Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest przynajmniej lektor to już coś. Oni cały czas wrzucają bez polskiego audio i napisów. Przykład pierwszy z brzegu: "Deadline Day: Football's Transfer Window", cztery odcinki po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pawop napisał(a):

Zabawne jest to, że większość uznała, że ich oferta filmowo-serialowa za 15 PLN jest atrakcyjna. Podczas gdy 3x lepsza baza SkySho za 25 się nie opłaca emoji38.png
 

Bo oferta filmowo-serialowa Viaplay jest skrojona przede wszystkim pod dwie nisze: filmy i seriale z krajów nordyckich oraz seriale z oferty Epic Drama (czyli głównie bardziej niszowych poza rodzimymi rynkami seriali z krajów anglosaskich [czyli UK, Kanady i Australii]). Pod tym względem 15 PLN/mies. jest jak najbardziej zrozumiałe - streamingi z niszową ofertą zazwyczaj kosztują znacznie więcej (np. Dramox z teatrami). Jeżeli coś jest z biblioteki CBS czy z polskich produkcji, to jest to raczej uzupełnienie oferty.

 

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna nisza! Produkcje skandynawskie i te z Epic Drama (nie są to produkcje tylko z krajów anglosaskich) to może z 20-25 % bazy i są dodatkiem do całej reszty oferty filmowo-serialowej.
Ja porównuję suche fakty: 15 za Viaplay i 25 za SkySho
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nieświadomy napisał(a):

Coś nowego w kwestii ciągłego wpisywania kodu aktywacyjnego na AndroidTV? 

U mnie się to pojawiło kilkanaście dni temu. 2-3 dni i obecnie mam spokój- nie wylogowuje już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy porównać SkyShowtime z Viaplay, to Viaplay ma przewagę w postaci DD 5.1, kanałów telewizyjnych, kompletu aplikacji na najpopularniejsze urządzenia plus wsparcie dla Kodi. Zaś SkyShowtime ma lepsze HD, ale jak na razie nie ma aplikacji na Tizen, konsole i nigdy nie będzie wsparcia dla urządzeń opartych o Linuksa i Kodi, czyli brak alternatywy dla dość słabej aplikacji na Android. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał(a):

To nie jest żadna nisza! Produkcje skandynawskie i te z Epic Drama (nie są to produkcje tylko z krajów anglosaskich) to może z 20-25 % bazy i są dodatkiem do całej reszty oferty filmowo-serialowej.
Ja porównuję suche fakty: 15 za Viaplay i 25 za SkySho
 

Tylko, że większość tych, którzy abonują Viaplay dla seriali (a nie dla sportu), robi to właśnie dla tych 20-25% oferty (i napisałem, że oferta Epic Drama jest głównie z krajów anglosaskich - to nie oznacza, że wyłącznie z tych krajów). Reszta w tym przypadku to uzupełnienie oferty dla typowego abonenta filmowo-serialowego bądź wabik dla zainteresowanych bardziej ofertą sportową niż serialową (inna sprawa, że nie najlepiej jest to realizowane). I do tego tak z 5% oferty SkyShowtime to jednak reality z MTV, które trochę sztucznie nabijają liczbę tytułów na start, o liczbie dostępnych platform nie wspominając - dlatego pomimo wszystko nie zgodziłbym się na 3-krotnie lepszą ofertę SkyShowtime. Do tego 15 PLN/mies. to jednak ulepszenie sytuacji dla abonenta filmowo-serialowego, bo jak dotąd cena wynosi 34 PLN/mies. (z tego, co zauważyłem u siebie na koncie w Viaplay, to 1.03. ma być pobrane jednak 34 PLN oraz nie ma możliwości zmiany pakietu na filmowo-serialowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia dlaczego z góry zakładasz, że aplikacja na Android TV będzie słaba?

 

A kanały telewizyjne przez Viaplay ktoś wogóle ogląda?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman widziałam już tę aplikację i dla mnie ona jest przede wszystkim niewygodna. Co do kanałów Viaplay to chyba mało kto ogląda, bo mało kto zauważał, że znikały na całe tygodnie w ramach różnych awarii. Jakością też nie zachwycają.

28 minut temu, lukis90el napisał(a):

Tylko, że większość tych, którzy abonują Viaplay dla seriali (a nie dla sportu), robi to właśnie dla tych 20-25% oferty

Przyznam, że i ja mam Viaplay tylko po to, aby oglądać to skandynawskie badziewie :) Choć niektóre orginalsy nie są takie złe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę (11.02) mega test serwerów VP.

Abonenci C+ dostali informację o wyłączeniu dedykowanych kanałów do oglądania PL i BL (dostępnych na dekoderach i w C+ Online) i obowiązku korzystania z decydowanej apki Viaplay.

Zważywszy na liczbę tych abonentów i fakt, że większość do tej pory korzystała z tych dedykowanych kanałów, oznacza to skokowy wzrost obciążenia infrastruktury VP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dvbx napisał(a):

W sobotę (11.02) mega test serwerów VP.

Abonenci C+ dostali informację o wyłączeniu dedykowanych kanałów do oglądania PL i BL (dostępnych na dekoderach i w C+ Online) i obowiązku korzystania z decydowanej apki Viaplay.

Zważywszy na liczbę tych abonentów i fakt, że większość do tej pory korzystała z tych dedykowanych kanałów, oznacza to skokowy wzrost obciążenia infrastruktury VP.

Zobaczymy, czy szwedzka bestia jak ją niektórzy nazywają zda test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, utede napisał(a):

A skąd informacja ze „większośc” korzystała z tych kanałów? 

A co nie wygodniejsze to było? Ja nie mam oferty na dekoderze operatora wiec nie miałem takiej możliwości. Ale jak cos było na C+online to raczej tam oglądałem lub na C+. Na końcu był dopiero Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...