Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Dalej w większości materiałów reporterskich reporterzy mieli mikrofony bez kostek

2. To logo 19:30 przez cały czas programu może trochę dezorientować (tym bardziej jak nie ma paska z zegarem), bo nawet jak jest 19:50 to na ekranie jest "19:30"

3. Czy te programy są nadawane ze studia ZPR Media (tam gdzie były nagrywane wydania 24 godzin Nowej TV)?

Przecież to marnowanie publicznych pieniędzy skoro jaką studia na Woronicza.

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

3. Czy te programy są nadawane ze studia ZPR Media (tam gdzie były nagrywane wydania 24 godzin Nowej TV)?

Przecież to marnowanie publicznych pieniędzy skoro jaką studia na Woronicza.

Cieszy mnie że to zauważasz. Szkoda że nie zabrałeś głosu gdy TVP organizowało ostatni wieczór wyborczy w wynajętym studio, mimo iż posiada własne studia do zorganizowania takich programów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co innego jest wynajmować studio na 1 dzień, a co innego codziennie przez nie wiadomo jak długi czas

Tym bardzie jak się nie ma pieniędzy, bo już są głosy, żeby mediom publicznym nic nie dawać, albo zapisać w budżecie pieniądze a w ciągu roku przesunąć je na inne cele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program 19:30 jest nadawany ze studia ZPR Media, z którego nadawany był też kanał TVP World do początku 2023 roku. Nikt nie mówił, że jest to marnowanie publicznych pieniędzy.
W tym samym studiu był też nagrywany spot wyborczy Małgorzaty Kidawy Błońskiej z fikcyjną telewizją Kidawa TV (Samuel Pereira na profilu TVP Info na platformie X napisał, że byli dziennikarze TVP Info nie mają nic wspólnego z Kidawa TV, więc najprawdopodobniej wiedzą, że program 19:30 nie jest nadawany z siedziby przy Woronicza, tylko ze studia gdzie nagrywano spot wyborczy Małgorzaty Kidawy Błońskiej). W artykule są zdjęcia gdzie widać, że jest to te same studio:

 

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/jak-odbierac-tvp-world-nowa-tv-kidawa-tv-studio-zpr-wynajem-woronicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Frontowiec napisał(a):

Studio ZPR Media wykorzystali też Cleo w teledysku

Oprócz tego produkowano programy disco polo dla Polo TV czy "Sedno Sprawy Radia Plus". 

Godzinę temu, Mtv napisał(a):

Małgorzaty Kidawy Błońskiej z fikcyjną telewizją Kidawa TV (Samuel Pereira na profilu TVP Info

Odbywały się też konwencje Platformy Obywatelskiej.

Zastanawia mnie jedno kto płaci ZPR Media za wynajem studia? Legalnymi władzami TVP jest powołany zarząd przez Radę Mediów Narodowych, który widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym więc kto podpisał umowę na wynajem?

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mtv napisał(a):

Program 19:30 jest nadawany ze studia ZPR Media, z którego nadawany był też kanał TVP World do początku 2023 roku. Nikt nie mówił, że jest to marnowanie publicznych pieniędzy.

Otóż to. Zapomniałem o tym, bo nie oglądałem tego programu. @Bartosz10 co teraz napiszesz w sprawie marnowania publicznych pieniedzy. Nie przeszkadzało Ci to, bo nie wiedziałem żadnego wpisu na ten temat przez cały 2023 rok. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym wydaniu przez chwilę pokazali program do wpisywania tekstów do telepromptera i do pasków ekranowych.

 

Jak oni chcą połączyć zegar nowego kanału iTVP z logiem i9:30? Chyba, że nowy kanał informacyjny będzie bez zegara.

 

W tym studiu i z tą niewielką ekipą na razie nie są w stanie nadawać całodobowego kanału informacyjnego. Muszą zebrać ludzi i ich przeszkolić oraz ogarnąć zaplecze (reżyserka, pokoje redaktorskie, poczekalnia dla gości, charakteryzatornia itd.). Co innego przygotować program 30-minutowy, co innego nadawać cały dzień od rana do nocy. Kanał informacyjny jest najdroższą stacją w utrzymaniu. Nie dziwię się, że mali nadawcy nie mają serwisów informacyjnych lub mają je w skromnej formie 5 minut jak np. WP News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

1. Dalej w większości materiałów reporterskich reporterzy mieli mikrofony bez kostek

2. To logo 19:30 przez cały czas programu może trochę dezorientować (tym bardziej jak nie ma paska z zegarem), bo nawet jak jest 19:50 to na ekranie jest "19:30"

3. Czy te programy są nadawane ze studia ZPR Media (tam gdzie były nagrywane wydania 24 godzin Nowej TV)?

Przecież to marnowanie publicznych pieniędzy skoro jaką studia na Woronicza.

Też tam myślę... Stała godzina jest mylna i mogli by dostosować dopisek "Informacje 19.30" czy tam jak wolą i to już inaczej było by odbieranie. Nie dopracowane. 

 

Po za tym ten wstęp i czytanie o programie informacyjnym co to jest denerwuje mnie..Wstęp ma być szybki oby to było na chwilę aż dotrą do ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Otóż to. Zapomniałem o tym, bo nie oglądałem tego programu. @Bartosz10 co teraz napiszesz w sprawie marnowania publicznych pieniedzy. Nie przeszkadzało Ci to, bo nie wiedziałem żadnego wpisu na ten temat przez cały 2023 rok. 

1. Prawdopodobnie TVP nie miało wolnego studia, żeby nadawać 24/7 i dopiero musiało dostosować studio do TVP world i dla tego musieli na jakiś czas posiłkować się innym studiem

2. Jak na razie 19:30 jest nagrywana w statycznym kadrze bez stołu itd. więc takie żeczy mogą zrobić w studiu TVP world (do którego mają przecież dostęp) lub na greenscreenie, który zapewne też jest w gmachu na Woronicza, a nie wydawać kilkadzesiąt tysięcy złotych dziennie na wynajem studia

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz10 napisał(a):

1. Prawdopodobnie TVP nie miało wolnego studia, żeby nadawać 24/7 i dopiero musiało dostosować studio do TVP world i dla tego musieli na jakiś czas posiłkować się innym studiem

Aha, znalazłeś wyjasnienie ;)

Od startu się tym studiem posiłkowali.

 

Poniżej wyjaśnienie dlaczego korzystają ze studia ZPR

Cytat

– Obawiamy się sabotażu ze strony starej ekipy albo polityków PiS. Zapowiedź Marka Czyża o nowym programie informacyjnym zrealizowano jeszcze ze studia S7 na Woronicza. Po chwili wtargnęli tam posłowie PiS – mówi Wirtualnemedia.pl dziennikarz z nowej ekipy TVP, który pragnie zachować anonimowość. - Pewnie nie mówią o tym studiu, żeby nie eskalować problemów i żeby zaraz tam nie pojawił się Dariusz Matecki czy Robert Bąkiewicz - ocenia inny dziennikarz TVP.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-sygut-19-30-wiadomosci-tvp-reporterzy-bartlomiej-bublewicz-igor-nazaruk-zmiany-zwolnienia

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...