Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@czerstwy A poza Apple na reszcie urządzeń jak zwykle 5 Mbps. A to 5,9 Mbps na Apple TV też nie jest wartością zawrotną.

Warto podkreślić, że:

W dniu 13.12.2021 o 14:51, bgmnt napisał:

Podobna jakość pojedynczej klatki jak teraz przy 720p/5 Mbps wymagalaby od Viaplay ponad 9 Mbps bitrate w 1080p.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że trochę pojechali po bandzie z tą ceną. Widać że stosują agresywny biznes poprzez kupowanie przepłaconych praw na długi okres a potem agresywna podwyżka. Tak się zastanawiam też czy to nie jest przygotowanie gruntu na szerszą współpracę z C+ i niższe ceny za subskrypcję u nich (np jakieś 20-25zł). Pytanie też zasadnie jaką jakość zaprezentują po podwyżce ceny. Czy wszystko wtedy będzie w 1080p z dobrym bitrate plus transmisje w 4k czy zostanie to mocno średnie 720p. Do tego dochodzi też bardzo kiepawa aplikacja na Android TV na której oglądanie meczu w zasadzie nie jest możliwe. 

Ja jestem mocno zaskoczony taką solidną podwyżką za oferowany kontent. Czas pokaże jak na tym wyjdą, ale na teraz ponad 60% drożej jest niczym nieuzasadnione i kompletnie się to nie opłaca.

 

PS. Drugie zaskoczenie że ten mecz Watford vs Sheffield jest w 1080p. Oglądam poprzez Kodi na Mibox 4s i narazie wygląda to w miarę i nie tnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z tą ligą angielską w tym viaplay. Właśnie dzisiaj kupiłem nie tanią dostawkę Apple TV 4K aby wraz z subskrypcją za 34 zł oglądnąć najlepszy mecz w każdej kolejce, bo 2 i 3 mecz pod względem atrakcyjności polecą na Canal+. A tu dzisiaj info, że wkrótce to już będzie kosztowało 55 zł 😬

Oby ten Canal+ ogarnął ten dostęp do viaplay za jakieś rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ramiros15 napisał:

Pytanie też zasadnie jaką jakość zaprezentują po podwyżce ceny. Czy wszystko wtedy będzie w 1080p z dobrym bitrate plus transmisje w 4k czy zostanie to mocno średnie 720p. Do tego dochodzi też bardzo kiepawa aplikacja na Android TV na której oglądanie meczu w zasadzie nie jest możliwe. 

Taką samą jak u siebie w Szwecji, gdzie już jest drogo i nadal dominuje 720p, przepływność jest identyczna jak u nas, aplikacja dla Android kuleje. I najważniejsze, Viaplay obiecywało 4K, ale nie składali deklaracji, że będzie 1080p z dobrym bitrate. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
5 minut temu, lakiman napisał:

@Pawop według Ciebie jak będzie wyglądać sytuacja z klientami z umowami terminowymi w Play/UPC?

Na razie nie stosują klauzuli inflacyjnej. Zresztą prawo nie działa wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zuzia napisał:

Taką samą jak u siebie w Szwecji, gdzie już jest drogo i nadal dominuje 720p, przepływność jest identyczna jak u nas, aplikacja dla Android kuleje. I najważniejsze, Viaplay obiecywało 4K, ale nie składali deklaracji, że będzie 1080p z dobrym bitrate. 

 

 

A okej, dzięki za info Zuzia. Czyli wychodzi na to że taki mają model biznesowy. Przy takiej polityce to mnie bardzo zastanawia jak oni będą chcieli mieć zwrot z nabytych praw, które zapewne łącznie kosztowały kilka miliardów EUR. Jeśli taka ma być przyszłość praw sportowych to czekają nas ciężkie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, piterk10 napisał:

Same problemy z tą ligą angielską w tym viaplay. Właśnie dzisiaj kupiłem nie tanią dostawkę Apple TV 4K aby wraz z subskrypcją za 34 zł 

*Jednak kupiłeś.👍

Przynajmniej można mieć pewność, że w razie 😉 transmisji 4K tu nie powinno być problemów.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, piterk10 napisał:

Same problemy z tą ligą angielską w tym viaplay. Właśnie dzisiaj kupiłem nie tanią dostawkę Apple TV 4K aby wraz z subskrypcją za 34 zł oglądnąć najlepszy mecz w każdej kolejce, bo 2 i 3 mecz pod względem atrakcyjności polecą na Canal+. A tu dzisiaj info, że wkrótce to już będzie kosztowało 55 zł 😬

Apple TV to wydatek prawie tysiąc złotych i przyrost bitrate na poziomie niecałego 1 Mbps do 5,9 Mbps. Daje też podstawową funkcję, która powinna być zapewniona bez dodatkowych wydatków, czyli płynność. I jeszcze trzeba przygotować się na kolejne podwyżki. Dla porównania. Sky CH w promocji z ceną "na zawsze" jakieś 70 zł mies. i oglądanie bez stresu w UHD z HDR lub 1080p do 10,5 Mbps. Tylko polskiego komentarza nie ma, ale w zamian ścieżka z samymi odgłosami transmisji.

 

24 minuty temu, czerstwy napisał:

Wizualnie zapewne na dużej przekątnej tej różnicy praktycznie nie widać?

Aby przeciętny użytkownik w ogóle zobaczył różnicę wynikającą z zastrzyku bitrate to przyrost musi być na poziomie przynajmniej kilku Mbps, czyli dla 1080p docelowo jakieś 8-10 Mbps. Problem taki, że Viaplay nawet na swoich skandynawskich rynkach nie oferuje tak wysokiego bitrate tylko równie skromne jak u nas.

 

13 minut temu, piterk10 napisał:

Naczytałem się jak viaplay działa na androidzie, ile ludzi na to narzeka więc kupiłem. Poza tym nigdy nie miałem nic z Appla więc chciałem spróbować tej legendarnej jakości i optymalizacji urządzenia. 😆

Na Android za darmo jest Kodi, które daje płynność Viaplay. 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia może trochę głupie pytanie.

Skoro przez Kodi jest płynność na Viaplay- bez wyjątków?

W dodatku jak piszesz jest darmowe Kodi.

To dlaczego z takiego rodzaju technologii nie korzysta szwedzki serwis..na Android tv?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, czerstwy said:

Sporo dobrego kontentu🤣 Tu nikt nie oczekuje tego za 10-15 zł ale nie kilka razy drożej i w gorszej jakości🤣 @utede chyba sam popłynąłeś C+ 20 zł Eleven za ok 10zł a PSP przy C+ nawet za free😂

Tak? Dla każdego i nowego? Wiec nie porównuj czegoś co można wynegocjować po dłuższym czasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman Kodi wspiera wspiera AFR (Automatic Frame Rate), a także kwestia samego buforowania jest rozwiązana nieco korzystniej. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby Viaplay swoją aplikację dla Android napisało porządnie jak choćby DAZN, czy Sky, które żadnych mikroprzycięć na Androidzie nie mają. Szczególnie ciekawym przykładem jest aplikacja DAZN  przystosowana do transmisji w 25/30/50/60 FPS.

Edytowane przez Kiler
Usunięto część niezwiązaną z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czerstwy napisał:

Tu nikt nie oczekuje tego za 10-15 zł ale nie kilka razy drożej i w gorszej jakości

Dlatego pisałem, że taka jakość za cenę ponad 50 zł nie przejdzie, przynajmniej ja nie wykupie. 

 

3 godziny temu, czerstwy napisał:

chyba sam popłynąłeś C+ 20 zł Eleven za ok 10zł a PSP przy C+ nawet za free

No i widzisz, być może gdybyś nie cieszył się jak głupi że te pakiety masz tak tanio tylko zapłacił za eleven np. 25 zł, za c+ 50 to nie musiałbyś przejmować się viaplay, bo miałbyś wszystko u poprzednich nadawców? Ludzie oczekują że będzie jak najtaniej a jednocześnie chcą żeby platformy wydawały jak najwięcej i utrzymywały prawa. To tak nie zadziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać, że czas oferty "bez zobowiązań" się skończył. Przy zakupie praw sportowych widać, że taki model nie przyniesie zysku. Ludzie brali i rezygnowali jak leci, a przecież przerwy w płaceniu za prawa nie ma. W sumie utrzymanie niższej ceny przy zobowiązaniu rocznym jest całkiem nie najgorszym rozwiązaniem dla kogoś kto i tak płaci co miesiąc. Dla innych- no cóż, C+ też można dostać taniej, gdy masz stałą umowę niż subskrypcję. I tak bardzo bym chciał, aby podnieśli jakość i dali też transmisje 4K, ideałem byłaby tu jakość Eurosport Player. To już byłoby coś.

Ktoś pisał, że KSW w PPV wychodziło taniej niż 55 złotych.  Ma być 12 gal, więc można i tak wziąć zobowiązanie roczne i cały czas utrzymujemy cenę 34.

I nie chce tu jakoś mocno bronić Viaplay, bo każdy już wady usługi zna. Ja mam problem, że poza jakością transmisji, interesuje się jakością dyscyplin. I tu Viaplay ma te interesujące mnie transmisję, Nie będę protestował nie płacąc, bo nie mam zamiaru szukać piratów. Ale glosujemy portfelem, jeśli wam to naprawdę mocno przeszkadza, to przecież nie musicie płacić. Może wtedy podniosą jakość. Bo o niższej cenie to zapomnijcie. Nawet jak ktoś  by przejął prawa, to nie za darmo i po prostu komu innemu będziecie płacić. I zapewne coraz więcej.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...