Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Trzeba przyznać, że sprytnie to rozegrali. Jest zamieszanie w social mediach, branżowe portale o tym piszą, działa psychologia tłumu i te awarie zwiększają im zasięgi. :D

No bez jaj :D

To antyreklama chłopie i spadek notowań, wychodzi na zewnątrz że to  jest jakiś szit a Ty że reklama. 

 

Wasze zachwalanie i zaślepienie w Viaplay poraża. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Przy każdej premierze nowych urządzeń Apple jest mieszane z błotem. Skutek? Sprzedają coraz więcej. Parę lat temu Tiger zrobił sobie antyreklamę. Skutek? Zaczęli sprzedawać więcej. I tak można wymieniać.

Z Viaplay może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyreklama to też reklama. Część osób słysząc o czymś po prostu chce się przekonać jaka jest rzeczywistość, bo "ludzie mówią, że lipa" i jakiś ułamek tej części z tą usługą zostanie. O hbo go od lat się mówi, że ma kiepską, awaryjną aplikację, że oferta nie jest taka jak kiedyś...ale przyciąga klientów; GonetTV ma jedną z najgorszych aplikacji jaką kiedykolwiek zdarzyło mi się używać, a i tak wiadomo, że ma swoich klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lakiman napisał:

Ale jakimś "cudem"  na Apple TV jest stabilny streaming.

Wczoraj porównywałem mecz legii na różnych przekazach i  Viaplay na Tizen mocno mi obraz szarpał. To  wina mojego

6 letniego telewizora bo  na Apple TV, iPadzie i laptopie było Ok. Telewizor podłączony kablem 300Mb/s.

Na nowszych Samsungach było płynnie.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jack777 napisał:

jeśli tak jest to tylko potwierdza, że świat jest coraz głupszy,

Nie, to nie ma nic wspólnego z głupotą na świecie. To część każdego "biznesu" opisywana nawet w podręcznikach :)

Cytat

Na taką formę promocji może zdecydować się duży koncern w celu zwrócenia uwagi konsumentów. Podejście takie kieruje się zasadą „nieważne jak mówią, byle by mówili”. Antyreklama może być stosowana niekonwencjonalnie przy tworzeniu kampanii społecznych. https://mfiles.pl/pl/index.php/Antyreklama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Czarny PR ze strony niektórych użytkowników forum też działa na korzyść Viaplay. A ten w social mediach to już w ogóle wisienka na torcie. Taka sytuacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce może dowiemy się, że ta przydługa przerwa w transmisji ważnego meczu to sukces, a nie porażka :)

 

Na kanale Galeria UPC szykują się kolejne transmisje, będą też dostępne w UPC TV Go.

 

hadeupc5.jpg

galeria1.jpg

hadeupc6.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie płacić 34 zł za ok. 800 pozycji filmowo-serialowych jest moim zdaniem mało opłacalne. Chyba, że masz w promocji.

 

Kolejny materiał Full HD.

 

hadeupc8.jpg

 

Jutro będzie kolejny w związku z transmisją przez UPC. 

Sytuacja dość ciekawa, bo bitrate w UPC jest większe nawet w UPC TV Go, gdzie wybrane mecze również będzie można obejrzeć.

Śledzę, kiedy Viaplay podniesie z 5 Mb/s. 

Być może stanie się to w grudniu wraz z transmisją KSW.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tracer10 napisał:

I co tak ma wyglądać postęp? Dotychczasowa praktyka i sposób działania tej platformy każe sądzić, że nic się nie zmieni i fani PL cofną się w jakości oglądania o 15 lat co najmniej. Sorry jakie 15 lat toż to 15 lat temu sygnał z satki ''miażdżył'' dzisiejszy stream Viaplay.

Ale co tam zawsze Viaplay powie, że sygnał nie był od nich, a powielą to w.w użytkownicy.

Niby streaming to przyszłość, a problem jest z 1080p z przyzwoitym bitrate. Co dopiero mówić o 4K. Dotyczy nie tylko Viaplay, typowo sportowy DAZN to też 99% live w 720p. Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże, 720p po prostu słabo wygląda na dużych TV (od 65 cali) chyba, że ma bitrate 10-20 Mb/s jak w ESPN+.  Mam porównanie z kablówkami UPC i Vectra (DVB-C, a także moduł i dekoder) i jednak tradycyjna telewizja lepiej się prezentuje i jest bardziej niezawodna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mingo napisał:

Nie no, jak ktoś pisze, że cała ta sobotnia sytuacja działa na korzyść Viaplay to ręce opadają.

Nie działa na korzyść, to oczywiste, ale nie jest jakoś totalnie niekorzystna. Bo z drugiej strony muszą się do tej sytuacji odnieść i na podobną wtopę przy kolejnym popularnym meczu już nie mogą sobie pozwolić. A jeśli dojdzie do wtopy na KSW, no to już nie będzie za wesoło. 

34 minuty temu, Zuzia napisał:

Niby streaming to przyszłość, a problem jest z 1080p z przyzwoitym bitrate. Co dopiero mówić o 4K. 

 

 

To, że streaming sportowy dziś w Polsce raczkuje, nie oznacza, że jego pozycja w następnych latach nie wzrośnie. Ktoś się w końcu zdecyduje na transmisję 4K w streamingu i będzie szok że "jednak się dało". Kwestia czasu. Może następnego roku. Zaklinanie rzeczywistości też ma miejsce w drugą stronę i dotyczy każdego, kto nie chce zauważyć, że sposób dotarcia do widza się zmienił i nie jest to tylko kabel czy antena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toma441 napisał:

To, że streaming sportowy dziś w Polsce raczkuje, nie oznacza, że jego pozycja w następnych latach nie wzrośnie. Ktoś się w końcu zdecyduje na transmisję 4K w streamingu i będzie szok że "jednak się dało". Kwestia czasu. Może następnego roku. Zaklinanie rzeczywistości też ma miejsce w drugą stronę i dotyczy każdego, kto nie chce zauważyć, że sposób dotarcia do widza się zmienił i nie jest to tylko kabel czy antena. 

Ja jestem już dziś gotowa na dobry streaming, mam łącze 600 Mb/s. Jak na razie serwisy steamingowe nie są gotowe na wysoką jakość, poza nielicznymi wyjątkami.

Co będzie w przyszłości zobaczymy.

 

59 minut temu, tracer10 napisał:

Kup sobie przystawkę od Apple za tysiaka, tam nie ma żadnych problemów o jakich tu czytamy no i jakość lepsza niż sam Viaplay oferuje.

Apple dostaje bitrate wyższe o 1 Mb/s dla Viaplay i rozwiązuje problemy z płynnością jak ktoś ma za słaby sprzęt.

Ja TV mam wystarczający, z płynnością wszystko w porządku więc wydatek ok. tysiąca zł za 1 Mb/s to jednak kiepski interes :)

 

To Viaplay ma podnieść profil jakościowy dla popularniejszego systemu jakim jest Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, all999 said:

Poważnie?

 

 

Wklejałem manifest z jakościami dla HLS ze dwa tygodnie temu, jest tam podane koło 5.9 Mbps na najwyższym profilu.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Mogą sobie bitrate podnieść i do 20 mega, tylko co z tego skoro źródło to 5?

Nie chodzi o sztuczne podbijanie, bo to żadnej lepszej jakości nie da.

 

Rzuciłam okiem na kanał Galeria UPC w UPC TV Go, niby bitrate 7 Mb/s, ale wcale nie wygląda lepiej niż to 5 Mb/s z Viaplay i tu chyba mamy ten przypadek.

 

hadeupc9.jpg

 

 

2 godziny temu, all999 napisał:

Poważnie?

 

No niestety :)

Urządzenia z systemem iOS, MacOS mają inny profil jakościowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
5 godzin temu, Zuzia napisał:

To Viaplay ma podnieść profil jakościowy dla popularniejszego systemu jakim jest Android.

Akurat w Europie nie jest taki popularny. Największy udział ma Tizen.

 

tvplatformshare2021_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...