Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Padały tu określenia typu obraz "żyleta". Jeśli to jest "żyleta" to czym jest UHD? Obecnie Viaplay ma takie profile jakościowe przy 1080p. W tym układzie, 1080p ma za niskie bitrate podobnie jak profil niższy 720p. Już lepiej, aby było 720p z 5 Mb/s niż tak jak niżej.

 

profile.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zuzia napisał:

Padały tu określenia typu obraz "żyleta". Jeśli to jest "żyleta" to czym jest UHD? Obecnie Viaplay ma takie profile jakościowe przy 1080p. W tym układzie, 1080p ma za niskie bitrate podobnie jak profil niższy 720p. Już lepiej, aby było 720p z 5 Mb/s niż tak jak niżej.

 

profile.jpg

Osoby które to piszą na oczy nie widziały sportu w UHD.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sootynet napisał:

Mam tylko lamerskie pytanie. Jak sprawdzić bitrate na Apple TV ?

Nie obejdzie się bez  macbooka. Tam instalujesz Xcode. Następnie musisz sparować macbooka z Apple TV 4K - to tak w wielkim skrócie :)

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj transmisje ligi angielskiej w końcu w miarę płynne (na deku c+) i nawet jakośc tak nie kłuła... a dziś mecz Nottingham znów wygląda marnie. Kolory wyblakłe, boisko nieostre momentami pływa.

Opóźnienie względem live: 70 sekund

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, endriuno1 napisał:

W ubiegłym sezonie NFL były czwartkowe mecze na Polskim Amazonie, jeśli Viaplay ma zamiar zapłacić sporą sumkę to będą 😁

W Europie pod kątem oglądalności NFL  tylko niedzielne mecze mają jakąkolwiek wartość rynkową, więc Amazon pewnie zapłacił za czwartki tyle co nic. No a Viaplay pewnie tylko na Skandynawię wykupił NFL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skandal, żeby potrafili puścić Bayern w 1080 a Premier League nie. Mam szczerze dosyć oglądania ligi angielskiej w takiej słabej jakości. Trzeba czekać aż ich docisną spłaty rat, co się powoli zaczyna dziać i niech się czym prędzej zwijają. Bo to jest żenada i nie zanosi się na poprawę jakości. Premier League w full hd produkuje sygnał gdzieś od 2009 roku i praktycznie od początku produkcji były tak mecze puszczane u nas, że już nie wspomnę o PLTV HD, który puszczał obraz ostry aż do granic możliwości. W takiej jakości to w 2008 oglądałem ligę angielską na tv slovenija 2 jak ktoś u nich zapomniał wcisnąć guzika od szyfrowania, tylko wtedy było w 4:3.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed meczami o 17:30 pytanie powinno brzmieć kto wygra, a niestety dzięki Viaplay głównie zastanawiamy się czy da się obejrzeć mecz od 1 do 94 minuty. Druga niedziela z rzędu z awarią to byłaby niezła promocja tego dziadostwa.

Mam jednak nikłą nadzieję, że obejrzę derby Londynu.

 

@emirateszaraz pewnie się dowiemy, że dostają taki sygnał od nadawcy (bez FHD) i nic nie mogą z tym zrobić 😁

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bajki że taki dostają sygnał dosyłany od początku nie mają racji bytu. Lata temu podglądałem dosyły sat dla nadawców od PLP i obraz był ostry jak żyleta więc między bajki można włożyć to, że nagle zaczęli na potrzeby viaplay udostępniać słaby sygnał i w 720p. 

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, emirates napisał:

Te bajki że taki dostają sygnał dosyłany od początku nie mają racji bytu. Lata temu podglądałem dosyły sat dla nadawców od PLP i obraz był ostry jak żyleta więc między bajki można włożyć to, że nagle zaczęli na potrzeby viaplay udostępniać słaby sygnał i w 720p. 

Ja to wiem, Ty to wiesz i każdy kto choć trochę interesuje się tematem. Nie zmienia to faktu że mogą tak się tłumaczyć. W zeszłym tygodniu wtopę tłumaczyli problemami u "nadawcy", a jakoś przemilczeli fakt, że dosył od tego samego nadawcy w platformie canal+ działał bez przerwy.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leonk1974 napisał:

Na Derbach Londynu obraz tragedia nawet z Apple TV 4K na 55 calach.

 

Właśnie miałem o tym pisać. Na tv 37 cali i Kodi na Linuxie to samo.

Staram się obiektywnie podchodzić do tematu, ale tego mydła (zwłaszcza z głównej kamery) , co teraz leci nie da się w żaden sposób wybronić. Plus, że jak na razie (30 minuta) nie ma zacinek.

Obraz chwilami wygląda to jak upscal z 480p 😏

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomciu napisał:

 

Właśnie miałem o tym pisać. Na tv 37 cali i Kodi na Linuxie to samo.

Staram się obiektywnie podchodzić do tematu, ale tego mydła (zwłaszcza z głównej kamery) , co teraz leci nie da się w żaden sposób wybronić. Plus, że jak na razie (30 minuta) nie ma zacinek.

Obraz chwilami wygląda to jak upscal z 480p 😏

Może celowo obniżyli "jakość" żeby serwery tym razem wytrzymały?😁

Jeżeli ktoś ma możliwość to podeślijcie "cyferki" tego jakościowego cudeńka ze Stamford. Nawet jak na 🇸🇪 to zaskakująco kiepsko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...