywało umowy bez wymienionej nazwy pakietu. Pakiet Total jest wymieniony "tylko" w regulaminie który wysyłają na adres mailowy abonenta (regulaminu nie podpisujemy w salonie).

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

Trochę niefajnie by było teraz się odniosę  do UPC .

HBO Max, Viaplay za "grosze". Co zachęciło do oferty.

W HBO wyparowalo już trochę seriali w tym Oryginalsy, teraz oczekiwanie co dalej z Viaplay..

 

Tego oczekiwania można by było uniknąć gdyby viaplay był poważnym podmiotem.

 

Przecież mieliśmy sytuacji gdy w ramach umowy był podmiot, który podnosił cenę i co ? Nic szczególnego bo się potrafili dogadać i wizerunkowo odbywało się to bez szwanku nawet jeśli była podwyżka.

 

Viaplay musiał planować podwyżki od dawna z wyprzedzeniem i co ?

Ktoś tam nie wpadł na to, żeby od razu dogadać z partnerami biznesowymi jak c+ czy upc ?

Mogli to zrobić i wraz z komunikatem od samego viaplay poszłyby inne od pozostałych partnerów.

 

Tymczasem oni sami sobie wypuścili ten komunikat i nie zadbali PRowo, żeby stali klienci wiedzieli natychmiast na czym stoją.

Co najlepsze o nich powinni dbać najbardziej bo miesiąc w miesiąc zobowiązali się do płacenia.

 

Niestety to firma, która na każdym polu daje ciała. Już wcześniej mieli zły PR a teraz to już wogóle.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...