Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, FazaFm napisał:

Raczej nie zabieram głosu w tym temacie bo nie jestem wielkim fanem Bundesligi.
Włączyłem z ciekawości powtórkę meczu Bayernu. Zdziwiło mnie że powtórka nawet nie transmisja na żywo jest taka kiepska jakościowo. Teraz leci Werder - Hansa i tego nie da się oglądać. Chciałem zobaczyć jak to dziś wyglada. Powiem szczerze że na starcie Bundesligi według mnie wyglądało to lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oglądam mecz Werder z Hansa i potwierdzam że nie powala jakość usługi.  Da się oglądać ale niestety dazn bije na głowę viaplay. Wczoraj studio przed meczem bayernu tez były ścięcia obrazu. Niestety nie będę tego opłacać. Dobrze że to darmowy miesiąc jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz Frauen-Bundesliga - na moim 8-letnim komputerze z procesorem i3 to tak mało przyjemnie się oglądało. Ale po przełączeniu na TV (Mi Box) zero problemów, piękny, płynny, czysty obraz. Wręcz "nadpłynność". Jak włączyłem wieczorem Juve-Pomigliano - masakra. Ale też widać było różnicę w produkcji sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cidik napisał:

Włącz teraz Polsat Sport Premium. Na jednym i drugim bitrate bardzo dobry, a na obu meczach boisko mydło. Przekaz kulawy i cudów nie da się zrobic. Mówię oczywiście o meczu Utrecht - Feyenoord i Rangers - Celtic


 

Ja Rangers - Celtic patrzę na pirackim streamie i jakość lepsza na 55 calach niż legalna transmisja Bundesligi w Viaplay.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
38 minut temu, FazaFm napisał:

Włączyłem z ciekawości powtórkę meczu Bayernu. Zdziwiło mnie że powtórka nawet nie transmisja na żywo jest taka kiepska jakościowo. Teraz leci Werder - Hansa i tego nie da się oglądać. Chciałem zobaczyć jak to dziś wyglada. Powiem szczerze że na starcie Bundesligi według mnie wyglądało to lepiej.

Tylko mecze na żywo Bundesligi są dobrej jakości. Wszystko z odtworzenia oraz 2. Bundesliga jest w gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Umek napisał:

No chyba wszystko? Skoro poziom jak i emocje poza Lewandowskim niemal nie istnieją to jak widać i oglądalność jest znikoma..

Mistrza już znamy. Lewy kolejny rekord pobije a ilu ludzi w Polsce interesuje kto spadnie  z ligi? Pewnie bardzo niewielu:)

Nie, Ty wciąż nie rozumiesz. Słaba oglądalność w tym przypadku nie ma nic wspólnego z poziomem sportowym. Gdyby tak było to nikt w Polsce nie oglądałby Ekstraklasy, a ta bodajże ma najlepszą widownię w kraju. Jeśli chodzi o Bundesligę to problem tkwi gdzie indziej. Przez wiele lat ta liga była przez różne stacje traktowana po macoszemu, co źle wpływało na jej promocję. Nie pomaga jej też to, że rok w rok mistrzostwo zdobywa Bayern. Ale to też nie jest tak, że zdobywa je z palcem w tyłku. Moim zdaniem także wieloletnie uprzedzenia (do Niemców) wpływają na to, że z oglądalnością jest jak jest. Pewnie znalazłyby się jeszcze inne argumenty, ale na pewno nie jest to poziom sportowy, bo ten akurat jest wysoki. Mało tego, to najbardziej zdrowa liga w top 5, ale o tym pewnie też nie wiesz. Na przyszłość polecam nie zabierać głosu na tematy, o których nie wie się nic lub bardzo bardzo mało.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tyrla napisał:

Czyli to nie jest wina Viaplay tylko wina przekazu że mecze Bundesligi ogląda się tak jak się ogląda ?

A gdzie tam, niech dalej nadają w 720p jak 15 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawop napisał:

Trzeba być obiektywnym. Teraz na Viaplay jest lepszy obraz niż na C+

Odnosiłem się do tego wpisu...

 

Godzinę temu, cidik napisał:

Nieźle... Union - Gladbach wygląda lepiej niż Tottenham - Watford z satelity.

Gość powinien dostać bana za wprowadzanie ludzi w błąd.

I ty piszesz o obiektywizmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć słyszę, że się poprawiło, lepiej wygląda, sprawdzam, ale parametry bez zmian, na TV 4K cały czas tak samo, widać niedoskonałości wynikające z 720p i stosunkowo niewielkiej przepływności. Jedyne co się może ewentualnie zmieniać to źródło dosyłowe, ale tego nie mam jak sprawdzić.

 

new.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dziś podłączyłem MiBoxa i zalogowałem się do Viaplay. 

1. Apka, klasyczna, standardowa, niczym specjalnym się nie wyróżnia i nie odbiega od innych androidowych. 

2. Obiektywnie rzecz ujmując są przycięcia na Mi BOXie, których nie zaobserwowałem na Apple tv 4k 

3. Dzisiejszy mecz Union - Gladbach na większym TV, wyglądał zaskakująco dobrze, mimo tych zaobserwowanych przycięć i po tym wszystkim co tutaj wyczytałem, a oglądałem go dziś na ekranie o większej przekątnej. 

4. Każdy mecz 1BL jest jakościowo lepszy, niż dajmy na to 2BL czy mecze kobiecej piłki. Widać też jakościową  różnicę między mi box a apple tv podczas korzystania z Viaplay, natomiast podstawa to dobre, stabilne łącze. U mnie akurat nie ma z tym problemu. 

Podsumowując: zgadzam się, że użytkownikom akurat androida usługa może sprawiać problemy, szczególnie przy gorszej jakości internetu, natomiast nadal nie mogę się zgodzić z tym, co czytam, że zaproponowano coś czego kompletnie "nie da się oglądać". Oczywiście "pełne hd" poprawiłoby komfort oglądania, natomiast po sprawdzeniu Viaplay na androidzie,  tym razem na tv Sony 50 cali nie miałem poczucia, że to co oglądam to "dno i metr mułu". Bo z takimi komentarzami też można się spotkać na FB.

Ewidentnie android ma kłopoty ze stabilnością, której nie brakuje np przy korzystaniu z Apple TV. I oczywiście

najrozsądniej, także z punku widzenia dostawcy byłoby skupić się na podbiciu jakości, której domagają się komentujący, ale z drugiej strony odnoszę wrażenie, że spora część "negatywów" idzie na Viaplay także dlatego, że swoim wejściem po prostu zmienił istniejący "porządek świata" i wpłynął na przyzwyczajenia niektórych i komentarze nie wynikają wprost z oceny jakości usługi, której spora część ludzi nawet nie testuje, a z irytacji, że "ktoś przyszedł i namieszał". 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tail# napisał:

@Toma441do póki nie podwyższą conajmniej na 1080i, to co byś nie pisał to dobrej jakości nie będzie.

Od kiedy korzystam z okresu próbnego sprawdziłem co chciałem i na czym chciałem i swoje zdanie mam. Nikt nie musi się ze mną zgadzać. Prawda jest też taka, że spora część ludzi w ogóle nie ma pojęcia czym jest ta usługa i piszą w komentarzach bzdury o "najgorszej telewizji jaką w życiu widzieli" albo o "kiepskim zasięgu", że o "90 sekundach opóźnienia" , które nie jest prawdą nawet nie wspomnę i wyszukują nowego kanału w kablówce.

Podwyższenie jakości w końcu będzie, tak jak transmisje 4k się też w końcu pojawią. Bo rozwój streamingu jako takiego i konkurencja między platformami sprawi, że Viaplay u nas to wprowadzi. 

A jakość i ilość krytyki wcale się nie zmieni, bo to nadal będzie usługa, za którą będzie trzeba płacić. 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

Podwyższenie jakości w końcu będzie, tak jak transmisje 4k się też w końcu pojawią. Bo rozwój streamingu jako takiego i konkurencja między platformami sprawi, że Viaplay u nas to wprowadzi. 

A jakość i ilość krytyki wcale się nie zmniejszy, bo to nadal będzie usługa, za którą będzie trzeba płacić. 

Transmisje 4K jeśli już pojawią się, będą nieliczne, tak jak na ich rodzimym rynku. Zgadzam się, że  jakość i ilość krytyki wcale się nie zmniejszy, ale głównie z powodu tego nieszczęsnego 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...