Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam gdzie ten viaplay lepiej oglądać aplikacja na ultraboxach czy aplikacja na google TV ma ktoś jakieś porównanie?
Wczoraj podczas meczu 2 razy miałem ścinkę internet po kablu 100mb/100mb bo na więcej nie pozwala karta sieciowa w tv..... 
Jak oglądam mecze PL w viaplay i przypomnę  sobie jak wyglądały na c+4k to czuje się jakbym je oglądał na jakimś nielegalnym płatnym stramie....... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o nowych telewizorach do takiego streamu jak Viaplay najlepiej wypada-Tizen i webOS? Na LG: Viaplay I Canal+ nie sprawiają problemów?

Android z płynnością najbardziej zawodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aciu3 napisał(a):

Witam. Dostałem wczoraj odpowiedź że  dziękują za zgłoszenie i że zajęli się moją sprawą. Przepraszają bo mieli bład z płatnościami na stronie. Skorygowano nadpłatę i zwracają 10.75 zł na moje konto, i że jest już wszystko w porządku. Po czym dostałem drugi e-mail że rozpoczęto proces zwrotu pieniędzy i że może potrwać to kilka dni. Na konto bankowe karty nie wpłynął jeszcze zwrot nadpłaty. Wiec na razie czekam. Jak się zaloguję na konto Viaplay przez www to w moim koncie nie widzę zmiany ceny pakietu i widnieje cena 44 zł. za pakiet 12 miesięcy, jako mój pakiet.

Czyli tak jak u mnie. Również wczoraj, wieczorem, już po napisaniu zapytania tutaj na forum, dostałem 2 maile. Jeden z informacją o zwrocie nadpłaty i że ma to zająć kilka dni roboczych, a drugi z przeprosinami i zapewnieniu że od następnego okresu rozliczeniowego będzie wszystko naliczane prawidłowo.

Stan na dzisiaj jest taki że dalej na moim koncie widnieje subskrypcja w wysokości 44zł miesięczne. Oczywiście poinformowałem ich o tym mailowo. Zobaczymy co odpowiedzą :D .

3 minuty temu, lakiman napisał(a):

Jeśli już mowa o nowych telewizorach do takiego streamu jak Viaplay najlepiej wypada-Tizen i webOS? Na LG: Viaplay I Canal+ nie sprawiają problemów?

Android z płynnością najbardziej zawodzi?

Web OS na LG, przynajmniej u mnie to jedna totalna pomyłka. Natomiast na Mi Boxie działa w miarę OK, chociaż wczoraj na meczu Chelsea często przycinał obraz, ale nie buforował tylko tak jakby było za mało klatek na sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Artek_ napisał(a):

Właśnie się zastanawiam gdzie ten viaplay lepiej oglądać aplikacja na ultraboxach czy aplikacja na google TV ma ktoś jakieś porównanie?
 

Masz też ultraboxa. Możesz sobie sprawdzić.

Dziś Viaplay a  jutro.. może  kolejny stream przeniesie sport do internetu.. 😉

Wygląda na to, że oglądając bezpośrednio przez telewizor najlepsze są Samsungi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, diabeu napisał(a):

Czyli tak jak u mnie. Również wczoraj, wieczorem, już po napisaniu zapytania tutaj na forum, dostałem 2 maile. Jeden z informacją o zwrocie nadpłaty i że ma to zająć kilka dni roboczych, a drugi z przeprosinami i zapewnieniu że od następnego okresu rozliczeniowego będzie wszystko naliczane prawidłowo.

Stan na dzisiaj jest taki że dalej na moim koncie widnieje subskrypcja w wysokości 44zł miesięczne. Oczywiście poinformowałem ich o tym mailowo. Zobaczymy co odpowiedzą :D .

U mnie również nadal widnieje wysokość 44 zł miesięcznie. Właśnie otrzymałem na konto bankowe karty zwrot nadpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mingo napisał(a):

Szkoda tylko że na ATV12 w dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Transmisja jak klatkowala tak klatkuje. Po kilku minutach zdaje się, że tych "szarpan" obrazu jest zauważalnie mniej, jednak w dalszym ciągu przeszkadza to w komfortowym oglądaniu. 

ATV 12 to nie wszystko. Wszyscy się nakręciliśmy że to będzie przełom w kwestii ścinek, a tu taki ch...

 

Po pierwsze: deweloperzy muszą zacząć implementować te funkcje w swoich aplikacjach. Tymczasem w Viaplay to chyba z samozachwytu wąchają własne gacie, zamiast wysilić się, włączyć tv, przystawke i chociaż raz coś obejrzeć, sprawdzić, przetestować owoce swojej pracy. Oczywiście problem ze scinkami możesz zgłaszać do działu technicznego, ale prędzej dogadasz się ze słoikiem kiszonych ogórków. Pozostali deweloperzy też się raczej nie kwapią z dostosowaniem klatek w ATV 12 i na dzień dzisiejszy chyba nikt znaczący tego nie zrobił.

 

Po drugie... najważniejsze. Nawet jeśli już kiedyś Match Content Frame Rate zostanie zaimplementowany, to do właściwego działania (tryb Seamless) potrzebne będzie podłączenie przystawki do portu HDMI 2.1 w telewizorze. Dla reszty zostanie Non-Seamless, a to oznacza czarny ekran na 1-2 sekundy potrzebny na zmiane odświeżania.

11 godzin temu, lakiman napisał(a):

Czyli najnowszy Android TV nie nadaje się do oglądania streamu sportowego. W przypadku np Canal Online są podobne anomalie jak w Viaplay?

Jak masz TV z Android TV 11 (10 też powinien być ok) to w ustawieniach C+ Online włączasz opcje Tunelowanie Audio i wszystko w 50 fps chodzi płynnie.

 

Na Viaplay działa wszystko dobrze oprócz sportu z odtworzenia (dział "Wcześniejsze transmisje").

 

A jeśli chodzi o Android TV 12 to telewizorów z tym systemem nie widziałem, a przystawke Chromecast opisałem wyżej.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Emilio1985 napisał(a):

Na Viaplay działa wszystko dobrze oprócz sportu z odtworzenia

U mnie na Chromecast zauważyłem coś innego. Sport z odtworzenia działa względnie nieźle, są te przeskoki ale minimalne. Na transmisjach na żywo na początku szarpie mocno, dopiero po kilku minutach transmisji te szarpnięcia są coraz rzadsze. 

 

Dlatego też jestem zmuszony oglądać na KODI. Mam co prawda dualboxa ale tam aplikacja viaplay (tak samo replay tv, czyli de facto c+online*) nie działa jak powinna, obraz jest poszarpany (a na 100% wskakuje najwyższa jakość, po prostu jest jakieś przesunięcie pikseli) ale Pan w salonie c+ nie widzi problemu i twierdzi że wszystko działa znakomicie. No ale to temat na inny wątek 😉

 

*Co ciekawe player i Netflix działają bez zarzutu, obraz jest taki jak powinien być. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo w sumie to kiedyś rozmawialiśmy już o tym. Pisałem że viaplay na przystawkach (Chromecast, C+ BOX itd) działa poprawnie sport z odtworzenia, a klatkują transmisje na żywo. Na telewizorach z Android jest na odwrót.

 

Faktycznie, przycinki z czasem ustają, ale jak np zapauzujesz albo cofniesz, to impreza zaczyna się na nowo.

 

Ja mam Ultrabox 4k (adb) i Viaplay hula aż miło. Dziś tylko coś się wykrzaczyło i nie mogłem odpalić retransmisji meczu Crystal Palace - Tottenham oraz Chelsea - Man City. Pozostałe działały. Co ciekawe, zarówno w androidowej apce oraz przez KODI wszystko było ok.

 

PS. Obczaiłem jak na Chromecaście wymusić automatyczną zmiane rozdzielczości i odświeżania dla każdej aplikacji :)

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Emilio1985 napisał(a):

Faktycznie, przycinki z czasem ustają, ale jak np zapauzujesz albo cofniesz, to impreza zaczyna się na nowo.

Tak, u mnie w czwartek po oglądaniu transmisji przez kilkanaście minut stream się przyciął, pojawiło się kółeczko na jakieś pół sekundy i od wtedy znowu trzeba było odczekać kilka minut aż szarpanie ustanie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz przypisać do swojego konta maksymalnie pięć urządzeń

chodzi o konto jako subskrypcja via czy kazdy profi (główny + maks 5 dodatkowych) moze miec przypisane 5 urządzen ?

 

Cytat

Możesz oglądać treści na dwóch urządzeniach jednocześnie

w obrebie jednego profilu czy wszystkich ?

Edytowane przez tommiyacht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym limitem 5 przypisanych urządzeń to chyba różnie bywa. Ja zalogowałem się na większej liczbie przez ostatni miesiąc bo sprawdzałem viaplay na różnych urządzeniach i żadnego komunikatu czy blokady nie dostałem. 

 

A używałem viaplay na:

Chromecast 4 (apka)

Chromecast 4 (KODI) 

TV Samsung

Dekoder Dualbox

2xTelefon z Androidem

Tablet z Androidem

2 różne komputery

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tommiyacht napisał(a):

Ok. A jaki jest skutek tego ze ktos trzeci probuje wbic na via ? Ta osoba sie nie dostanie (komunikat o limicie) czy moze kogos wywali innego z zalogowania ?

Trzeci użytkownik dostaje info, że już 2 sloty są zajęte i video się nie odpala. 

 

No właśnie - ten ogólny limit 5 urządzeń - da się gdzieś te urządzenia podejrzeć ? Nie widać takiej opcji w ustawieniach. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mingo napisał(a):

Z tym limitem 5 przypisanych urządzeń to chyba różnie bywa. Ja zalogowałem się na większej liczbie przez ostatni miesiąc bo sprawdzałem viaplay na różnych urządzeniach i żadnego komunikatu czy blokady nie dostałem. 

 

A używałem viaplay na:

Chromecast 4 (apka)

Chromecast 4 (KODI) 

TV Samsung

Dekoder Dualbox

2xTelefon z Androidem

Tablet z Androidem

2 różne komputery

Ponieważ tak naprawdę nie ma ograniczeń, a licznik jest kasowany po 24h. I tak samo jest we wszystkich wersjach Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 10:41, mrozio11 napisał(a):

Ale u mnie jest to samo na Mi Boxie z Androidem 9. Na początku włączasz transmisje to są szarpania przez chwile a potem sytuacja się poprawia i im dłużej transmisja jest włączona tym lepiej. Dlatego dalej zmuszony jestem używać Kodi. 

U mnie to samo. Tylko jak szarpnięć jest mniej to jakby falowała płynność - zamiast stalego 50 fps jest coś pomiędzy 25 a 50fps czyli w wielu ujęciami widać 50fps ale są kadry gdzie widać jak maleje i później znowu jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...