Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba jednak  oddzielić jakość usługi od problemów związanych z samym działaniem usługi.

Przepraszam, że się powtarzam jeszcze 720p z 5 Mb/s jakoś ujdzie, ale z takim samym bitrate w Full HD faktycznie jest już jakość słaba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcą zwiększać transferu, mogą zrobić dodatkowy profil 5 Mbps, ale z kodekiem HEVC, niektóre filmy i seriale już go w Viaplay zyskały. Full HD z 5 Mbps HEVC podniosłoby jakość znacząco.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zastosowanie kodeka mogłoby być przełomem w uzyskaniu jeszcze lepszej jakości niż 720p 5 Mb/s.

Skoro już przestawiają się na 1080p a do tego czasu nie podwyższyli wartości bitrate.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pawop napisał:

@Woocash Viaplay jaki jest każdy widzi. Z C+4K był problem z kolorami i nie dało się tego oglądać. Jak mam do wyboru gorszą jakość lub wyblakłe kolory, to wybieram to pierwsze.
Nawet jakby mi zapłacili, to nie pisałbym rzeczy, do których nie jestem przekonany, tym się różnimy

 

Ty tak na serio? 

Mnie oczy bolą jak ogladam Viaplay na telewizorze, jest to dla mnie nie do przyjecia i zrezygnowalem z usługi. Nawet nie ma co porównywać z C+4K, nie ta liga.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy full HD  trochę trzeba być masochistą, aby oglądać.

Poza tym oczy mnie nie bolą przy 720p na 55 calowym telewizorze.

 

Na C+4K był problem i został rozwiązany.. a Viaplay tylko poprawiło płynność.

17 godzin temu, Pawop napisał:

@Woocash Viaplay jaki jest każdy widzi. Z C+4K był problem z kolorami i nie dało się tego oglądać. 

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio? 
Mnie oczy bolą jak ogladam Viaplay na telewizorze, jest to dla mnie nie do przyjecia i zrezygnowalem z usługi. Nawet nie ma co porównywać z C+4K, nie ta liga.
Wskaż mi gdzie napisałem o Viaplay. Niektórzy to już mają obsesję

Co do Viaplay, to jak ktoś pisze, że Viaplay to VHS, albo że oczy bolą, to niech się nie dziwi, że inny przekornie napisze, że obraz żyleta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kocik89 napisał:

Jak myślicie czy od marca wszystkie streamy będą 1080p? 

Ja to bym raczej obstawiał obniżenie tej jakości z aktualnego 720 na 540 (co by serwery wytrzymały) po tym jak dojdzie im naście tyś. abonentów Canal+.

Viaplay nie stawia na jakość odbioru tylko stara się aby ten odbiór jako taki był możliwy.

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na skandynawskie Viaplay, podwyżki tam były, aż cena została wywindowana do dość wysokiej, a nadal dominuje 720p. Także podwyżka oznacza tylko tyle, że będzie drożej. Jak uporają się z brakiem stabilności usługi już będzie dobrze.

F1 jakoś zapowiadali w Full HD w całości wraz ze startem serwisu w Holandii, ale im nie wyszło. W ogóle Holendrzy mają ogromne kłopoty z tymi transmisjami i jest sprawa w toku przed tamtejszym urzędem konsumenckim. W innych skandynawskich, praktycznie wszystko leci w 720p i nieliczne w 4K. Od czasu do czasu coś pojawia się w Full HD z tak samo niskim bitrate jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, kocik89 said:

Jak myślicie czy od marca wszystkie streamy będą 1080p? 

Niby jakim cudem?😅
Będzie tak samo full hd jak obiecywali 4K w Premier League :) choć nie można wykluczyć że przecież zaczną puszczać 1080 jak niektóre transmisje obecnie...ale z takim samym bitratem jak 720p co wygląda karykaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, utede napisał:

 zaczną puszczać 1080 jak niektóre transmisje obecnie...ale z takim samym bitratem jak 720p co wygląda karykaturalnie.

Nikt, nawet "z branży" nie jest w stanie wybronić tego zdania, że wygląda to karykaturalnie i lepiej żeby już zostawili 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcicie się w kółko. Jak prawie rok temu pisałem, że jakość w 1080p będzie paradoskalnie gorsza, to kilka tych samych nicków wmawiało mi, że bronię 720p :D.

Ale w tym wszystkim ciekawe jest, ze żadne narzekania na jakość PBG (dawna Ipla) nadające 99% treści w 1080p 4.7 Mbps jakoś się nie pojawiają.

WP Pilot ma trochę ponad 4 Mbps i też cisza. Duży dostawca PPV z wydarzeniami za 30-40 zł robi co prawda 6 Mbps przy 1080p, ale 25 klatek, a przy 720p ma 4 Mbps. 

Drugi, trochę mniejszy ma 5 Mbps przy 1080p i 2,5 przy 720p.

Dlatego te forumowe krucjaty kilku osób są takie zabawne, bo nie odnoszą się do żadnej otaczającej rzeczywistości, tylko są skupione na jednym temacie...

Tyle, "z branży" ;).

PS. Tak, wiem, że Fubo TV w USA, cośtam w San Escobar itd, ale jesteśmy w Polsce. Narzekań, że np. Niemcy mają kanały FTA 720p w 15 Mbps, a my z takim bitrate nadajemy co najwyżej premium "super HD" też nie widywałem na forum ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...