Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam dalej transmisję i studio pomeczowe, i teraz obraz jest idealny, nic nie tnie, nie zamula, nie skacze, czyli wychodzi na to, że te wszystkie problemy, które mam, nie tylko na tym dzisiejszym meczu, są ich winą, i słaba przepustowością ich serwerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mingo napisał:

Nic dodać, nic ująć. Płace, wymagam. Jakby byli dostępni za darmo to mógłbym olać. Jak za coś płace to chcę obejrzeć. No bo skoro nie mogłem oglądać to po co płacić? 

Dołączysz do elitarnego grona płacących, nie to co ci złodzieje, którzy mogli oglądać bez przeszkód na darmowym kanale Bundesligi przez darmowy VPN :)

Ale żarty na bok. Trzeba pisać zgłoszenia jak @kisiel95 i żądać rekompensaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bgmnt napisał:

@dixente No to nie kupisz. Viaplay upadnie. Mecze będą na Amazonie albo DAZN, bo chyba nie liczysz, że upadające Canal+ to kupi, albo Polsat, który załatwia sobie prawa do mistrzostw w szachy... A możliwe problemy będą takie same jak teraz, bo wynikają ze specyfiki streamingu.

@PawelTSW Według Ciebie awarie, pomyłki, problemy itd się nie zdarzają?

Ja na nic nie liczę.

XXI wiek i streaming miał być przyszłością.

Ja mieszkam w dużym miescie,mam światłowód więc nie martwię się o siebie tylko widzę trochę więcej niż czubek własnego nosa.

Internet w Polsce mimo wszystko jeszcze nie jest tak rozwinięty i jako człowiek z branży musisz wiedzieć że w związku z powyższym awarie będą się zdarzać,obraz będzie klatkowal.

Czy ludzie bez dostępu do światłowodu są obywatelami gorszej kategorii?

Mają zmienić adres zamieszkania żeby mieli dostęp do bundesligi?

No tak,mają prawo,przecież żyjemy w wolnym kraju.

A inna sprawa że widzialy galy co brały.

Żeby wygrać przetarg mieli kase ale na serwery to żal pieniędzy wydać.

Przecież jako człowiek z branzy MUSISZ wiedzieć że to wina serwera bo było duże obciążenie dzisiaj i zwyczajnie nie wytrzymały.

Zainwestowaliby w serwery i by nam usta pozamykali,proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay od początku jest na cenzurowanym, bo przez nich wielki C+ stracił to co do tej pory miał najcenniejszego, czyli BL i PL, jednocześnie nikt nie pamięta i nie chce pamiętać jak zaczynała ich własna usługa online, która do tej pory nie może się rozkręcić na dobre.

Paradoksalnie to co się dzieje wokół Viaplay może się przysłużyć ich rozwojowi, ale też i temu, że następni (a tacy będą) ich błędów nie powtórzą, a sam NENT czy Viaplay nie ma wyboru - musi wyciągać wnioski na bieżąco i może wkrótce zrewidować niektóre twierdzenia na temat własnych standardów i infrastruktury. Może dzięki obecności w PL stworzy nowe, bo nadal jesteśmy ich wiodącym rynkiem.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dixente napisałem już na ten temat wyżej. Viaplay nie ma żadnych pojedynczych serwerów, bo to nie streaming gali w ubijaniu masła, tylko roproszoną infrastrukturę chmurową, opartą między innymi o AWS. O tym czym to jest i jaka to "mała" firemka obsługuje można poczytać np. tutaj: https://aws.amazon.com/cloudfront/

Coś u nich padło bez cienia wątpliwości, ale naprawdę serwery czy łącza w tym przypadku nie są problemem ;).

Cloudflare na którym stoi pół Internetu i mają infrastrukturę na całym świecie położyła kiedyś jakąś jedna błędna linijka w kodzie...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:
Dołączysz do elitarnego grona płacących, nie to co ci złodzieje, którzy mogli oglądać bez przeszkód na darmowym kanale Bundesligi przez darmowy VPN
Ale żarty na bok. Trzeba pisać zgłoszenia jak @kisiel95 i żądać rekompensaty. 

Nawet gdzieś znalazłem gotowiec dotyczący usługi jakiejś tam i łatwo go przerobić.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bgmnt napisał:

@dixente napisałem już na ten temat wyżej. Viaplay nie ma żadnych serwerów, bo to nie streaming gali w ubijaniu masła, tylko roproszoną infrastrukturę chmurową, opartą między innymi o AWS. O tym czym to jest i jaka to "mała" firemka obsługuje można poczytać np. tutaj: https://aws.amazon.com/cloudfront/

Nie interesuje mnie co gdzie ma, może nadawać nawet z Honolulu, ale jak płacę to ma działać, rozumiesz? 

Chyba że Viaplay to dodatek do gazety wrzucony jak reklama w skrzynkę na klatce, wtedy nie zwracam na niego uwagi. 

Natomiast Viaplay wykupuje największe wydarzenia/prawa sportowe a dziś daje pupy nie dając obejrzeć w dobrej jakości meczu. 

Dalej tego nie rozumiesz?? 

 

Skoro nie dają rady to niech się zwijają.

 

Rozumiesz czy dalej nie? 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio Viaplay powinno 5 zł zwrócić swoim abonentom ad-hoc aby zażegnać częściowo kryzys wizerunkowy.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bgmnt napisał:

@kamil2505

Operator nie miał problemów z zainteresowaniem, bo by w 30 minut nie dokupił nagle w kilku krajach łącz, punktów wymiany ruchu i nie postawił dodatkowych kilkuset instacji proxy. To tak nie wygląda ;).

Problem musiał być gdzie indziej.

 

Myślę, że kupującego nie interesuje, gdzie wystąpił problem. To Viaplay powinien się do tego przygotować. Jest to najważniejszy mecz w Bundeslidze. Wiadomym było, że zainteresowanie będzie duże. Nie bez powodu ten problem wystąpił akurat przy tym meczu, a nie Arminia Bielefeld-1. FC Koeln. 

 

17 minut temu, bgmnt napisał:

Problem musiał być gdzie indziej. I właśnie o takie pisanie głupot w wykonaniu ludzi którzy nie mają zielonego pojecia jak to działa mi chodzi, a tutaj jest to nagminne. Ale ciesz się swoją chwilą. Takie populistyczne gadki mają posłuch. Wiele osób też myśli, że 500+ to się z nieba bierze i tym podobne.

:roll:

 

6 minut temu, bgmnt napisał:

@PawelTSW Gadkę "płacę, wymagam" zachowaj do lokalnego warzywniaka, o ile sobie tam pozwolą. 

@PawelTSW no to teraz już wiesz jak powinieneś podejść - "płacę, nie wymagam". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

@PawelTSW Gadkę "płacę, wymagam" zachowaj do lokalnego warzywniaka, o ile sobie tam pozwolą. To jest forum techniczne i minimum wiedzy i zrozumienia jest wymagane.

Powiedz to tym co są spoza forum :)

Kończę dyskusję bo dalej nie rozumiesz co oznacza sport w streamingu. 

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

 

 

@PawelTSW no to teraz już wiesz jak powinieneś podejść - "płacę, nie wymagam". 

Nie mogę wymagać bo to streaming i zawsze może paść :D

Kolega z branży tak twierdzi :D

No cóż, płacę nie wymagam = Viaplay 

 

@bgmnt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 widza na twitterze to rzeczywiście może nie intersować. Natomiast na forum technicznym jak Satkurier wręcz przeciwnie. A awarie mają to do siebie, że nie da się do nich przygotować, to chyba oczywiste ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze bgmnt jest przerażające. Oglądam piłkę nożna grubo ponad 25 lat. Przez ten czas z powodu braku prądu, śnieżycy czy ulewy miałem problemy z obejrzeniem spotkania tyle co przez te kilka miesięcy z Viaplay. Czasem korzystam z serwisów on-line Canal+ czy PB i w zasadzie nie pamiętam większych problemów. Jeszcze nie obejrzałem na Viaplay meczu bez problemu, albo buforuje, przycina, zrywa itp. Na tv, laptopie czy smartfonie. Aż strach pomyśleć co będzie gdy dojdzie Premier League. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy nakładają się dwa spotkania na siebie np. Borussia Dortmund - Bayern i Manchester United - Liverpool. Jedynym wyjściem jest uruchomienie kanałów satelitarnych. Chociaż dwóch, gdzie będą najważniejsze wydarzenia a cała reszta w necie. Wolałbym pewność obejrzenia jednego hitu bez problemu a drugiego nagrania niż ten pseudo streaming.

  • Popieram 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bgmnt napisał:

@dixente napisałem już na ten temat wyżej. Viaplay nie ma żadnych serwerów, bo to nie streaming gali w ubijaniu masła, tylko roproszoną infrastrukturę chmurową, opartą między innymi o AWS. O tym czym to jest i jaka to "mała" firemka obsługuje można poczytać np. tutaj: https://aws.amazon.com/cloudfront/

Ale tu nie chodzi o to żeby sypać fachowymi pojęciami jak z rękawa.

Cokolwiek by nie mieli to jest to technicznie niewystarczajace.

Filmy możesz oglądać,studio przed i pomeczowe też normalnie tylko mecz Legii i klasyk bundesligi "dziwnym trafem" już niekoniecznie.

To  już nawet nie jest problem ze viaplay upadnie i będzie nowy streaming w ich miejsce tylko ludzie nauczeni przykrym doświadczeniem już temu drugiemu streamingowymi nie będą chcieli zaufać (a ciekawe czemu).

Ale najłatwiej powiedzieć że Polacy są zacofani,nieufni względem nowości,a w ogóle to śmierdzą cebulą i jedyne na co zasługują to 500+

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Brooks Jeśli nie pamiętasz problemów z PB czy C+ Online to zajrzyj do tematów tych usług na forum, może sobie przypomnisz.

@dixente Przecież rzeczywisty problem był przez 30 ze 101 minut meczu... Legia padła w zupełne inny sposób na jakieś 4 minuty i sam stream działał.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bgmnt napisał:

@Mr. Brooks Jeśli nie pamiętasz problemów z PB czy C+ Online to zajrzyj do tematów tych usług na forum, może sobie przypomnisz.

@dixente Przecież rzeczywisty problem był przez 30 ze 101 minut meczu...

Ale Ch i PB ma jeszcze satelitę i ma alternatywę a Viaplay nie ma alternatywy!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt wiem, że ludzie piszą o problemach. Ja przez neta oglądam może kilka procent transmisji. Dla mnie podstawą jest satelita, bo tam nie mam problemów i jakość bije na głowę każdy stream. I na żart zakrawa usuwanie meczy po 48 godzinach. Na dekoderze nagram sobie mecz i oglądam czasem po tygodniu, bo mam czas i taki kaprys. Na Viaplay chciałem zobaczyć z odtworzenia kilka spotkań europejskich pucharów, ale oczywiście usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bgmnt napisał:

A awarie mają to do siebie, że nie da się do nich przygotować, to chyba oczywiste ;).

Jak ma się odpowiednią infrastrukturę i przede wszystkim przygotowanie - to one po prostu nie występują. :)  C+, Eleven czy Polsat oferują nie tylko usługę on-line, ale i tv-sat. W czasach, gdy infrastruktura sieci internetowej nie jest jeszcze w pełni rozwinięta jest to jak najbardziej dobre podejście. Chociaż nie da się ukryć, że streaming to nieuniknione. Ale chyba jeszcze nie teraz. Kwestie techniczne wciąż są znaczące. 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW No i przez tę alternatywę tracą jedne prawa po drugich. Czy może nie zauważyłeś?

@kamil2505 Ta, powiedz to bankom, liniom lotniczym, elektrowniom itp. Z Boeingiem pogadaj, którego 738 Max spadał przez parę błędnych linii w kodzie.

Choć oczywiście wiadomo, że te awarie nie są nawet w 1/100 tak poważne jak przypadek Der Klassiker w Viaplay za 34 zł ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bgmnt napisał:

@PawelTSW Gadkę "płacę, wymagam" zachowaj do lokalnego warzywniaka, o ile sobie tam pozwolą. To jest forum techniczne i minimum wiedzy i zrozumienia jest wymagane.

Przecież z punktu widzenia konsumenta Viaplay nie różni się niczym od np. fryzjera. Place za usługę i chce ją mieć wykonaną. Jak pójdę do fryzjera i on nie zrobi tego za co zapłaciłem to nie będzie wytłumaczeń, że nożyczki były nie takie itp. Płacimy im po to aby technicznie wszystko ogarnęli. Mam płacić i jeszcze się zastanawiać, czy dziś wieczorem coś nie wywali? 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...