Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

apka Viaplay na XBOX series X

 

viaplay.jpg

 

Po sprawdzeniu: to wersja skandynawska (norweska?). Można bez logowania poruszać się po aplikacji. Interfejs podobny do tego znanego z Netflixa i innych podobnych aplikacji. Po kliknięciu na treść (serial, film) pojawia się strona logowania.

Najpewniej po uruchomieniu usługi wersja zostanie zaktualizowana do polskiej. Nie ma jeszcze wersji na MiBoX czy Tizen, ale być może od pojawienia się na XBOX-ie zaczęli udostępnianie, albo testy.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna jest ostatnią dyscypliną, którą można nazwać "niszową". Czy są ciekawsze prawa sportowe? Kwestia gustu. Ja już wspominałem, że mnie do Viaplay przekonały właśnie ligi kobiece, a teraz biorą mundial - jestem za. W dodatku zapowiedź darmowych transmisji z ewentualnych meczów Polek - też trochę zmienia postrzeganie tej platformy, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

Sport sportem, chciałbym aby coś ujawnili odnośnie filmów i seriali

 

Raczej chyba nie  będą chcieli konkurować z kanałami Premium, jeśli chodzi o prawa filmowe.

Ja jestem ciekawy jaka  będzie jakość,  bo chyba gorzej niż na  HBO GO nie powinno być.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja norweska, którą odpaliłem na Xbox daje możliwość podglądu i pod względem treści filmowo - serialowych wybór jest całkiem spory. Jest South Park czy serial Power, a także Empire znane z naszego Foxa. Dużo produkcji oryginalnych. Filmy Vod w formie jednorazowego wypożyczenia są nowe, pokrywają się z tymi, które można wypożyczyć u nas np. "Nowi Mutanci." 

W ofercie "do obejrzenia" ze starszych filmów "Zielona Mila", czy "Szeregowiec Ryan" z nowszych "Terminator Dark Fate".

Te najpopularniejsze seriale jak Black Sails, czy White Collar sygnowane są odpowiednio jako kolekcje Starz Play i Fox +. Jest też np. serial Fresier, bardzo u nas kiedyś popularny, znany z Netflixa New Amsterdam, albo Chicago Med, nowe Magnum Pi, znane z Foxa.

 

Patrząc na to co można podejrzeć to jedno jest pewne nie bawią się w półśrodki, mają możliwie szeroki wybór najpopularniejszych produkcji, a ile i czy coś z tego zobaczymy u nas czas pokaże. Dużo zależy od tego, jakie prawa pokryją się z naszym rynkiem i czy w ogóle, czy byli w stanie np. rozszerzyć licencje na nasz kraj seriali, które już mają. Jeśli tak to konkurencja będzie.

 

VIAPLAY1jpg.jpg

 

 

VIAPLAY2.jpg

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się, że te wszystkie, które tu widzę byłyby w ramach 1 opłaty i np. taki jak "Nowi Mutanci" czy "Tax Collector" z (2020) w ramach subskrypcji, to tym lepiej. Pod względem filmowym nie widzę znaczących różnic w nowościach.

Serialowo to szkoda nawet mówić.

Chciałbym taki Viaplay u nas. Nowy serial "Clarice", czyli serialowe "Milczenie owiec" już tam jest :)

 

VIAPLAY3.jpg

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, neo_patryk napisał:

 jeżeli usługa nie odniesie sukcesu na polskim rynku.

To czy odniesie sukces okaże się wkrótce. Myślę, że wielu  krytyków ma teraz zagwozdkę, bo miała być lipa, a tu się okazuje, że Viaplay posiada niestety solidną ofertę, co wskazuje, że przykładają wagę do tego za co płaci potencjalny klient. Jeśli oferta w Polsce będzie choćby w połowie tak dobra na starcie, jak oryginalna to o końcowy sukces jestem spokojny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa jeszcze nie wystartowała, a co niektórzy już uważają,  że oferta będzie rewelacyjna. A może tak poczekajmy na start usługi, by ją ocenić? 

 

Póki co spora część praw filmowych jest rozdysponowana pomiędzy C+, HBO i Netflix. Chyba, że coś od nowego roku pozyskają. 

 

Natomoast Ich seriale też jakoś nie zachwycają. Były pokazywane w Polsce przez C+ I Ale Kino+. Przeszły wręcz bez echa. Ich ostatnią koprodukcje "Dochodzenie" oglądałem na Ale Kino+ i szczerze mówiąc - bardzo się wynudziłem. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta oryginalna jest bardzo bogata w seriale, co pokazują screeny, które udostępniłem. Głównie z katalogów Fox i Starz. I takie, których u nas w ogóle nie ma, jak choćby Fresier. Jest tam też mnóstwo treści u nas pokazywanych tylko na Netflix. Na tym tle udawanie, że niczym nie dysponują jest dosyć zabawne, oczywiście jak będzie w Polsce czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Toma441 napisał:

Oferta oryginalna jest bardzo bogata w seriale, co pokazują screeny, które udostępniłem. Głównie z katalogów Fox i Starz. I takie, których u nas w ogóle nie ma, jak choćby Fresier. Jest tam też mnóstwo treści u nas pokazywanych tylko na Netflix. Na tym tle udawanie, że niczym nie dysponują jest dosyć zabawne, oczywiście jak będzie w Polsce czas pokaże. 

Kluczowe zdanie. Nie wiadomo jaką ofertę będą mieć w Polsce, bo spora część jest już pokazywana przez innych nadawców, a mimo to już twierdzisz, że oferta będzie bardzo dobra. 

 

Może warto z tym "hurra-optymizmem" poczekać do startu oferty? 

 

Co do tych serii "original" to miałem na myśli te z brandem Viaplay. 

21 minut temu, Pawop napisał:

Jest dużo innych seriali nie pokazywanych lub porzuconych u nas, od różnych producentów i liczę że część z nich się pojawi. Np. Bull, Goldbergowie itp.
 

"Bull" widziałem w ofercie Amazon Prime Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w sobie "hurra optymizmu", a  raczej jestem zwyczajnie ciekawy co na tle oryginału zaproponują i od początku nie potępiam tego co ma zamiar zrobić w Polsce Viaplay. Widzę, że idą podobnie jak Netflix w różnorodne seriale i jakość. 

To co widziałem poruszając się po ich oryginalnej aplikacji daje raczej powody do ostrożnego optymizmu, w tym sensie, że to nadawca, który sięga po to co najciekawsze i markowe i można mieć nadzieję, że chce ten sam poziom utrzymać u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że wiele propozycji z ich strony jest w C+ czy HBO, więc raczej mam powody nie do optymizmu, a pesymizmu, bo raczej wątpię,  że to samo będzie w C+, HBO i Viaplay. 

 

Co do tych originalsów z marka Viaplay to już nie raz się wypowiadałem. Było i w C+ i AK+. Taki trochę Playerowy poziom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...