Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kingofsouth napisał:

Jaka jest cena takiej przyjemności?

Nie pytam , bo chciałbym wypożyczyć. Pytam bo te filmy są w cenie subskrypcji D+.

Oczywiście , po pewnym czasie , bo na premierę trzeba było za nie zapłacić jak się chciało obejrzeć.

Wystarczy, że wejdziesz bez logowania na szwedzką wersję ich strony w zakładkę "wypożycz i kup" tam w prawym górnym rogu miniaturek są ceny (w koronach szwedzkich) . 

Taka dodatkowa funkcjonalność serwisu mi się akurat podoba. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 08:43, aandin napisał:

W Szwajcarii pokazał się komunikat na Viaplay - "W miejscu gdzie się aktualnie znajdujesz można oglądać tylko offline na smartfonie albo tablecie". 

Zapomniałem dodać,że w Niemczech już też nie działa ani w Austrii.Poprzez VPN Avasta działa.

 

Dalej bez zmian? Przecież dopiero mówili, że nie będzie problemów oglądać w innym kraju, tylko rejestracja musi być na terenie Polski. Jak nie będzie działać to lipa.

 

 

Pytanko mam takie, było tutaj pisane, że jak się ustawi holenderskie vpn to będzie można na holenderskim kanale yt Bundesligi oglądać mecze. To rzeczywiście działało, ale od jakiegoś czasu mam problem, bo nie chce mi odtwarzać. Mam napisać wideo jest niedostępne. Ktoś ogląda w ten sposób i może napisać czy ma tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już praktycznie zdecydowałem się na zakup chromecasta 4.

Jeszcze tylko pytanie kieruję do osób korzystających z Viaplay na tym urządzeniu, jak oceniacie jakość i płynność.

Apka należy do dość kłopotliwych...

Ostatnio na niektórych meczach znowu pojawiły się minimalne "drgania"  obrazu  a było już dobrze.

 

Na plus , że chromecast ma zapewnić dostęp do spotkań piłkarskich 4K w przyszłym roku.

Zapewnia też wsparcie innych aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 08:43, aandin napisał:

A teraz konkrety.W Szwajcarii pokazał się komunikat na Viaplay - "W miejscu gdzie się aktualnie znajdujesz można oglądać tylko offline na smartfonie albo tablecie". 

Zapomniałem dodać,że w Niemczech już też nie działa ani w Austrii.Poprzez VPN Avasta działa.

A jednak na kontach płatnych (rozumiem, że takie masz cały czas) zdarza się blokada, niestety coraz częściej.

 

 

W dniu 3.10.2021 o 22:44, luket napisał:

Pytanko mam takie, było tutaj pisane, że jak się ustawi holenderskie vpn to będzie można na holenderskim kanale yt Bundesligi oglądać mecze. To rzeczywiście działało, ale od jakiegoś czasu mam problem, bo nie chce mi odtwarzać. Mam napisać wideo jest niedostępne. Ktoś ogląda w ten sposób i może napisać czy ma tak samo?

Działa normalnie, nie tylko z IP holenderskim, z Francji mam wieści, że na francuskim też da się odtwarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lakiman napisał:

Już praktycznie zdecydowałem się na zakup chromecasta 4.

Jeszcze tylko pytanie kieruję do osób korzystających z Viaplay na tym urządzeniu, jak oceniacie jakość i płynność.

Apka należy do dość kłopotliwych...

Ostatnio na niektórych meczach znowu pojawiły się minimalne "drgania"  obrazu  a było już dobrze.

 

Na plus , że chromecast ma zapewnić dostęp do spotkań piłkarskich 4K w przyszłym roku.

Zapewnia też wsparcie innych aplikacji.

 

Ja korzystam i zwykle oglądam mecze na Viaplay poprzez castowanie z telefonu. Wtedy obraz jest płynny i gdyby tylko była jakość 1080p to nie byłoby się o co przyczepić. 

Jeśli włączę transmisję "normalnie", czyli na Chromecast wejdę w aplikację Viaplay i tam odpalę to są drobne, nawet bardzo drobne przycinki obrazu co 2-3 sekundy. Niestety, są one zauważalne i dość uciążliwe, wobec tego w ten sposób meczów nie oglądam. 

Czasami oglądam przez Kodi i też nie ma się do czego przyczepić. Jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje poczekać na aktualizację chromecasta, premierę 5 lub..zakup Apple tv 32.

Jak się nie " dogadamy" z usługą i będą drgania ( czasami to troszkę  irytuje jak są nawet minimalne )  bedzie kolejnym serwisem z którego zrezygnuję w lutym.

Zauważyłem, że jakość nie jest równa, czasami jest bardzo dobra płynność czasami obraz drga.

Podobnie z sama jakością transmisji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakiman napisał:

Czyli pozostaje poczekać na aktualizację chromecasta, premierę 5 lub..zakup Apple tv 32.

Czy ja wiem czy pozostaje tylko czekać? Poprzez castowanie usługa działa bardzo dobrze, a i wg mnie jest szybsza w obsłudze. W normalnym trybie muszę bawić się pilotem i szukać kilku przełączeń. Zdecydowanie szybciej wyszukam transmisję na telefonie i włączę udostępnianie jej na chromecast. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leonk1974 napisał:

Ja zrezygnowałem po miesiącu w promocji Play. Nie będę płacił 34 zł za taką kiepską jakość.

Szkoda, że nie zdążyłeś przetestować na przystawce internetowej od Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 19:12, turek napisał:

Jakoś nie mogę tego pojąć, że przy castowaniu z telefonu obraz masz płynnie a prosto z urządzenia nie, skoro obraz przy castowaniu z telefonu i tak bezpośrednio przechodzi przez chromecsta 4.

Też tego nie rozumiem ale tak mam. Ostatnio podjąłem się nawet przywrócenia Chromecasta do ustawień fabrycznych (idąc tropem, że niektórym userom na Chromecast 4 nic nie przycina, pomyślałem, że może reset pomoże). Nic to nie dało. Przy "normalnym" włączaniu zacinki jak były tak dalej są, przy castowaniu obraz bez zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany dzisiaj jest dobra płynność obrazu.

Nie wiem od czego to zależy..

Aplikacja Canal+ tymczasem  cały czas działa stabilnie na kanałach sportowych  bez drgań i tego typu efektów.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...