Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z jakością obrazu? Jest choć odrobinę lepiej, bo zastanawiam się czy tego dziadostwa nie kupić na mecze Barcy z MU. Znowu Duma Katalonii zrobiła mi głupiego psikusa i zagra w jakichś marginalnych rozgrywkach. Nie chcę znowu przeżyć szoku nie tylko po C+4K, ale nawet po LM w PSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Arkon napisał(a):

A jak z jakością obrazu? Jest choć odrobinę lepiej, bo zastanawiam się czy tego dziadostwa nie kupić na mecze 

Cena odpowiada na razie jakości (10 zł w UPC) a z  zawartością już lepiej.

Nie nazywałbym tej usługi "dziadostwem". 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michuk napisał(a):

Wyraźnie poprawiło się w kwestii przycinania transmisji sportowych na Android tv / google tv , przycięć właściwie nie ma a jeśli są jakieś to bardzo rzadko , być może poszła jakaś aktualizacja aplikacji Viaplay  która aktywowała funkcje dostosowania klatek do transmisji która wreszcie pojawiła się w Android 12 

Po wejściu na transmisję live przez jakieś 20 sekund wyraźnie tnie by później już było ok tak jakby funkcja musiała się aktywować 

 

Aplikacja na Android już w lipcu się poprawiła.

Teraz to już tak średnio potrzebne mi apki ma ultraboxie+ czy przystawce 4K od UPC..

Rok temu zainwestowałem między innymi z tego powodu w Apple TV 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał(a):

Cena odpowiada na razie jakości (10 zł w UPC) a z  zawartością już lepiej.

Nie nazywałbym tej usługi "dziadostwem". 😉

To jaką byś nazwał usługę, która ma słabe filmy i seriale, a sport miała emitować w 4K i na zapowiedziach się skończyło? Dla mnie to najdelikatniejsze określenie jakie przychodzi mi na myśl. Poza tym nie każdy ma możliwość kupić toto za 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co już było tłumaczone, niektórzy naiwnie uwierzyli w 4K w usłudze. Stąd pewnie takie rozczarowanie.

Ale rozumiem, że to Twoja opinia.

 

W UPC też miało być 4K ze 2 lata przed taką ofertą. CEO się zmienił...I zapewnienia diabli wzięli. Bywa tak czasami.

 

Nie pierwsza i nie ostatnia tego typu sytuacja 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie usługa rozwija się w ślimaczym tempie @Zuzia Od zapowiedzi do realizacji Szwedzi nie spieszą się. Postęp przynajmniej w stabilności usługi jest zauważalny.

Naprawdę w niej szukacie szczególnie filmów i seriali?

Ja wybieram w 1 kolejności inne serwisy. Dla mnie to dodatek do sportu w Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lakiman napisał(a):

Naprawdę w niej szukacie szczególnie filmów i seriali?

Tak, skandynawskich, szczególnie produkcji oryginalnych Viaplay. Tutaj nie wiem co stoi na przeszkodzie, by były w 4K, zgodnie z zapowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, kto zapowiadał, prócz tweeta Wilkowicza, który coś tam palnął, by potem wielokrotnie powtarzać, że nie jest w Viaplay od spraw technicznych, a jak ktoś ma pytania, niech uderza do działów za to odpowiedzialnych. W tekście z czerwca tego roku nie widzę żadnych deklaracji dotyczących 4K. Raczej wymijające, marketingowe pierdu - pierdu. 

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jakość streamingu ma ogromne znaczenie dla fanów sportu, gdzie każda sekunda może zadecydować o wyniku. Dlatego cały czas udoskonalamy nasze transmisje, m.in. coraz większa liczba meczów jest transmitowanych w jakości full HD (1080p). Ponadto większość naszych filmów i wiele seriali oferujemy w jakości Full HD (1080p) z Dolby Audio, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Jeżeli zaczniemy oferować transmisje sportowe w jakości 4K z pewnością poinformujemy o tym naszych klientów z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy jednak pamiętać, że tego typu transmisje wymagają od posiadaczy praw i ich partnerów produkcyjnych użycia specjalnego sprzętu, co nie zawsze jest możliwe - przekonuje w rozmowie z wirtualnemedia_pl biuro prasowe Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, salva said:

Dlatego cały czas udoskonalamy nasze transmisje, m.in. coraz większa liczba meczów jest transmitowanych w jakości full HD (1080p).

Kłamią i mydlą oczy jak powyżej. Papka marketingowa ze „full HD” a ze bitrate nadal taki sam i pazdzierz wyglada gorzej niż porządne 720p to sobie pozwalają bo masa ludzi i tak nie zauważy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem, na przykład teraz jest pięć transmisji z Premier League, cztery mecze i multiliga i wszystko w 720p. 
Jeśli piszesz o ponownym wykupie to najpewniej znasz jakość na Viaplay, nic się nie zmieniło. Serwery za to poprawili i nie ma już tak częstych problemów jak jeszcze na początku sezonu w Anglii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, utede napisał(a):

Kłamią i mydlą oczy jak powyżej. Papka marketingowa ze „full HD” a ze bitrate nadal taki sam i pazdzierz wyglada gorzej niż porządne 720p to sobie pozwalają bo masa ludzi i tak nie zauważy 

Bo jak za jakiś czas 55 zł należy się tylko 720p A jak to wcześniej znawcy pisali gdyby było 4K to serwis powinien kosztować 3-4 razy tyle😂

 

11 minut temu, frankie1905 napisał(a):

Jak Wam działa dziś Viaplay przy Premier League?

Poza obrazem jest ok. Ja oglądam Multiligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zuzia napisał(a):

Tak, skandynawskich, szczególnie produkcji oryginalnych Viaplay. Tutaj nie wiem co stoi na przeszkodzie, by były w 4K, zgodnie z zapowiedziami.

No wiadomo co stoi na przeszkodzie😀, siano które trzeba by inwestować, a którego Viaplay nie ma zamiaru wkładać akurat w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...