Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem 2 połowę Sunderland Coventry na tizen samsung uważam że takie zwykłe Eleven tragedii nie ma... Patrzę na 55 cali z 3.5m najważniejsze że było płynnie i oczy nie bolą.... I ani razy nie biforowalo czy wywaliło z transmisji... Ale że się cofany o 10 lat to prawda bo nigdy nie wiadomo kiedy to pierdyknie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja wiem że 720p [beep] nie urywa, na większym tv wygląda to słabo ale pisać, że to wygląda jak minecraft? Od takiego pisania (czy porównywania do VHS) na pewno Viaplay nic nie zrobi, bo takie komentarze są zwyczajnie śmieszne i można je co najwyżej olać.
 
Krytyka jeśli ma coś dać to powinna być konstruktywna, a nie dziecinna.
Ludzie przesadzają w obie strony, ani obraz nie jest super, ani nie wygląda jak minecraft. Oglądam Viaplay na Apple TV z ok. 3 m i obraz jest ostry, murawa nie pływa, jest po prostu w porządku. Oczywiście, że jak się podejdzie na odległość 20 cm, to widać wszystkie niedoskonałości, ale tak jest u nas z każdym kanałem HD, niezależnie czy w streamingu, na sat czy w kablu.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Oglądałem sobie dziś meczyk na viaplya Sunderland vs Coventry na Mibox 4s poprzez kodi. Dużo zacięć było i buforowania. Co ciekawe na aplikacji viaplay było jeszcze gorzej bo wogóle ją wywalało często. Wczoraj sobie też oglądałem Championship i problemów nie było. Neta mam po kablu 200 mb. Ten typ tak ma i trzeba się przyzwyczaić czy da się coś z tym zrobić? :) Myślałem kurde że po zeszłorocznej, krótkiej przygodzie z viaplay rozwiązali problemy, ale chyba się myliłem, a Premier Ligue już tuż tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Viaplay od ponad roku. Na moim LG Oled B8 aplikacja działa bardzo dobrze, obraz płynny i bez żadnych zacięć. Wiadomo ze to tylko 720p, wiec jest sporo do poprawy, ale bardzo narzekać nie mogę. Podobnie na iPhone 11. Gorzej sytuacja wyglada na Androidzie u taty - telewizor Sony. Da się zauważyć przeskakujące klatki, dodatkowo często jakość obrazu spada, tak jakby serwery nie wyrabiały. Ogólnie cieszę się ze mam LG - mimo tego że aplikacje nie są dopieszczone, sama płynność i jakość streamingu jest w porównaniu do Androida bardzo dobra. Jedynie wciąż czekam na aktualizacje Canal+Online, ponieważ w obecnej wersji nie da rady uruchomić kanałów Live (na ten moment wspomagam się miBoxem).

Edytowane przez tnovak92
Brak nawiasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 hour ago, tnovak92 said:

Jedynie wciąż czekam na aktualizacje Canal+Online, ponieważ w obecnej wersji nie da rady uruchomić kanałów Live (na ten moment wspomagam się miBoxem).

Nie bardzo rozumiem- jaka aktualizacja c+ online? Na webos live mecze działają bez problemu

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, utede napisał:

 

Nie bardzo rozumiem- jaka aktualizacja c+ online? Na webos live mecze działają bez problemu

Niestety nie wszystkim działają. Aplikacja nie jest jeszcze dostosowana pod wszystkie modele telewizorów, między innymi B8. Materiały VOD działają normalnie, nawet w 4K, jednak Live TV wyskakuje błąd i nie wczytuje transmisji. C+ zna sytuację i zobowiązało się już do poprawy problemu w kolejnej aktualizacji. Zerknij na forum dotyczące Canal+Online, tam wszystko jest opisane. 

 

Edytowane przez tnovak92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na moment do wczorajszego meczu Bayern - Lipsk. Po raz pierwszy od startu platformy nie miałem buforowania w trakcie meczu. Po prostu od początku do końca działało. Trochę szok 😁. Fakt jakość tylko przyzwoita ale płynność i stabilność bez zarzutu. Od miesiąca działałam na LG z WebOs (wcześniej google tv na chromecast). Może dlatego ta poprawa. Chociaż dzień wcześniej na Championship zdarzało się buforowanie (nie oglądałem całego meczu)

Gdyby nie byli tacy chytrzy i podkręcili bitrate...

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc oglądałem wszystkie mecze Championship plus super puchar Niemiec.

Urządzenie NVIDIA shield Android 9. TV LG 55. Przez aplikację i przez Kodi różnice nie zauważalne.

Najlepsza jakość mecz Super pucharu - tylko dobrze do ideału daleko. ( Na tablecie bardzo fajnie no ale to tablet)

Mecze Championship jakość dostateczna z plusem najsłabiej wyglądał mecz niedzielny dwa razy wywaliło transmisję i jakość czasami siadała.

Inne spotkania typu sparing PSG, 2 Bundesliga wyglądały tragicznie.

Ogólnie wygląda to bardzo oszczędnie i pół amatorsko nie oczekuje 4K ale stabilne dobre fullHD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kornerek napisał:

Patrzę na 55 cali z 3.5m

Nic dziwnego, że ci obraz pasuje. Taka odległość przy takim rozmiarze, to jakbyś na tablecie oglądał. 

 

4 godziny temu, tnovak92 napisał:

Gorzej sytuacja wyglada na Androidzie u taty - telewizor Sony. Da się zauważyć przeskakujące klatki

Problemem jest to, że na Androidzie apki wewnętrzne są zablokowane na 60 Hz, a Viaplay podaje w 50 fps, stąd przycinki. Rozwiązaniem jest zastosowanie przystawki jak Chromecast. Na nim można ustawić wyjście na 50 Hz jeśli oglądamy materiał 50 fps i wtedy nie ma żadnych przycinek. No taki urok Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie podwyżka za Viaplay - od 1.03.2023 w subskrypcji odnawialnej kwota 55zł, a także nowa subskrypcja roczna gdzie miesiąc kosztuje 33,25zł

 

Cytat ze strony Viaplay: Każdy, kto zasubskrybuje pakiet do 28.02.2023 r. płaci 34 zł/mies. Od 1.03.2023 r. w Twojej subskrypcji automatycznie zostanie zastosowana stawka 55 zł/mies. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję.

Edytowane przez Simi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych 55 zł od marca 2023, to chyba uwzględnili start sezonu F1 i transmisje w 4K. Do tego reszta w 1080p.  Innej opcji nie widzę w podwyżce o 60%. Nie widzę też aby im się ten biznes w Polsce poskładał z dotychczasową jakością i  nowymi cenami. Ale cóż. Borek za grosze nie będzie komentował ;)

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena miesięczna przesadzona, ale taka kwota bazowa da też większe pole do możliwych promocji.

Zobaczymy czy nie obetną zawartości pakietów dla kablówek, w UPC teraz do umów na dwa lata dodają Viaplay praktycznie gratis.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...