Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekpolek

Ja tam widzę jak chodzą transmisje na Eurosport Player, Ipla, C+Online, DAZN i jestem na nie. Wszystkie sprawdzałem i każda nie spełnia moich wymagań jakościowych: przede wszystkim opóźnienie kilkadziesiąt sekund w stosunku do satki, brak płynności obrazu, stop klatki, zacinanie, brak HD jak na satce. To powoduje, że jak nie będzie kanałów V na satelicie, na pewno nie wykupie streamingu. Wolę oglądać mecze Bundesligi w innych językach ale przez satkę niż w Viaplay po polsku przez streaming. I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się już kilka razy zdarzyło tak, że myślałem, że rozładowały się baterie w pilocie dekodera, bo chcę zmienić i nie idzie... a dopiero potem ogarnąłem, że akurat teraz oglądam z apki. Dla mnie bez różnicy (no, w niektórych przypadkach - akurat Eurosport Player jak najbardziej daje radę). Inna sprawa, że na WiFi bywa gorzej - ale to oczywiste, że kabel rozwiązuje w tej kwestii sporo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Oczywiście, taki jest trend, przedstawiam moją osobistą opinię i stanowisko. Nie chodzi, że jestem po prostu na nie, tylko podaję powody dlaczego wykluczam streaming.

Edytowane przez marekpolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę na zasadzie zrobię mamie na złość i odmrożę sobie uszy.
Może się zdarzyć, że coraz więcej praw będzie przejmował Viaplay (np. Premier League) i co wtedy? Zrezygnujesz z oglądania sportu, czy w zamian będziesz oglądał ligę czeską na Polsacie Sport?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Otóż nie. Będę szukał alternatywnych możliwości w obcych językach, preferuję sport w językach obcych przez satelitę ponad stream po polsku. Jako, że znam różne języki obce, nie mam z tym żadnego problemu.

Edytowane przez marekpolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, kingofsouth napisał:

Cena za Eleven była adekwatna?  😁

 

Dla mnie osobiście nie, i nadal nie jest, ale jeżeli porównujemy początki Eleven do obecnej oferty sportowej Viaplay, to Eleven zdecydowanie wygrywa.

6 godzin temu, kamil2505 napisał:

Szczerze powątpiewam, by ktoś specjalnie kupował dostęp do serwisu dla ich seriali. Przynajmniej patrząc jaką mają ofertę u siebie. 

Jak również, ponieważ w Polsce większość zwraca uwagę głównie na produkcje z USA.

6 godzin temu, Toma441 napisał:

Prawda jest taka, że my tu w Polsce przyzwyczailiśmy się do tego, że (głównie) sport jest w ogólnodostępnej telewizji "za darmo".

A co w tym złego. W wielu krajach jest to normalne, a nawet bardziej powszechne niż u nas. Rozumiem, że prawa drożeją, a konkurencja też jest coraz większa, ale jednak mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, że że sport za darmo będziejmy oglądać tylko na kanałach informacyjnych.

6 godzin temu, Toma441 napisał:

Inna sprawa, że wejście nowego gracza siłą rzeczy wymusi zmiany, choćby jakościowe u innych. Dobra konkurencja nie jest zła. 

Dobra konkurencja nie jest zła, ale jej nadmiar już tak, bo przez to abonent musi płacić 150 zł za transmisjie sportowe, do których wcześniej miał dostęp za 50 zł. Dla przeciętnego bogacza to może nie jest problem, ale są tacy, co zarabiają dużo mniej, a do tego mają większe wydatki, niż telewizja, czy internet.

56 minut temu, marekpolek napisał:

Oczywiście, taki jest trend, przedstawiam moją osobistą opinię i stanowisko. Nie chodzi, że jestem po prostu na nie, tylko podaję powody dlaczego wykluczam streaming.

Transmisję z satelity mogą oglądać miliony widzów w dowolnej jakość, w przypadku streamingu wystarczy przeciążenie serwera i już są problemy.

 

Sądząc po tym, że NENT przedłużyło prawa do Bundesligi, które dopiero co przejeli, już nie wspomnie o przedwczesnym przejęciu praw do F1, można dojść do wniosku, że solidnie przepłacili, a na tym jeszcze żaden nadawca nie wyszedł dobrze, czego przykładem jest ESN, które z własnej inicjatywy sprzedało Polsatowi kanały Eleven. Jeszcze lepszym, a może nawet najlepszym przykładem jest platfoma "n", która oferowała wiele nowoczesnych i innowacyjnyc rozwiązań, ale jednocześnie potrafiła solidnie przepłacać, zwłaszcza za prawa do piłkarskiej LM, co w efekcie doprowadziło do doskonale nam znanej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neo_patryk napisał:

 

 

A co w tym złego. W wielu krajach jest to normalne, a nawet bardziej powszechne niż u nas. Rozumiem, że prawa drożeją, a konkurencja też jest coraz większa, ale jednak mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, że że sport za darmo będziejmy oglądać tylko na kanałach informacyjnych.

Dobra konkurencja nie jest zła, ale jej nadmiar już tak, bo przez to abonent musi płacić 150 zł za transmisjie sportowe, do których wcześniej miał dostęp za 50 zł. Dla przeciętnego bogacza to może nie jest problem, ale są tacy, co zarabiają dużo mniej, a do tego mają większe wydatki, niż telewizja, czy internet.

 

 

Sądząc po tym, że NENT przedłużyło prawa do Bundesligi, które dopiero co przejeli, już nie wspomnie o przedwczesnym przejęciu praw do F1, można dojść do wniosku, że solidnie przepłacili, a na tym jeszcze żaden nadawca nie wyszedł dobrze, czego przykładem jest ESN, które z własnej inicjatywy sprzedało Polsatowi kanały Eleven(...)

Pierwsze i najważniejsze jest to, że w wypadku Viaplay i tego typu podobnych dostawców usług streamingowych klient nic nie musi. Co do zasady ma wybór.

I dlatego dostawca chce mieć jak najwięcej (praw sportowych, filmowych) żeby zainteresować widzów ofertą w porównaniu do konkurencji.

Zapominamy o tym, że NENT kupuje prawa nie tylko "dla Polski" ale także dla Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Danii, Islandii, Norwegii, Finlandii. Wątpię, żeby taki doświadczony nadawca przed zakupem praw sobie nie przekalkulował i nie zbadał rynków pod kątem tego, jakie prawa i gdzie są najchętniej oglądane. To wszystko można wyczytać z rozmów z właścicielami. To nie showmax, a tym bardziej N, którym najwyraźniej zabrakło po pierwsze cierpliwości, po drugie solidnego planu działania, ważniejszy był szybki zysk od wypracowania pozycji. Viaplay wchodzi do Polski mając zaplecze i doświadczenie w streamingu na innych rynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neo_patryk napisał:

Jak również, ponieważ w Polsce większość zwraca uwagę głównie na produkcje z USA.

A mnie się wydaje, że skandynawskie kryminały mają teraz swoje 5 minut - sporo ich choćby na Netflixie. Pytanie, co na tym polu NENT ma na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mają swoje 5 minut? Wallander, Most nad Sundem, The Killing, Borgen. Skandynawskie seriale od lat trzymają poziom i są popularne. A patrząc na ofertę np. Epic Drama w Viaplay mogą pojawić się jeszcze seriale brytyjskie których u nas raczej oficjalnie nie da się oglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Dla mnie istotne , by aplikacja juz na starcie była dostępna na :

  • Tizen
  • Android TV

Oreientue sie ktos , czy Viaplay jest na konsolach? Dazn jest zarówno na XBoxie jak i PS5/PS4

Mac 

IPhone 

PC

Android 

PS3, PS4, Xbox One 

Sony

Samsung (tizen) 

LG

Apple Tv

 

Na tych platformach jest dostępny Viaplay w Skandynawii. 

Info ze strony : Viaplay.se 

 

Edytowane przez Toma441
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno obecnie toczą się intensywne rozmowy na linii Paryż(Canal+) – Sztokholm(NENT) na temat praw do ligi angielskiej od sezonu 2022/23. Ciekawe co wyniknie z tych rozmów, tym bardziej, że zanosi się, że Premier League na dobre odzyskała prym najlepszej pilkarskiej ligi na świecie.
Czytałem to, ale dla mnie jest to mało wiarygodny serwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marekpolek napisał:

Ja tam widzę jak chodzą transmisje na Eurosport Player, Ipla, C+Online, DAZN i jestem na nie.(...)

W moim przypadku DAZN działa bez zarzutu i czasem nawet lepiej, niż Ipla, Player, czy C+online. A w przypadku tego ostatniego dostawcy buforowanie obrazu było normą, dopiero ostatnia aktualizacja aplikacji usunęła te problemy, które zresztą były też szeroko opisywane przez innych użytkowników forum.

 

Kiedy oglądam gale na DAZN mogę sobie bez problemu cofnąć, czy zatrzymać obraz, podobnie jak na ma to miejsce na dekoderze Vectra i nic nie przycina. Jedyny problem z DAZN jest taki, że w Polsce na razie transmituje tylko boks, bo cena również jest atrakcyjna :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Jeszcze kilka miesięcy i będzie można to zweryfikować. ;-)

Nie tylko sport,  ale dobrze gdyby filmy i seriale też miały dobrą jakość.

Lepszą niż obecnie HBO GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...