Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Viaplay chwalił się niedawno, że posiada 1,2 miliona klientów w Polsce. Ile z tego ma przez operatorów? Kto składa się na niższą cenę przez pośredników? Ci płacący pełną stawkę? Były tezy, że operatorzy się dorzucają, ale chyba nie bardzo wszystko spięło się finansowo skoro popadli w duże kłopoty.
Nie dorzucają się, tylko płacą serwisowi określone pieniądze za dostęp i potem oferują wedle uznania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i racja. Tutaj piszecie takie bzdury. Że niby im się nie opłaca. Jakby im się nie opłacało to by zostali przy  dystrybucji standardowej. Nie dziwota że cena jest mocno zawyżona a kto sprytniejszy wsadza sobie na rachunek Play tv Ja tak spłacam wszystkie platformy i  wszyscy są zadowoleni, a kto nie wie ten płaci. No chyba że ktoś ma tylko viaplay. Ale dziwne że nie ma ich  w Polsat Box. Przecież tam było KSW i fani muszą teraz płacić 55.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia sprytu, a dostępu do danego operatora i możliwości uzyskania oferty. Np. Vectra nie rozpieszcza klientów jeśli chodzi o Viaplay. Nie też chodzi również o sam sposób dystrybucji, a o cenę. Nie mam nic przeciwko oferowaniu za darmo lub w niskich kwotach przez pośredników, bo to jest korzystne dla konsumentów. Ale podejrzewam sporą dysproporcję w kwestii tych co mają w atrakcyjnej cenie wobec tych, którzy płacą pełną stawkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Zuzia napisał(a):

Ale podejrzewam sporą dysproporcję w kwestii tych co mają w atrakcyjnej cenie wobec tych, którzy płacą pełną stawkę. 

Tak masz rację, ale kto komu zabrania podpisać umowę z operatorem.  Dla mnie oferta podstawowa platform cyfrowych to mniej ważna część. Na streamingach oszczedzam około 60 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michael112 napisał(a):


 

 


Zależy o jakiej lidze mówimy.
W LKE, w LE... to by nie było kilka meczów więcej.

Jeśli w samej tylko LKE w początkowych fazach granych jest 32 czy 36 meczów naraz (nie pamiętam dokładnej liczby) - i w tym samym czasie podobna liczba meczów LE -
to ILE z nich by pokazał ten wspaniały Canal+, Polsat albo Eleven? 2? 3? Toż to by był UŁAMEK LKE (LE) a nie liga. Dziękuję bardzo.
Ja naprawdę zaczynam sie obawiać czy Viaplay uda się utrzymać te dwie ligi na następne sezony - i oby ich nie przejął którykolwiek z tych "wspaniałych" nadawców wyżej wymienionych.
No cóż, oczywiście takie sytuacje zdarzać się nie powinny, to jasne. Ja bym dokładał starań żeby do tego nie dochodziło.
Na ten moment pozostaje mi tylko wspomnieć że nie trzeba korzystać z oficjalnej aplikacji Viaplay'a żeby to oglądać. Nie chcę już reklamować, ale pewnie czytelnicy się domyślają, o co chodzi. Gdzieś słyszałem, że tam te transmisje działają stabilniej niż w oficjalnej apce. Ale ja nie mam jakiegoś dużego porównania.

 

 

Wydaje mi się, że jest jeszcze jeden ważny element. Wydaje mi się, że ostatni przetarg na rozgrywki klubowe uefa był inny niż wcześniejsze.

Mianowicie jeśli kupujesz full pakiet to musisz pokazywać wszystkie mecze.

 

No jak mówisz A to powiedz też B. Jak można inaczej oglądać te rozgrywki u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, kocik89 said:

a kto sprytniejszy wsadza sobie na rachunek Play tv Ja tak spłacam wszystkie platformy i  wszyscy są zadowoleni, a kto nie wie ten płaci.

 

No ba, bo przecież cała Polska jest w zasięgu internetu Play, prawda? Wbrew pozorom jest sporo jeszcze miejsc w kraju gdzie żaden internet po kablu nie idzie. Tacy ludzie są mniej sprytni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michael112 napisał(a):

o ile ciekawszy byłby pakiet PBGO Sport, gdyby obok kanałów linearnych zawierał jeszcze streamy ze wszystkiego na co Polsat i Eleven wykupili prawa?

No właśnie. Dlaczego Polsat np nie pokazuje w streamingu  kilku meczów tenisowych równocześnie jak jest ich nawał, nawet bez komentarza? Nawet C+ niekiedy pokazuje w on-line 2 a nawet 3 mecze na raz. Kupują telewizje prawa do transmisji i nie potrafią wykorzystać tego potencjału w dobie dzisiejszej technologii? Viaplay jaki jest taki jest ale pokazuje wszystko co ma jak leci i to nie raz kilkanaście pozycji równocześnie. Tak powinno być. Szkoda, że nie mają praw do ATP. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, bo przecież cała Polska jest w zasięgu internetu Play, prawda? Wbrew pozorom jest sporo jeszcze miejsc w kraju gdzie żaden internet po kablu nie idzie. Tacy ludzie są mniej sprytni?
Można łączyć z internetem mobilnym, albo telefonem komórkowym od Play, że dokladasz do tego rachunku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michael112 napisał(a):

Na ten moment pozostaje mi tylko wspomnieć że nie trzeba korzystać z oficjalnej aplikacji Viaplay'a żeby to oglądać. Nie chcę już reklamować, ale pewnie czytelnicy się domyślają, o co chodzi. Gdzieś słyszałem, że tam te transmisje działają stabilniej niż w oficjalnej apce. Ale ja nie mam jakiegoś dużego porównania.

Jeśli można spytać, subskrybujesz i w ogóle oglądasz Viaplay? Bo brzmi to jakbyś w ogóle nie korzystał z tego serwisu.

16 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Można łączyć z internetem mobilnym, albo telefonem komórkowym od Play, że dokladasz do tego rachunku

Podasz przykład takiej ciekawej oferty? Aby była atrakcyjna cenowo oczywiście. Bo jak już brać niechciane usługi to sens ma tylko jakaś mega hiper super promocja.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 10:11, Zuzia napisał(a):

Podasz przykład takiej ciekawej oferty? Aby była atrakcyjna cenowo oczywiście. Bo jak już brać niechciane usługi to sens ma tylko jakaś mega hiper super promocja.

Na Viaplay kiedyś było, że 10 zł kosztował w pakiecie za 30 zł pakiet Total, albo i taniej w pakiecie za 25 zł. Jest rozwinięta płatność z Play, że dodajesz serwisy do jednego rachunku, ale to jak się weźmie za dłuższy okres to ew. serwisy dają rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozsyłają partiami albo wybiórczo, bo nie każdy dostał. Rozumiem, że Viaplay jest w potrzasku w związku z tym co dzieje się na giełdzie więc pilnie potrzebują uzupełnić bazę klientów za 55 zł od sztuki. 

 

Jest jeszcze jedna promocja-widmo na niektórych kontach bez aktywnej subskrypcji.

VP-promo.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dwa dni temu wrócił na stanowisko jakiś pan co ma robić porządek i teraz na giełdzie ładnie rośnie. Do czasu kolejnego komunikatu kwartalnego jak tam się wszystko składa ;) Do mnie zadzwonili z UPC, że koniecznie muszę mieć od nich Viaplay. Powiedziałem, że mam indywidualnie, jestem F R A J E R E M, płacę 55 miesięcznie ale w dowolnym miesiącu mogę przestać płacić. Namawiał na roczną umowę przez nich, żebym przestał być f r a j e r e m 🤣

Edytowane przez STARS.TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwy sezon praktycznie to robią "promocje", podobnie jak zagraniczne DAZN.

A i C+ pewnie też zaraz dołączy, w zeszłym roku w wakacje mieli miesiąc po 10 zł.

Akcje rzeczywiście w ciągu tygodnia +20% :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, tak dla porównania, niemiecki DAZN, notabene zadłużony, dał promocję, ale na 3 miesiące dostępu za darmo z najwyższym pakietem, a potem regularna subskrypcja ze zniżką 10 euro lecz z  możliwością rezygnacji w dowolnym momencie. Także można skorzystać nic nie płacąc. Nie przypominam sobie, aby Viaplay polski, czy zagraniczny zaoferował dostęp za free przez kilka miesięcy dla pakietu Total. Owszem, bywały promocje, ale 1 miesiąc za darmo albo zniżki od standardowej ceny.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, STARS.TV napisał(a):

Ale dwa dni temu wrócił na stanowisko jakiś pan co ma robić porządek i teraz na giełdzie ładnie rośnie. Do czasu kolejnego komunikatu kwartalnego jak tam się wszystko składa ;) Do mnie zadzwonili z UPC, że koniecznie muszę mieć od nich Viaplay. Powiedziałem, że mam indywidualnie, jestem F R A J E R E M, płacę 55 miesięcznie ale w dowolnym miesiącu mogę przestać płacić. Namawiał na roczną umowę przez nich, żebym przestał być f r a j e r e m 🤣

A dotychczasowa Pani od sportu poszła "GDZIE INDZIEJ" 😁. Tak, to dosłowny cytat z komunikatu prasowego Viaplay do mediów 🙈🤣. Ale jak to?! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dwa dni temu wrócił na stanowisko jakiś pan co ma robić porządek i teraz na giełdzie ładnie rośnie. Do czasu kolejnego komunikatu kwartalnego jak tam się wszystko składa  Do mnie zadzwonili z UPC, że koniecznie muszę mieć od nich Viaplay. Powiedziałem, że mam indywidualnie, jestem F R A J E R E M, płacę 55 miesięcznie ale w dowolnym miesiącu mogę przestać płacić. Namawiał na roczną umowę przez nich, żebym przestał być f r a j e r e m 
Zależy przez ile miesięcy opłacasz Viaplay. Ale jak teraz namawiał to pewnie namawiał na Medium. Lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...