Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, bgmnt napisał:

@dixente Ta.. za pokazywanie w restauracji zwłaszcza należy się odszkodowanie dla właściela i wszystkich gości osbono ;D. Najpierw warto przeczytać regulamin:

"korzystanie z Serwisu w celach komercyjnych i publicznych jest niedozwolone;"

W tej Twojej branży nie mówią, że właściciele komercyjni mają indywidualne umowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kubrak napisał:

Wybaczcie, że nie przeczytałem wszystkich postów, ale jest ich mnóstwo :) 

 

Czy problemy z jakością na viaplay są standardem czy to zaczęło się w momencie promocji UPC? Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad viaplay. Przyszła promocja UPC, skorzystałem i nie podejrzewałem, że to taki badziew. Nie mówię o tym, że usługa nie działa albo że pojawia się czarny ekran. Próbowałem obejrzeć kilka meczów i tego po prostu nie da się oglądać. Zero płynności, spadki jakości itd. u mnie kończyło się wyłączeniem transmisji po kilku minutach.

 

To tak wygląda cały czas?

 

Problemy tak naprawdę zaczęły się nasilać od połowy listopada. Już przed Der Klassiker zdarzyło mi się kilka razy z trudem obejrzeć niektóre mecze (coraz częściej pojawiały się "przycinki", buforowanie, komunikaty o błędach itd.).

 

Wcześniej nie było aż tak źle. Problem zdarzały się, ale miały one charakter incydentalny. Przez pierwsze 3 miesiące działalności Viaplay w Polsce głównym problemem było ... 720p (ale to był/jest drobiazg w porównaniu z tym, co się dzieje na Viaplay od kilku tygodni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Nie ma według mojej wiedzy żadnej oferty dla publicznego pokazywania Viaplay w tym momencie. Jest szansa, że to zmieni się wraz z KSW, ale i tak nie będzie to cała oferta programowa bo nawet DAZN sprzedaje tylko prawa do pojedynczych rzeczy, a nie całej platformy.

Poza tym na osobne stabilne łącze do ogarniania streamingu na tv to sobie może pozwolić Champions, który ma nad sobą największy punkt wymiany ruchu internetowego w Polsce, ale niekoniecznie mały pubik, który ma jedną Neostradę dla siebie i wifi dla klientów.

UPC ma ofertę komercyjną i być może Galeria UPC będzie takim odpowiednikiem satelitarnych DAZN Bar, które były w Niemczech i pokazywały wybrane transmisje.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak jest u Was, ale czasami stream sportowy potrafi się sam wyłączyć i wyskakuje komunikat brak połączenia z internetem.

Trzeba znowu włączyć transmisję by obraz się pojawił.

Na żadnej innej aplikacji tak się nie dzieje.

Sytuacja ma miejsce gdy  oglądam bezpośrednio z apki w telewizorze i z dekodera Play.

Faktycznie 720p to mały pikuś i do obrazu można się przyzwyczaić, gorsze problemy bardziej zniechęcają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bgmnt napisał:

@dixente Najpierw warto przeczytać regulamin:

"korzystanie z Serwisu w celach komercyjnych i publicznych jest niedozwolone;"

To w takim razie nie pisz wcale o viaplay bo oni dzialaja w celach komercyjnych skoro ja o restauratorach pisać nie mogę.

Ja dałem przykład,a ty chyba myslales że to jest przykład ale matematyczny😃

Ale po co się podszczypywac.

18 grudnia (KSW) okaże się czy to platforma streamingowa czy platforma testowa (testy jak najbardziej mają prawo nie być idealne bo nie jest to produkt finalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał:

Może paradoksalnie ta wtopa zmobilizuje ich do radykalnej poprawy usługi.

 

Oby. Chyba zdali sobie sprawę ze skali kompromitacji i konsekwencji. Mam nadzieję, że ilośc reklamacji i anulowanych subskrypcji skłoni ich do działania. Z drugiej strony, jeżeli odpływ abo miałby w efekcie doprowadzić do udostępnienia oferty w przekazie sat czy kablówkach, to nie miałbym nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, aandin napisał:

Pozbądżcie się mrzonek o powrocie sportu do sat.Streaming jest przyszłością.

Jest. Niemniej wydaje się, że na razie jeszcze infrastruktura internetowa jest na to za słaba*. Nie zdziwię się, jeśli Viaplay jednak uruchomi kanał linearny, gdzie będą transmisje najważniejszych meczów/gal etc. Byłoby to spore odciążenie najbardziej "obleganych" streamów. 

 

*chodzi o transmisje najważniejszych wydarzeń, gdzie ogląda kilkaset tysięcy osób, nie wspominając o milionach. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość sportu w streamingu jeszcze pozostawia trochę do życzenia. Nie mniej nie ma się co oszukiwać wraz z rozwojem tych usług, będzie jeszcze większe rozdrobnienie praw sportowych i żadna ustawa o obowiązku pokazywania najważniejszych wydarzeń w otwartym kanale w przypadku globalizacji internetu nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie swoje Viaplay... Półgodzinna awaria podczas szlagieru Bundesligi. Coś, co było nie do pomyślenia, gdy Bundesligę transmitowały kanały takie jak: Canal+, Eleven czy wcześniej Eurosport 2. Im szybciej te prawa wrócą do telewizji linearnej, tym lepiej, bo przechwycenie tych praw przez Viaplay, to ewidentny regres z perspektywy widza. Przycinające się, marnej jakości 720p streamy i to w dodatku awaryjne. Przejście praw do transmisji z telewizji linearnej do Viaplay to obecnie mniej więcej tak, jakby telewizję kolorową zastąpić telewizją czarno-białą, albo cyfrówkę zastąpić analogiem. Regres, regres i jeszcze raz regres.

 

Źródło: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-awaria-jak-naprawic

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Jakość sportu w streamingu jeszcze pozostawia trochę do życzenia. 

 

Nie do końca się z tym zgodzę. DAZN w Niemczech odwala kapitalną robotę - bardzo dobra jakość transmisji, wiele ciekawych funkcjonalności w aplikacji i generalnie niewielka awaryjność. Viaplay pozostaje naprawdę sporo w tyle. Gdyby DAZN na poważnie wszedł do Polski, wówczas naprawdę moglibyśmy odkryć wiele plusów streamingu, których - póki co - nie chce nam zaoferować Viaplay.

 

54 minuty temu, mingo napisał:

Jest. Niemniej wydaje się, że na razie jeszcze infrastruktura internetowa jest na to za słaba*.

 

*chodzi o transmisje najważniejszych wydarzeń, gdzie ogląda kilkaset tysięcy osób, nie wspominając o milionach. 

 

Nieprawda. Zwróć uwagę na DAZN w Niemczech - tam przy znacznie zwiększonym zainteresowaniu, nic złego się nie dzieje (najlepiej Tobie to wyjaśni @kingofsouth). To Viaplay po prostu zbyt słabo zainwestowało w infrastrukturę streamingową (zresztą samo to, że ciągle dominują transmisje w 720p wynika z optymalizacji kosztów).

 

2 godziny temu, lakiman napisał:

Nie wiem czy tak jest u Was, ale czasami stream sportowy potrafi się sam wyłączyć i wyskakuje komunikat brak połączenia z internetem.

Trzeba znowu włączyć transmisję by obraz się pojawił.

Na żadnej innej aplikacji tak się nie dzieje.

Sytuacja ma miejsce gdy  oglądam bezpośrednio z apki w telewizorze i z dekodera Play.

 

 

No właśnie, podobnie u mnie kilka razy się zdarzyło od połowy listopada (korzystam z Boxu od C+ na Android 9). Wcześniej - co najwyżej - można było psioczyć na 720p.

Edytowane przez grreg2084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Przejście praw do transmisji z telewizji linearnej do Viaplay to obecnie mniej więcej tak, jakby telewizję kolorową zastąpić telewizją czarno-białą, albo cyfrówkę zastąpić analogiem. Regres, regres i jeszcze raz regres.

 

Źródło: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-awaria-jak-naprawic

W ciągu najbliższych kilku lat, max 3-4 sport może zostać całkowicie wyparty z tradycyjnej telewizji na rzecz dostawców internetowych. Rozwój internetu postępuje szybciej, niż rozwój telewizji postępował kiedykolwiek. Viaplay to początek procesu i na nim się nie skończy. Symbolem regresu jest dziś antena satelitarna na balkonie, która dziś jest już lekko obciachowa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lakiman napisał:

Nie wiem czy tak jest u Was, ale czasami stream sportowy potrafi się sam wyłączyć i wyskakuje komunikat brak połączenia z internetem.

Trzeba znowu włączyć transmisję by obraz się pojawił.

Na żadnej innej aplikacji tak się nie dzieje.

Sytuacja ma miejsce gdy  oglądam bezpośrednio z apki w telewizorze i z dekodera Play.

Faktycznie 720p to mały pikuś i do obrazu można się przyzwyczaić, gorsze problemy bardziej zniechęcają.

 

Mam tak samo w ostatnim czasie na Chromcast z Google tv. Czasem nawet kilka razy w trakcie meczu. Wcześniej było wszystko ok. Niestety ale Viaplay zamiast się rozwijać to, pod względem technicznym, się "zwija".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dynecik napisał:

Szkoda, że zostanie wypaty na zasadzie takiej, że klienci będą mieć tylko wybór oglądać gów....y streaming 

 

Otóż streaming będzie coraz lepszy, bo infrastruktura internetowa będzie coraz lepsza i wbrew obiegowej opinii jest tańszy. Sytuacja z Viaplay paradoksalnie tylko w tym pomoże w perspektywie czasu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...