Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli zakładasz ze się sprzeda..problem w tym iż w tej jakości to będzie hulał na lewych stronach za darmo. Stream z ligi angielskiej czy hiszpańskiej znajdziesz w minutę ..znajdź jeden w 4K…stad sens wykupywania Viaplay w kraju w którym nawet Netflix musiał zmienić  zasady jest żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Umek napisał:

 w kraju w którym nawet Netflix musiał zmienić  zasady jest żaden.

W kraju w którym Disney+ nie chce wystartować.  Za darmo i na 40 osób jedno konto najlepiej usługi streamingowe w Polsce dawać.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Umek napisał:

stad sens wykupywania Viaplay w kraju w którym nawet Netflix musiał zmienić  zasady jest żaden.

No i widzisz jak jest. Chodzi przede wszystkim o to, żeby było tanio. 

Cena niższa o 5 zł i już odbiór Viaplay byłby inny. Bo nie jest prawdą, że chodzi o najwyższą jakość, chodzi o najniższą możliwą cenę. Wszyscy wiedzą, że Najlepsza jakość Netflixa kosztuje....dlatego go dzielą na 4, a jak tego nie będzie to przejdą do niższych pakietów i/lub zaczną kombinować jak wyjść dalej "na swoje". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kingofsouth napisał:

W kraju w którym Disney+ nie chce wystartować.  Za darmo i na 40 osób jedno konto najlepiej usługi streamingowe w Polsce dawać.

 

W kraju w którym ludzie oglądają w 4K ..przychodzi jakiś cwaniak i mówi hello od dziś za kolejne 34 zł w 720p;)

Disney chce wystartować, pewnie po drodze są przeszkody z nadawcami ..Podejrzewam że jednym z problemów będzie to iż zabierając kanał z kablówki czy platformy dają ludziom okazje do odejścia gdy czegoś takiego nie ma zagranicą..

 

Także w przypadku Disneya piractwo nie ma większego znaczenia…wręcz przeciwnie im dłużej zwlekają tym więcej ludzie obejrzą za darmo.

 

32 minuty temu, Toma441 napisał:

No i widzisz jak jest. Chodzi przede wszystkim o to, żeby było tanio. 

Cena niższa o 5 zł i już odbiór Viaplay byłby inny. Bo nie jest prawdą, że chodzi o najwyższą jakość, chodzi o najniższą możliwą cenę. Wszyscy wiedzą, że Najlepsza jakość Netflixa kosztuje....dlatego go dzielą na 4, a jak tego nie będzie to przejdą do niższych pakietów i/lub zaczną kombinować jak wyjść dalej "na swoje". 

Ale cena już jest bardzo wysoka biorąc pod uwagę jak mało tam jest w jak słabej jakości..

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawny jesteś. Za rok, jak dojdzie PL to oni zaczną dopiero sprzedawać subskrupcje.
Taka firma liczy się z tym, że na początku nie będzie zarabiała. A chętni się znajdą. 90% nie wie co oznacza 720p, 1080p czy bitrate. Dla nich będzie liczyło się to, co mogą obejrzeć, a BL będzie tylko w Viaplay

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Umek napisał:

Ale cena już jest bardzo wysoka biorąc pod uwagę jak mało tam jest w jak słabej jakości..

Netflix w najtańszym pakiecie kosztuje teraz 29 zł - Jakość SD. 

GONET 29,90 - Jakość "wątpliwa" 

HBO (bez 4k) o ile dobrze pamiętam 24,99. 

CDA TV - za jeden ze swoich pakietów życzy sobie nawet 50 zł 

Cena  Viaplay nie jest "bardzo" wysoka porównując do innych cen. Mogliby dać niższą o powiedzmy 4 zł, ale równie dobrze o 4 zł wyższą, motywując to np. kosztami praw sportowych. 

Tymczasem pakiet max Netflixa to... 60 zł i na razie można go jeszcze dzielić 🙂

Przecież nie kupujesz wszystkich subskrypcji na raz za powiedzmy 200-250 zł. Fizycznie się tego nawet nie obejrzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 tyś ludzi oglądało Ligę Angielską w Canal+. Nie będą za rok, bo piłka za pieniądze się kończy i to nie jest mój wymysł, tylko powód z jakiego miała powstać superliga. Więc mówię, nie osiągną takiego poziomu substancji, żeby się to spinało. Zaraz ukrócą handel kontaki, ale Polacy będą dzielić konta itd. 

Edytowane przez darius010
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Umek napisał:

Ale cena już jest bardzo wysoka biorąc pod uwagę jak mało tam jest w jak słabej jakości..

Ile osób zwraca uwagę na jakość?

1000 userów z forum  ? + ..... ile abonentów nie wiedzących co to forum ?  :P

1000 osób, 2 tyś ? 

Jeśli jest tyle osób co daje "like" do tych świetnych wypowiedzi hejterskich to Viaplay nie ma czym sie przejmować.

Jutro też będą mecze i w niedzielę a potem kolejna kolajka i kolejny miesiąc itd.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop No nie wiem, młodym to może i wszystko jedno, ale oni coraz mniej interesuje się piłką, a u starszych wydaje mi się, że będzie efekt o którym pisała Zuzia, że chyba jest jakiś problem albo u nadawcy albo po ich stronie (z netem albo sprzętem). Moim zdaniem jak się zorientują, że to taki standard to zakończą subskrypcję. Za jakiś czas zobaczymy czyje przewidywania były słuszniejsze, rynek wszystko zweryfikuje. Na pewno dziś będzie bardzo ważny wieczór dla viaplay 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toma441Nadal nie rozumiesz jednego ..Viaplay serialowo nie stał koło HBO czy Netflixa..tu głównie ludzie będą brać dla sporty]u a nie szwedzkich seriali lub czegoś co już dawno obejrzeli..

Staraj się porównywać serwisy które są gdzieś bliżej siebie go teraz to jak z tym Apple ..kompletna farsa.

Jak pisałem za dodatkowe 16zl mam Canal+ 4K,HBO, Lige mistrzów..wiec oferta za 34 zł jest tak słaba że aż boli..

@kingofsouth dlatego pisałem że to nawet o jakość nie chodzi a o to że wielu kolejnych 34 zł nie wyrzuci żeby obejrzeć Lewego kopiącego piłkę z ogórkami..

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że znajdą się chętni ja chociażby jestem przykładem. Wolę zapłacić te 34 zł i oglądać legalnie niż bawić się w pirackie streamy z tysiącami wyskakujących reklam albo oglądanie na stronie bukmachera gdzie trzeba mieć kupiony zakład wciągu doby  czy też zakupywać specjalnie ofertę jakiegoś zagranicznego operatora by oglądać w obcym języku. Dla mnie liczy się polski kometarz, legalność, jakość także i będę im kibicował aby ją poprawili.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała Polska ma telewizory 65 cali i już ściągają z Japonii telewizory 8K. :lol2:

 

Ta usługa skierowana jest do garstki ludzi, którzy interesują się Bundesligą albo są fanatykami szeroko rozumianej telewizji. Myślicie, że oni nastawiają się na 20 milionów subskrypcji?

 

Zawsze mnie śmieszy ta logika, że jak ja coś oglądam, czymś się interesuje to cały świat musi "mieć tak samo".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko że gdy Bundesliga była dostępna w EuroSport czyli dostępna niemal wszędzie średnio obejrzało ją 88 tys ludzi na 150 meczów.

Teraz pytanie ile osób wykupi dodatkową usługę z tych 88 tysięcy..

Szacuje się że Canal dla naszej piłki wykupywało 400 tys osób,,jak widać to duża różnica..

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawop napisał:

Zabawny jesteś. Za rok, jak dojdzie PL to oni zaczną dopiero sprzedawać subskrupcje.
Taka firma liczy się z tym, że na początku nie będzie zarabiała. A chętni się znajdą. 90% nie wie co oznacza 720p, 1080p czy bitrate. Dla nich będzie liczyło się to, co mogą obejrzeć, a BL będzie tylko w Viaplay

Za rok też zostanę subskrybentem Viaplay. Bundesliga to dla mnie zapchajdziura. Jeśli wytrzymają rok, sukces gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Umek napisał:

Nadal nie rozumiesz jednego ..Viaplay serialowo nie stał koło HBO czy Netflixa..tu głównie ludzie będą brać dla sporty]u a nie szwedzkich seriali lub czegoś co już dawno obejrzeli..

 

Myślisz, że większość ludzi "nalizuje serwisy pod względem tego czy są

" blisko siebie"? Liczy się cena i czy ulubiony program jest na tym serwisie. 

Z drugiej strony, jeśli ktoś naprawdę lubi oglądać mecze drużyny Borussia Dortmund czy Bayern, to zapłaci 34,44 i 50. Będą też tacy, którzy za nic nie zapłacą 34 zł.

Forum jest na "nie", ale nie jest reprezentatywne dla większości. Większość tych naprawdę zainteresowanych sportem poszuka i uzna, że liczy się mecz w piątek. A jak dojdzie mecz z Premier League to tym bardziej. 

A napisałem o GONET czy CDA bo właśnie uważam, że akurat te serwisy pod względem cena - jakość mają nieadekwatne ceny. A funkcjonują i też ludzie za nie płacą. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się cena i to czy ulubiony program jest na tym serwisie..No wiec zapytajmy co jest na tym Viaplay..bo tak szybciej..niż pisać czego nie ma czyli LM, porządnych filmów ,porządnych seriali i jakości..

A co jest ? Bundesliga, w której prócz Lewego nie ma nic co przeciętnego Polaka będzie interesować.

 Jedno jest pewne..z polskiego kibica wydziera się jeszcze więcej kasy.. i jeśli to kogoś cieszy to się zastanawiam czy w ogóle rozmawiamy z poważnymi ludźmi czy ludźmi którym za tv płaci bogaty tatuś.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dzisiaj ten wielki dzień i powiem Wam szczerze, że mi się nawet nie chce w to bawić: zakładanie konto, podpinannie karty, rezygnacja bo nie zamierzam tego mieć za 34 zł.

Dzisiaj i tak meczem dnia jest dla mnie inaguracja premier league i to zamierzam oglądać. Normalnie bym puścił Bayern na laptopie w UPC TV albo C+ online żeby zerkać jednym okiem,

a tak puszczę ekstraklasą albo inagurację La liga.

Jest co oglądać nawet bez Bundesligi.

 

ps. a te ich głupie reklamy z tą babką gadającą męskim głosem to tylko mnie jeszcze bardziej zniechęcają

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Umek napisał:

Liczy się cena i to czy ulubiony program jest na tym serwisie..No wiec zapytajmy co jest na tym Viaplay..bo tak szybciej..niż pisać czego nie ma czyli LM, porządnych filmów ,porządnych seriali i jakości..

A co jest ? Bundesliga, w której prócz Lewego nie ma nic co przeciętnego Polaka będzie interesować.

 Jedno jest pewne..z polskiego kibica wydziera się jeszcze więcej kasy.. 

Odpowiedź jest prosta. Jeśli w tym serwisie ktoś widzi same negatywy, to tatuś nie będzie musiał wydawać dodatkowej kasy. 🙂

Sam korzystam na razie z darmowego miesiąca, czy będę chciał korzystać dalej? Dzisiejszy dzień sporo wyjaśni. Wbrew pozorom nie jest to dla mnie serwis "pierwszego wyboru", a fanem Bundesligi nie jestem, ale lubię wracać do nieco starszych filmów od czasu do czasu i nie mam nic przeciwko, że one tam są. Z uwagi na to, że ani Disney +, ani HBO Max się do nas nie spieszy, to wyszło na to, że Viaplay wybrał idealny moment na debiut, czy ten debiut się komuś podoba czy nie. Mają dokładnie rok zarówno do startu Premier League, jak i do startu konkurencji, na którą tutaj w Polsce się naprawdę czeka. I po tym roku się tak naprawdę okaże jaką mają pozycję i czy w ogóle mają. Nie po 10 dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...