Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
3 godziny temu, stanley840 napisał:

Jeżeli o mnie chodzi to już usługa anulowana nie warta moich pieniędzy😁

Też na razie wstrzymuję subskrypcję i czekam na rozwój sytuacji, bo usługi nie skreślam. Od wczoraj Player tak podniósł jakość Eurosportu, że teraz oni są usługą referencyjną live streamingów sportowych. Jakość 1080p50 ze zwiększonym bitrate, wydarzenia sportowe na osobnych i równoległych streamach, brak reklam :brawo:

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 19:51, tail# napisał:

Zgadza się ale za to nie może dorównać nawet jakości przeciętnego Canal+ nadawanego drogą satelitarną.

 

@tomciu

Ja nie chcę zakładać, bo mnie w takiej jakości i z takim opóźnieniem jak jest teraz Viaplay nie interesuje. Poza tym filmy/serilale mnie nie interesują, a dla samej Bundesligi nie widzę sensu żeby zakładać.

 

Śledzę wątek i wiem, że cudów nie ma co się spodziewać, ale zanim wyrażę opinię, to chcę się organoleptycznie przekonać jak to działa na TV 37, 55, 75 cali.

Co do zakładania konta, to podepnę konto pod jedną z "śmieciowych" wirtualnych kart. Teraz mamy przerwę na reprezentacje, więc odpalę to testowo za jakieś dwa tygodnie.

@Zuzia

Dzięki za info, że działa to pod Linuxem z poziomu przeglądarki www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CashBackPlease napisał:

Bardzo się cieszę i nie ukrywam, że budujące jest to, że większość użytkowników tego forum jest normalna :)

Jeśli się za coś płaci, to nie tylko można, ale wręcz należy wymagać od nadawcy wysokiej jakości, zarówno przekazu, jak i kontentu. Tylko w ten sposób można zmusić nadawcę do poprawy i rozwoju. Każdy operator, niezależnie od tego jaki by nie był, musi czuć presję wymagań ze strony abonentów/subskrybentów, ponieważ w przeciwnym razie popadnie w rutynę i zacznie odcinać kupony. Gdyby większość użytkowników na tym forum lub ogólnie ludzi w Polsce miała takie podejście do NENT, jak tych kilku "wiadomych" forumowiczów, to Viaplay nadawałoby teraz w jakości 480p - nie żartuję ;)

Ja naprawdę nie wiem, skąd u niektórych wzięło się tak bezrozumne i bezkrytyczne podejście do usług. Po prostu żenada...

Wiesz skąd np. u mnie wzięło się jak to określiłeś: "bezrozumne podejście" do tej usługi? Już ci odpowiadam. Wzięło się stąd, że jestem bundesligowym maniakiem. To jedyna liga, którą w każdy weekend (jeśli oczywiście czas pozwala) oglądam od dechy do dechy. Powiem więcej, jeśli w jednym czasie gra Barca z Realem, Man City z Liverpoolem czy Mainz z Köln to zgadnij, który mecz oglądam? Ja nie traktuję Viaplay jak większość z Was jako kolejną videoplatformę na rynku, dla mnie to faktycznie dom Bundesligi, gdzie w jednym miejscu znajdę wszystko co mnie interesuje, bez szukania kto gdzie gra, ze świetnym studiem przed i po meczu. Co do jakości przekazu to już pisałem, zawsze może być lepiej, ale też nie jest tak, że oglądać się nie da i to piszę ja, osoba która ma internet 35 Mbps (!). Nie, nie pomyliłem się, taką mam prędkość i tym bardziej jestem zdziwiony kiedy czytam, że ktoś przy dużo szybszym łączu ma ogromny problem z transmisją. Nie mam powodów, by mu nie wierzyć, ale jest to co najmniej zastanawiające. Kolejna rzecz. Oprócz samej Bundesligi są tu jeszcze inne sporty na które lubię rzucić okiem. To samo z filmami i serialami. Dla kogoś kto lubi skandynawskie kino też znajdzie tu coś dla siebie.
Reasumując, każdy ma prawo wyboru, każdy decyduje co robi ze swoimi pieniędzmi, ale nie wmawiajcie takim jak ja, że Viaplay to jakaś tragedia, bo ani głupi ani ślepy nie jestem.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ticoboy napisał:

Reasumując, każdy ma prawo wyboru, każdy decyduje co robi ze swoimi pieniędzmi, ale nie wmawiajcie takim jak ja, że Viaplay to jakaś tragedia, bo ani głupi ani ślepy nie jestem.

Podpisuję się rękami i nogami pod Twoimi słowami. Wiadome, że jakość pozostawia wiele do życzenia i z czasem musi być poprawiona, tyle, że nie poprawi się tego pisaniem o "syfie" czy o "jakości vhs" bo chyba tylko ktoś nienormalny może stosować takie określenia. 

 

Byłbym za tym, żeby zrobili drugą opcję dla marudów, z obrazem w 4K. I tak sobie myślę, że pewnie większość z nich jednak by została przy "syfie i jakości vhs" niż wolała dopłacić. 

 

Cytat

i to piszę ja, osoba która ma internet 35 Mbps (!)

35 mbps to nienajgorsza prędkość, narzekać mogą ci co mają 6mbps, tak jak ja jeszcze do niedawna. 

Edytowane przez mingo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ticoboy napisał:

Co do jakości przekazu to już pisałem, zawsze może być lepiej, ale też nie jest tak, że oglądać się nie da i to piszę ja, osoba która ma internet 35 Mbps (!). Nie, nie pomyliłem się, taką mam prędkość i tym bardziej jestem zdziwiony kiedy czytam, że ktoś przy dużo szybszym łączu ma ogromny problem z transmisją. 

35 Mbps wystarczy spokojnie do Viaplay z ich bitrate 5 Mbps, a nawet do darmowej transmisji z kanału Bundesligi na YT w 1080p z 60 FPS.

Trzeba niewiele, ale łącze musi być stabilne,  a niektórzy użytkownicy LTE lub WI-Fi mają z tym problem.

3 minuty temu, mingo napisał:

Na razie nie ma informacji do kiedy. Zamysłem jest pewnie pozostawienie takiej opcji dla nowych klientów na stałe. Tyle, że jak ludzi kombinują z numerami kart, to mogą to szybko ukrócić tak jak Netflix. 

Promocje z UPC i Vectry z darmowym okresem mają datę do końca października, to może być trop.

 

14 minut temu, mingo napisał:

Byłbym za tym, żeby zrobili drugą opcję dla marudów, z obrazem w 4K. I tak sobie myślę, że pewnie większość z nich jednak by została przy "syfie i jakości vhs" niż wolała dopłacić. 

Myślę, że posiadacze TV 4K gdy raz zobaczą 4K Viaplay dopłacą, bo jest naprawdę świetne. Ale takiej oferty nie ma nigdzie, bo 4K to są transmisje od święta, a nie większość materiału. Taki model przyjęło Viaplay.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mingo napisał:

Podpisuję się rękami i nogami pod Twoimi słowami. Wiadome, że jakość pozostawia wiele do życzenia i z czasem musi być poprawiona, tyle, że nie poprawi się tego pisaniem o "syfie" czy o "jakości vhs" bo chyba tylko ktoś nienormalny może stosować takie określenia. 

Ja już na te komentarze nie zwracam większej uwagi. To są dla dla mnie śmieszne wpisy członków klubu wzajemnej adoracji.  Reaguję wtedy, gdy ktoś bierze mnie za idiotę.

 

22 minuty temu, Zuzia napisał:

35 Mbps wystarczy spokojnie do Viaplay z ich bitrate 5 Mbps, a nawet do darmowej transmisji z kanału Bundesligi na YT w 1080p z 60 FPS.

Trzeba niewiele, ale łącze musi być stabilne,  a niektórzy użytkownicy LTE lub WI-Fi mają z tym problem.

Wiem, bo wyczytałem to na ich stronie. Co do drugiej części Twojego komentarza, to czy brak stałego łącza upoważnia do codziennego pisania o jakościowym powrocie do przeszłości w imieniu wszystkich użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z routera podpięty kabel  po lanie,prędkość neta  150 Mega,na  Samsungu,oglądam przez Smart TV,jak tydzień temu było wszystko ok.  to w ten week albo komentarz był szybszy o 2-3 sek od akcji na boisku,albo była stop klatka na kilka sek a głos leciał dalej.

Reset twardy routera i Tv nie pomógł w tym.

Więc wina leży  po stronie nadawcy -Via

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ticoboy napisał:

Co do drugiej części Twojego komentarza, to czy brak stałego łącza upoważnia do codziennego pisania o jakościowym powrocie do przeszłości w imieniu wszystkich użytkowników?

Tu chyba każdy pisze w swoim imieniu. Fakt, że 720p to standard sprzed kilkunastu lat. Porównywanie do VHS jest oczywiście przesadą, po poprawkach FPS i bitrate Vipalay zbliżył się do usługi UPC TV GO, która akurat jest chwalona przez wielu użytkowników.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:

Miałem nie płacić w tym roku, ale za dwie dyszki stwierdziłem, że se wezmę w UPC :)







922e20d7a7567a82ea1dbfd4e733b67c.jpg

No może w tej konfiguracji wychodzi 20zl ale za Polsat Premium to cię kasują jak za zboże..Nie słyszałem żeby ktoś płacił więcej niż 10 zl I widzę brak darmowych 30 dni gratis Viaplay

 

 

Edytowane przez kornerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminacje do Mistrzostw Świata  01.09.21 :

 

 

14:50       Republika Środkowoafrykańska – Wyspy Zielonego Przylądka,  komentarz (Polski )

17:50       Senegal - Togo ,  komentarz (Kamil Kania & Michał Zachodny)

17:50      Gwinea Bissau - Gwinea , komentarz (Angielski)

20:50     Egipt - Angola , komentarz ( Szymon Ratajczak )

20:50     Mali - Rwanda, komentarz  (Mateusz Juza )

20:50     Libia - Gabon , komentarz ( Angielski )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Toma441 napisał:

Poczekam, aż pojawi się u nas. 

Jeśli Super Bowl pojawi się w PL to będzie jakościowo to samo co w krajach skandynawskich, czyli brzydko. Technicznie ich oferta jest dość spójna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamus napisał:

Mam z routera podpięty kabel  po lanie,prędkość neta  150 Mega,na  Samsungu,oglądam przez Smart TV,jak tydzień temu było wszystko ok.  to w ten week albo komentarz był szybszy o 2-3 sek od akcji na boisku,albo była stop klatka na kilka sek a głos leciał dalej.

Reset twardy routera i Tv nie pomógł w tym.

Więc wina leży  po stronie nadawcy -Via

Być może to jest wina apki Viaplay. W Kodi na TV nie ma rozjazdu między dźwiękiem i obrazem.

Nic nie tnie, nie przycina, TV podłączony do routera kablem sieciowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zuzia napisał:

Być może to jest wina apki Viaplay. W Kodi na TV nie ma rozjazdu między dźwiękiem i obrazem.

Nic nie tnie, nie przycina, TV podłączony do routera kablem sieciowym.

Być może, 1 sza kolejka ok była,zero zacięć

Edytowane przez Adamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...