Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo wygląda bo najpierw ogłaszają podwyżkę za około pół roku, po czym już w 1 kolejce wysypała się PL czym wzbudzili złość i rozgoryczenie  kibiców.

Część za to płaci 34 zł..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tyrla napisał:

@Zuzia szkoda że nie reagują na pytania kiedy mają zamiar poprawić jakość i czy będzie 4K.

Brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.

 

720p nie jest największa bolączką, a stabilność usługi. Dokładnie te same problemy w Holandii przy F1, tyle, że tam odpowiednik naszego UOKiK został zalany skargami i reaguje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bartas_20 napisał:

@lakiman Nie część płaci, tylko Ci którzy chcą oglądać to co mają w ofercie. Nie wiem jak można podchodzić w dzisiejszych czasach, że przecież  można mieć za darmo. 

Nie napisałem o darmowym oglądaniu. Tylko o opłacie za stream bez cen promocyjnych u operatorów.

 

9 minut temu, Zuzia napisał:

Brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.

 

720p nie jest największa bolączką, a stabilność usługi. Dokładnie te same problemy w Holandii przy F1, tyle, że tam odpowiednik naszego UOKiK został zalany skargami i reaguje.

 

 

Poprawili płynność, to już jakiś "sukces"...😔 a reszta pozostawia wiele do życzenia.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay przynajmniej w serwisie na Polskę korzysta w większości z gotowych usług CDN firm trzecich (u mnie np. leci z fastly.com). Podobnie robi np. HBO Max.

Widać, że to nie działa jak powinna. Może to być zarówno wina samych dostawców CDN jak i Viaplaya, który nie ogarnia.

Jesli to wina infrastruktury obecnych dostawców chmurowych to najprostszym rozwiązaniem byłyby własne serwery pośredniczące u większych ISP w różnych miejscach PL tak jak robi to na ogromną skalę Netflix i na trochę mniejszą Polsat czy C+.

Tylko jeśli bazuje się na wszystkim 3rd party to teraz będzie trudno przejść na swoje z dnia na dzień. Może w takim przypadku trzeba uśmiechnąć się do Redefine. Player czy Play Now ich używające też są znaczne stabilniejsze niż to z czego korzysta Viaplay.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już minął  rok i do tego czasu Viaplay nie ogarnął infrastruktury..

Tak bogata firma, którą  było stać na m.inn na PL, Bundesligę i F1

Kompromitacja i tyle.

Dalej przy pomocy bootów będą przepraszać subskrybentów,

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria jak awaria, zdarzy się jeszcze nie jedna. Dziwne, że tyle postów nie wyprodukowano jak C+ Online 8h leżało, a i satelita miał przerwę bodajże w piątek ;).

Problemem głównym dla mnie są ciągle zgłoszenia o tym, że stream jak już działa to jest po prostu niestabilny u wielu osób, które mają odpowiednie lącza i sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bgmnt napisał:

Viaplay przynajmniej w serwisie na Polskę korzysta w większości z gotowych usług CDN firm trzecich (u mnie np. leci z fastly.com). Podobnie robi np. HBO Max.

Widać, że to nie działa jak powinna. Może to być zarówno wina samych dostawców CDN jak i Viaplaya, który nie ogarnia.

Pisałem to już kiedyś, bodaj po pierwszej większej awarii w czasie Drę Klassikera. Widza nie interesuje, czy viaplay robi coś samodzielnie czy korzysta z usług innych firm. Ma działać. Chce włączyć i oglądać bez zastanawiania się czy zdołam obejrzeć cały mecz bez problemów. Tyle. 

 

Swoją drogą, nie myślałem że tak szybko viaplay zrobić coś, żeby narzekania nt. jakosci ustały albo choćby mocno zmniejszyły się. Jak widać, udało im się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bgmnt napisał:

Dziwne, że tyle postów nie wyprodukowano jak C+ Online 8h leżało, a i satelita miał przerwę bodajże w piątek ;).

I zaczyna się jak zawsze. "Ci mają awarie ale przecież tamci też mieli.". Wieczne tłumaczenie i szukanie wymówek. 

 

Jak C+ padło to wiele osób krytykowało. Jak viaplay zawodzi to wiele osób krytykuje. Różnica taka że c+ padło w środku dnia, w środku tygodnia, kiedy nic wielkiego się nie działo. Jakby padli na start PL to też naprodukowano by wiele więcej postów.  

Teraz, bgmnt napisał:

@mingo No to niech widz nie będzie tępym oglądaczem tylko się zainteresuje. Zwłaszcza taki co przebywa na forum. Jak chcesz sobie bez sensu ponarzekać to powyzywaj ich od [beep] na twitterze :).

Rozumiem że jak kupujesz chleb to najpierw musisz znać sposób wypieku? 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo No tak, pisać o C+ można tylko jak wszystko jest dobrze.

Wczoraj akurat C+ też padło podczas meczu (dali transmisję golfa zamiast meczu ;)) i są na ten temat trzy posty.

A w temat Viaplay Ty i Tobie podobni grzeją temat nieustannie ;d.

To samo ze szwajcarskim SKY za 100 zł miesiecznie, co miało być takie super, a nie było ani 4K, ani nawet dobrego FHD.
Minimum obiektywizmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay miałem miesiać za darmo w Vectra i obejrzałem tam tylko jeden mecz pucharowy Pogoni Szczecin, chyba bardziej egzotycznych przekazów sportowych to ja nie widziałem, łowienie ryb, pila nożna kobiet, baseball, criket, rugby, golf i to ma być oferta dla polskiego widza śmiechu warte. Bez polskich sportowców. Filmy jakieś starocie, które były wszędzie, i jedynie dla dzieci jest coś tam do obejrzenia. Nawet tez beznadziejny Filmbox z licznymi powtórkami byłby dla mnie lepszy niz ten cały Viaplay. Nie rozumiem zainteresowania ta platforma jak nie ma juz Lewego w Bundeslidze

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Ale nadal jednak "dycha".

A już podobno miał być wg niektórych koniec w grudniu przy okazji któregoś tam meczu Bundesligi przez przerwę w którym rozpadały się małżeństwa, a krowy nie dawały mleka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bgmnt napisał:

 

Wczoraj akurat C+ też padło podczas meczu (dali transmisję golfa zamiast meczu ;)) i są na ten temat trzy posty.

A w temat Viaplay Ty i Tobie podobni grzeją temat nieustannie ;d.

To samo ze szwajcarskim SKY za 100 zł miesiecznie, co miało być takie super, a nie było ani 4K, ani nawet dobrego FHD.
Minimum obiektywizmu...

W Sky było 1080p może nie najwyższych lotów (w innym miejscach też dosył nieciekawy), ale stabilne z wyborem dwóch feedów dla Premier League i transmisje w UHD HDR dla Bundesligi. Ale to nie temat o Sky, czy Canal+ tylko o Viaplay, które zaliczyło kolejną wpadkę. Klienta końcowego nie obchodzi co też tam po drodze im się posypało, płaci i oczekuje, że będzie działało. Tylko tyle. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Aha, czyli jak w szwajcarskim SKY jest nie za dobry obraz to już winny dosył nagle się robi (i to jednak klienta powinno interesować?)...

To jest własnie taka gadka z niektórymi. Dostajecie szału na zwrot Viaplay, a jednocześnie czegokolwiek innego bronicie argumentami z [beep].

Temat też byl bardzo dobry na wywody o SKY czy C+ dopóki można było pochwalić te serwisy. Teraz już nagle nie. Komedia.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bgmnt napisał:

@mingo No tak, pisać o C+ można tylko jak wszystko jest dobrze.

Wczoraj akurat C+ też padło podczas meczu (dali transmisję golfa zamiast meczu ;)) i są na ten temat trzy posty.

A w temat Viaplay Ty i Tobie podobni grzeją temat nieustannie ;d.

To samo ze szwajcarskim SKY za 100 zł miesiecznie, co miało być takie super, a nie było ani 4K, ani nawet dobrego FHD.
Minimum obiektywizmu...

Piszesz o minimum obiektywizmu. Poświęć sobie trochę czasu i zobacz co pisałem o viaplay rok temu. Byłem uważany za ich fanboya tylko dlatego że pisałem, że ja daję im trochę czasu, będą robić błędy ale ważne by je zauważali i poprawiali. Nie atakowałem ich za "jakość VHS" i inne podobne bzdury, które tylko osłabiają faktyczną krytykę jakości. 

 

Jednak jest jakaś granicą. Tak jak uważałem za głupotę krytykowanie kiedy jeszcze na dobre nie wystartowali, tak uważam że po roku mam prawo oczekiwać poprawy. Place i wymagam. I nie obchodzi mnie czy to działa tak, siak czy inaczej. Chce bezproblemowej transmisji i tyle. 

 

C+ Cię jakoś skrzywdził, że ciągle się do nich odnosisz? Co się nie wydarzy i kto co nie napisze o viaplay to zaraz piszesz o c+. Tu jest temat viaplay i chyba nie ma żadnych reguł, że trzeba naprodukowano podobną ilość postów w trakcie awarii konkretnego operatora? Viaplay jak na razie zawodzi najczęściej (a i z jakością nie za bardzo się spieszą żeby coś zrobić) stąd tyle postów. Tu nie ma żadnego spisku i opłaconych hejterów. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...