Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym zdawał się na opinie innych to połowy filmów i seriali bym nie obejrzał, no cóż nie ogarnaleś, tak wiec 90% ludzi ma odmienne zdanie od Twojego ale nie potrafisz tego zrozumieć trwając uparcie przy swoim twierdząc ze to hejt, gdzieś chyba w TV cis ostatnio tez tak było ;). Poluzuj kucyki to tylko internetowy serwis a tak banie ludziom ryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Viaplay ma problem, żeby za 34 zł oferować właściwą jakość, bo obrzydliwi, wredni klienci nie chcą płacić więcej, to po co się tu pchali? Rozgrywki były przecież na Canal+ i Eleven, po co podbijali ceny za prawa pod sufit? Jakby oni się tu nie wchrzanili, to i Bundesliga i Premier League zostałyby u tych nadawców. Niech zostawią to tym, co się do tego nadają.

 

Proponuję niektórym wypowiedzieć na głos te usprawiedliwienia typu "wszystko drożeje" i się nad tym zastanowić. Czy jak zwiększy się liczba okradzionych domów, to też otworzycie drzwi sami z siebie, bo "coraz częściej kradną"? Jak LM kupił Polsat, to nie zapłaciłem za to złotówki więcej, bo moja platforma dogadała się z tą, co kupiła prawa. Widać na sporcie nie da się zarobić, jeśli nie upchniesz tego z innymi usługami/kanałami. Zdradzę niektórym sekret: jak Canal+ kupuje jakieś prawa, to składają się na nie nawet ci abonenci PC+, którzy Canal+ nie mają.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym dziś problemem jest to iż 4K to tylko i wyłącznie oferta premium..z prostego powodu..ogromne koszty bez względu na sposób tego dostarczenia.
Kolejna sprawa..ludzie kupili telewizory 4K, często bardzo dobre…które często tez są duże i nawet porządne 1080p i dobrym bitrate wyglada na nich średnio..wchodzi  Viaplay i serwuje 720p(co było nawet słabe w czasach startu ‚n” ) i zaczyna się wojna..


Myślę że 4K i wymagania by nadawać w tym standardzie są zbyt wyśrubowane dla nadawców którzy chcą zwyczajnie się dorobić..

Na transponder kasy nie wydadzą bo raz to trzeba zapłacić za aż polowe..na kilka godzin tygodniowo (na więcej momentu nie ma)

Z tego samego powodu nie puszczą tego w internet…wiec jeśli ktoś się spodziewa poprawy proponuje wziąć kalkulator w rękę i policzyć czy im się to opłaca..
Z pracy fachowej wynika że ci ludzie nabywają prawa za emisje obligacji..weszli tu się tylko dorobić i jak widać pierwszy weekend pokazał to dobitnie.

Nie oszukujmy się..gdyby ruszyli w 1080p z bitrate choćby 9 Mbps..dziś to forum byłoby w większości zadowolone ale skoro oni wyskoczyli z takim bublem..tyle że to dwukrotnie więcej danych niż serwują dziś.

Zrozumcie..jeśli takie BBC ogranicza liczbę osób które mogą obejrzeć mecz w 4K a BT kasuje £25 za jeden mecz w tygodniu to Viaplay za 34zl czyli £7 może wam tylko obiecać 4K ale jakie to 4K będzie wiedzieć nawet nie chcę;)

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
9 minut temu, Umek napisał:

Viaplay za 34zl czyli £7 może wam tylko obiecać 4K ale jakie to 4K będzie wiedzieć nawet nie chcę;)

Wiadomo, że będzie drożej. W Skandynawii 4K nadają w HEVC 16 Mbps i tyle samo będzie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ci jutro na PW.
Forum sie stało czymś na styl tego co się dzieje w necie. Hejt . Jak nie szczekasz tak jak ludzie w koło ciebie , to jesteś zły.
Tak , tak żale się. Tyle , ze ...a szkoda pisać.
Trochę powagi ludzie , to tylko streaming, to tylko 34 zł . Nie apartament za milion. Oczywiście zaraz będą odpowiedzi ... ale ja mam to w duszy.
 
 
Pisz normalnie na forum, też jestem ciekaw jak u Ciebie, czy czkawka też występuje.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie..ile osób zapłaci więcej..tu jest problem..Polska już jest obłożona płatnymi platformami ..Canal i Polsat walczą o każdego klienta oferując im bogate pakiety za śmieszne ceny..

Szczerze mówiąc wątpię że Viaplay znajdzie u nas pieniędze..i wątpię że jakakolwiek podwyżka jest przewidywana. Już Netflix miał wykończyć tradycyjna tv..dziś wchodzi w skład pakietów ..

Edytowane przez Umek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, GrubyBubu napisał:

Gdybym zdawał się na opinie innych to połowy filmów i seriali bym nie obejrzał, no cóż nie ogarnaleś, tak wiec 90% ludzi ma odmienne zdanie od Twojego ale nie potrafisz tego zrozumieć trwając uparcie przy swoim twierdząc ze to hejt, gdzieś chyba w TV cis ostatnio tez tak było ;). Poluzuj kucyki to tylko internetowy serwis a tak banie ludziom ryje

Kolego mnie to kompletnie nie interesuje, że 90% ludzi ma inne zdanie od mojego, bo wolę być w tych 10% procentach z własnym. Ostatnie zdanie zachowaj dla siebie...Nie jestem tu, bo muszę. Jestem tu bo chcę i bawię się znakomicie, czytając między innymi Twoje "złote myśli" 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
10 minut temu, Umek napisał:

Teraz pytanie..ile osób zapłaci więcej..tu jest problem..Polska już jest obłożona płatnymi platformami ..Canal i Polsat walczą o każdego klienta oferując im bogate pakiety za śmieszne ceny..

Szczerze mówiąc wątpię że Viaplay znajdzie u nas pieniędze..i wątpię że jakakolwiek podwyżka jest przewidywana. Już Netflix miał wykończyć tradycyjna tv..dziś wchodzi w skład pakietów ..

Viaplay byłby produktem kompletnym z jakością 4K. Cała oprawa jest na najwyższym poziomie. Kompletne przeciwieństwo C+ i Polsatu, które mają jarmarczną oprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Arkon napisał:

Jak mecze Legii będą tylko w Viaplay, to oczywiście zapłacę, ale ciągle upieram się, że te spotkania będą w TVP. :)

Oczywiście, że spotkania będą w otwartym przekazie. Niektórzy lubią koperkowe aferki robić. Dotyczy to i LE i LC.

Nawet sam włodarz viaplay o tym mówił i pewnie jest to dogrywane.

 

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
10 minut temu, Umek napisał:

Byłby nie znaczy że będzie..zresztą porównywanie serwisu za 34 zł mającego (w przyszłym roku ) dwie ligi do kompletnego pakietu filmów i pisanie że samo zwiększenie rozdzielczości sprawi że super to zwyczajnie utopia.


Nie korzystałeś z serwisu to nie wiesz jak to wszystko wygląda. Brakuje tylko UHD i nic więcej. Aplikacja przemyślana i responsywna. Studio na wysokim poziomie. Brak reklam i innych bzdur. Jest tylko to co być powinno i aż chce się oglądać, ale w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:


Nie korzystałeś z serwisu to nie wiesz jak to wszystko wygląda. Brakuje tylko UHD i nic więcej. Aplikacja przemyślana i responsywna. Studio na wysokim poziomie. Brak reklam i innych bzdur. Jest tylko to co być powinno i aż chce się oglądać, ale w 4K.

Brakuje tylko tego (Tobie)

Mi brakuje dokumentów z Nat Geo, Discovery, filmów z HBO, z Canal+

NHL, NBA,Ligi mistrzów..wymieniać dalej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lakiman napisał:

Nie podoba mi się , że oprócz podania danych karty aplikacjażąda też pin do karty..

 

Pyta o kod CVV2/CVC2, umieszczony z tyłu na karcie, co jest standardową procedurą, ten kod nie jest PIN-em.

 

Broń boże nie śmieję się, ale przypomniał mi się ten odcinek "Przyjaciół", w którym Joey wspomina o kodzie PIN do karty, który wyrył sobie przy bankomacie, żeby nie zapomnieć i pomyślałem, że ustawiłeś sobie taki PIN, ale przecież PIN musi mieć minimum 4 cyfry, a kod CVV2/CVC2 ma 3 cyfry.

23 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:


Nie korzystałeś z serwisu to nie wiesz jak to wszystko wygląda. Brakuje tylko UHD i nic więcej. Aplikacja przemyślana i responsywna. Studio na wysokim poziomie. Brak reklam i innych bzdur. Jest tylko to co być powinno i aż chce się oglądać, ale w 4K.

Ja bym już dał spokój z UHD, bo jeśli porównujemy do konkurencji, to C+ też priorytetowo traktuje Ekstraklasę. Dla przykładu, dzisiejszy hit ligi angielskiej Tottenham - Manchester City był "tylko" w HD, bo transmisja prawdopodobnie mogła kilka minut zahaczyć o wstęp do meczu Zagłębia z Pogonią, transmitowany w UHD właśnie. Tutaj nie ma nawet pełnego HD, a na dodatek obraz klatkuje. Z tego co wiem, występuje to nie tylko u mnie, ale obraz co jakiś czas traci na płynności. Pomijam już fakt niewygody przełączania się między aplikacją a telewizją. Za każdym razem trzeba na nowo odpalić mecz, obraz się buforuje i przez kilka sekund wygląda beznadziejnie, tak jak na HBO GO. Gdy monitorujesz kilka transmisji, to widać tu mocny punkt na niekorzyść streamingu, bo nagle musisz zastanawiać się nad czymś, nad czym wcześniej nie musiałeś.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się osobom broniącym jakości transmisji sportowych na Viaplay, przecież tego nie da się obronić 😂

Jedynym sensowny wytłumaczeniem jest to, że są oni za przeproszeniem "niedowidzący", albo wszystko im jedno, ważne żeby było cokolwiek widać ;)

 

PS

Widzę, że wtorkowy hit BVB-FCB też jest na Viaplay, nosz k...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...