Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, aboutreka napisał:

To, że TVP będzie chciało nabyć sublicencję na mecze Legii w LE lub w LK jest wiecej niz pewne, tylko że to jest kwestia wtórna, bo Viaplay nie ma zadnego obowiazku sprzedać sublicencji, zwlaszcza jesli mowa o LK.

No ok, ale jak Legia awansuje do LE to czy Viaplay będzie musiało sprzedać sublicencje do otwartej TV czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli idzie o LE to sprawa jest mniej jednoznaczna, ale w mojej ocenie i nie tylko mojej, Viaplay nie bedzie musialo sprzedac sublicencje do otwartej TV. Dlaczego? Bo art. 20b dotyczy nadawców programu telewizyjnego, a Viaplay takim nadawca najprawdopodobniej  nie jest.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Toma441 napisał:

Lepiej mi się ten mecz ogląda, niż choćby ostatni Puchar Niemiec. Stabilny obraz od początku. Może to tylko wrażenie. 

Przecież ty od początku tylko chwalisz i bronisz tego nadawcę. :D 

 

Viaplay udzieli sublicencji. Czy to na Legię, czy to ewentualnie na skoki narciarskie. Przecież była wypowiedź z ich strony, że będą respektować polskie prawo. Tutaj nawet nie ma możliwości, że jakieś wojenki się pojawią w tej sprawie. Teoretycznie by mogli olać i robić zamieszanie, ale nie spodziewam się czegoś takiego. Wezmą dobre pieniądze i dadzą do TVP. 

😂

Edytowane przez Sentence
Usunięto część prowokującą do kłótni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, the cable guy napisał:

Przecież ty od początku tylko chwalisz i bronisz tego nadawcę. :D 

 

Viaplay udzieli sublicencji. Czy to na Legię, czy to ewentualnie na skoki narciarskie. Przecież była wypowiedź z ich strony, że będą respektować polskie prawo.

Tylko, że przedstawiciel Viaplay byl przekonany, ze ich to prawa obowiazuje, a  nie obowiazuje. To calkowicie zmienia postac rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle tylko mowa o sporcie, a gdybym nie obejrzał po latach Survivora w Viaplay, to bym nie miał pojęcia jak bardzo ten program w USA jest popularny i ważny dla wielu osób. 

Co prawda był też w Polsce, ale chyba nigdy nie stał się tak popularny i raczej o nim zapomniano. Tymczasem w Stanach powstało 40 sezonów.

I w sumie w Viaplay mogliby dorzucić jeszcze kilka. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak kiepskiej ofercie jaką ma obecnie Viaplay i dość wysoką cenie mecze polskich drużyn w europejskich pucharach mogą być czymś co przyciągnie potencjalnych abonentów, więc sensu sublicencji nie widzę dla Viaplay. 

 

Chyba, że sprzedaliby sublicencje z tym, że np. zaraz przed, po meczu i między połowami pojawiłaby się informacja typu: "wszystkie mecze Ligi Europy, Ligi Konferencji i Bundesligi oglądaj tylko w Viaplay". 

Moglaby to być formą promocji serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Toma441 napisał:

Ciągle tylko mowa o sporcie, a gdybym nie obejrzał po latach Survivora w Viaplay, to bym nie miał pojęcia jak bardzo ten program w USA jest popularny i ważny dla wielu osób. 

 

VIAPLAY dodał tylko jeden sezon, powinien wszystkie. Zresztą kolekcje filmowe są tam też niepełne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr-Piła napisał:

VIAPLAY dodał tylko jeden sezon, powinien wszystkie. Zresztą kolekcje filmowe są tam też niepełne.

40 sezon miał premierę w lutym 2020. Pewnie jak zwykle kwestia licencji. No i kto wie czy zakup wszystkich jest w ogóle możliwy. Ale kilka wcześniejszych bym chętnie obejrzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie Viaplay ode mnie: fajna apka, dwaj komentatorzy na najwyższym możliwym poziomie (Borek i Wolski), całkiem dobrze opakowana Bundesliga w studiu, świetna opcja oglądania skrótów meczów, jakość na 50 calach* co najwyżej średnia (bardziej mierna, niż średnia), technologicznie bliżej im do 2010 roku, opóźnienie nieakceptowalne z mojej perspektywy, cena kompletnie nieadekwatna do usługi. Po okresie promocyjnym rezygnuje.

 

* Philips 4k ze średniej półki kupiony w zeszłym roku. Prędkość internetu - 300 Mb/s.

 

Na zakończenie powiem tak: po całym miesiącu z EURO w 4k, ciężko się przestawić na to, co oferuje Viaplay.

Edytowane przez TimesSquare
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ciężko teraz przestawić na obraz z meczu Borussi po obejrzeniu zakończonego chwilę temu meczu Liverpoolu, to gdzie tam do 4K... 

 

P.S. opóźnienie w porównaniu do Flashscore na telefonie około 10 sekund. Dodałem sobie ten mecz do powiadomień, bo miałem nie oglądać, ale zerknąłem. Powiadomienie przyszło, a w tv dopiero ustawiają się do wolnego.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prędkość internetu 100 MB/s z czego po WIFI 30 MB/s - mam aplikację Viaplay w telewizorze Philips TV Smart. Nie idzie wogóle uruchomić żadnego meczu a jak mam szczęście to obraz klatkuje niemiłosiernie. Czy ta prędkość jest za mała na normalne oglądanie Viaplay w TV?

 

Już jest trochę lepiej w sensie,że działają mecze ale obraz jest jakby trochę "poklatkowany".

Edytowane przez arkady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emejzing to  720p nie jest, co nie zmienia faktu, że mam dostęp do wszystkich spotkań jednocześnie, a jak przegapiłem bramkę, to sobie cofam. I to jest ewidentnie plus takiej transmisji. I można to zrobić bez problemu, przynajmniej na Xboxie czy Apple TV 4k. W Eleven, jeśli obejrzałem to zwykle jeden mecz i zdarzyło mi się wielokrotnie przegapić transmisje. Tutaj wszystko mam "na tacy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Canal+Online też było "na tacy" w poprzednim sezonie przy opcji Eleven mogłem sobie uruchomić Multilive i na 4 ekranach oglądać jednocześnie. Do tego mogłem cofnąć jak coś chciałem zobaczyć jeszcze raz lub dokładniej zobaczyć akcje do bramki. 

 

Do tego mogłem to zrobić za niższa cenę,  bo za 11,90zł zamiast 34zł extra. 😁

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek i subskrypcje ich zweryfikują. Jak będą z tego zadowoleni to nie będzie żadnych sublicencji, poprawy jakości itp. Jak ich zaniepokoi sytacja to wtedy się zaczną ruchy jak sublicencje i moooooże poprawa jakości, choć szczerze powiem, na to bym nie liczył. Dla mnie jedyny plus tej platformy to fakna apka na xboxa która bardzo dobrze działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem z ciekawości mecz Bundesligi na Viaplay to jak dla mnie jakość na monitorze 21 calowym jest nieakceptowalna a co dopiero na TV. Jak za tą cenę i jakość usługi to porażka. Oby się to zmieniło w przyszłości bo oglądanie w takiej jakości meczu odbiera chęci :( Zamiast iść z postępem gdzie standardem staje się powoli 4k to Viaplay transmituje mecze w rozdzielczości 720p tak jakby Polska była krajem trzeciego świata. 

Edytowane przez Krzysiek_
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...