Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nikt od nich nie odkupi w Polsce bo chcą absurdalnych pieniędzy po tym jak przepłacili 2-4 krotnie za prawa sportowe, to Szwedzka bestia jest na musiku a takie Canal+ i Polsat mogą sobie czekać do wakacji 2025 i obserwować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę poczekamy na ogłoszenie wyników gdyż przetarg na LM, LE i LKE w Polsce rozpoczął się 30 stycznia a oferty można składać do 27 lutego choć według mnie tak naprawdę faworyt jest tylko jeden.

Polsat.

Ale mogę się mylić :)

 

https://www.sportcal.com/news/uefa-goes-to-market-with-club-competitions-rights-tender-in-poland/?cf-view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 16:21, czerstwy napisał(a):

Viaplay to rozdawał za pół darmo swoją ofertę dla innych operatorów😂 A następnie ci operatorzy rozdawali abonentom za grosze i dlatego Viaplay obecnie jest tam gdzie jest.

Tu raczej chodziło o coś innego - streaming sportu na takich zasadach jakich oferowali i przy takiej liczbie abonentów jaką mają platformy satelitarne nie miał szansy przetrwać. Eleven też tak zaczynał ale szybko się zorientowali że należy również porozumieć się z platformami satelitarnymi i oferować transmisje sportowe również ta drogą. Viaplay wybrał inną drogę nie znając dobrze polskiego rynku i się przeliczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dominikkk napisał(a):

Jeszcze trochę poczekamy na ogłoszenie wyników gdyż przetarg na LM, LE i LKE w Polsce rozpoczął się 30 stycznia a oferty można składać do 27 lutego choć według mnie tak naprawdę faworyt jest tylko jeden.

Polsat.

Ale mogę się mylić :)

 

https://www.sportcal.com/news/uefa-goes-to-market-with-club-competitions-rights-tender-in-poland/?cf-view

Co z tego jak oferty zawsze rosły a tym razem nie, UEFA pójdzie z torbami (i nie tylko UEFA) jeśli to będzie trend w całej EU.

Przy rozdrobnieniu rynku nikt nie złoży kwoty 50% tego co Polsat płaci do tej pory, sport to bańka którą ktoś właśnie przebił.

Cena końcowa zabije konsumenta, nikt nie kupi wszystkiego bo sam tego nie jest wstanie sprzedać i odzyskać kasy.

Duzi maja łatwiej bo tylko agregacja praw za przyzwoitą cenę ma sens, przetrwają jeśli znów ktoś przestrzeli cenę jak VP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest za dużo zdarzeń komentowanych z innych wydarzeń (nie wiem, ile dokładnie mają dziupli), to może tak się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na początku hitu PL wywalało mi błąd. Nic nie dało wychodzenie i wchodzenie do apki. Jedynie wyłączenie sprzętu z gniazdka pomogło.

Widać tyle lat niczego się nie nauczyli. 

Szkoda, że w tym roku nie można ich pożegnać bo mam ich serdecznie dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 ma być w tym sezonie tak samo pokazywana jak w zeszłym czyli na bogato. Ciekawe jak to sfinansują. W zeszłym roku kasę dostarczał Orlen. Póki co nic nie wskazuje na to by Orlen sponsorował jakiś zespół F1 a tylko to dawało podstawy do sponsorowania transmisji. Orlen sponsoruje Kacpra Sztukę który będzie jeździł w F3 ale chyba to nie spowoduje że będą ładowali taką samą kasę na transmisje jak w zeszłym roku. Abonentów którzy by to wszystko sfinansowali też nie przybyło. To jak oni chcą utrzymać wielkie studio z ekspertami plus wyjazdy na wyścigi? Jedyne co przychodzi mi do głowy to odsprzedanie F1, F2, F3 do Eleven/Polsat Sport. Które to kanały będą retransmitowały sygnał Viaplay, studio, komentarz itd. I wplatały w to reklamy. Ten sezon to transmisja mieszana a od przyszłego już tylko na Eleven/Polsat Sport bo Viaplay się wycofuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen w dalszym ciągu będzie finansował ten sam zespół co w poprzednim sezonie, czyli team który jeździł pod nazwą Alpha Tauri. Teraz będzie się on nazywał Visa Cash App RB F1 Team. Teoretycznie więc nic się nie zmienia. W praktyce zmieniły się władze Orlenu więc zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/3/2024 at 11:56 AM, cidik said:

Jeszcze nie jeden tak skończy jak Viaplay

Wróżenie ze szklanej kuli? Czy po prostu wnioski długofalowe na podstawie tego że ktoś mocno przepłacił za prawa i zdziwiony że nie ma tylu chętnych na oglądanie w jakości 720p? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce angielską z polska oprawa ten nie ma wyjścia ...i nic tu nie zmieni jakość ,myślisz że jakby było 1080p czy raz na tydzień 2 mecze w 4k to by coś zmieniło...Rynek się nasycił a nawet przesycil. Coraz mniej młodzieży w ogole interesuje się sportem a piłka nożna to ich wrecz z nudzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...