Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, raiders25 napisał:

Ja bym jednak studził ten entuzjazm .TO ze UOKiK  oficjalnie  zajął  się sprawą to fajnie ,ale liczy się efekt końcowy  a ten może być .. żaden . 

Skoro jest formalne postępowanie, to musiały być podstawy. Nie chodzi o entuzjazm, bo użytkownikom raczej zależy na poprawie świadczonej usługi niż, żeby Viaplay dostało karę, która tak swoją drogą im się należy. Smaczku sprawie dodaje włączenie się pewnego posła.

3 godziny temu, raiders25 napisał:

Jestem zdania ze Viaplay prędzej zwinie zabawki z  tego kraju niż poprawi  jakość usług czy też zapłaci jakąś karę .

I może to być szybciej niż nam się wydaje ,bo koszty modernizacji i rozbudowy infrastruktury tech. są porównywalne z tym co wydali naprawa PL ,LE i BL :)

Przecież wykupili prawa na lata więc będą tu świadczyć usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Przecież wykupili prawa 

 

Co z tego, że wykupili? Nie pierwsi i nie ostatni, którzy wykupili, a rzeczywistość ich z czasem zweryfikowała. Chociażby Eleven w UK, też kupili prawa i zaraz się zwinęli.

 

Prawa opłaca się w wielu transzach, to nie jest tak, że oni puścili już przelew za wszystkie sezony PL, czy Bundesligi.

 

Jak im się to nie będzie spinać finansowo i nie będzie żadnej furtki na zmonetyzowanie tego w jakikolwiek sposób to się wycofają, w nieskończoność na stracie jechać nie będą. I nie chodzi mi tu konkretnie o Viaplay, bo nie wiem jak ta sytuacja finansowa u nich wygląda i jak to się spina, ale mówię ogólnie o jakimkolwiek podmiocie, chociaż moja prywatna opinia jest taka, że też wolałbym, żeby się wynieśli stąd jak najszybciej ;)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu ma przejąć ktoś od razu wszystkie? Co będą mogli to pewnie sprzedadzą sami innym podmiotom, o ile umowa pozwala na przekazanie praw, a resztę praw stracą, zapłacą pewnie jakąś karę umowną i prawa wrócą do właścicieli, a ci ogłoszą kolejny przetarg.

 

Te ich prawa mogą powędrować do wielu podmiotów - już obecnych, czy znowu kogoś nowego, kto się porwie z motyką na słońce. Na najpopularniejsze prawa znajdą się inni chętni na pewno, a ta pozostała nisza, która pokazują to zniknie, tyle lat nie było tego u nas i nie będzie nadal, dużo osób płakać po tym nie będzie.

 

Nigdy nie można mówić, że jak ktoś ma prawa to już na pewno zostanie na danym rynku. Takie opuszczenie rynku może być po prostu tańsze, niż dalsze utrzymywanie biznesu, który się nie spina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, nix124 napisał:

moja prywatna opinia jest taka, że też wolałbym, żeby się wynieśli stąd jak najszybciej ;)

Myślę, że wielu użytkowników Viaplay podziela Twoją opinię :) Ale obawiam się, że nie znikną tak prędko.

A jeśli chodzi o filmy, to obecnie znajduję więcej ciekawych produkcji skandynawskich na CDA niż w Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do tego też się odniosłem. Chętni będą na prawa, które interesują ludzi. Jak coś ludzi nie interesuje, albo interesuje na tyle mało w stosunku do ceny za te prawa to tego nie będzie i trudno. Nie było tyle lat całości NHL i jakoś ludzie żyli. A jak ktoś jest wielkim fanem czegoś niszowego to poradzi sobie w inny sposób.

 

Mnie takie prawa w żaden sposób nie interesują i szczerze mam gdzieś co się z nimi stanie.

 

A nawet w przypadku Viaplay, zobaczysz, że w dłuższej perspektywie jak się jednak u nas uchowają to też będą rezygnować z tego, czego ludzie nie oglądają, bo po co inwestować w coś, co nie daje zwrotu? O ile jeszcze to będzie coś ekstremalnie taniego np. coś co kupią na wiele rynków i dodatkowa licencja na Polskę to będą groszę, to może to się uchowa w ofercie. Ale jeśli coś będzie kosztowało więcej, a mało kto będzie to oglądał to też z tego zrezygnują.

 

To samo było chociażby z Eleven, nakupowali na początku wszystko co się dało, a później nie przedłużali tego co się nie oglądało w ogóle albo dostatecznie dobrze w stosunku do ceny, czyli np. ligi szkockiej, belgijskiej, czy francuskiej. O tych dwóch ostatnich na nowo przypomnieli sobie dopiero jak zaczęli tracić inne prawa i czymś trzeba było zapchać ramówkę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę patrzył na innych wydając własne pieniądze na usługę, która z mojego punktu widzenia nic nowego w stosunku do tego co było dla mnie nie wnosi, oprócz dojenia mnie na kolejny abonament.

 

Jak jesteś instytucją charytatywną to patrz na innych, ja patrzę na własny portfel i własne potrzeby i mi z tym dobrze.

  • Popieram 3
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdą się na pewno chętni oczywiście za niższą cenę. 😂 Trudno ich traktować poważnie skoro wykupili prawa do transmisji jakie się dało, a zapomnieli o odpowiednim sprzęcie do nadawania licząc na to że większość abonentów będzie miała problemy ze wzrokiem.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Pawop said:

Kolejny przykład patrzenia tylko na czubek własnego nosa: ja, dla mnie, mam to gdzieś. Szkoda czasu na rozmowę z Tobą

Yyy a na co abonenci maja patrzeć? Na upodobania sąsiadów? 😂 

bardzo dobrze ze ludzie cisną tego technologicznego potworka i wymagają jakości za swoje pieniądze 

Edytowane przez utede
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawop napisał:

@nix124 chodzi o to, że na niektóre prawa nie znaleźli by się chętni, a jeśli już, to nie wierzę, że ktoś inny pokazywałby całość NHL.
Dlatego jak ktoś pisze, że chciałby żeby Viaplay zniknęło, to do końca nie wie jakie mogą być następstwa.

A jakież to by były niewiarygodne następstwa?

Najważniejszym następstwem byłby powrót PL do C+ i oglądanie live w normalnych [ czyt. sat ] warunkach.

Na pohybel Viaplay i każdemu innemu który hańbi pokazywanie sportu na żywo w streamie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pewność, że teraz by się nie zgłosiły?
Ja wiem, że PL jest popularniejsze, ale co z tego? Wszystko co mniej popularne od angielskich rozgrywek można olać? Wtedy mało co by zostało.

Należy dążyć do poprawy jakości, a nie pisać farmazony, że może się zwiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawopNie dorabiaj swoich dziwnych teorii któż teraz by nie dołączył.

Zaraz dołączysz TV Trwam do oferentów.

C+ przegrał tylko dlatego, że oferta Viaplay musiała być absurdalnie wysoka.

Na tyle wysoka, że angole olali ponad 20-letnią współpracę z C+.

Jeżeli liczysz na poprawę jakości po ponad roku działalności tej pato streamlive platformy to masz wybujałą fantazję.

Niech sobie będą ich prawo tylko niech poprzestaną na filmach i serialach choć i z tym mają problemy.

 

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pawop napisał:

Należy dążyć do poprawy jakości, a nie pisać farmazony, że może się zwiną.

Oświeć nas i napisz w jaki sposób mamy wpłynąć na operatora żeby coś z tym zrobił? Ja uważam że najlepszą opcją jest go nie wspierać opłacaniem subskrypcji skoro minął rok czasu i dalej nic nie zrobił. Miała być nowoczesna platforma streamingowa a wyszło wielkie g.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawop napisał:

A skąd pewność, że teraz by się nie zgłosiły?
Ja wiem, że PL jest popularniejsze, ale co z tego? Wszystko co mniej popularne od angielskich rozgrywek można olać? Wtedy mało co by zostało.

Należy dążyć do poprawy jakości, a nie pisać farmazony, że może się zwiną.
 

Można tak wszystkich wymienić. Jednak realne opcje to Viaplay i Canal+. Jakoś nie widać, żeby oni dążyli do poprawy jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolą klienta końcowego nie jest dążenie do poprawy jakości tylko komfortowe korzystanie z wykupionej usługi. Chyba, że ktoś ma hobby w postaci ciągłych reklamacji i składania skarg do urzędów. Zresztą firma też nie ma dążyć tylko po protu zapewnić to od zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...