Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, lakiman napisał(a):

Niezły  "kastrat" jest oferowany przez tą przystawkę. 🙃

Chyba pomyliłeś to co oferuje przystawka z tym co oferowane jest przez dostawcę danej appki... płacz z brakiem UHD w C+ online to nie do kogo innego jak tylko do C+..  ale oczywiście najlepiej jest jechać po apple.. niektórzy się chyba nie zmienią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez  2 lata sprawdzałem  jakość tej aplikacji na tej przystawce i nigdy Canal+ nie  miał "normalnej" jakości jak np w przypadku urządzeń o 50% tańszych  z Android TV. Co mnie obchodzi, że inne aplikacje miały hiper jakość, jak tutaj  byłem pozbawiony pełnych  możliwości na Apple.

Nie rozumiem "obrony" tego urządzenia.

Nawet mi się nie chce szukać i wklejać co na to odpisywali z Canal+, totalna olewka i zdziwienie że komuś to przeszkadza.

I wypisywanie przez nich wskazówek  o sprawdzaniu aktualizacji, internetu itd.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że developerzy różnych apek nie mają obowiązku dostosowywać się do przystawki Apple szczególnie w takim kraju jak Polska gdzie zapewne przystawka Apple nie sprzeda·a się w dziesiątkach tysięcy.

I C+ to wie i ma wywalone.

Podobnie YT miał wywalone kiedy całymi latami na Apple nie chodziło 4K youtubowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem mżę całkowicie inaczej traktują ludzi we Francji a inaczej w Polsce.. ale tutaj wini się APple a nie dostawcę appki.. czyli C+... 

 

6 godzin temu, Delta21 napisał(a):

O ile na zakupionych treściach tej różnicy wcale tak bardzo nie widać pomiędzy Apple TV 4K a np. Fire Cube (zmodyfikowany android):

 

Sprawdź sobie to może jeszcze raz u mnie akurat Maverick jest bliżej 30Mbps.. a czasami nawet go przekracza jak i inne filmy.. 

 

temp-Imagep722-Os.jpg

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21 tylko ten kodek masz tu i tu (treści iTunes i treści Apple TV+) więc dalej coś jest nie tak że na treściach z iTunes masz taki słaby bitrate.. bo wychodzi na to że gdy masz DolbyVision (kodek qdh1) to tnie Ci bitrate.. a tak nie powinno być.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21 To może te filmy są na jakimś dalszym CDN'ie u Ciebie, ale mimo wszystko to nie powinno tak przyciąć bitrate'u.. szczególnie że masz bardzo wysoki network bandwidth, możesz spróbować lokalnie zrobić w Apple TV: Reset Media Services.. po świętach spojrzę jak to wygląda na LG z DV.. czy podobnie jak u Ciebie.. bo może tak być że treści które lecą w DV nie mają już takiego wysokiego bitrate'u.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapers tam gdzie mam current-variant: 12 (jak u Ciebie), jest ta średnia 24,95 Mbps a w peaku 30,25 Mbps.

Na Mavericku current-variant: 11, no i to przycięcie. 
Nie chce mi się sprawdzać wszystkich filmów, ale np. z Blade Runner 2049 mam podobnie jak z Maverickiem

 

Już dziś odpuszczam, nie będę się nad tym głowić :)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

Przez  2 lata sprawdzałem  jakość tej aplikacji na tej przystawce i nigdy Canal+ nie  miał "normalnej" jakości jak np w przypadku urządzeń o 50% tańszych  z Android TV. Co mnie obchodzi, że inne aplikacje miały hiper jakość, jak tutaj  byłem pozbawiony pełnych  możliwości na Apple.

Nie rozumiem "obrony" tego urządzenia.

Nawet mi się nie chce szukać i wklejać co na to odpisywali z Canal+, totalna olewka i zdziwienie że komuś to przeszkadza.

I wypisywanie przez nich wskazówek  o sprawdzaniu aktualizacji, internetu itd.

Sam sobie zaprzeczasz. Wiesz, że to wina tylko i wyłącznie C+, a zwalasz winę na urządzenie.

 

Ile ma Monarch? Jeszcze nie włączałem, ale na podglądzie w sliderze pokazało 50 Mb/s. Aktualnie nie mam jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Delta21 orientujesz się czy połączy się z każdym serwerem WireGuard czy trzeba coś dokupić aby użyć tego klienta?

 

Niestety darmowa pozwala tylko na połączenie trwające 10 minut... inaczej cena na Apple TV 49,99 lub full 69,99.. 

 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, escapers napisał(a):

nie lepiej było dołożyć 20 zł 

Płaciłam z komórki a tam do wyboru 4,99 PLN, 9,99 PLN, 29,99 PLN, 49,99 PLN, 129,99 PLN, 299,99 PLN

 

Dobra już widzę swój błąd - te kwoty, które podałam wyżej to dotacje dla autora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

^^ i to jest piękne w tym urządzeniu, kupiłem chyba w 2018 roku Apple TV 4K, jak w systemie nie było nic (nawet Apple TV+) oprócz Netflix, HBO Go i YouTube, wierząc, że jest przyszłościowe i nie pomyliłem się. Jedyne co mi przeszkadzało, to ten czarny pilot, który wymieniłem w zeszłym roku na nowszy model i dalej wszystko działa jak po zakupie, a ilość aplikacji jest już taka, że ciężko się zdecydować. O to chodziło. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...