Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie wtedy przypominam o SKALI i ilości transmisji sportowych "na żywo", które się codziennie przez Viaplay przewijają i jakoś wtedy to co się u nich "wyrabia" wypada na tle klasycznej telewizji na "duży +" i raczej widzę konsekwentny , niewielki, ale jednak progres, niż regres. I to po powiedzmy po ledwie 6  miesiącach. @mingo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toma441 napisał:

A ja sobie wtedy przypominam o SKALI i ilości transmisji sportowych "na żywo", które się codziennie przez Viaplay przewijają i jakoś wtedy to co się u nich "wyrabia" wypada na tle klasycznej telewizji na "duży +" i raczej widzę konsekwentny , niewielki, ale jednak progres, niż regres. I to po powiedzmy po ledwie 6  miesiącach. @mingo

Tyle tylko, że zwykle te problemy zdarzają się z najważniejszych transmisjach. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia postaci rzeczy, czyli tego, że na tej platformie są codziennie transmisje live. I oczywiście, praca domowa musi zostać odrobiona, ale zacieranie dziś rąk, bo przez dwie minuty nie było komentarza ze stadionu w 1 meczu, gdzie w tym samym czasie podobnych transmisji na żywo jest blisko 10 zakrawa na paranoję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kisiel95 napisał:

273751496_1574668999569670_9159220510853
A o tym nikt nie napisał

 

Był problem z zalogowaniem, potem nie dało się odtworzyć żadnej transmisji przynajmniej u mnie. 

Leciało w Full HD z 5 Mb/s gdyby ktoś był ciekaw.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

To nie zmienia postaci rzeczy, czyli tego, że na tej platformie są codziennie transmisje live. I oczywiście, praca domowa musi zostać odrobiona, ale zacieranie dziś rąk, bo przez dwie minuty nie było komentarza ze stadionu w 1 meczu, gdzie w tym samym czasie podobnych transmisji na żywo jest blisko 10 zakrawa na paranoję.

Nie rozumiesz, że niektórzy nie mogli się zalogować, aby cokolwiek pooglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

To nie zmienia postaci rzeczy, czyli tego, że na tej platformie są codziennie transmisje live. I oczywiście, praca domowa musi zostać odrobiona, ale zacieranie dziś rąk, bo przez dwie minuty nie było komentarza ze stadionu w 1 meczu, gdzie w tym samym czasie podobnych transmisji na żywo jest blisko 10 zakrawa na paranoję.

Nie zacieram rąk. Po prostu jestem zawiedziony. Możesz znaleźć moje wcześniejsze posty, od początku broniłem viaplay przed grupką, która uważa streaming za coś złego. 

Tak się składa, że na Viaplay oglądam to co ważniejsze. Na Der Klassiker wywaliło, styczniowe KSW wywaliło, dzisiaj też problemy. Jedynie grudniowe KSW obejrzałem bezproblemowo. Rozumiem że na Viaplay są setki transmisji, jednak nie będę teraz sprawdzał gdzie działa a gdzie nie. Po prostu place i chcę obejrzeć to na co mam ochotę.

 

Chyba mam prawo wyrazić swoją opinię. Czy to już zabronione?

Edytowane przez mingo
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Toma441, @bgmnt  zostawmy zrywanie transmisji na boku. Ale ustalmy może pewną rzecz: czy taka jakość transmisji w jest w porządku czy nie. Bo dla mnie taki pokaz slajdów to najgorsza rzecz, jaka może być przy okazji oglądania piłki. Obraz może być trochę mniej ostry, kolory mniej wyraziste, ale takie slajdy to jest coś co odbiera całą przyjemność z oglądania. I taki efekt w telewizji linearnej występuję baaardzo rzadko. I co z tego, że to idzie w 1080, skoro nie da się tego oglądać. Nagrania nie są moje, żeby nie było, wrzuciło je dwóch różnych użytkowników Twittera:

 

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mingo napisał:

 

Tak się składa, że na Viaplay oglądam to co ważniejsze.(...)Po prostu place i chcę obejrzeć to na co mam ochotę.

 

Chyba mam prawo wyrazić swoją opinię. Czy to już zabronione?

Może się zdziwisz, ale się zgadzam. Pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca, ale warto rozgraniczyć właśnie coś co możemy potraktować jako wtopę (Klassiker) od czegoś co w transmisji na żywo po prostu ma miejsce, czyli "zanik komentarza". Tyle.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest problem z urządzeniem odtwarzającym?

1 minutę temu, Toma441 napisał:

Może się zdziwisz, ale się zgadzam. Pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca, ale warto rozgraniczyć właśnie coś co możemy potraktować jako wtopę (Klassiker) od czegoś co w transmisji na żywo po prostu ma miejsce, czyli "zanik komentarza". Tyle.

Tyle tylko, że jak negatywne sprawy się namnażają, to te mniejsze tym bardziej irytują. 

To tak jak w samochodzie. Kiedy będzie Ci się psuł przy ważniejszych wyjazdach to później nawet wymiana klocków czy oleju będzie irytować i wzmacniać wrażenie, że ciągle coś się psuje i ciągle do niego dokładasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego nie da się zweryfikować. @ultimoromantico

21 minut temu, kisiel95 napisał:

Nie rozumiesz, że niektórzy nie mogli się zalogować, aby cokolwiek pooglądać?

Rozumiem. 

Miałem podobne problemy i to  kilkakrotnie z  serwisem C+ online, kiedy chciałem cokolwiek pooglądać.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, utede napisał:

@Toma441ale porównanie jest totalnie niemiarodajne- c+ online jest dla większości dodatkiem...

Jest totalnie "miarodajne", bo jeden i drugi serwis to usługi legalne i takie, za które pobiera się opłaty, po drugie co to za argument o "zastępstwie"?

Dla mnie np. to żaden zamiennik, bo nie posiadam anteny satelitarnej, a problemów z C+ na przestrzeni roku miałem więcej, niż z Viaplay przez 5 miesięcy. Począwszy od logowania, przez jakość kanałow online, po kompletnie nie spełniający swojej roli "dekoder", który ostatecznie wylądował "na półce". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z C+ Online od momentu, w którym się ono pojawiło i nigdy nie doświadczyłem większych problemów. Jedyne do czego mogłem się kiedyś przyczepić to do meczów w 1080p25 i blokady na filmy które są od 18lat. Naprawili to i jest wszystko ok. Zaś tutaj to jedno wielkie nieporozumienie. Mecze w śmiesznej jakości z bitratem 5mb (brak alternatywy w postaci kanału linearnego), problemy z logowaniem bo duża ilość aktywnych użytkowników, przekroczono liczbę urządzeń próbującą odtworzyć dany stream kiedy loguje się tylko z telefonu. A cena 34zł, kiedy Eleven Sports kosztuje 10zł, C+ 20 nie jest akceptowalna. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Toma441 napisał:

Jest totalnie "miarodajne", bo jeden i drugi serwis to usługi legalne i takie, za które pobiera się opłaty

Żeby chociaż w tej legalnej usłudze była jakość jak w Canal+ Online czyli 1080p/8 mb/s to by nie było takiego lamentu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również korzystałem z C+ od startu usługi, kupiłem nawet ich "dekoder" i pierwsze z czym się "zderzyłem" na starcie było totalne ignorowanie problemu z "buforowaniem" kanałów online, potem doszły inne, także te odnośnie audycji " z kluczykiem"... Także każdy ma swoje własne przemyślenia i doświadczenia i zwykle wybiera i bliższa jest mu usługa, która w jego indywidualnym przypadku sprawia najmniej problemów. @Simi90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cidik napisał:

zabawna sytuacja... latem śmiech, jakie to śmieci których nikt nie chciał z pucharów kupili, a dziś te same osoby płaczą że się oglądać nie da emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Ale meczow pokroju Bayern-Dortmund czy Barcelona-Napoli chyba nigdy nikt nie nazywal smieciami. Tak samo nikt pozniej nie mowil, ze liga angielska czy F1 to smiecie. Kilka smieci maja w swojej ramowce, ale nawet te smiecie wypadaloby, aby dalo sie sprawnie ogladac od poczatku do konca, nie sadzisz? W koncu za te usluge czlowiek placi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Toma441 napisał:

problemów z C+ na przestrzeni roku miałem więcej, niż z Viaplay przez 5 miesięcy. Począwszy od logowania, przez jakość kanałow online, po kompletnie nie spełniający swojej roli "dekoder", który ostatecznie wylądował "na półce". 

 

U mnie tak samo. Pomimo różnych problemów itp., które doświadczyłem przy Viaplay, to i tak było tego względnie niewiele co w przypadku korzystania z C+ Online na ich "dekoderze" (ostatecznie urządzenie po prawie roku zostało zwrócone). Viaplay jest jaki jest, ale przynajmniej nie chowają głowy w piasek - u nich obsługa klienta, reagowanie na problemy (w tym przyzwanie się do nich, dawanie rabatów w ramach przeprosin) jest na o wiele wyższym poziomie niż ma to miejsce w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 5 lat w żadnym serwisie streamingowym (w tym w C+, PB) standardem nie będzie 4K. Obsługa tak wysokiej jakości przy tak ogromnym ruchu odbiorców, wiązałaby się z potężnym wzrostem kosztów, co niekoniecznie przełoży się z automatu na potężny wzrost przychodów z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...