Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, creativeopinion napisał:

I dla Ciebie 50 tys ludzi to jest dużo? Jeżeli cokolwiek to mówi, to właśnie, że obie ligi w Polsce są bardzo popularne i stoją bardzo blisko co nie za dobrze świadczy jednak o poziomie Ekstraklasy jeżeli różnice są tak niewielkie.

 

Po pierwsze, abonenci C+ ws. meczu Lech - Legia mieli wybór: oglądanie meczu na C+ albo w TVP Sport (część abonentów C+ wybiera tę drugą opcję; powody są różne, niektórzy wolą komentarz z TVP). W przypadku hitu City - Liverpool taki wybór nie istniał.

 

Po drugie, poczytaj sobie wypowiedzi Michała Kołodziejczyka i innych ludzi z C+, którzy nie ukrywali niezadowolenia, że Premier League cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem widzów niż Ekstraklasa. Ten temat już z 10 razy był przytaczany w dyskusji. Przytoczę Tobie jedną z wypowiedzi: "Przeciętny mecz Ekstraklasy robi kilkukrotnie większy ruch niż bardzo dobry mecz Premier League" (więcej tu: https://weszlo.com/2021/11/23/michal-kolodziejczyk-canal-plus-wywiad/), Niby po co szefostwo C+ miałoby kłamać ws. niezadowalających wyników z oglądalności Premier League? Takie są fakty, ale skoro Ty jesteś mądrzejszy niż Michał Kołodziejczyk i inni z C+, to pozostaje Tobie pogratulować.

 

Po trzecie, jakoś przemilczałeś poniższy wpis, co tylko potwierdza, że nie chcesz zaakceptować faktu, że oglądalność hitu Premier League była nieznacznie wyższa niż w przypadku nietopowego meczu żużlowego:

 

196 tysięcy widzów oglądało hit City - Liverpool,

186 tysięcy widzów oglądało mecz żużlowy Falubaz - Start Gniezno (drugi poziom rozgrywkowy).

 

2 godziny temu, creativeopinion napisał:

Viaplay z miejsca ma pod górkę a jeżeli do tego dojdą nawet minimalne problemy z jakością czy płynnością transmisji to zobaczysz, że burza na mediach społecznościowych będzie 5 x większa niż w przypadku KSW czy Bundesligi.

 

No tak, ale jeden istotny fakt pominąłeś: KSW w Polsce ma ... większą oglądalność niż Premier League. Viaplay przetrwa ewentualną "nawałnicę".

Edytowane przez grreg2084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grreg2084

 

Kolego, zmieniasz temat i obracasz kota ogonem. Temat jest o Viaplay i ten serwis działa na dzień dzisiejszy w sposób [beep]. To że na rynku jest wyścig szczurów o prawa i o oglądalność wiadomo już nie od dziś, ale kibice Premier League pójdą do Viaplay zobaczyć jak będzie wyglądała transmisja. (m.in ja) Na dziś już wiemy, że opakowanie PL będzie dużo gorsze niż w C+ ale rownież mamy poważne obawy co do jakości transmisji.

 

2 godziny temu, aandin napisał:

A C+ online wcale tak różowo nie jest. Nie porównuj transmisji internetowych z satelitarnymi.

Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz. Gdybym ja decydował czy viaplay kupi Premier League to bym im na to nie pozwolił, ponieważ to nie powinno chodzić tylko o kase ale i o infrastrukture i możliwości serwisu. Transmisje w 720p z lagami i czarnym ekranem to jest jakiś śmieszny żart a nie transmisje na dzień dzisiejszy. Viaplay serwery mają problem udźwignąć dziś mecz ogorków w LE to myślisz że udzwigną np Everton vs Liverpool? Wątpie.

 

Reasumując ja nie życzę viaplay zle bo mam serwis na 2 lata w ramach umowy, ale patrząc na to jak traktowani są klienci w Polsce to pozostawia to dużo do życzenia. Na dziś viaplay jest bardziej memem niż poważnym serwisem oferującym płatne treści czy treści pay per view.

Edytowane przez creativeopinion
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, creativeopinion napisał:

Transmisje w 720p z lagami i czarnym ekranem to jest jakiś śmieszny żart a nie transmisje na dzień dzisiejszy. Viaplay serwery mają problem udźwignąć dziś mecz ogorków w LE to myślisz że udzwigną np Everton vs Liverpool? Wątpie.

A jak doczekacie 4K to klientom trzeba będzie podać nie 5 Mb/s, a 16 Mb/s i ja jestem autentycznie ciekawa jak Viaplay to w Polsce ogranie.

 

 

6 godzin temu, matinen napisał:

Właśnie też mnie to wkurza, że nie ma oznaczeń 1080p. Nie każdy ma dostęp do kodi. Czasem się trafi, że przy niektórych streamach to napiszą ale tak na chybił trafił. Chyba rzeczywiście dalej "testują". Oby do startu PL się wyrobili.

Tam gdzie mają PL nie wyrobili się do dziś, a oznaczenia są w cały świat i nie odpowiadają rzeczywistości. Jedynie 4K ma flagę Ultra HD i jest prawidłowo oznaczone.

 

W dniu 28.04.2022 o 11:33, aboutreka napisał:

Wygląda na to, że Viaplay w niedziele nie pokaże hitowego meczu SC Magdeburg - Füchse Berlin. Brak tego spotkania w ramówce. Absolutnie niezrozumiała decyzja.

Skandynawowie też tego nie mają.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grreg2084 napisał:

 

Po pierwsze, abonenci C+ ws. meczu Lech - Legia mieli wybór: oglądanie meczu na C+ albo w TVP Sport (część abonentów C+ wybiera tę drugą opcję; powody są różne, niektórzy wolą komentarz z TVP). W przypadku hitu City - Liverpool taki wybór nie istniał.

 

Po drugie, poczytaj sobie wypowiedzi Michała Kołodziejczyka i innych ludzi z C+, którzy nie ukrywali niezadowolenia, że Premier League cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem widzów niż Ekstraklasa. Ten temat już z 10 razy był przytaczany w dyskusji. Przytoczę Tobie jedną z wypowiedzi: "Przeciętny mecz Ekstraklasy robi kilkukrotnie większy ruch niż bardzo dobry mecz Premier League" (więcej tu: https://weszlo.com/2021/11/23/michal-kolodziejczyk-canal-plus-wywiad/), Niby po co szefostwo C+ miałoby kłamać ws. niezadowalających wyników z oglądalności Premier League? Takie są fakty, ale skoro Ty jesteś mądrzejszy niż Michał Kołodziejczyk i inni z C+, to pozostaje Tobie pogratulować.

 

Po trzecie, jakoś przemilczałeś poniższy wpis, co tylko potwierdza, że nie chcesz zaakceptować faktu, że oglądalność hitu Premier League była nieznacznie wyższa niż w przypadku nietopowego meczu żużlowego:

 

196 tysięcy widzów oglądało hit City - Liverpool,

186 tysięcy widzów oglądało mecz żużlowy Falubaz - Start Gniezno (drugi poziom rozgrywkowy).

 

 

No tak, ale jeden istotny fakt pominąłeś: KSW w Polsce ma ... większą oglądalność niż Premier League. Viaplay przetrwa ewentualną "nawałnicę".

Am co w tym dziwnego że rodzimme rozgrywki maja większą oglądalność niż zagraniczne? Tak jest praktycznie wszędzie pomimo że te rodzime maja niższy poziom .Fakt faktem Liga Angielska ma największą oglądalność u nas patrząt na ligi zagraniczne a i  poziom jest najwyższy. Podobnie UFC choć wciąga nosem takie KSW to ma mniejszą oglądalność z tego samego powodu. Bardza dużo oglądalność to gale głównie z Jędrzejczyk czy Błachowiczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay powinno się uczyć od EuroSport extra jak ma wyglądać stream sportowy, jakość , płynność imbryk rwania na android tv nie to co Viaplay (swoją droga cZeku w innych serwisach dzialansuper tak jak teraz sgp na EuroSport a tu piszą ze Viaplay rwie bo Android tv niby ma jakiś problem ??

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, all999 napisał:

 


Póki się niewiele dzieje, jest ok, ale w ruchu jakość jest porównywalna do lepszych transmisji Viaplay. 

 

Dla mnie jest różnica bo w Viaplay obraz co jakiś czas tak jak by klatkowal, rwał się 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, all999 napisał:

 


Póki się niewiele dzieje, jest ok, ale w ruchu jakość jest porównywalna do lepszych transmisji Viaplay. Nic specjalnego moim zdaniem.

 

Mam obie usługi i Eurosport w playerze wypada lepiej. Przede wszystkim KAŻDA transmisja live jest w 1080p.

 

Co do Viaplay to wrzucę kolejny kamyk do ich ogródka. Do dnia dzisiejszego nie zwrócili mi obiecanej kasy po ostatnich problemach w lidze europy. Miał być zwrot do 5 dni roboczych, minęło 15 więc wczoraj zadzwoniłem ponownie, a gość mi mówi, że nie dostałem zwrotu bo im się SYSTEM ZAWIESIŁ 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, matinen napisał:

Mam obie usługi i Eurosport w playerze wypada lepiej. Przede wszystkim KAŻDA transmisja live jest w 1080p.

 

Co do Viaplay to wrzucę kolejny kamyk do ich ogródka. Do dnia dzisiejszego nie zwrócili mi obiecanej kasy po ostatnich problemach w lidze europy. Miał być zwrot do 5 dni roboczych, minęło 15 więc wczoraj zadzwoniłem ponownie, a gość mi mówi, że nie dostałem zwrotu bo im się SYSTEM ZAWIESIŁ 😉

Akurat znany system w kilku firmach gdzie abonenta traktuja jak psa  i każdy konsultan mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lakiman napisał:

 Jestem ciekawy jak oni ogarną transmisje PL z uwzględnieniem 4K..

Ciekawe czy uruchomienie w czerwcu centrum technologicznego w Barcelonie poprawi w końcu beznadziejną jakość większości transmisji w Viaplay.

Dzisiaj ponownie jakość 2 Bundesligi (jak na usługę płatną) wygląda wręcz tragicznie (porównując z sat. Sport1 HD). Moim zdaniem Viaplay zmarnował jakościowo cały obecny sezon 2 Bundesligi gdzie końcówka zapowiada się naprawdę ciekawie. Przecież obydwie Bundesligi kupowali niejako w jednym pakiecie więc i transmisje powinny być w tej samej jakości. W 2 Bundeslidze brak pełnej płynności obrazu i nawet rozdzielczość dosyłu wygląda jakby była niższa od nawet 720p.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-centrum-technologiczne-barcelona-nent-group

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ciebie nie zmusza (jak ktoś liczy na Canal+/ Polsat Box może się przeliczyć). Bardziej zainteresowani usługą już to zrobili.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerstwy nie tylko Viaplay, 😉 wyobraź sobie jeszcze  kilka usług w tym HBO max, Eleven Sport i Polsat Sport Premium  za kilkanaście zł.

Do tego cena jest gwarantowana.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mara68 napisał:

Ciekawe czy uruchomienie w czerwcu centrum technologicznego w Barcelonie poprawi w końcu beznadziejną jakość większości transmisji w Viaplay.

Dzisiaj ponownie jakość 2 Bundesligi (jak na usługę płatną) wygląda wręcz tragicznie (porównując z sat. Sport1 HD). Moim zdaniem Viaplay zmarnował jakościowo cały obecny sezon 2 Bundesligi gdzie końcówka zapowiada się naprawdę ciekawie. Przecież obydwie Bundesligi kupowali niejako w jednym pakiecie więc i transmisje powinny być w tej samej jakości. W 2 Bundeslidze brak pełnej płynności obrazu i nawet rozdzielczość dosyłu wygląda jakby była niższa od nawet 720p.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-centrum-technologiczne-barcelona-nent-group

Centrum technologiczne w Barcelonie. Fiu, fiu 😉. Ciekawe, czy użytkownik końcowy coś na tym zyska? Oby, choć osobiście wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...