Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Seniorzy faktycznie mogą mieć problemy z tego typu technologią. Dobrze ,ze  moi rodzice 60 + świetnie sobie z tym  radzą. Natomiast moje dzieciaki , już nie mają z tym żadnego problemu. Nawet najmłodsza kilkulatka śmiga po Netflixaxh, HBO GO i  innych aż miło..  Dla tego pokolenia telewizja linearna już  nie jest potrzebna.

15 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Oni są przyzwyczajeni do bezmyślnego przełączania kanałów pilotem. Cały czas ewoluuje sposób interakcji użytkownika z różnymi urządzeniami. Kiedyś wszyscy byli przyzwyczajeni do prostych telefonów komórkowych z fizyczną klawiaturą z których można było tylko dzwonić. Dzisiaj mamy kieszonkowe komputery obsługiwane dotykiem. Też był okres przejściowy i mnóstwo narzekaczy, że to niewygodne i że się nie da bez fizycznej klawiatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

C+ ma też boxa na Androidzie

Nie zapomnij że klienci tej platformy to w zdecydowanej większości tv przez satkę i nie zakładaj że każdy z nich będzie podłączał sprzęt do internetu, bo nie każdy ma taką możliwość. Pomijam już to czy każdy sprzęt operatora pozwoli na dostęp do oferty streamingowej.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, G2000 napisał:

Jak będzie zapotrzebowanie to znajdą się firmy które położą światłowód. Jak nie ma chętnych to nikt nie będzie inwestował. U mnie w gminie prywatna firma po wsiach powiesiła światłowód na słupach energetycznych. Jeśli powiesili to widocznie im się to opłaca. Od Orange najszybszy internet to 20 mb/s gdzie realnie osiąga się góra 15 ms/s. I ludzie już przechodzą z internetem, telefonem i tv do tej filmy ze światłowodem. Jak ruszy Viaplay to pewnie kilku fanów Lewandowskiego zrobi to samo. Jak F1 będzie tylko w Viaplay to kolejnych kilku fanów ścigania zrobi to samo. Chyba że Orange też ruszy ze światłowodem po wsiach.

To trochę jak z kanałami HD. Nie powstawały bo na rynku było za mało tv HD. Jak już ich była odpowiednia ilość to nadawcy zaczęli oferować pojedyncze kanały HD a platformy dekodery. Jeśli były kanały i dekodery to ludzie chętniej kupowali nowe tv HD. Jeśli kupowali to nadawcy i platformy chętniej oferowały kanały HD. Im więcej było kanałów HD tym ludzie chętniej kupowali nowe tv HD. Itd. To się samo nakręcało. Ze streamingiem może być podobnie. Im więcej będzie treści tylko w streamingu tym chętniej operatorzy będą skłonni dostarczać szybki internet tam gdzie go nie ma. Jeśli pojawi się szybki internet tym chętniej ludzie będą korzystać ze streamingu. Im chętniej będą korzystać tym chętniej operatorzy będą tworzyć atrakcyjniejsze oferty szybkiego internetu. Itd.

Mówisz prywatna firma i im się opłacało? A nie sądzisz że to mogło być tak że dostali dopłaty do utworzenia sieci na wsi?? Były różne programy dla terenów wiejskich. Mieszkam w mieście i tu już nie ma komu tego światłowodu puścić o tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, picassopawel napisał:

Przetargi na dane ligi czy wydarzenia sportowe powinny uwzględniać osobno graczy telewizyjnych i internetowych (czyt. streamingowych). Czyli Viaplay załóżmy bierze angielską, to niech bierze w Internecie, a na tv osobny przetarg i niech bierze C+, to byłoby idealnie, ale niestety nie żyjemy w idealnym świecie 😀.

 

 

W idealnym świecie to nawet taki podział nie powinien istnieć ;) Kiedyś pisałem jak to powinno wyglądać, ale jak to mówią świat idealny nie istnieje i nie ma na to żadnych szans :)

 

 

 

Nie ma przetargu, tylko organizator rozgrywek z góry ustala cenę swojego produktu i każdy podmiot może zakupić za tę kwotę do niego prawa bez jakiejkolwiek wyłączności. Jeden podmiot, dwa, czy ilu będzie chętnych. Jak kwota jest za duża i nie ma chętnych to ją odpowiednio obniża do momentu, aż chętny się znajdzie. W tym momencie jak inni się nie zdecydowali to pociąg już odjechał i tylko wtedy ktoś ma to na wyłączność.

 

Rynek by zweryfikował wtedy nadawców i odbiorców, co się bardziej opłaca i co wolą ludzie. Czy taniej z reklamami, czy drożej bez reklam, czy przez satelitę, czy przez Internet, czy tego, czy tamtego komentatora, czy studio z gotowaniem, czy brak studia, czy przynudzające gadające godzinami głowy etc.

 

To jest faktyczny wybór, a nie narzucanie z góry formy odbioru, bo jakaś platforma akurat wykupiła nasze ulubione rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
W idealnym świecie to nawet taki podział nie powinien istnieć Kiedyś pisałem jak to powinno wyglądać, ale jak to mówią świat idealny nie istnieje i nie ma na to żadnych szans
 
 
 
 
To jest faktyczny wybór, a nie narzucanie z góry formy odbioru, bo jakaś platforma akurat wykupiła nasze ulubione rozgrywki.


Jedno z większych studio branży growej (Bethesda) kupił Microsoft. Będąc posiadaczem Sony zakupiłem sobie Xboxa , by móc grać w nowe gry od Bethesdy.
Tak samo możecie wykupić wasze ulubione rozgrywki u innego operatora , tym razem w streamingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ramirez napisał:

Mówisz prywatna firma i im się opłacało? A nie sądzisz że to mogło być tak że dostali dopłaty do utworzenia sieci na wsi?? Były różne programy dla terenów wiejskich. Mieszkam w mieście i tu już nie ma komu tego światłowodu puścić o tak sobie.

U mnie jest właśnie projekt unijny na światłowód. Wszystko ładnie na pierwszy rzut oka, ale w szczegółach nie jest tak różowo, bo kabel nie pójdzie wszędzie...

 Korespondencja z firmą nic nie daje.

Zresztą o czym mowa - w mojej ulicy jest kabel Orange, z tym że po drugiej stronie ulicy zakopany, i się nie da.

Telewizja satelitarna dawała właśnie na takich obszarach gwarancję jakości. 

Rozwiązaniem byłoby powszechne 5G ale na razie maszty stoją w miastach

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Jedno z większych studio branży growej (Bethesda) kupi Microsoft. Będąc posiadaczem Sony zakupiłem sobie Xboxa , by móc grać w nowe gry od Bethesdy.
Tak samo możecie wykupić wasze ulubione rozgrywki u innego operatora , tym razem w streamingu.

 

Naucz się odnosić do sedna treści, albo zamilcz, bo po raz kolejny piszesz od czapy bez związku z treścią posta. Czy ja napisałem, że nie mogę tego wykupić? Mogę i albo to zrobię, albo nie, ale w ogóle o tym nie pisałem. Pisałem o możliwości wyboru w "idealnym świecie", który jak sam zaznaczyłem nie istnieje.

 

Dałeś jakiś przykład, który co obrazuje? Właśnie brak tego wyboru, zmuszono cię do kupna drugiej konsoli. No ale w twoim przypadku zrobiłeś to pewnie z radością... I tak samo jest w tym przypadku nie ma możliwości wyboru, coś mnie interesuje to muszę to wykupić w jakiejś formie, która być może mi nie odpowiada, ale muszę to przełknąć, bo innej możliwości nie mam albo zrezygnować całkowicie. Jest tak i trudno, ale wcale nie musiałoby tak być.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, muza_tv napisał:

Rafał Wolski, Piotr Domagała, Michał Zachodny oraz Tomasz Urban w redakcji sportowej Viaplay ;)


Najbardziej cieszy mnie obecność Rafała Wolskiego, który świetnie komentował Euro 2020 w TVP i wcześniej rozgrywki LaLiga w CANAL+. Dobrze, że postawiono również na Tomka Urbana, który jest fachowcem i na pewno sprawdzi się przy Bundeslidze - podobnie jak w Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem obejrzeć euro w necie w 4K na BBC.to technologia nienadająca się do oglądania sportu..jesteś dobre 40 sekund z tylu…

Do czego dochodzi..dochodzi do rozdrabniania praw bo jak widać każdy fan piłki będzie (zakładając ze chce oglądać polską piłkę) będzie musiał zakpić nowa usługę…stad nie rozumiem podniecenia niektórych forumowiczów.

Nie rozumiecie tego że to kolejne pieniądze …za ten sam produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Arkon napisał:

Bez sensu najlepszy w Polsce specjalista od La Ligi idzie do stacji, gdzie jest Bundesliga. Absurd.

Absurdem byłoby, gdyby komentował tylko ligę hiszpańską, ze swoim potencjałem. Euro pokazało, że to jest jeden z najlepszych komentatorów i każdy nadawca zyska mając go w ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma trochę pojęcia o sporcie w tym przypadku o piłce nożnej, to nie potrzebuje komentatora i jego wywodów zwłaszcza przed meczem i po jest pełno pesudo ekspertów którzy opowiadają co by to nie zrobili aby piłka była lepsza. Najlepsza opcja to możliwość wyboru samego dźwięku z trybun bez komentarza ale niestety mało kiedy jest taka opcja.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, chleg33 napisał:

 

Rozwiązaniem byłoby powszechne 5G ale na razie maszty stoją w miastach

 

 

O 4G entuzjaści tak samo pisali. Że będzie szybki internet bez limitów po wsiach itd. Skończyło się szybko. Nie widzę powodów aby przy 5G miało być inaczej ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...