Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

Zarejestrowałem się, włączyłem tego snookera na TV 65” i jakość jest dramatycznie słaba. Muszą to zmienić jak najszybciej, bo każdy dzień zwłoki działa na ich niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zapowiedzianych 3 produkcji serialowych widać biedę. Na razie wygląda, że wszystkie 3 tytuły są w fazie koncepcyjnej. Prace na planach jeszcze się nie zaczęły. Nigdzie nie widziałem ogłoszeń castingowych dla aktorów i statystów.

Chwalą się jedynie nazwiskami scenarzystów, więc pewnie jeszcze nawet nie ma reżysera.

Porównując z Showmaxem, tam mieliśmy na początku już dwa rozpoznawalne nazwiska twórców - Vegę i Smarzowskiego. Nakręcili swoje krótkometrażówki, które jednocześnie były rozbudowaną reklamą. Showmax nawet ściągnął Evana McGregory'ego do Warszawy, aby zagrał u Vegi.

Dobra. Viaplay chce pewnie powoli inwestować i nie szaleje z gwiazdami na początku. Ale kogoś znanego z Polski, który rozkręci imprezę mogliby już dać.

Wśród scenarzystek podali Agnieszkę Kruk. Znakomicie. Nie ma czym się chwalić. Kruk to taka młodsza Ilona Łepkowska, która głównie pracuje przy telenowelach i paradokumentach. Agnieszka ma na swoim koncie scenariusze do "Barw szczęścia", "Pierwszej miłości" i "Kocham. Enter". Czy serialowo Viaplay chce się ścigać z naziemną telewizją niż z serwisami premium?

Chyba rzeczywiście walczą o widza TVN, Polsat i TVP. Takiego, który nie korzysta z Netflixa i z HBO. Bo pewnie wyszło im z badań, że losy bohaterów "M jak miłość" śledzi 5 milionów widzów, a polskie seriale Canal+ ogląda ledwo 200 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba to przyznać- jakość jest jak na nasze standardy- porównuje snooker na Eurosport Player, jest naprawdę słabo. Filmy już obejrzałem i nie jest, źle, ale sport zapowiada się kiepsko. Nie wiem czy w skandynawii akceptują taką jakość ale u nas każdy operator robi to lepiej. Przy tym narzekania na chociażby Iplę to właściwie nic. Mam nadzieję, że to poprawią i nie mówie tu nawet o 4K, chodzi o porządne HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, swordfish napisał:

Wracając do zapowiedzianych 3 produkcji serialowych widać biedę. Na razie wygląda, że wszystkie 3 tytuły są w fazie koncepcyjnej. Prace na planach jeszcze się nie zaczęły. Nigdzie nie widziałem ogłoszeń castingowych dla aktorów i statystów.

Chwalą się jedynie nazwiskami scenarzystów, więc pewnie jeszcze nawet nie ma reżysera.

Porównując z Showmaxem, tam mieliśmy na początku już dwa rozpoznawalne nazwiska twórców - Vegę i Smarzowskiego. Nakręcili swoje krótkometrażówki, które jednocześnie były rozbudowaną reklamą. Showmax nawet ściągnął Evana McGregory'ego do Warszawy, aby zagrał u Vegi.

Dobra. Viaplay chce pewnie powoli inwestować i nie szaleje z gwiazdami na początku. Ale kogoś znanego z Polski, który rozkręci imprezę mogliby już dać.

Wśród scenarzystek podali Agnieszkę Kruk. Znakomicie. Nie ma czym się chwalić. Kruk to taka młodsza Ilona Łepkowska, która głównie pracuje przy telenowelach i paradokumentach. Agnieszka ma na swoim koncie scenariusze do "Barw szczęścia", "Pierwszej miłości" i "Kocham. Enter". Czy serialowo Viaplay chce się ścigać z naziemną telewizją niż z serwisami premium?

Chyba rzeczywiście walczą o widza TVN, Polsat i TVP. Takiego, który nie korzysta z Netflixa i z HBO. Bo pewnie wyszło im z badań, że losy bohaterów "M jak miłość" śledzi 5 milionów widzów, a polskie seriale Canal+ ogląda ledwo 200 tys. 

Póki co, to wszystko wygląda jakby badanie zlecili jakiejś fajnej korporacji, oni sobie machnęli kilka kolorowych prezentacji w PowerPoincie, na których wszystko fajnie się spinało, a ci wywalili kasę na prawa. Polaki rzucą się na Lewego płacić ponad 3 dychy miesięcznie, co z tego że wcześniej za 16 zł mieli Lewego, Ronaldo i Messiego w Eleven i szału nie było, co z tego że Netflix musiał zrezygnować w Polsce z darmowego okresu próbnego, bo nasi kombinowali na potęgę, co z tego że Disney+ wchodzi i wejść nie może, co z tego że Showmax padł, bo ludzie brali kody z nakrętek i chyba nikt za to nigdy nie zapłacił abonamentu. A i Polaki tylko w tych komórkach siedzą, więc wystarczy internet, który przypomnę jest super nowoczesny, 720p a nie jakieś 4K z Canal+, każdy wie że 4 < 720.

Edytowane przez boss509
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, swordfish napisał:

Wracając do zapowiedzianych 3 produkcji serialowych widać biedę. Na razie wygląda, że wszystkie 3 tytuły są w fazie koncepcyjnej. Prace na planach jeszcze się nie zaczęły. Nigdzie nie widziałem ogłoszeń castingowych dla aktorów i statystów.

Chwalą się jedynie nazwiskami scenarzystów, więc pewnie jeszcze nawet nie ma reżysera.

Porównując z Showmaxem, tam mieliśmy na początku już dwa rozpoznawalne nazwiska twórców - Vegę i Smarzowskiego. Nakręcili swoje krótkometrażówki, które jednocześnie były rozbudowaną reklamą. Showmax nawet ściągnął Evana McGregory'ego do Warszawy, aby zagrał u Vegi.

Dobra. Viaplay chce pewnie powoli inwestować i nie szaleje z gwiazdami na początku. Ale kogoś znanego z Polski, który rozkręci imprezę mogliby już dać.

Wśród scenarzystek podali Agnieszkę Kruk. Znakomicie. Nie ma czym się chwalić. Kruk to taka młodsza Ilona Łepkowska, która głównie pracuje przy telenowelach i paradokumentach. Agnieszka ma na swoim koncie scenariusze do "Barw szczęścia", "Pierwszej miłości" i "Kocham. Enter". Czy serialowo Viaplay chce się ścigać z naziemną telewizją niż z serwisami premium?

Chyba rzeczywiście walczą o widza TVN, Polsat i TVP. Takiego, który nie korzysta z Netflixa i z HBO. Bo pewnie wyszło im z badań, że losy bohaterów "M jak miłość" śledzi 5 milionów widzów, a polskie seriale Canal+ ogląda ledwo 200 tys. 

Też to zauważyłem. Choćby patrząc na to jaką promocje robią, jak kreują reklamy w telewizji, na banerach w stolicy czy w Internecie. I na samym końcu jakie relacje zdają dzisiejszego dnia na Facebooku. Czyli postawienie na gwiazdeczki i innych influenserów z niskimi instynktami. Koniecznie chcą iść w ilość a nie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupili niezłe prawa by sprzedać je jak ochłapy .;

 

Z pewnością zdają sobie sprawę jaką wtopę zaliczyli..teraz zobaczymy czy abonentów będzie na tyle dużo by to zostawili..i tego się boję że takich jak obecni tu posiadacze 250 pakietów tv w domu będzie więcej ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupili drogie prawa i weszli na nowy rynek, z myślą że to 3 świat i można sobie pozwolić. Przemnożli € i wyszło im 34 zł. Wzięli Borka bo to znane nazwisko i czekają na sukces. 

 

Sukcesu nie będzie. Czy liga angielska będzie motorem tej platformy. Myślę, że wraz ze startem założyli sobie podwyżkę na jakieś 50 parę zł. Bo tak im wyszło, że się będzie opłacać. Więc moim zdaniem mogą się pakować. 

Edytowane przez darius010
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej całej sytuacji szokują mnie dwie rzeczy: 

mianowicie że taka firma krzak (a to jest firma krzak) była w stanie zakupić prawa na lata od tak potężnych federacji jak angielska i niemiecka..

 

Ta firma dziś nawet nie ma gotówki by pokryć zakupy..wszystko poprzez emisję akcji..

Nikt w tych federacjach nie sprawdził jak i gdzie pokażą ich produkt..byle poszła forsa..resztę ewentualnie się w sądzie wywalczy.

 

Dwa że te bezczelne gnojki są ma tyle aroganccy by wychwalać pod niebiosa swoją usługę wiedząc że zaoferują ją w zdecydowanie gorszej jakości..

 

Podczas gdy Canal+ zrobił z PL produkt premium oni pokażą to jak lewy stream z wietnamskich stron..

34 zł to cena zbyt wygórowana do jak i jakości tak i ilości posiadanych praw

 Myślę że to czas by napaleńcy przyznali że w życiu tak się nie dali..samym sobie zrobić w konia.

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darius010 napisał:

Kupili drogie prawa i weszli na nowy rynek, z myślą że to 3 świat i można sobie pozwolić. Przemnożli € i wyszło im 34 zł.

Ktoś ich oszukał mówiąc, że TV 55-65 cali to w Polsce luksus i wyszło jak wyszło. Ale dajmy im szansę naprawienia błędu, usługa dopiero wystartowała, może jeszcze rozwiną skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bartas_20 napisał:

 Filmy już obejrzałem i nie jest, źle, 

To ile tam było tych filmów, że przez jeden dzień działania usługi zobaczyłeś wszystkie ? 🤔🤨😮😉.   Tak na marginesie te ich własne produkcje, też są tak nasycone lewicową poprawnością polityczną jak te z Netflixa, czy może są bardziej strawne? 🙄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BizzareX napisał:

To ile tam było tych filmów, że przez jeden dzień działania usługi zobaczyłeś wszystkie ? 🤔🤨😮😉.   Tak na marginesie te ich własne produkcje, też są tak nasycone lewicową poprawnością polityczną jak te z Netflixa, czy może są bardziej strawne? 🙄

 

Przecież nie wszystkie, chodzi mi o to, że widziałem i mogę ocenić jakość. Choć z drugiej strony obejrzenie wszystkich nie było by wielkim problemem bo aż tak wielu ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...