Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Apple TV+, bo tak się prawidłowo nazywa ten serwis to póki co tylko "wydmuszka". Nikt normalny by tego nie subskrybował, bo nie warto, ale można to mieć w cenie "Apple One" - Pakietu usług, który kosztuje raptem 24,99 zł za Apple Music, 50 GB iCloud, Apple Arcade i właśnie Apple TV+.  

 

Wcześniej rozdawali subskrybcje na rok za darmo. Do tej pory nic za to nie płacę, bo ciągle przedłużają promocję. 

 

Więc twoje porównanie jest co najmniej nie na miejscu. 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Toma441 napisał:

Tak porównuję. Bo nie spodziewam się, żeby Apple TV, mimo wysokiej jakości oferowanych produkcji zrobiła w Polsce furorę podobną do Netflixa, choćby z racji tego jaką przyjęli formułę jeśli chodzi o prezentowanie treści. Tak samo nie spodziewam się, żeby Viaplay w najbliższym czasie wyprzedziło Netflixa, czy Disneya (jeśli wejdzie). Ale spodziewam się, że zarówno Viaplay, jak i Apple TV będą miały w Polsce klientów. Właśnie z uwagi na Specyficzną Charakterystykę obu. Stąd mowa o własnej "niszy". 

Może inaczej..porównujesz serwis nabywający prawa z pożyczek pokazujący sport technologicznym złomie do najbogatszej firmy świata pokazującej własne produkcje w najlepszej możliwej jakości…

 

Pomijając już sam fakt że jedni i drudzy w ogóle ze sobą nic wspólnego nie mają ..

Nie wiem czy wiesz choć wątpię ale Apple za jeden film zapłaciło więcej niż Viaplay za wszystkie prawa sportowe na Europę na następne 6 lat;)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też napisałem, co napisałem("nisza) , ich popularność przynajmniej na teraz nie będzie taka jak Netflixa, który od zawsze idzie "szeroko", a Apple TV+ zyskiwał i zyskuje popularność głównie wśród posiadaczy produktów tej marki. I dopiero ostatnio "otworzyli się" na posiadaczy Androida. 

1 minutę temu, Umek napisał:

 

 

Pomijając już sam fakt że jedni i drudzy w ogóle ze sobą nic wspólnego nie mają ..

Nie wiem czy wiesz choć wątpię ale Apple za jeden film zapłaciło więcej niż Viaplay za wszystkie prawa sportowe na Europę na następne 6 lat;)

 

Czekałem na kolejny komentarz w wiadomym stylu i się jak zwykle doczekałem 🙂 . Nie ma na świecie korporacji, (a obie firmy są tak samo korporacjami medialnymi), która inwestuje, bez jednoczesnego pożyczania pieniędzy na kolejne inwestycje. Nie wiem, czy wiesz, ale tak to się właśnie odbywa.

 

Podsumowując Wszystko co chciałem w tej części dodać, zostało przeze mnie napisane... Miłego wieczoru. I do zobaczenia 🙂

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już kolejna osoba która Ci pisze…że piszesz nie na temat.

 

Zrozum..one działają na kompletnie innych terytoriach i opierają się na kompletnie innych zasadach…i co innego je ogranicza czy tez kreuje ..i inaczej są w stanie na siebie zarobić ..z tym że o ile Apple stać na rozdawanie Tv+ w pakiecie czy nawet na rok za darmo o tyle Viaplay da Ci miesiąc…

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zuzia napisał:

Przy przekroczeniu limitu osób oglądających sport macie jakiś komunikat w apce lub przeglądarce? Bo u mnie brak, po prostu nie odtwarza.

U mnie był komunikat.

Gdy odpaliłem na PS5/ Play Now Box TV i chciałem na laptopie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 2 Bundesliga :

       Dzisiaj

 

  • Schalke - Aue  godz 18:25   [Mateusz Juza & Marcin Borzęcki]
  • St. Pauli - HSV godz 18:25   [Szymon Ratajczak & Radosław Gilewicz]

 

 

Niedziela :

 

  • Werder Bremen - Paderborn godz 13:25  [Kamil Kania]

 

 

 

W sobotę będzie można obejrzeć :

  • Unadilla National (Motocross) godz 19:00

 

 

1.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Toma441 napisał:

Viaplay oferuje natomiast coś na zasadach klasycznej platformy w modelu a'la Netflix, ale ze sportem, co jest nowością na naszym rynku i ma być ich kartą przetargową. 

Nowością? Nowością to był C+Online, czyli połączenie filmu i sportu. Viaplay nic nowego tutaj nie wnosi. 

Poza jeszcze większym rozdrobnieniem praw i wysoką ceną za niską jakość. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało osób ogląda 2 Bundeslige - mało atrakcyjne rozgrywki - jedynie jako dodatek jak nie ma w danym dniu innego meczu to oglądałem taki zapychacz i to też jak go obstawiłem.

 

Dzisiaj HIT największy mecz St. Pauli - HSV godz 18:25 będzie UWAGA w  SD - nie w HD 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil2505 napisał:

Nowością? Nowością to był C+Online, czyli połączenie filmu i sportu. Viaplay nic nowego tutaj nie wnosi. 

A do tej pory w Polsce była platforma, która w taki sposób prezentuje sport (niemal wszystkie mecze równolegle danej Ligii + inne dyscypliny) w połączeniu z ofertą filmową, typowym dla modelu Netflixa? Wraz z pakietem kanałów TV. Nie wydaje mi się. Canal + po prostu swoje dotychczasowe kanały telewizyjne "rzucił" do sieci z dopiskiem "online" i tyle i dał dosyć kiepskiej jakości "dekoder", co raczej należy uznać za w perspektywie za nieporozumienie. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jestem pewny- znajdą się tacy, którzy będą przekonywać, że na 43 calach nie widać różnicy w telewizorze czy mecz jest SD , czy HD. Kwestia czasu. 😉

48 minut temu, wilos napisał:

Bardzo mało osób ogląda 2 Bundeslige - mało atrakcyjne rozgrywki - jedynie jako dodatek jak nie ma w danym dniu innego meczu to oglądałem taki zapychacz i to też jak go obstawiłem.

 

Dzisiaj HIT największy mecz St. Pauli - HSV godz 18:25 będzie UWAGA w  SD - nie w HD 😄

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

A do tej pory w Polsce była platforma, która w taki sposób prezentuje sport (niemal wszystkie mecze równolegle danej Ligii + inne dyscypliny) w połączeniu z ofertą filmową, typowym dla modelu Netflixa? Wraz z pakietem kanałów TV. Nie wydaje mi się. Canal + po prostu swoje dotychczasowe kanały telewizyjne "rzucił" do sieci z dopiskiem "online" i tyle. 

No pisałem już wcześniej,  że oferował to już C+. 

Chociaż nie... masz racje. W sumie nie do końca to jest prawdą.  C+ nie miał tak kiepskiej jakości. To faktycznie "nowość" na naszym rynku. 🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toma441 napisał:

A do tej pory w Polsce była platforma, która w taki sposób prezentuje sport (niemal wszystkie mecze równolegle danej Ligii + inne dyscypliny) w połączeniu z ofertą filmową, typowym dla modelu Netflixa? Wraz z pakietem kanałów TV. Nie wydaje mi się. Canal + po prostu swoje dotychczasowe kanały telewizyjne "rzucił" do sieci z dopiskiem "online" i tyle. 

Dla Ciebie pakiet kanałów w Viapley to bodaj 4 kanały. 

Gratuluję dobrego samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście @kamil2505 możesz się czepiać, jak to masz w zwyczaju, ale fakty są takie, że formuła jaką przyjął Viaplay jest na naszym rynku nowa, jeśli chodzi o prezentacje i transmisje sportu w internecie. I tyle. Co do tego, jaka była na początku jakość usługi online C+ nie będę się powtarzał, bo wszyscy to pamiętają, a usunięcie niektórych wtop i dojście do niesamowitego wprost standardu full hd zajęło niemal rok, a i tak zdecydowali się podbić jakość, kiedy zobaczyli za drzwiami konkurencję. Wiem, że istnieje tu swego rodzaju "Koalicja na rzecz C+," ale ja amnezji nie mam i dobrze pamiętam zarówno swoje wpisy (kiedy byłem bardzo dobrze nastawiony do usługi) i później kiedy "jakością" właśnie, albo jej brakiem udało im się mnie, jak i wielu innych rozczarować. Dlatego nie wpadnę teraz w zachwyt nad C+, bo po tym co obiecywali i po tym ile czasu minęło, jest to nadal kiepska usługa, szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ich abo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Toma441 napisał:

Oczywiście @kamil2505 możesz się czepiać, jak to masz w zwyczaju, ale fakty są takie, że formuła jaką przyjął Viaplay jest na naszym rynku nowa, jeśli chodzi o prezentacje i transmisje sportu w internecie. I tyle. Co do tego, jaka była na początku jakość usługi online C+ nie będę się powtarzał, bo wszyscy to pamiętają, a usunięcie niektórych wtop i dojście do niesamowitego wprost standardu full hd zajęło niemal rok, a i tak zdecydowali się podbić jakość, kiedy zobaczyli za drzwiami konkurencję. Wiem, że istnieje tu swego rodzaju "Koalicja na rzecz C+," ale ja amnezji nie mam i dobrze pamiętam zarówno swoje wpisy (kiedy byłem bardzo dobrze nastawiony do usługi) i później kiedy "jakością" właśnie, albo jej brakiem udało im się mnie, jak i wielu innych rozczarować. Dlatego nie wpadnę teraz w zachwyt nad C+, bo po tym co obiecywali i po tym ile czasu minęło, jest to nadal kiepska usługa, szczególnie dla tych, którzy nie posiadają ich abo. 

 

Potwierdzam - formuła Viaplay jest nowa.  Kiepska jakość w ekstra cenie.

 

Tak jak pisałem. C+ już od ponad roku oferował to samo, co Viaplay - czyli połączenie filmu i Sportu. I nadal to robi. Tyle, że C+ oferuje lepszą jakość obrazu niż Viaplay. A to podobno Viaplay miał być najlepszy, bo "drugie miejsce nas nie interesuje". 🤣

 

Tu nie ma żadnej nowej formuły. To wszystko już było. 

 

A na temat C+ sam się wypowiadałem negatywnie śmiejąc się, że przez miesiące nie potrafią wprowadzić usługi jaką mają we Francji. 

 

Na dzień dzisiejszy jednak to C+ oferuje jakościowo lepszy streaming wydarzeń sportowych niż Viaplay. I tego zaprzeczyć się nie da. 

 

I daj sobie spokój z tą "koalicją na rzecz C+". Równie dobrze można napisać o Tobie, że jesteś jednym z nielicznych, którzy tworzą "koalicję na rzecz Viaplay". Ale nie bądźmy śmieszni. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIAPLAY wykupiony od dziś na bezpłatny okres próbny. To co rzuca się w oczy to brak pełnych kolekcji filmowych. Jest Spiderman 1,2,3 , Amazing Spiderman 2.Brak za to części 1. Zobaczymy ile sezonów ,,Survivor,, dodadzą w Poniedziałek (było ich 40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wilos napisał:

  ViaPLAY nie ma szans na Polskim rynku z taką oferta i po 3 miesiącach padnie.

To tak nie działa. Jakie 3 miesiące? Umowy są ważne na kilka lat.

Fala hejtu, nienawisci i odmiennego zdania od grupki ludzi przechodzi wszelakie granice.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...