Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, aandin napisał(a):

 Viaplay z PL i BL daje nam widzom możliwosć wyboru tego co my chcemy obejrzeć. Która telewizja linearna da nam w sobotnie popołudnie taką możliwość? 

A co Ci po wyborze jak syf leci na który ciężko patrzeć.. albo w ogóle nie da się tego oglądać bo brak stabilności transmisji.. bez względu jaki masz sprzęt.. ja tez jestem za tym aby viaplay już się nie podniósł i powrotu do tego co było lub przejęcie przez kogoś, kto jakość i stabilność ogarnie przynajmniej na poziomie C+/Eleven lub lepiej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, domin107 napisał(a):

Viaplay pod kątem jakości transmisji cofa nas do tyłu i przymykanie oka na to jest niepoważne.

Jakby tego było mało to cofa nas też pod kątem dostępności skrótów z danej kolejki.

 

Bo to prawda. Przecież już wiele lat temu Eurosport Player to wszystko lepiej robił z Bundesligą (jakość transmisji nie raziła po oczach, z dostępnością skrótów czy całych meczów nigdy nie było problemu; można sobie było skróty ze wszystkich kolejek przelecieć w jeden dłuższy weekend).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 11:15, domin107 napisał(a):

C+ wraz z kolejnymi latami powiększał ilość transmisji PL.

Zgoda, nie wszystkie mecze w kolejce, ale w dużo lepszej jakości. 

Czyli komu co się odkleiło bo sam sobie przeczysz.

Napisałem wyraźnie, że C+ nigdy nawet połowy takiej ilości transmisji do wyboru nie dało co Viaplay jednocześnie.

O jakości też pisałem, nigdzie jej nie chwaliłem. Pisałem wyraźnie, ze swojego punktu widzenia, że dla mnie szeroki wybór jest najważniejszy. A to czy tobie się to podoba czy nie nie ma dla mnie znaczenia.

W dniu 14.06.2023 o 11:25, escapers napisał(a):

A co Ci po wyborze jak syf leci na który ciężko patrzeć

 

W dniu 14.06.2023 o 11:28, aandin napisał(a):

Pisałem wyraźnie, ze swojego punktu widzenia, że dla mnie szeroki wybór jest najważnieszy.

Ja akurat u siebie obecnie na jakość transmisji od dłuższego czasu nie narzekam.

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z tekstami i popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, escapers napisał(a):

A co Ci po wyborze jak syf leci na który ciężko patrzeć.. albo w ogóle nie da się tego oglądać bo brak stabilności transmisji.. bez względu jaki masz sprzęt..

 

To nawet nie chodzi o ten "syf", który nam zafundowało Viaplay - wszystko dałoby się udoskonalić, gdyby tylko faktycznie zechcieli to zrobić. Najbardziej irytujące jest to, że gdy przycina obraz itd., to Viaplay na bezczelnego zwala to na ... problem internetu u klienta. A to naprawdę potrafiło zirytować wielu, nawet tych najwytrwalszych. Nic gorszego nie mogli zrobić, niż z tysięcy wkurzonych subskrybentów robić ... głupków. Viaplay zaczyna płacić wysoką cenę za swoją głupotę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, domin107 napisał(a):

C+ wraz z kolejnymi latami powiększał ilość transmisji PL.

Nieprawda, była też tendencja, że nie było meczu o 16 w sobotę. Potem faktycznie jak się dogadali było więcej spotkań.

 

Viaplay faktycznie ma słabą jakość na większych TV, ale jeżeli jest stream w Full HD, to nie wygląda gorzej niż Eleven z satelity. Nie ma apeli aby Eleven poprawił jakość, w innym temacie było, że finał FA był mega rozmyty.

1 minutę temu, HubertDworniok napisał(a):

Najbardziej irytujące jest to, że gdy przycina obraz itd., to Viaplay na bezczelnego zwala to na ... problem internetu u klienta.

Mi nie przycina, a mam 10-letniego laptopa, oglądam w KODI, bo na tak starym sprzęcie nie ma innego wyjścia, procesor 1.4 Ghz. Możesz mieć nawet 1 Gbit/s, ale prędkości są gwarantowane do najbliższego serwera, a Twój dostawca internetu może mieć zapchane serwery dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Możesz mieć nawet 1 Gbit/s, ale prędkości są gwarantowane do najbliższego serwera, a Twój dostawca internetu może mieć zapchane serwery dalej.

 

Ale rozumiem, że w tym samym czasie to normalne, że Viaplay w jakości 720p przycinało, a na Canal Plus Online wszystko działało bez problemu w jakości 1080p? Ten sam sprzęt, to samo łącze internetowe itd.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HubertDworniok napisał(a):

DAZN to gwarancja wyższych cen (patrz obecnie PL stosunek ceny do oferty) oraz gwarancja lepszej jakości transmisji (patrz DE, gdzie mają wiele praw do wydarzeń sportowych).

 

Viaplay popełnił jeden zasadniczy błąd: znacząco podwyższył ceny za miesięczną subskrypcję bez poprawy jakości transmisji. Podwyżek cen za subskrypcję nie można tłumaczyć tylko inflacją. Jednak jakość transmisji ma znaczenie od pewnego pułapu cenowego. Gdyby zainwestowano w lepszą technologię, umożliwiającą transmitowanie wydarzeń sportowych w 1080p oraz wybranych w 4K, to bez wątpienia wielu subskrybentów zaakceptowałoby podwyżkę. Postąpili nieracjonalnie, więc mają teraz twardy orzech do zgryzienia.

Racja, DAZN podniósł bitrate do 8 Mbps również na rynku polskim, a ich Full HD jest fantastyczne. Dają je w Niemczech dla rozgrywek Bundesligi (ostatnio był w tej jakości HD finał Champions League) i tych transmisji jest sporo, a we Włoszech również dla Serie A. Także nie tylko zafundowali podwyżki (choć ciągle są też atrakcyjne promocje), ale również podnieśli jakość. Tymczasem Viaplay u nas mimo obietnic, że będzie 4K dla sportu oraz ich produkcji oryginalnych, po prostu podniósł cenę nie oferując nic w zamian, a podwyżki są zawsze powodem do niezadowolenia, tym bardziej, że rozwarstwienie wśród klientów jest spore, bo jest spora rzesza tych co mają za 0-20 zł jako dodatek do usług operatora, a reszta musi płacić  drożej 44/55zł.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie serwery i gdzie rozłożone ma Viaplay i C+ Online. I tak samo, jakie trasy ma dostawca internetu do tych serwerów.

 

Z C+ Online też były kiedyś problemy po stronie Orange. Dla mnie C+ Online jest in minus, że go w KODI nie puszczę co najmniej w 720p, bo C+ robi ograniczenia.

1 minutę temu, Zuzia napisał(a):

po prostu podniósł cenę nie oferując nic w zamian

Nie wszystkim podniósł, miałem za 15 zł Viaplay, teraz mam za 10 zł. Co prawda za dwa lata będzie podwyżka do 25 zł, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VP poszło w operatorkę właśnie do 20 zł :) a nie 55 zł jak wszyscy szumnie mówią, pakiety wiązane z VP wychodzą taniej tam jest odpowiednia umowa.

Tylko nie piszcie jak bardzo kochacie niezależność za 55 zł aby raz albo 2 razy w roku wymagać cudów, gdzie taki klient ze zobowiązaniem po 20 zł płaci rocznie więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vaniliovsky napisał(a):

Do Viaplay wrócił Peter Nørrelund - dyrektor ds. sportu

 

https://satkurier.pl/news/229078/do-viaplay-wrocil-peter-nrrelund-dyrektor-ds-sportu.html

"...będzie kierował nową międzynarodową jednostką rozwoju biznesu sportowego, która skupi się na maksymalizacji przychodów..."

"...będzie odgrywał kluczową rolę w zapewnianiu nam najlepszych możliwych zwrotów z inwestycji sportowych..."
 

Czytaj: ma sprzedać co się da i komu się da, by odzyskać jak najwięcej zainwestowanej kasy w tym trudnym okresie. 😁

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LorDx napisał(a):

VP poszło w operatorkę właśnie do 20 zł :) a nie 55 zł jak wszyscy szumnie mówią, pakiety wiązane z VP wychodzą taniej tam jest odpowiednia umowa.

Tylko nie piszcie jak bardzo kochacie niezależność za 55 zł aby raz albo 2 razy w roku wymagać cudów, gdzie taki klient ze zobowiązaniem po 20 zł płaci rocznie więcej.

 

Problem w tym że żeby skorzystać z takiej oferty trzeba być abonentem jakiegoś operatora co nie jest darmowe. A mnie żadna linearna telewizja nie interesuje.

 

Obecnie korzystam z promocji 33,25zł misięcznie na rok, a co potem to się zobaczy.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay chwalił się niedawno, że posiada 1,2 miliona klientów w Polsce. Ile z tego ma przez operatorów? Kto składa się na niższą cenę przez pośredników? Ci płacący pełną stawkę? Były tezy, że operatorzy się dorzucają, ale chyba nie bardzo wszystko spięło się finansowo skoro popadli w duże kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vigoo napisał(a):

Czytaj: ma sprzedać co się da i komu się da, by odzyskać jak najwięcej zainwestowanej kasy w tym trudnym okresie. 😁

 

W Polsce będą mieć z tym problem.

 

1) Kto kupi w PL pełne prawa do Bundesligi? Nie ma Lewego, nie ma zabawy. Co najwyżej ktoś skusi się na jakąś sublicencję (np. C+).

2) Kto kupi w PL pełne prawa do LE/LKE? Raczej nikt, pozostaje max. sublicencja.

 

Teoretycznie nieco łatwiej może być ze sprzedażą praw do pokazywania Premier League czy KSW. Ale ...

 

1) Wątpię, aby C+ było gotowe zapłacić wielką kasę za PL, skoro i tak obecnie mają gwarantowane 2 mecze z każdej kolejki. W najlepszym wypadku może skuszą się na możliwość pokazywania 1-2 meczów więcej w kolejce.

2) Kto byłby chętny na KSW? Z Polsatem "kosa", TVN czy C+ raczej trzymają się z daleka od takiego "sportu". Przy furze szczęścia może dałoby się zainteresować TVP Sport.

 

Albo inny gracz streamingowy przejmie część praw, albo Viaplay nie ma co liczyć na konkretną odsprzedaż. Gdybyś coś przejął DAZN, to bym osobiście nie rozpaczał. Będzie drożej, ale przynajmniej jakościowo porządnie. A jak profesjonalnie podchodzi DAZN do streamingu, fajnie to zobrazowała @Zuzia :)

 

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

DAZN podniósł bitrate do 8 Mbps również na rynku polskim, a ich Full HD jest fantastyczne. Dają je w Niemczech dla rozgrywek Bundesligi (ostatnio był w tej jakości HD finał Champions League) i tych transmisji jest sporo, a we Włoszech również dla Serie A. Także nie tylko zafundowali podwyżki (choć ciągle są też atrakcyjne promocje), ale również podnieśli jakość.

 

I tak powinno być. Jest drożej, jest lepiej (w myśl zasady "coś za coś"). A wybitne "mózgi" z Viaplay myślały, że z ludzi zrobią "dojne krowy". Na szczęście pomylono się - albo się teraz zreflektują, albo długo nie utrzymają się na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wyobrażasz to "zreflektowanie się" ?

2 godziny temu, aandin napisał(a):

Czyli komu co się odkleiło bo sam sobie przeczysz.

Napisałem wyraźnie (czytanie ze zrozumieniem się kłania), że C+ nigdy nawet połowy takiej ilości transmisji do wyboru nie dało co Viaplay jednocześnie.

O jakości też pisałem,proszę czytać ze zrozumieniem,nigdzie jej nie chwaliłem. Pisałem wyraźnie, ze swojego punktu widzenia, że dla mnie szeroki wybór jest najważnieszy. A to czy tobie się to podoba czy nie nie ma dla mnie znaczenia,więc o odklejaniu lepiesz bzdur nie pisz.

Jakby to nie miało dla ciebie znaczenia to byś nie odpisywał.

 

W ostatnim okresie c+ transmitował przynajmniej połowę meczów. Co możesz sobie sprawdzić.

 

Napisałem o odklejeniu w odpowiedz na twoje sformułowanie, że striming bije na łeb TV.

Kiedy ta różnica polega tylko na kilku meczach .

A nie obchodzi cię wcale jakość i to, że jest gorsza niż była. Jeszcze to piszesz w takim kontekście jakby polskiemu widzowi się poprzewracało w d.... bo chce w hiper hd coś.

Nie chwaliłeś, ale też nie ganiłeś.

Ba, jeśli w ogóle jest bo nie wskoczy BŁĄD i koniec transmisji. Albo podejscie do skrótów.

 

Po prostu pominąłeś kilka kwestii, które też składają się na całość oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kisiel95 said:

ale jeżeli jest stream w Full HD, to nie wygląda gorzej niż Eleven z satelity

Czekaj czekaj bo czegoś nie łapię... ich "full hd" ma taki sam bitrate jak 720p, więc na czym oglądasz viaplay sugerując, że jest wtedy lepszy obraz? Na komórce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vaniliovsky napisał(a):

Do Viaplay wrócił Peter Nørrelund - dyrektor ds. sportu

Już jest odbicie na giełdzie - było 69 SEK przez jakiś czas.

52 minuty temu, utede napisał(a):

Czekaj czekaj bo czegoś nie łapię... ich "full hd" ma taki sam bitrate jak 720p, więc na czym oglądasz viaplay sugerując, że jest wtedy lepszy obraz? Na komórce?

Zasugerowałem, że nie wygląda to gorzej niż Eleven HD na satelicie. Choć powinienem napisać nie wygląda to dużo gorzej. Na różnych urządzeniach oglądam obecnie (ale najczęściej do 32'')

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 13:55, domin107 napisał(a):

 

Napisałem o odklejeniu w odpowiedz na twoje sformułowanie, że striming bije na łeb TV.

Która linearna telewizja pokazała by ci wszystkie dostępne mecze w sobotę po południu  PL i BL? Która pokazała by ci w czwartek do wyboru wszystkie mecze ligi europy i ligi konferencji? 

Osobiście wolę obejrzeć mecz swojej drużyny w 720 niż nie interesujący mnie wcale mecz w 4K.

I tu nie chodzi tylko o Viaplay,piszę o przewadze streamingu nad tradycyjną telewizją.

 

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię i hamuj się z zaczepkami.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kocik89 napisał(a):

KSW do 2025 w Viaplay. Nic z tego panowie po męczycie się jeszcze 2 latka.

Widać szef KSW miał rację, że Viaplay nie upadnie.

4 minuty temu, aandin napisał(a):

Która linearna telewizja pokazała by ci wszystkie dostepne mecze w sobotę po południu  PL i BL?

W Polsce niemożliwe, bo platformy satelitarne są biedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Umowa kończy się w grudniu tego roku, wraz z ostatnią galą, ale jak ustaliliśmy, ma opcję przedłużenia i niedawno z tej opcji skorzystano. Były do tego potrzebne podpisy i wymiana dokumentów, ale ten etap też jest już za nami. Wszystko wydarzyło się jeszcze przed czerwcową galą na Stadionie Narodowym. Na jak długo będzie obowiązywało przedłużenie współpracy?

- Po pierwszym okresie owocnej współpracy, przedłużyliśmy naszą umowę na kolejne lata. Mamy zatem obowiązującą wieloletnią umowę z naszym strategicznym partnerem telewizyjnym - przekazał nam Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW.

https://www.sport.pl/inne/7,102005,29867499,viaplay-przedluza-wazna-umowe-wieloletnia-beda-rekordowe.html

Czyli przedłużenie umowy odbyło się zanim w poniedziałek o godz.2.00 w nocy pojawił się komunikat o rezygnacji Andersa Jensena. Ciekawe jak dużo o sytuacji Viaplay wiedzieli włodarze KSW gdy decydowali się na przedłużenie współpracy z "strategicznym partnerem telewizyjnym", który na głównym rynku KSW nie ma ani jednego kanału tv...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, aandin napisał(a):

Ty nadal nie potrafisz zrozumieć tego co napisałem.Więc jeszcze raz.Która linearna telewizja pokazała by ci wszystkie dostepne mecze w sobotę po południu  PL i BL? Która pokazała by ci w czwartek do wyboru wszystkie mecze ligi europy i ligi konferencji? 

Osobiście wolę obejrzeć mecz swojej drużyny w 720 niz nie interesujący mnie wcale mecz w 4K.

I tu nie chodzi tylko o Viaplay,piszę o przewadze streamingu nad tradycyjną telewizją.

 

Zgadzam się w 100% i właśnie dlatego popieram żeby Viaplay utrzymało przynajmniej LE i LKE. PL może też, ale już niekoniecznie bo ta liga wydawała się rentowna i dla C+.

 

A w ogóle to najlepiej by było żeby nadawcy tacy jak Canal+, a zwłaszcza Polsat/Eleven dostrzegli wartość swoich platform streamingowych i zaczęli robić tak jak Eurosport. Tam to najlepiej moim zdaniem działa, masz najciekawsze transmisje w tv linearnej, a do tego wszystko do czego mają prawa w internecie, nawet jak jest kilkadziesiąt feedów równocześnie (rekord to 36 w czasie IO w Tokio).

Zobaczcie, o ile ciekawszy byłby pakiet PBGO Sport, gdyby obok kanałów linearnych zawierał jeszcze streamy ze wszystkiego na co Polsat i Eleven wykupili prawa? Polsatowi to się dosyć rzadko zdarza, bo mają dużo kanałów linearnych (ale czasami jednak gubią prawa), Elevenowi dużo częściej (prawie cała liga belgijska, liga portugalska poza jednym czy dwoma meczami w kolejce, część ligi francuskiej).

Nawet nie rozumiem, dlaczego Polsat tak nie robi z biznesowego punktu widzenia. Mieliby po prostu więcej subskrybentów, gdyby zaoferowali coś ekskluzywnie, a nie tylko to co i tak można znaleźć w abonamencie tego czy innego operatora.

Zresztą - jeśli chcą to tak potrafią robić. Za kilka dni rozpoczyna się seria meczów towarzyskich i eliminacyjnych do EURO 2024. Jak zawsze przy tej okazji, w PB GO streamy ze wszystkich meczów, nawet tych których nie będzie u nich w tv. Może UEFA tego sobie zażyczyła sprzedając prawa?

Edytowane przez michael112
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał(a):

Ty nadal nie potrafisz zrozumieć tego co napisałem.Więc jeszcze raz.Która linearna telewizja pokazała by ci wszystkie dostepne mecze w sobotę po południu  PL i BL? Która pokazała by ci w czwartek do wyboru wszystkie mecze ligi europy i ligi konferencji? 

Osobiście wolę obejrzeć mecz swojej drużyny w 720 niz nie interesujący mnie wcale mecz w 4K.

I tu nie chodzi tylko o Viaplay,piszę o przewadze streamingu nad tradycyjną telewizją.

 

To raczej ty nie rozumiesz. 

Ja nigdzie nie pisałem, że któraś tv by pokazała wszystkie mecze tych dwóch lig (choć np. La Lige czy Seria a pokazują).

 

Chodzi mi o to, że nazywasz te kilka meczów więcej jako bicie na łeb czy jakiś pogrom.

 

Byłoby tak jeśli by nie było błędów, słabej jakości transmisji i fatalnie pokazywanych skrótów kolejki. Cały czas konsekwentnie unikasz kwestii wywalania z transmisji a to sprawia, że nawet w tym 720 p nic nie zobaczysz.

 

Tak naprawdę to viaplay nie powinien dostać tych licencji skoro nie dba o ich jakość.

To jest dziura w systemie przetargów i sprzedaży praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chodzi mi o to, że nazywasz te kilka meczów więcej jako bicie na łeb czy jakiś pogrom.


Zależy o jakiej lidze mówimy.
W LKE, w LE... to by nie było kilka meczów więcej.

Jeśli w samej tylko LKE w początkowych fazach granych jest 32 czy 36 meczów naraz (nie pamiętam dokładnej liczby) - i w tym samym czasie podobna liczba meczów LE -
to ILE z nich by pokazał ten wspaniały Canal+, Polsat albo Eleven? 2? 3? Toż to by był UŁAMEK LKE (LE) a nie liga. Dziękuję bardzo.
Ja naprawdę zaczynam sie obawiać czy Viaplay uda się utrzymać te dwie ligi na następne sezony - i oby ich nie przejął którykolwiek z tych "wspaniałych" nadawców wyżej wymienionych.

Byłoby tak jeśli by nie było błędów, słabej jakości transmisji i fatalnie pokazywanych skrótów kolejki. Cały czas konsekwentnie unikasz kwestii wywalania z transmisji a to sprawia, że nawet w tym 720 p nic nie zobaczysz.


No cóż, oczywiście takie sytuacje zdarzać się nie powinny, to jasne. Ja bym dokładał starań żeby do tego nie dochodziło.
Na ten moment pozostaje mi tylko wspomnieć że nie trzeba korzystać z oficjalnej aplikacji Viaplay'a żeby to oglądać. Nie chcę już reklamować, ale pewnie czytelnicy się domyślają, o co chodzi. Gdzieś słyszałem, że tam te transmisje działają stabilniej niż w oficjalnej apce. Ale ja nie mam jakiegoś dużego porównania.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...