Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, czerstwy napisał:

Tylko mały szczegół większość pisze że jakość nie jest dobra😂Dobra jakość od początku była tylko u ciebie i @kingofsouth😅

Tylko co to znaczy "większość"? 10 osób z tego forum? 5 czy 59? I co to znaczy "dobra"? Bo jak wiadomo dla każdego znaczy to coś innego Dla mnie np. sprzęcie, który mam, przy moim stałym łączu jest dobra, bo oglądam Viaplay bez tych wszystkich problemów, o których sam dziś pisałem oraz o których pisali od niemal od zawsze Forumowicze. Płynnie i bez przeszkód. Tak było od samego początku. A jak zauważałem problemy na Androidzie to też o nich tu pisałem. I nie uważam, że powinienem zacząć pisać, że jest inaczej, bo pewnej grupie forumowiczów to przeszkadza, a niektórzy pisanie o tym co im nie pasuje uważają za manipulację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Bundesliga w Viaplay to jakościowo jakaś kpina. Jeszcze żaden mecz nie miał jakościowo 50 fps.

Dzisiaj jest to samo. Na meczu Hannover-Paderborn włączyli co prawda 1080p ale co z tego jak dosył jest poniżej 50 fps. Drugi mecz jest w 720p ale dosył też jest w 25fps.

W takiej jakości to te prawa chyba tylko trzymają żeby nie było ich u konkurencji.

Sprawdzone na Android 9, Kodi i Apple TV 4k.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marian_w napisał:

 

Ale nie można uogólniać ponieważ poszczególne mecze na Eleven czy PSP też potrafią wyglądać słabo.

Oczywiście, tylko różnica jest taka, że w Viaplay tak wygląda większość spotkań, w Eleven czy PSP pojedyncze. Mam nadzieję, że nawet tu nikt nie napisze, że generalnie Viaplay ma lepszą jakość niż PSP.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat właśnie zauważyłem, że dziś jest mecz Bayernu i specjalnie zerknę, bo mam jeszcze 2 dni gratis. Może po przerwie na reprezentację stał się cud i jakość na Viaplay będzie super. Trzymam kciuki, bo już za pół roku będę tam oglądał Premier League, więc naprawdę mi zależy na dobrym przekazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na Apple płynność jest dobra.

Na Play Boxie korzystając z Viaplay nie jest źle.

Jednak nadal w większości transmisji sportowych jest 720p I 5 Mb/s. Zatem jakość jest poprawna.

Uważam, że stream np Eleven 4K czy Canal+ za lepszy pod względem jakości, z tym że do wyboru jeszcze mamy wersje linearne tych kanałów.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem Viaplay nie oferuje lepszego bitrate np podczas meczów piłkarek Ligii angielskiej?

720p  bliżej  SD podczas tego meczu 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem, że podczas transmisji live aplikacja potrafi się wyłączyć.

Sytuacja ma miejsce oglądając przez  Boxa i przez telewizor.

Wyskakuje okienko: brak połącznia z internetem.Naciskam połącz i dalej jest ok..

Tylko w tej aplikacji i tylko podczas transmisji" na żywo".

Urządzenia są połączone kablem ethernetowym i jakość połączenia internetowego w ustawieniach b.dobra.

W telewizorze obraz jest bardziej klarowny i ułomność rozdzielczości 720p mniej przeszkadza niż w przypadku Play Boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
28 minut temu, lakiman napisał:

W telewizorze obraz jest bardziej klarowny i ułomność rozdzielczości 720p mniej przeszkadza niż w przypadku Play Boxa.

Twój telewizor ma lepszy procesor obrazu od tego w Play Box. Koszt produkcji tej zabawki to 10$, więc wciskają tam najtańsze podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lakiman napisał:

To jest mniej i bardziej ładne 720p..?

 

13 godzin temu, kunkore napisał:

@lakimanWyższy bitrate=ładniejsze

Dla porównania serwisów sportowych, profil 720p:

ESPN+ - bitrate 8,26 Mbps

DAZN DE/PL - bitrate 6,5 Mbps

Viaplay - bitrate 5 Mbps

 

 

Niestety Viaplay swoje Full HD również daje z bitrate 5 Mb/s, jak na razie.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem zmuszony oglądać mecz w Canal Plus wersji internetowej. Byłem zszokowany, że nic mi się nie zacięło przez całe spotkanie, a jakość była dobra. Nie wiem czy to kwestia optymalizacji, ale w Viaplay wiecznie mi cięło i obniżało jakość obrazu. Nie wiem jak jest teraz, ale chyba żadnych zmian na plus nie ma? 

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, the cable guy napisał:

Nie wiem czy to kwestia optymalizacji, ale w Viaplay wiecznie mi cięło i obniżało jakość obrazu. Nie wiem jak jest teraz, ale chyba żadnych zmian na plus nie ma? 

Ponoć jedna z ostatnich aktualizacji rozwiązała problem z płynnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, the cable guy napisał:

Ostatnio byłem zmuszony oglądać mecz w Canal Plus wersji internetowej. Byłem zszokowany, że nic mi się nie zacięło przez całe spotkanie, a jakość była dobra. 

I tak właśnie powinno się oglądać Viaplay a jest ..jak jest.

Może kiedyś Francuzi podzielą się tym patentem ze Szwedami.

;-)

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...