Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, kingofsouth napisał:

Po tym co jest tu pisane, można odnieść wrażanie , ze czekanie na to , by jutro Viaplay zaliczył wpadkę, jest ważniejsze niż zbliżające się święta.

Oj ludzie. Nie macie innych zmartwień w życiu? To takie nasze, typowe.....

 

Nie przesadzaj. Mnie zależy na tym, żeby wszystkie transmisje wyglądały jak najlepiej. Opisuję to co widzę. Co. transmisja jakiś "nowy problem". Nie będę pisał, że jest "cacy" jeżeli nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Toma441 napisał:

Nie tyle tnie co drga w dynamicznych scenach, niezależnie czy ATV czy Firestick - jest tak samo. 

Pod Kodi identyczna sytuacja więc chyba nie zależy od urządzenia.

Bez aviomarinu ciężko oglądać.

 

 

 

Było Full HD i 5 Mb/s i to chyba wszystko co mogą dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zuzia napisał:

Pod Kodi identyczna sytuacja więc chyba nie zależy od urządzenia.

Bez aviomarinu ciężko oglądać.

 

 

 

Było Full HD i 5 Mb/s i to chyba wszystko co mogą dać.

Mogliby pewnie więcej niż 5 Mb/s tylko pewnie idą po kosztach. Jeżeli tak ma wyglądać ich Full HD to może faktycznie lepiej niech zostaną przy 720p, które z taką przepływnością poprostu wygląda lepiej. Co nie znaczy, że dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, darius010 napisał:

Oni transmisji ze studia w Polsce nie potrafią zrobić xD.

Ale to KSW robi transmisję

Godzinę temu, kocik89 napisał:

Rozmawiałam właśnie z konsulem od Vp. Kazała mi podłączyć net przez kabel. 

Jak żyje nie słyszałem takiej porady. 

 

Akurat to normalna porada, jakiś czas temu technik Vectra, który był u mnie w domu powiedział do mnie, że jeśli chodzi o streaming (niezależnie od usługi) to powinienem zawsze korzystać z kabla i netu na częstotliwości 5ghz. 

Wolfsburg - 
Bayern jest też w full hd? @Zuzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zuzia napisał:

Tak, 1080p, 5 Mb/s.

I o dziwo akurat ten mecz wygląda całkiem "znośnie". Dużo lepiej niż mecz Bayernu w tygodniu. Ja nie wiem co tam za fachowcy pracują... Ta sama rozdzielczość, taka sama przepływność i jeden mecz wygląda tragicznie (że Stuttgartem), a drugi (Wolfsburg) nie wybitnie ale ok. Jak to jest możliwe? Wytłumaczy mi to ktoś? Wygląda to na całkowitą loterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, PawelTSW napisał:

Klatkowanie obrazu, zwolniony obraz, dźwięk płynnie. Dalej to sami.. 

LG 2021. 55"

Oglądam w Kodi, i żadne z tych problemów, które opisałeś powyżej nie występuje. Cała pierwsza połowa w bardzo dobrej jakości , nie smuży, nie klatkuje , nie zacina, nie zamula, zero problemów, w końcu można się skupić na samym oglądaniu i delektowaniu się piłką nożną, i nie myśleć o problemach w obrazie czy dźwięku.

 

Gdyby jeszcze był dźwięk 5.1, oraz może ciut większe bitrate, np: 8 mbs, to oglądanie  byłoby "najwyższych lotów"

 

Edytowane przez Adip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zuzia napisał:

@matinen Liczy się jeszcze źródło dosyłu, ustawienia kodeka itd. dlatego poszczególne materiały różnią się jakością.

 

 

Ale żeby różniły się aż tak? Przecież to istna przepaść. Nie wierzę, że "źródło dosyłu", aż tak się różni. Firma produkująca mecze Bundesligi chyba ma jakiś standard w jakim pracuje. Idąc tym tropem to w przyszłym sezonie przy transmisjach z Premier League też będziemy zrzucać winę na źródło sygnału jakie dostaje Viaplay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Toma441 napisał:

Ale to KSW robi transmisję

Akurat to normalna porada, jakiś czas temu technik Vectra, który był u mnie w domu powiedział do mnie, że jeśli chodzi o streaming (niezależnie od usługi) to powinienem zawsze korzystać z kabla i netu na częstotliwości 5ghz. 

 

Ja oglądam streaming na Mi Box-ie  za pomocą reutera od UPC (500m/bit), na paśmie 5ghz , do urządzenia dociera net z szybkością około 150 m/bit (idzie przez dwie cienkie ściany) i nie ma problemów ze streamingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matinen napisał:

Ale żeby różniły się aż tak? Przecież to istna przepaść. Nie wierzę, że "źródło dosyłu", aż tak się różni. Firma produkująca mecze Bundesligi chyba ma jakiś standard w jakim pracuje. Idąc tym tropem to w przyszłym sezonie przy transmisjach z Premier League też będziemy zrzucać winę na źródło sygnału jakie dostaje Viaplay?

Bynajmniej nie usprawiedliwiam. Stwierdzam jedynie,  że niektóre transmisje odstają i to znacznie. Ale to chyba każdy widzi.

Viaplay ma jeszcze sporo pracy jeśli chodzi o jakość.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adip napisał:

 

Ja oglądam streaming na Mi Box-ie  za pomocą reutera od UPC (500m/bit), na paśmie 5ghz , do urządzenia dociera net z szybkością około 150 m/bit (idzie przez dwie cienkie ściany) i nie ma problemów ze streamingiem.

Ja tego nie neguje i nie kwestionuje. Chodzi po prostu o to, że swego czasu zadałem pytanie jak należy oglądać treści, jeśli mowa o streamingu. I odpowiedź technika była jasna. Najlepiej jeśli jest to kabel. Rozumiem też, że nie każdy ma taką możliwość. Sam wiem, że wifi przy nawet najlepszym necie może płatać figle. U mnie nie mam kłopotów z siecią, ale mimo to wolę kiedy transmisja idzie "po kablu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adip napisał:

Oglądam w Kodi, i żadne z tych problemów, które opisałeś powyżej nie występuje. Cała pierwsza połowa w bardzo dobrej jakości , nie smuży, nie klatkuje , nie zacina, nie zamula, zero problemów, w końcu można się skupić na samym oglądaniu i delektowaniu się piłką nożną, i nie myśleć o problemach w obrazie czy dźwięku.

 

Gdyby jeszcze był dźwięk 5.1, oraz może ciut większe bitrate, np: 8 mbs, to oglądanie  byłoby "najwyższych lotów"

 

To chodzi o apke Viaplay pod Web OS, tam rzeczywiście przy przejściu obrazu pod najwyższą jakość niemiłosiernie klatkuje.

Edytowane przez kunkore
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelTSW napisał:

Nie po to mam aplikację na lg żeby na kodi oglądać

Oczywiście, sam jestem mocno wk....... że Viaplay nie potrafi dobrze ogarnąć swojej aplikacji, tak aby nie trzeba było kombinować, tutaj pełna zgoda, płacę i wymagam, i chcę oglądać ich materiały w dedykowanej aplikacji , bez kombinowania.

 

Dwa miesiące temu napisałem do działu technicznego Viaplay o problemach, które występują w ich aplikacji, pozwoliłem sobie zasugerować, aby aplikacja Viaplay miała możliwość odtwarzania materiałów w zewnętrznym playerze, takie rozwiązanie jest w aplikacjach IPTV (Televizo, IPTV Smartes Pro)

Dzięki takiemu rozwiązaniu, można by było z aplikacji Viaplay, otworzyć mecz na przykład w VLC, MX Playerze, albo w Kodi, wielu osobą by to pomogło przezwyciężyć problemy z obrazem, które występują na różnych urządzeniach, przy odtwarzaniu materiałów wideo we wbudowanym playerze wideo w apce Viaplay.

 

Edytowane przez Adip
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 11:07, Zuzia napisał:

Kod LEGIA2021 działa nadal, kto jeszcze nie wykupił może skorzystać i obniżyć koszt do 17 zł za miesiąc.

 

 

Kod będzie działał prawdopodobnie do końca stycznia 2021. Jak ktoś założy nowe konto za 17zł pod koniec stycznia, to do końcówki maja ogląda Bundesligę za 17zł. Tragedii nie ma.

20 godzin temu, PawelTSW napisał:

Klatkowanie obrazu, zwolniony obraz, dźwięk płynnie. Dalej to sami.. 

LG 2021. 55"

Nie wierzę? Obrazu z apki LG webOS nie mogę się nachwalić, minimalnie ustępuje Apple. Jedyne do czego można się przyczepić, to nie za szybkie cofanie np ze sportu do działu film. Powiedz @PawelTSW jak oglądasz, przez wifi, czy kabel? Ja od modemu Vectry ustawionego za tv, mam puszczone trzy kable Ethernet: jeden do tv, drugi do Apple, trzeci (do likwidacji) do Mi boxa, wierz mi nie wiem co klatkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...