Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łączna strata operacyjna za ostatni kwartał to 273 mln SEK, a liczba płatnych klientów spadła o 1 mln. Spadek z 7,6 mln do 6,6 mln.

 

Wraz z publikacją wyników operacyjnych i finansowych Viaplay Group przedstawiła nową strategię i plan, który obejmuje między innymi:

- skupienie się na rynkach nordyckich (Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji), Holandii i usłudze Viaplay Select (dziś obecnej na 21 rynkach),

- wdrożenie nowego modelu operacyjnego,

- zmniejszanie rozmiarów biznesu, nawiązywanie współpracy lub wycofywanie się z pozostałych rynków międzynarodowych: Polski, krajów bałtyckich (Estonii, Litwy i Łotwy), Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady,

- odpowiednie dobranie rozmiaru i wyceny oferty produktów w krajach nordyckich,

 - podjęcie szeroko zakrojonego programu redukcji kosztów,

- przeprowadzenie natychmiastowego strategicznego przeglądu całej działalności w celu rozważenia wszystkich opcji, w tym sublicencji na treści, sprzedaży aktywów, zastrzyków kapitałowych lub sprzedaży całej Grupy.

1 godzinę temu, LorDx napisał(a):

Było tym wiele razy, viaplygrup ma prawa to podmiot szwedzki. Polski biznes to tylko produkcja polskiej ścieżki, komentarza i polskich produkcji.

Dokładnie. Jest Canal+ Polska, ale nie ma Viaplay Polska, tylko Viaplay Group.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LorDx napisał(a):

Było tym wiele razy, viaplygrup ma prawa to podmiot szwedzki. Polski biznes to tylko produkcja polskiej ścieżki, komentarza i polskich produkcji.

To jest oczywiste, ale na użytek forumowej dyskusji używam określenia "Viaplay Polska", żeby było wiadomo, że mam na myśli ich aktywa na terenie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Developer napisał(a):

 

2. Sprzedaż całego biznesu w Polsce - wtedy pojawi się nowy właściciel, który przejmie Viaplay Polska z dobrodziejstwem inwentarza (cały kontent, sport, pracownicy etc.).
 

 

Viaplay jest i będzie właścicielem swoich treści. Bo przypomnę, że Viaplay nie znika, tylko rozważa zamknąć biznesu w Polsce. Więc raczej nie może nastąpić akcja typu, ktoś przejmuje seriws viaplay.pl i staje się właścicielem produkcji Viaplay. Mam tu na myśli głownie produkcje stałe - film, serial, bo prawa sportowe wiadomo to inna bajka. Naert po wycyfaniu się z Polski, Viaplay jest właścicielem praw swoich porudkcji, w Polsce będą udstępniać tylko licencję (Viaplay Select). Więc jaki jest sens przejmowania cudzego serwisu, tylko dla mało popularnej konkurencyjnej marki? :)

 

Po pierwsze, Viaplay musi podjąć decyzję co do Polski. W którą stronę pójdą. A na razie to wiemy tyle, że polski rynek im nie wypalił i kombinują jak nie stracić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin7650 napisał(a):

A od września w Viaplay będą dostępne filmy do zakupu lub wypożyczenia osobno. Zakładka "wkrótce w ofercie".

Chyba niezupełnie...

"Venom"

"Ten film znajdzie się w pakiecie Total i Viaplay Filmy i Seriale od 2 września. Wypożycz (9,99) albo kup (47,99) teraz." (Przedpremierowo)

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym studiem to potwierdzam włączyłem ten strem  bo to u mnie było na głównej NEW-LIV. Trafiłem na końcówke uciętego studia. Znafcy powtarzaja jak to Eleven zjechał z jakości. Ale wystarczy obecnie porównać La Ligę i PL. Gdzie transmisja z Eleven wygląda zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, aandin said:

U mnie cały mecz byl OK a tobie jak Viaplay nie pasuje to nie abonuj i nie zawracaj głowy. Ja nie lubię niektórych serwisów ,nie subskrybuję ich i nie narzekam w wątkach o nich.

Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to lepiej czasem milczeć. Jak znajdziesz alternatywę do oglądania ligi angielskiej w naszym kraju oficjalną drogą to daj znać, chętnie skorzystam zamiast tej szwedzkiej amatorki.
Chyba że wg twojej teorii "oglądacza" przerzucę się np na ligę włoską 🤣

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aandin napisał(a):

U mnie cały mecz byl OK a tobie jak Viaplay nie pasuje to nie abonuj i nie zawracaj głowy. Ja nie lubię niektórych serwisów ,nie subskrybuję ich i nie narzekam w wątkach o nich.

Ja też niektórych nie abonuje, bo mi nie odpowiadają, ale co ma zrobić ktoś kto oglada lige angielską lub niemiecką? Stać się "oglądaczem" i włączyć sobie inną ligę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tracer10 napisał(a):

jak ktoś chce być bardzo prawy i oglądać

W serwisach filmowych jest dokładnie taka sama sytuacja. Jest serial na danej platformie, której akurat nie lubię i nie opłacam to nie oglądam. Trudno, trza byc konsekwentnym a nie miauczeć ciągle i nabijać kabzę znienawidzonej platformie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...