Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, escapers napisał(a):

czy to nagle C+ zaczęło z powrotem rwać i akurat tak trafiłem?

 

Sprawdzam apkę C+ co jakiś czas na Apple TV i nie zauważyłem, żeby kiedykolwiek przestało rwać. Może po jednej  z ostatnich aktualizacji przycinki były rzadsze ale i tak zauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w Play Now są zauważalne delikatne rwania obrazu. 

 

Są jakieś uniwersalne ustawienia obrazu?

Czasami trzeba ustawiać na 50 Hz, czasami na 59, żeby była płynność.

Trochę to jest irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawop napisał(a):

Pisałem, że mam Apple TV z 2021 roku.
Na Apple TV jest wykastrowana apka Netflixa, są problemy z HDR na D+ i PV, mimo globalnych ustawień, praktycznie na kazdej aplikacji napisy wyglądają inaczej, a C+ rwie. Dyskwalifikuje to w moich oczach tę przystawkę

Niestety to jest słabe, ze w apple przeważnie zawsze trzeba mieć najnowszy sprzęcik.. przy gen 2 Apple TV niestety nie ma HDR10+ może to jest powodem gdy D+ wprowadził HDR10+.. u mnie obraz o niebo lepszy na Apple TV niż w natywnych appkach z TV Smart.. treści z iTunes są o poziom wyżej niż w aplikacji na TV, treści z Netflixa jak i D+ tez lepiej wyglądają na przystawce Apple TV.. ale też nie ma co na siłę przekonywać.. może to kwestia Twojego TV lub tego że to 2 gen przystawki.. sprzedaj.. kup Xiaomi i jeszcze trochę zostanie kasy.. jedyny plus że z ceny tak nie lecą ich sprzęty.. 

 

9 minut temu, lakiman napisał(a):

Na Sky..musiałem zmieniać, wygląda że tutaj też muszę.

To powinno wystarczyć:

Video and Audio  -> Match Content -> Match Dynamic Range -> On

Video and Audio  -> Match Content -> Match Frame Rate -> On

 

Plus ustawić (tylko to kwestia TV czy dobrze będzie rozpoznawał sygnał i zwracał go do Apple TV, aby Apple TV przepinało się automatycznie pomiędzy SDR a HDR, musisz wypróbować puść raz HDR i raz SDR czy będzie dobrze rozpoznawać TV):

Video and Audio -> Format -> 4K SDR

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przystawka jest aktualizowana przez kilka dobrych lat jak tu było pisane i zachęciło do kupna.

 

A okazuje się , co nowa generacji to coraz lepsze usprawnienia, które mogą znacząco dyskwalifikować  poprzednią generację- problemy z HDR..

 

@escapers dzięki, potem to sprawdzę

 

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lakiman napisał(a):

No dobra, przystawka jest aktualizowana 6-7 lat jak tu było pisane i zachęciło do kupna.

Jest tak aktualizowana, tylko niestety gen 2 ma HDMI 2.0 i nie ma wystarczającej przepustowości aby puścić tyle co w HDMI 2.1.. i niestety HDR10+ to jedna z rzeczy, które ucierpiały.. a hardware Ci nie podniosą.. po prostu apple dało ciała i dlatego tak szybko wypuścili gen3.. czasami zrobią wtopę i tak było z gen2.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapers z tego co kojarzę, to D+ nie ma HDR10+
Kupiłem też najnowszą przystawkę Apple TV, ale tam było jeszcze gorzej z HDR na niektórych aplikacjach. Dlatego szybko ją oddałem do sklepu. Nie potrzebuje nowej przystawki, bo wszystko co mi potrzebne mam w smart tv i działa to bezproblemowo. Dla mnie Apple TV jest przereklamowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987 apka na ipadzie działa sprawniej, na androidzie TV również. 

Długo trwa ładowanie kanału, nie działają - tak jak przy androidzie - funkcje typu Info, ustawienia (gdzie wybiera się jakość streamu)

Jedno dobre, tam gdzie ma być 1080p to to 1080p jest, podobnie z 4k - na samym początku, było odpowiednio 720p i 1080p

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał(a):

@escapers z tego co kojarzę, to D+ nie ma HDR10+

Tak, D+ nie ma HDR10+

4 godziny temu, Pawop napisał(a):

Kupiłem też najnowszą przystawkę Apple TV, ale tam było jeszcze gorzej z HDR na niektórych aplikacjach. Dlatego szybko ją oddałem do sklepu. Nie potrzebuje nowej przystawki, bo wszystko co mi potrzebne mam w smart tv i działa to bezproblemowo. Dla mnie Apple TV jest przereklamowane.

 

Na czym miałeś gorzej z HDR? Właśnie w nowej przystawce to jedna z głównych zmian, obsługa HDR10+ więc tym bardziej to dziwne.. 

Może kwestia konfiguracji, pytanie czy miałeś aktywne YCbCr czy RGB High, oraz czy Apple TV na sztywno miałeś HDR czy dopasowywał wyświetlanie do treści HDR/SDR..  lub tez problem Twojego TV, często tez problemy z HDR objawiają się, gdy ma się kiepski kabel HDMI.. najczęściej to widać właśnie po HDR.. albo  jego braku.. 

 

A tak z ciekawości to jaki masz TV, który ma lepsza jakość i szybkość działania od Apple TV? Bo tym to mnie zszokowałeś, bo ja takiego TV jeszcze nie widziałem.. aby przynajmniej dorównał jakości.. szybkości i możliwości Apple TV.. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, escapers napisał(a):

Jest tak aktualizowana, tylko niestety gen 2 ma HDMI 2.0 i nie ma wystarczającej przepustowości aby puścić tyle co w HDMI 2.1.. i niestety HDR10+ to jedna z rzeczy, które ucierpiały.. a hardware Ci nie podniosą.. po prostu apple dało ciała i dlatego tak szybko wypuścili gen3.. czasami zrobią wtopę i tak było z gen2.. 

Gen 2 ma HDMI 2.1 , nie ma HDR10+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji jest HDMI 2.1 ale to nie jest pełne HDMI 2.1.. wykastrowane 2.1 za bardzo uprościłem i źle sprecyzowałem bo nie chciałem się rozwijać, a chodziło mi ograniczenia nałożone przez Apple na HDMI (mało tego 3gen też ma jeszcze wykastrowane HDMI2.1 :/ ale już nie tak bardzo.. ale dokładnie głównie przez tą kastrację wyglada to tak (gen3//gen2):

- SDR AVC/HEVC // SDR H.264/HEVC

- Dolby Vision // HEVC Dolby Vision

- HDR10+/HDR10/HLG HEVC // HDR10/HLG

- QMS/VRR // BRAK

- eARC/ARC // BRAK

 

to tak na szybko resztę bym musiał poszukać, ale dlatego warto rozważyć przejście na gen3.. bo Apple zawsze robi coś po swojemu i strasznie ograniczyło HDMI 2.1 w 2 generacji.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam marki kabla, kupowałem go w salonie Apple'a.
Mam Samsunga Q80T. Faktem jest, że na Apple TV niektóre apki działają płynniej, ale nie jest to jakaś ogromna różnica, która by powodowała spadek jakości używania serwisu. Poza tym to jest mało istotne, najważniejsze jest jak działa odtwarzacz i jak wyświetla obeaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem w szoku że na samsungu masz lepiej.. ogólnie Apple TV najlepiej dogaduje się z samsungami.. ale skoro u Ciebie tak to wygląda to pewnie tak jest.. ja widzę znaczące różnice i korzystam z Apple TV a samsung robi tylko jako bardzo dobry wyświetlacz w przypadku streamingu video.. próbowałem kilka razy używać natywnych aptek na samsungu, ale tak jak już pisałem widać i czuć różnice... więc jak u Ciebie na smart lepiej to szkoda kasy na Apple TV.. 

 

Co do kabla to istotne aby to był HDMI Ultra High Speed powinno to być nadrukowane na kablu i najlepiej jakby był certyfikowany aby miał pełne 48Gbps lub 40Gbps też jest w pełni ok.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak kupiłem Apple TV byłem nim zachwycony. Odinstalowałem wszystkie apki z Samsunga i używałem tylko przystawi. Z czasem zacząłem dostrzegać niedoskonałości tego urzadzienia jak: przycinanie na C+, brak HDR na YT (teraz chyba już jest), niepoprawne wyświetlanie HDR na PV czy D+, wykastrowana apka Netflixa czy bajzel z napisami. W związku z tym wróciłem do Tizena, gdzie te problemy nie występują.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś to racjonalnie wytłumaczyć, brak kanałów 4K w aplikacjach Play Now, Canal Online na tej przystawce?

Kiedyś z ciekawości sprawdziłem i Eleven 4K, czy Eurosport 4K śmigały w ramach usługi od Polsatu, więc raczej jest to możliwe technicznie.

Sprzęt kosztujący 2 lata temu prawie tys zł jest jakiś upośledzony pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...